Kocamı affedemiyorum ben...

K

kibirli

Ziyaretçi
merhaba arkadaşlar.benim bi derdim var.sizinle paylaşmak istedim.aslında çok düşündüm paylaşmalımıyım diye.ama birilerinde dertleşme ihtiyacım var.burada kimsem yok kimseye anlatamıyorum.daha önce kk da misafir ziyaretçi olarak bulunuyordum.bu konuyu açmak için ve sizinde fikirlerinizi almak istedim.geçeyim konuma.cumartesi günü eşimle kavga ettik.sebebi ise 2 yaşında oğlum var sabah çok huyszdu olur olmaz herşeye ağlıyordu.eşimde çocuğum poposuna 3 kez vurdu.bende mutfaktaydım çocuk öyle kokmuş ki yanıma bir gelişi,kaçışı vardi içim parçalandı.bende eşime bağırmaya başladım.neden çocuğa vurdun,gücün bu çocuğuma yetti diye.buda üstüme yürüdü.bana tokat atti.sonrada beni yere düşürdü ve sol omuzuma 3 kezyumruk attı.kolum morardı.4 yıldır evliyim şimdiye kadar bana tokat atmış değildi.5 yıldırda flöert ettik.ben ona daha önce demiştim böle eşlerini döven erkekler üzerine konuşurduk.sen bana bir tokat atsan bu evde 1 da.durmam demiştim.çünkü çok karşıyım şiddete.neyse ben ağladım sızlandım falan.çocukta benle ağladı o ağlaya ağlaya uyudu yavrum.sonra ben kaltım buna ağzıma geleni saydım.git benim biletimi al bu evde durmak istemiyorum.burada durma sebebim yok artık dedim.bu hayır almam dedi.ozaman ben gidip biletimi alacam dedim.kapıyı kitledi anahtarıda sakladı.yedek anahtarlara baktım onlarıda almış.neyse bu markete gitmek için hazırlandı.anahtarlaıda aldı.kapıyı üstüme kitledi.gidip bilet almayayım diye.nyse geldi bu 1 sat sonra.ben gene burada durmak istemiyorum dedim.bana dediki pazartesi çocuğu kreşe verecem ondan sonra git dedi bana.bende çocuğumu bırakmam onuda alacam dedim.sana ne çocuk nede ben lazımım dedim
.tek başına bu 4 duvar arasında çürü diye bağırdım.gidemedim çocuğu vermez diye gidemedim.pazartesi günü sabah uyandım buzdolabı üzerine not bırakmış.özür dilerim,çok pişmanım,çocuk olmasaydı gideceğini biliyorum diye not yazmış.ben bunu okuyunca gözyaşlarım sel oldu.ama onu affetmek hiç içimden gelmedi.çok çok incildi.,çok üzüldüm.1saat sonra kapı çaldı.çiçekçi elinde çok güzel vazo içerisinde 10 adet kırmızı gül.bu güller size dedi.üzerindede not vardı.özür dilerim diye eşim yollamış.ama onu yine affedemedim.bende ona şu maili attım.
bence sen kendine kendin için bir gül ver.
kendi ellerinden tut.kendini avut.ve kendine benim için gül ver.kutsallığı somrülmüş,inançsın bir din gibisin gözümde.ben gerçekten incinmişim çokta önemli değil pişmanlığın, yaşattığın üzüntüleri unutturabilecekmisin?ben sadece oğlum için buradayım.

böyle bi mail attım ona.akşam geldi.hiç konuşmadık o pc de oyun oynadı.ben tv izledim ve tyattım.affedemiyorum kızlar içimden gelmiyor.ne yapmalıyım ne zamana kadar affedemiyeceğim.ama bu yaptığını asla unutamam.nolur fikirlerinizi paylaşın benimle.çok ihtiyacım var buna.lütfen.

Son düzenleyen: Moderatör:
üzücü bir durum ama eşşekler gibi pişman olmuş ortada..
sen ona zaten en büyük dersi versin.. sensizliğin kenarından teğet geçti bu adam bu sefer..
bir daha tekrarlayacagını sanmıyorum..
unutmaya çalış canım.. yaşanmamış say..
umarım zaman ilacın olur ve hiçbir iz kalmaz...

Pek pişmanmış gibi gelmedi bana
Akşam eve gelince bilgisayar başında oyun oynamış
Yuva yıkmak zor , affetmek daha zor
Biraz zamana bırakın isterseniz
Çünkü çocuğunuz var onun için prensiplerinizden vazgeçme vakti..

çok kötü bi durum canım, daha önce hiç bu tarz şeyler olmadı diyosun, acaba canını sıkan, içinden çıkamadığı bi sıkıntısı mı var ki, vede bunu size yansıttı, hoş öyle olsa bile onaylanacak bi durum değil size, hele minicik bi bebeğe vurması...

tek elle tutulur tarafı, gerçekten pişmanmış gibi geldi bana, bebeğinizde var hemen silip atma derim ben

tabiki hemen unutamayacaksın ama sen bi süre sonra unutsan da, asıl eşin unutamayacak bunu, her yüzüne baktığında sana vurduğu aklına gelecek, ve azap çekecek, ben nasıl vurabildim diye demesede içinden geçirecek, eminim, bence bundan güzel ceza olmaz ona...

(Allah korusun benzer bişi daha yaşarsan o zaman ciddi ciddi düşünürsün napcanı)

Pek pişmanmış gibi gelmedi bana
Akşam eve gelince bilgisayar başında oyun oynamış
Yuva yıkmak zor , affetmek daha zor
Biraz zamana bırakın isterseniz
Çünkü çocuğunuz var onun için prensiplerinizden vazgeçme vakti..

evet yuva yıkmak çok zor.benim için affetmekte öyle.akşam pc de oyun oynamasının sebebi ben ona yüz vermiyorum,sorularına cvp vermiyorum diye.kafa dağıtmak amaçlı oyun oynuyor.biliyorum köpekler gibi pişman

affedilecek bir olay deil bence
ama çocuk için untmaya çalış
ve çocugunu gerginlikleri belli etme...söylenecek başka bişey yok.....

canım çok zor bir durum ya yani ne desem bilemedim affetmesen ayrılsan çözüm değil bebeğin var yazık çocuğa, bu şekilde bu durumuda sineye çekmek kolay değil vallahi canım allah yardımcın olsun aşağı tükürsen sakal yukarı tükürsen bıyık durumu işte.

eşinin pişman olduğu belli çocuğun var canım unutmalısın evet zor ama zaman herşeye ilaç
Allah göstermesin bir daha böyle birşey yaşamazsın inşallah

sadece çocuğum için buradayım.çocuğum olmasaydı bir dakika durmayacağımı oda iyi bilir.
sanırım üzün bir süre onu affedemiyeceğim.afetsem bile bunu çocuğum için yapacam.ama bu yaptığını asla unutmayacam.yeri geldiğindede yüzüne vuracam bu yaptığını.nasıl bunu yaptı hala ınanamıyorum.gözümün önüne geliyor içim acıyor ağlıyorum.

Bir yuvayı dağıtmak kolay hele böyle haklı bir sebebin varsa.. Gerçi kadına bir kere kalkan el yine kalkabilir derler ama eşiniz gerçekten pişman olmuş gibi.... Her lafınızla sukunetinizle bir süre süründürün ki bir daha bunu yapmaya cesaret edemesin...

geçmiş olsun.
sizin için en büyük temennim eşinizin bunu el alışkanlığı haline getirmemesi.
pişman olmak için de aradan bir gece geçmesini beklemek de bi garip yani.
eğer çocuğunuz için devam edecekseniz uzun süre içinizden atamazsanız gene de.
ama tekrarrında çocuğunuzu da alığ gideceğinizi bilsin bence

en başta çocuğun, poposuna bile olsa vurmaya karşıyım ben.....
bir bayana el kaldırmak,düştüğü halde vurmak hiç hoş değil....
bunlar eşinizin eksileri,ama ikinizin en büyük hatası
bu olanları o minik yavrunun gözünün önünde yaşamanız...
madem çocuğunuz için gidemediniz lütfen anne baba olarak
o çocuğun psikolojisini koruyun...daha 2 yaşında...
eşiniz yaptıklarından pişman olmuş mu,olmamış mı bilemem ama
bir evlilikte yaşanılan her tartışma da,ayrılmayı sakız gibi ağzınıza alırsanız,
evlilik değerini kaybeder diye düşünüyorum...
varsa anlaşamadığınız yönleriniz,çözemediğiniz sorunlarınız,
ve birbirinizde istekleriniz lütfen konuşarak çözmeye çalışın...
birbirinizi yıpratmayın...
çok üzüldünüz,sadece tahmin edebilirim ama
akşam tv seyretmek,pc oynamak yerine
keşke karşılıklı oturup olumlu kararlar alsaydınız...
inşallah bir daha tekrarlamaz...
sevgiler...

Ona iyi ceza vermişsin ve vermeye devam et ..
Sürünsün vallaa haketmiş hiç ilgilenme bence kendi haline bırak bir zamana kadar..
bir süre sonra aklı basına gelir diye umuyorum
çünkü su an cezasını çekiyor ve çekecek de..

bence sizin gereken ne ise onu yapmışsınız
gerisi ona kalmış affedemiyor olmanız gayet normal
bundan sonrası o yaptığı hatayı telafiye çalışacak
umarım başarılı olur

çocuğun için olsa bile affedilmeyi haketmiyor
hem çocuğuna vurmuş hemde sana çocuğunun gözü önünde şiddet uygulamış
çiceklen böceklen kandırabileceğini zannetmiş
ben olsam çocuğumuda alır 1 gün bile durmam o evde gerekirse çilingir çağırır kapıyı kırdırtırım ama gene giderim
pişman olduysa bunu adam gibi göstersin pc başınd oyun oynamaklan kafa dağıtıcaksa banada pişman olmuş gibi gelmedi

bence burnunu sürt birdaha el kaldıramasın bilsin ki sert kayaya toslamış
evi terk etmeye gelince bir yuva kolay kurulmuyor ben bir anlık öfkeden böyle yaptığını düşünüyorum .bunca zaman nasıl bir baba nasıl bir kocaydı ailene çok mu kötüydü kumarı içkisi çapkınlığımı varmıydı bir düşün. kendi yöntemlerinle cezalandır onu birdaha yapmasın

ben ayrılmayı asla düşünmedim.evi terk edip annemin yanına gidip orada 3-5 ay neyse kalacaktım.boşanmak çok kolay alınacak bir karar değil.çünkü eşimi seviyorum beni çok üzsede,kırsada bu ona olan sevgimi bitirmez.çünkü biz çok zor şartlarla bu günlere gelebildik.bir çok zorluğa birlikte göğüs gerdik.eşimin ne sigarası,ne kumarı,ne karıkız ayağı nede içkisi var.hiç bir kötü alışkanlığı yok.bana el kaldırması tabiki beni çok üzdü.bi anlık sinirle ondan nefret ettim.onu affetmedim
halada affetmeme konusunda çok kararlıyım.arkadaş neden 1 gece beklemiş özür dilemek için demiş.çünkü onu görecek durumda değildim hala değilim.o gün hiç odamdan çıkmadım neredyse çocuğun ihtiyaçları haricinde.onunla aynı oda da oturmak bile istemiyorum. değil onunla karşı karşıya gelmek,konuşmak, olumlu kararlar almak durumunda hiç değilim..bu uzun süre böyle devam edecek.o evde yokmuş gibi davranmaya devam edeceğim.ama 2.kez takrarlanacak olursa bu sfer ciddi ciddi boşanmayı düşünürüm.öyle annemin yanına gidip 3-5 ay kalmayı değil.bir birimizi neredeyse 10 yıldır tanıyoruz.hiç böyle çirkin bir davranışta bulunmadı.bırak davranmayı kötü söz demedi bana.mutlaka affedeceğim dediğim gibi bu hemen olacak bir şey değil.nedense sevgim ağır basmadı.aslında şu an çok garip duygular içerisindeyim.herşey çok fluu

çocuğun için olsa bile affedilmeyi haketmiyor
hem çocuğuna vurmuş hemde sana çocuğunun gözü önünde şiddet uygulamış
çiceklen böceklen kandırabileceğini zannetmiş
ben olsam çocuğumuda alır 1 gün bile durmam o evde gerekirse çilingir çağırır kapıyı kırdırtırım ama gene giderim
pişman olduysa bunu adam gibi göstersin pc başınd oyun oynamaklan kafa dağıtıcaksa banada pişman olmuş gibi gelmedi

canım gerçekten kolay değil boşanmak.hele de arada sevgi var ise, birde çocuk var ise bu kararı almak inan çok zor.bu kararı çok kolay almam.ancak bu böyle bir kez daha devam eder,beni aldatır.ben ozaman bu kararı çok rahat verebilirim.benim amacım 3-5 ay ondan ayrı kalmaktı.ama olmadı.biliyorumki it gibi pişman.bundan çok eminim

Üzüldüm arkadasim:teselli:

Esin sinirlerine hakim olamamis, arada bir mesafe vardir malesef esin o mesafeyi asmis.
Ilk adimi atmis ve bunun devamida gelecek emin konusuyorum, cünki bunlari yasadim.

Nolucak? bir affediceksin aradan zaman gecicek bi sonraki öfkesinde yine hakim olamicak kendine yine tekrarlicak, sen yine afediceksin ve yine....... bu böyle sürüp gidicek.

taki senin sabrin tasana kadar, ama gecmis yillara üzülüceksin

Esin cok gec olmadan bir doktora görünse, belki sinirlerine nasi hakim olabilecegini ögrenirde , bu olaylar tekrarlamaz.

Esinle konus seni sadece bir sartla af ederim tedavi olursan de

canım bebeğini düşün...gidersen sana vermiyecek ve belki hiç göstermeyecek...
bebeğin için katlanmalısın,ama önce burnundan getir yaptığına çok pişman olsun...olsun kiii bi daha yapmasın ....rabbim yardımcın olsun...

X