Kekler - Pastalar Patates Salatasından Rulo Pasta/Pastacı Kız üyemizden

Elif

Onur Üyesi
Pro Üye
12 Temmuz 2006
34.859
29.785
60
rulasalata11ay4.jpg

5-6 tane orta boy patates
1 küçük kavanoz garnitür
1 kase süzme yoğurt
3 yemek kaşığı mayonez
2 diş sarımsak,dereotu,tuz ,kimyon

Patatesleri bir kabın içerisinde yumuşak şekilde pişene kadar kaynatalım.Patatesler yumuşayınca fazla soğutmadan çatalla iyice ezin.
Tuzunu ,kimyonunu birazda zeytinyağını katıp iyice karıştırın.strec filmin üzerine bir santim kalınlığında dikdörtgen şeklinde elinizle basarak serin.
Üzerine hazırladığınız yoğurtlu mayonezli sarımsaklı karışımın bir kısmını ayırarak serin.Yoğurdun üzerine dereotu ve garnitürü dökün ve strec film yardımıyla kaldırarak rulo pasta gibi sarın .
Strecle her yerini sararak dolapta 1 saat kadar bekletin.Dinlendikten sonra ayırdığınız yoğurtlu karışımı patates rulosunun her yerine sürün.Üzerinide arzunuza göre süsleyebilirsiniz.afiyet olsun

Harika görünüyor, haftasonu gelecek olan misafirlerim için hemen deneyeceğim cokacimcoook

içinde patates olan herseye bayılıyorum canım mmmhh mis gibi görünüyorrrr ellerine sağlık

yapmak isterdim ama
sarma işini beceremem heralde

Hımm bende deniycem cokacimcoook

bu aksam pure yapıcaktım ama bunu deneyım en ıyısı :icecream:

rulasalata11ay4.jpg

görüntü süper
deneyeceğim
keşke bide dilimlenmiş resmi olsaydıcokacimcoook

elinee sağlıkk ben patatesii çokk seviyommm zatüüü

Günümde yapmak için şöyle değişik bi şeyler arıyordum, aradığım her şey bu bölümde varmış.. :nazar:

Ellerine sağlık Pastacı Kız.. Süper görünüyor; sayende salatam da hazır artık..:teytey:

Hay Allah razı olsun sizlerden yaaa..:sm_cool:

Binlerce teşekkürr... a.s.

X