hamileyken sakız çiğnenmesi bebeğe ne gibi etki eder?

• Konu Sahibi HÜZÜN YAPRAKLARI
  • Başlangıç Tarihi
H

HÜZÜN YAPRAKLARI

Ziyaretçi
slm annişler bilmiyorum belki sizde duymuşsunuzdur hamileyken fazla sakız çiğnerseniz bebek doğduktan 3-4 aylık olunca ağzından su akıyomuş doğrumudur sizce?bir bilgiye sahip olanınız varmı?a.s.:CüvCüv:

Canım ben ilk defa duydum, herşeye bir kulp buluyorlar, saç kestirmesi için de kötü diyorlar...

Mantıki bir açıklaması var mı acep bu sakız meselesinin?
Ben sigara içmemek için durmadan sakız çiğniyorum, benim bebeğin ağzı göl gibi mi olcak şimdi?

bernicecim walla bende şaştım kaldım ama şu saç kestirmeye bir ışık tutayım biliyormusun doğum terini saçınla silersen o an gidiyormuş bende 3 çocuk annesi kız kardeşimden duydum bunu.......

oyy bende sigara içmemek için çok sakız çiğniyorum inşallah böyle bişeyin aslı yoktur ya

bilimsel birşey değil mantıklı düşünürsek ne gibi bir zararı olur ki.yada bebeğin salyasının sakızla nasıl bir bağı olabilir.
ben ilk hamileliğimde sakıza aşermiştim.hergün eşim torbayla getiriyordu....
hiçbir sorun yaşamadım.:)
tamam batıl inançlar geleneklerimizde var.bazılarının mantıklı açıklamasıda var...ana
bu çağda inanmayın böyle saçma şeylere

bernicecim walla bende şaştım kaldım ama şu saç kestirmeye bir ışık tutayım biliyormusun doğum terini saçınla silersen o an gidiyormuş bende 3 çocuk annesi kız kardeşimden duydum bunu.......

:1rolleyes: ilk defa duydum canım.Doğumda aklıma gelirse yaparım

denemekte yarar var........

doğum terini saçınla silersen ne gidiyomuş anlayamadım?

sakız ciğneyenin cocuğu cok boklu olurmus kaydirigubbakcemile3
annem derdii
kardeşime hamileyken cok çiğnemiş
durumu sakıza bağlıyo :1hug:

sakız ciğneyenin cocuğu cok boklu olurmus kaydirigubbakcemile3
annem derdii
kardeşime hamileyken cok çiğnemiş
durumu sakıza bağlıyo :1hug:

:roflol:haddi be ay çok komik eğer öyleyse yandıkkaydirigubbakcemile3

Alın size mantıklı açıklama, az önce 2 sakızın içeriğine baktım renklendirici. Olarak aspartam yani böcek öldürücü ve carmenize E120 kodlu bit var Buda kırmızı renk veriyor ayrıca elastik olsun diye 320 kodlu bildiğin plastik olan petrolden elde edilen antioksidant var. Ymi kızlar masum değil sakızlar ben öylesine baktım bu 3 tehlikeli maddeyi gördüm birde ayrıntılı incelense ne vardır kim bilir

bende midemi rahatlatmak için çiğniyorum annemde bana bebeğin doğduğunda ishal olur çiğneme diyor :))))
bu doğum lekesi oluşan arkadaşlar için denilmiş ya hani sacınızı yüzünüze sürün evet o doğru bende olmadı ama olursa banyo yaparken yüzünü sacınla yıka lekeler gider demişlerdi birçok kadın yapmış bunu annem bile ve hiçbirinde leke kalmamış.

Normalde sakiz cignerim ama hamile olduğumu ogrendigimden beri agzima koyamiyorummm

Yok daha neler yahu!
Ciddi ciddi inaniyor musunuz bunlara?
Farkindaysaniz -miş'li -muş'lu cümleler kurmussunuz hep.
Demekki siz de baskasindan duymussunuz. O baskasi da bir baskasindan. Kesin degil kanitlanabilirligi yok.
Sakizda renklendirici var bilmem ne var peki canimiz cikolata cekiyor bi markete girip ayaküstü aliyoruz, acaba onun icinde neler var?
Gercek cikolata mi? Ya renklendirici? Dondurma yedik diyelim. Acaba gercek sütten mi yapiliyor? Bilemeyiz. Yani sakizi da sirf renkerndirici falan filan diye karalamamak lazim. Elbette ki sekersz sakiz cignemek en guzeli. Fakat o an cilekli sakiz aseriyosa anne, cignese ne olacak?
Yok agzi akarmis yok boklu olurmus falan allah askina inanmayin bunlara.
Mesela ben naneli sakiza aserdim kac paket cignemisimdir kimbilir..
Umrumda mi bu hurafeler? Degil.
Sizin de olmasin.

konuyu görünce çok güldüm ya:) bana da bugün bi arkadaşım sakız çiğnersen bebeğin sümüklü olur dedi:)

Evet sac meselesini bende duydum iki hafta sonra yapacam insallah :)))

X