Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Saç dökülmesi için Revigen kullanan var mı?

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri

Guzidex

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Temmuz 2008
130
0
41
Sac dokulmesı ıcın revigen 3 lu set kullanıyorum. Sampuan tonık hap kullanıp sonuc alan varmı. Su anda 3 haftadır kullanıyorum cok bı degısıklık gormedım 1 2 aydan sonra gorulur degısıklık olur demıstı aldıgım eczane. Baska bır sey kullanıpta cozum alan varmı.

cnm revigenin şampuan ve toniğini kullandım hiç memnun kalmadım ama haplarını bilmiyorum denemedim...

mrb arkadaşlar benimde saçlarıım hem cansız hemde azdı revigen hap ve şampuanı kullandım saçlarım korkunç derecede dökülmeye başladı hap kullanmayı bıraktım ve şampuanımı değiştirdim enazından saçlarım dökülmüyor.

Bir ay duzenlı kullandım 3 haftadan sonra faydası olacak demıstı hıc gorunurde bısey yok bıde sacım hep yaglı gorunuyor. Bende vazgectım su an kullanmaktan yorumlarda da pek bısey cıkmadıgı anlasılıyor:KK43:

selam, bende doktor tavsiyesiyle revigen tablet, tonik ve şampuan kullanıyorum dördüncü ayıma girmek üzereyim ve çok memnun kaldım ilk etapta dökülmem benim de biraz hızlandı ama doktoruma sordum dökülme evresinde olan saçlar dökülüyormuş yaklaşık bir ay sonra gerçekten de hem dökülme kesildi hem de saçlarımın çoğaldığını hissediyorum.:)

Ben 2 aydır revigen tablet ve 52 liralık repensil şampuanını kullanıyorum.Bir fark olmadı çünkü dipten gelen saçlar hala incelmiş durumda.Dökülme de yoğun bir şekilde devam ediyor.3. ay da faydası olmazsa doktor bırakırsın dedi.Hiç fark olmadı.İyi ki toniğine onca para vermemişim.

ben revigen şampuan kullanmıştım, saçıma çok iyi gelmişti, yumuşatmıştı ve dökülmesi azalmıştı. benim saçlarım çok kurudur ve öyle herkesin kullandığı, herkese iyi gelen bana iyi gelmez.Yani ona göre davran yumuşak saçların varsa sana gitmez bu. İyi ki hatırlattın gidip revigen şampuan alayım. şakkıdı

bende 3lü set halinde kullandım
ilk üç ay hap tonik ve şampuan ikinci 3 ay tonik harici diğerlerini kullandım hiçbir işe yaramadı bende :KK43:

Bende sadece şampuanını kullanmıştım memnun kalıp bi paket daha almıştım hatta. Dökülme durmuştu o zamanlar.

ben revigen tablet ve şampuan kullanıyorum.çok memnun kaldım.hemen etki etmesini beklemeyin zaten.zamanla etkisini gösteriyor

Yaklaşık 1 yıldır Revigen şampuan kullanıyorum gayet memnunum, yumuşak yapıyor, kolay taranıyor, saç kremi kullanmaya dahi gerek kalmıyor, cansızlaşmış saçı daha bakımlı hale soktuğu kesin, çok yoğun dökülmem yoktu zaten, tek eksisi içerisindeki bakım yağları nedeniyle sanırım biraz çabuk yağlanma yapması.

Arkadaşlar yıllar evvel nedensizce bütün saçlarım dökülmüştü, sağlık problemim olmadığını çok az bi kansızlıktan da o kadar dökülmeyeceği için nazar dediler. Sonra kızılayın cildiye bölümüne gittim tahliller falan yapıldı herşey temiz çıktı dr bana Revigen hapını 3 kutu almamı söledi pahalı bi ilaç olduğu için eczanelerde bile yoktu özel getirtmiştik ben bunu 3 ay kullandım önce kafamda olan saçlar ölü hücre olduğu için onlar döküldü fakat sonra saç diplerim koyulaşmaya başladı ve saçlarım korkunç şekilde gür ve sık çıktı ilaç tamamen çinko eksikliğini tamamlıo ve hiç kilo yapmadı sadece saçıma yaradı o dr a okadar dua etmiştim ki inanamazsınız sonra herkes şaşırdı çok kişiye tavsiye ettim fiyatı şuan 60 tl ve eczanelerde var, fiyatı saçlarınızdan önemli değil biz kadınların psikolojisine iyi gelen üzerinde en çok değişiklik yaptığız şey saçlarımız beni dinleyin sonra çok dua edeceksiniz.

Ve ayrıca iç bakım dış bakımdan daha önemlidir yediğiniz içtiğiniz dışarı yansır ama şampuan hücreleriniz ölüyse hiçbir işe yaramaz bunu unutmayın, bir sır daha vereyim saçlarımın ilk döküldüğü dönemde kuaföre gitmiştim ve kuaför çocuğa saçıma yapabileceğim bi bakım kürü öneriniz var mı demiştim bana 1 yemek kaşığı balı 1 çaybardağı zeytinyağında tavada eritip duştan önce saçlarına iyice masaj yaparak sür ve 1 saat beklet demişti saçlarına ayda 2 kez uygula ne dökülme olur ne de matlık olur demişti ve ben revigenle saçımı kurtardıktan sonra bu kürü sürekli yapıorum yumuşacık oluo bal ve yağı hücreler anında çekio zaten kullanın hissedeceksiniz, bazen saçlarım iyi ki de dökülmüş yoksa önceden bukadar güzel saçlara sahip değildim diyorum. İnsanoğlu çok nankör

Arkadaşlar hücreler öldüyse şampuanın bi rolü yok malesef 2001 senesinde ciddi saç dökülmesi yaşadım görenler kötü hastalık geçirdiğimi bile düşündü kızılayın cildiyesine gittim v.s dr bana revigenin hapını verdi 3 ay içinde 3 kutu kullandım günde 2 kez aldım ilk 1 ay içinde ölü olan bütün saçlarım gitti ve saç diplerim koyulaştı korkunç bi şekilde saç gelmeye başladı ozaman bu ilaç eczanede yoktu bi çok eczacı aradık sigortta yazmadığı için ve bilinmediği için bulunamıyordu ama şimdi var yoksa bile getirtiyollar şiddetle tavsiye ediyorum kilo aldırmıo prospektüsünde de yazıo zaten içindeki kara üzüm ve çinko etkisi sadece saça etki edio dr um Mehmet beydem Allah razı olsun

Kızlar saçlarım çok yıpranıyor ve dökülüyor şu sıra.. Doktorum Revigen isimli bir şampuan verdi. Kullanmadan önce araştırmak istedim. Şöyle bir yazı sonrası ikna oldum kullanıcam bakalım inşallah benim kaybolan saçlarıma yardımcı olur :)

Yeni Revigen Yeni Formül İle Saçınızı Baştan Çıkaracdak
'' Güzelliğimizin ayrılmaz bir parçası olan saçlarımız özellikle biz kadınlar için vücudumuzun da bir sağlık göstergesi olarak tanımlanabilir. Tüm toplumlarda kadınların uzun ve göz alıcı saçları, cinsel cazibenin temel faktörü olarak tanımlanmaktadır. Evrimsel psikobiyologlar kadınlardaki saç güzelliğinin vücudun doğurganlığını yansıttığını; bu yüzden erkeklerin, kadın güzelliğinde saç yapısına ve görüntüsüne bu kadar yoğun ilgi göstermelerinin altında yatan nedenin, aslında soylarını devam ettirme içgüdüsü olduğunu söylemektedirler.

Gerçekten de kadınların adet döngüleri ne kadar düzenli ise doğurganlıkları da o kadar iyi olmaktadır. Tüm bunlarla beraber kandaki hormon düzeylerinin sağlıklı olması, saç yapılarının daha güzel olmasına ve saçların sağlıkla uzamasına etki etmektedir. Bir kadında adet düzensizlikleri varsa ya da yumurtlama sorunları yaşıyorsa, kadınlarda saç dökülmeleri artmakta, saçın sağlıklı ve parlak, göz alıcı kimliği bozulmaya başlamaktadır. Peki sadece hormon düzensizlikleri mi saç yapısı ile saçın göz alıcı ve baştan çıkarıcı kimliğinin bozulmasına yol açmaktadır?

Elbette ki hayır. Çevresel pek çok faktör saç yapısının bozulmasına ve hızlanmış saç dökülmelerine yol açabilmektedir. Bunların başında güneş ışığında bulunan ultraviyole ışınları gelmektedir. Ultraviyole B başta gelmek üzere ultraviyole A ve kızıl ötesi ışık saç yapısını bozabildiği gibi saç dökülmelerini de arttırabilmektedir. Bu yüzden özellikle yaz dönemlerinde doğrudan güneş ışığına maruz kalınacak ise saçlar ya bir şapka ile korunmalı ya da saçın güneş ışınlarından korunması için özel olarak geliştirilmiş ve içinde güneş filtreleri bulunan şekillendirici saç kremleri saça sıklıkla uygulanmalıdır. Bu sayede yaz dönemi saçta bir yapısal bozukluk oluşturmadan atlatılabilir.

Saçın yapısını büyük ölçüde bozan bir diğer faktör, saça yapılan kuaför uygulamalarıdır. Özelikle saça uygulanan kimyasallar, sıcak fön uygulamaları saçta stres yaratarak yapısının ve parlaklığının bozulmasına yol açmaktadır. Bu tür sorunları ortadan kaldırmak için, saçtaki stresi yok eden anti-stres şampuanlar ve saç kremleri kullanılmalıdır. Bu tür saç ürünleri içinde bulunan Ulmus macrocarpa bitki ekstresi saçtaki stresi azaltarak saç yapısının sağlıklı ve göz alıcı kalmasına yardımcı olmaktadır.

Saçlar temelde saç kökleri ile beslendiğinden özellikle saç kökünü besleyen adenozin, L-karnitin, yeşil çaydan elde edilen EGCG, sarı kantaron bitkisinden elde edilen T-Flavon gibi doğal bileşikleri içeren ve bu sayede baştan çıkarıcı saçlar oluşturan şampuanlar ve saç tonikleri saç yapısının sağlam ve göz alıcı olmasına eşsiz katkılar oluşturmaktadır.

Saç yapısını güçlendiren ve sağlıklı saç çıkmasını uyaran bir diğer doğal bileşik aslında bizim uyku hormonu olarak bildiğimiz melatonindir. Melatonin her ne kadar geceleri karanlıkta vücudumuzda sentezlenen bir hormon olarak bilinse de son yıllarda modern dünyada yapılmış araştırmalarla bu bileşiğin tüm bitkilerde de olduğu ve bütünüyle sağlık koruyucu etkileri bulunduğu saptanmıştır. İlginç olarak bitkilerden elde edilen melatonin saça uygulandığında yeni ve sağlıklı saç gelişimini uyarmakta, saç dökülmesine karşı koymaktadır. Diğer bir değişle melatonin ağızdan alındığında bize uyku verirken saça uygulandığında saç kökü hücrelerini uykudan uyandırıp sağlıklı saç yapımını başlatmaktadır. Bu sayede baştan çıkaran güzellikte saçlara sahip olmak artık çok daha kolay hale gelmektedir.

Erkeklerdeki saç dökülmeleri ise son yıllarda artık engellenebilir hale gelmiş hatta saç kayıpları, bazı özel bileşikler sayesinde, tersine döndürülerek yeni, sağlıklı ve kalın saçlar, dökülme görülen bölgelerden tekrar çıkmaya başlamaktadır. Bu doğal bileşiklerin başında yukarıda bahsettiğimiz melatonin olmakla beraber adenozin, elma kabuğu özleri, kafein ve Rosmarinus (biberiye) bitkisi ekstresi gelmektedir. Bu doğal maddeler saç derisinde sağlıklı saç gelişimini başlattığı saptanmış olup başta İngiltere gelmek üzere pek çok batı ülkesinde erkeklerin rutin saç bakım maddeleri haline gelmiştir.

Özellikle İngiltere’den ülkemize ithal edilen dökülme karşıtı şampuanlarda ve saç toniklerinde bu maddeler karşımıza çıkmaktadır. Saçlar güzelliğimizin ve cinsel cazibemizin merkezinde bulunan yapılar olduğundan, saçlarımıza daha iyi bakmalı ve saçı yıpratacak uygulamalardan ya da çevresel faktörlerden kaçınarak ve saç sağlığı için gerekli doğal bileşikleri saça geri kazandırarak saç sağlığımızı korumalıyız. Bu şekilde baştan çıkaran saçlara sahip olmak, hepimizi çok daha mutlu bireyler haline getirecektir. ''

http://healthandfitnessdergi.com/yumurtaliklarimiz-ve-saclar/

X