Gastroenteroloji - Sindirim Sistemi Hastalıkları Gaz sorunu konusunda yardım lütfen

bnmde aynı sorunum var arkadaşLr snnki qene knştu dierk qüLp qeçioLr vaLLa bıktm çok az bi ymk yesem biLe karnım şişio ve sesLer geLio :bbo:

bende de aynı sorun........
hepimize geçmiş olsun
evli hanımlar ne yapıyorlar acaba bu durumda eşlerinin yanında............kendimi düşündüğümde çok sıkıntı olur benim açımdan rahat edemem ki :1no2:
offfff offfffffffffff

Mrb kızlar bende aynı sorundan müzdaribim özellikle akşam yattığımda birde sabahları acayip şişkinlik yapıyor bu meret benede gecen ınternette araştırırken gordum kefir kullanın dıyorlar acep işe yararmıkı birde söylerler gaz çıkarmak saglıklı oldugunu gösteririmiş töbeeee sen onu gel bana sor :sm_cool:

arkadaslar bugun doktora gittim.benm sorun da aynı ve yıllardır var sadece son zamanlarda canıma tak etti.gittm söyledim özellikle geceleri yattııgımda sessiz ortamda sesler çıkyo bagrsaklarımdan söyledim.gaz giderici verdi kullan geçmezse başka şeyler düşüncez dedi:/

bende de aynı sorun var.. kafeinli içececekler tükettiğimde,özellikle neskafe, mutlaka bi hafta onu çekiyorum..ya da gaz yapan yapmayan ne yersem,yine aynı problemle karşılaşıyorum..sırf bu yüzden endoskopi oldum..kurbanlık koyun gibi yatırdılar sedyeye.bağıra çağıra yaptırdım ama doktor bişi yok midende diyo. anlamadım gitti

merhaba kızlar bıktım bu gaz sorunundan kış geldi benim çilem başladı. kendimi sıktığım, birinin yanında aman ses çıkmasın diye uğraştığımda daha fazla ses çıkıyor. çok utanıyorum napıcam bilemiyorum lütfen bu işten anlayan biri bizim bu derdimize derman bulsun yeter artık

benim de başladı ya derste inanılmaz sesler geliyor karnımdan. Ve günün en az 7 saati okulda olmak durumundayım. Her zaman yediğim şeyleri yiyorum ama yok durmuyor gurultular özellikle akşamları. metsil alacağım galiba.

benim anladığım kadarıyla düzenli tuvalete çıkmamak ve süt içmek,mandalina portakal yemek veya suyunu içmek,elma yemek gaza neden oluyor o nedenle hangi yiyeceklerin gaza neden olduğunu anlamak lazım ben bu beni rahatsız eden şeyleri yemeyi azalttım.

benim de başladı ya derste inanılmaz sesler geliyor karnımdan. Ve günün en az 7 saati okulda olmak durumundayım. Her zaman yediğim şeyleri yiyorum ama yok durmuyor gurultular özellikle akşamları. metsil alacağım galiba.

kızlar bide rezene deneyin gaza iyi geliyor insanı rahatlatıyor bide 1 bardak kaynamış suyun içine 1 çay kaşığı kimyon koyup bekleyeceksiniz lınınca içeceksiniz çok iyi geliyor gaza canım umarım faydasını görürsünüz aynı sorun bendede var ne yesem gaz yapıyor şaşırdım artı ne yiyeceğimi kefirde içiyorum ama nafile bunları yapıyorum rahatlıyorum sizde deneyin acil şifalar dilerim

arkadaşlar ben süte bırazcık zencefil koyup içiyorum ve gaz problemım yok onun sayesinde rahatlatıyor haberiniz olsun.:kahve:

Anladığım kadarıyla kimsenin kesin bi çözüm önerisi yok...Rahatlatıcı şeyler içip daha az şikayet etmeyi öğrenmemiz lazım sanırım... Kimyon konusunu öğrenmem de çok iyi oldu en kısa zamanda denicem söyleyen arkadaslara tşk ederim opuyorumnanaktan inş işe yarar.

ben de çok çektim bu gaz meselesinden bitkisel çok şey denedim, metsil flaton hiç kar etmedi sosyal yaşantısı kalmıyor insanın bendeki genetik sanırım babamda da var çünkü. herşey gaz yapıyor bi defasında hiçbirşey yemedim akşamüstü 3 tane çağla sadece ama sanki bir kazan kuru fasulye yemişim gibi gaz oluştu
ŞıMDı ıYı HABERLERE GEÇıYORUZ... SABAHLARI AÇ KARNA ILIK LıMONLU SU ıÇıN VE GÜN ıÇıNDE DE ıÇEBıLıRSıNıZ SÜPER ıYı GELıYOR BEN ŞU SIRALAR MıDEMDEN ŞıKAYETÇı OLDUĞUM ıÇıN ıÇEMıYORUM AMA DıKKAT EDıP ıÇTıĞıM ZAMANLAR KESıLıYOR
deneyin mutlaka

bende de gastritimin ilk cıktığı zamanlarda cok oluyodu patlıcak oluyodum sisiodu karnım nasıl karnımdan sesler gelıyodu yanımdakı ınsan duycak sekılde :KK70: doktor cığnemelık hap verdi . gectı ama haptanmı bılmem. Sımdı oyle sıskınlıgım olmuyoda acıkınca hemen sesler gelır cok kotu bı durum Allah kolaylık versın

arkadaşlar benimde bağırsaklarımda sorun var.sesler gelip duruyor.sessiz ortamlarda çok rahatsız oluyorum.sık sık kabızlık sorunu yaşıyorum.of of.bağırsak mantarı olabilir mi acaba?:bbo:yardımcı olurmusunuz..doktora gittim mets.. verip gönderdi beni hala aynıyım:kızgın:

clementın o sesler gazdan dolayı oluyor gaz gıtse o ses olmaz ama barsakta gazı gıderen bısı bende bulamadım hala!!

ibs yım bende aynı sorun bendede var ayrıca ulserde var ıkı kez mıde kanaması gecırdım endoskopı doktor doktor dolasmak bı sürü işkence
kısa özü şu ayaklarınızı üşütmeyeceksınız
atlet gıymeyıncede artar
sinirlenmeyeceksınız
uykusuz kalmayacaksınız
3 ana üç ara öğün yiyeceksınız
bırde bır ilaç kullandım baya etkili bır doktor yazdı dıger gittiğim doktorlar yazmamıştı benı cok rahatlattı isteyen arkadaşlara özelden yazabılırım

X