Obezite (şişmanlık) çocuk sahibi olmayı etkiler mi ?

• Konu Sahibi mayatupbebek
  • Başlangıç Tarihi
M

mayatupbebek

Ziyaretçi
Şişmanlık polikistik over hastalığı ve anormal hormon üretimi ile ilişkilidir. Vücutta ağırlığın boya göre değerlendirilmesi önemlidir. Bu değerlendirmeye göre, beklenenden fazla değerde ağırlığın saptanması durumunda anne adaylarında düzenli yumurta gelişimi olumsuz etkilenebilmektedir. Tüp bebek tedavilerinde de anne adayının yumurtalıklarının cevabı zayıf olabilmektedir.

merhaba,ben pko hastasıyım..kızıma 79 kiloda hamile kalmıştım..şimdi tekrar bebek istiyorum kilom 88 boyum 1,65 acaba kilom hamile kalmama engel mi? ve bu kilo verdiren pko luların kullandığı metformin yada glukofen alıp kullansam kilo verebilir miyim.. yardımcı olursanız sevinirim..

merhaba,ben pko hastasıyım..kızıma 79 kiloda hamile kalmıştım..şimdi tekrar bebek istiyorum kilom 88 boyum 1,65 acaba kilom hamile kalmama engel mi? ve bu kilo verdiren pko luların kullandığı metformin yada glukofen alıp kullansam kilo verebilir miyim.. yardımcı olursanız sevinirim..

merhaba raebzeh;

Sizde gebelik oluşabilir, kilonuz ya da vücut kitle indeksiniz gebe kalmanıza engel değil gibi görünüyor. Herhangi bir ilaç kullanımı öncesinde, mutlaka doktorunuzun muayene ve tetkiklerden sonra önereceği biçimde kullanınız. Size sağlıklı günler ve başarılı tedaviler dilerim.

Op. Dr. Osman Denizhan Özgün

Maya Tüp Bebek ve Kadın Sağlığı Merkezi

teşekkür ederim dr bey ..iyi dilekleriniz için sağolun..bende mesleğinizde başarılar dilerim..

X