Gastroenteroloji - Sindirim Sistemi Hastalıkları Gaz sorunu konusunda yardım lütfen

TesterTester

Nirvana
Kayıtlı Üye
30 Ekim 2006
228
30
43
kızlar benim aşırı gaz sorunum var..sürekli aç olmasam da midemden sesler geliyor üstelik toplum içinde herkesin duyabileceği şekildee napabilirim bu ses olayını lütfen yardımm

kızlar benim aşırı gaz sorunum var..sürekli aç olmasam da midemden sesler geliyor üstelik toplum içinde herkesin duyabileceği şekildee napabilirim bu ses olayını lütfen yardımm

slm, aynen benim de asırı gaz sorunum var,karnımdan sesler gelmese de surekli bir siskinlik ve gaz sorunum var. bunun icin tıbbi ilac almak istemiyorum,bitkisel yöntemlerle cozmek istedim.gaz sorunu icin günde 2 kez rezene cayı icmek iyi gelirmis diye ögrendim.icmeye basladım ancak bir haftadır pek bi degisiklik yok.
bu sorunu yasayan ve cozmus olan ya da bildigi birseyler olan baskaları varsa önerilerini yazabilir mi lutfen?

arkadaşlar bende bu durumdan şikeyetçiyim kaçkere doktora gttim hepsi ibs olduğumu söledi ve bunun bi tedavisi yokmuş sanırım psikolojikmiş ancak kendin yenebilirsin dediler gerçekten zor bi durum sosyal hayatı kalmıyor insanın

ya evet kızlar aynı dertten ben de muzdaribim. özellikle kış aylarında. benim de daha çok şişkinlik böyle patlıcakmışım gibi olmamla beraber zaman zamanda kabızlık oluyor. ben de bitkisel çözüm istiyorum. bu dertten yakındıkça annem sen bebekken de böyleydin diyip durur. şimdide beni bi korku sandı çocuğum olunca onda da aynı dert olur benden geçer diye.kendimi bıraktım doğmamış çocuğu düşünüyorum yani :) hadi bacılarım bunun da çaresini söyleyin :))))

Ne yazik ki bende de ayni sorun var. ozellikle yemek yedikten sonra feci bir sislik oluyor. hafif gobek olayim da var. yemekten sonra hamileler gibi sisyiyor karnim ve cok gazim oluyor. Surekli gaz cikarma istegi oluyor. bunun bir cozumu yok mu?

merhaba aynı dertten muzdaribiz. kendimi gazman gibi hissediyorum çok utanıyorum bunun herkesin içinde sesli bir şekilde olması beni çok üzüyor. özellikle soğuk havada artıyor. bazen utancımdan ölümü düşündüğüm bile oluyori lütfen yardım edin. doktor spastik kolon dedi. ilaç kullanıyorum rezene çayı içiyorum .metsil ve psikolojim düzelsin diye sakinleştirici de verdi. ne zaman düzelirim bilemiyorum artık ama çok utanıyor ve üzülüyorum

mrb kızlar aynı sorun bende de var üstelik benim midemde ki gaz kalbime baskı yapıyo.kaç kez doktora gittim kalp krizi geçiriorum die her seferinde gaz ağrısı çıktı.bunun için bana bi kaç ilaç ve merhem verdiler.önceleri bu ilaçlar işe yarıyodu ancak artık onlarda işe yaramıyo.yediklerimize dikkat etmemiz gerek başka çaresi yok:KK43:

bendede aynısı vardı hala var beni rahatlatan bilinen bir çay firmasının yemekten sonra diye bir çayı var ben akşam yemeğinden sonra içiyorum ve acayip rahatlatıyor.

ya bende gaz sancısından acillik oldum bir tuttu beni doğum gibi bişi
doğum olsa aynı olurdu galiba alt tarafım ikiye ayrılacaktı neredeyse...
şuan hala gazım var ve Allahtan tekişm.bugun doktora görüntüm batın usg düz karın grafisi kan tahliliş ve idrar istedi.bakalım götüreceğim ne çıkıcak

benimde aynı sorunum var suan bile rahatsızlık verdigi için uyuyamıyorum eskiden daha çoktu endoskopi oldum ve ilaç verdiler sabah aç karnına içiyorum bide surup biraz fayda etdi iki ay kullanıcam ama tam geçicegini SANMIYORUM ÇÜNKÜ YEDİKLERİNLE ALAKALI HERSEY YASAK AÇIM YANİ

slm kızlar benimde midemde ve bağırsaklarımda aşırı gaz ve guruldama var sürekli gaz çıkarma isteği duyuyorum özellikle akşam yemeğinden sonra. gaz sancısı kalbime sırtıma vuruyor midemde kramp oluyor. doktor ibs teşhisi koydu ilaç verdi ama fayda görmedim(.....) bazı yiyecekleri yasakladı( bazı derken birçoğunu yasakladı aç durmam gerek) ama mümkün deilki yememek. bide uzun yolculuğa çıkamıyorum ishal oluyorum barsaklarım acayip bozuluyor. stres çok etkiliyor kilolu biri değilim ama midemin şişkinliği çok kötü görünüyor. nasıl çare bulucaz bu derde kurtulan varmı bu hastalıktan? nette yaptığım araştırmalarda bağırsak mantarı falan diyor mantar olabilirmi acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
benimde sizin gibi hatta gaz sancısından ağladımıda biliyorum ço kötü oluuyor ama hiç bi çağre bulamadm :s özelikleri sbhları daha fazla oluyor

bendede aynısı vardı hala var beni rahatlatan bilinen bir çay firmasının yemekten sonra diye bir çayı var ben akşam yemeğinden sonra içiyorum ve acayip rahatlatıyor.

canım nedir bu çayın tam adı bizede faydası olur belki.ilaç falan değil ne de olsa bitki çayı gibi bişey anladığım kadarıyla.yazmanda bir sakınca olacağını zannetmiyorum:Saruboceq:

ben lipton oldugunu dusunuyorum. onun bir cok cesidi var cunku galiba onda yemekten sonra diye

kendimi çok kötü hissediyorum kendimden nefret ediyorum kendimi hiçbir şekilde teselli edemiyorum çok utanıyorum evden dışarı adımımı atmak istemiyorum nolur yardım edin bana ölmek istiyorum niye bu dert beni buldu ki çok zor durumdayım

Sevgili emelaydın ve shulem balık,tavuk,yeşillikler( haşlanmış olacak )kepekli ekmek yiyin.Her zaman az yiyin.Yağlı yemeyin.Kömür tabletleri alın.Eczaneye sorarsanız isimlerini verirler.Bir de ....bir sıvı içecek var.Onlardan alıp kullanın.Yemekleri az az ve doymayacak şekilde yiyin............. gibi ilaçları da kullanabilirsiniz.Çok sıkıntılı bir rahatsızlık sizi çok iyi anlıyorum.Bu işi kökten çözecek bir ilaç bulunduğu an dünyaya yeniden gelmiş gibi olacağım.Normal insanlar gibi olacağım anı yıllardır bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
ınternetten ararsan çeşitli firmaların ilaçları var kömür tabletleri diye.Mide ve bağırsaklardaki gazı absorbe edici özelliği var.Sabahları bir sürahi su iç.Yer hareketleri yap.Karnını çalıştırıcı hareketler.Ben bu şekilde biraz çözüm buluyorum.Yeterli olmuyor tabi.Ben de yemeyi seviyorum ama sadece iki gün dışarı çıkmayacaksam rahat yiyorum.Yoksa ölmeyecek kadar yemekten başka çare yok.

bende bu dertden muzdaribim arkadaşlarsenağlama
baklagil, kırmızı lahana, bulgur pilavi, kolalı içecekler, turşu vs vs. bunları yediğimde davul gibi şişiyorum...
özellikle sabahları berbat oluyor ilk zamanlar tutuyordum şimdi tutmakta çok zorluk çekiyorum :çok üzgünüm:
malesef az yemek yemek gerekiyor ve yiyeceklere dikkat etmek gerekiyor:KK43:

ya ben migrostaki bütün bitki çaylarına baktım tek tek. yemekten sonra diye bir şey bulamadım. liptonda da yoktu öyle bir şey.nerden bulsak biz bunu :KK43:

X