Bebek Beslenmesi Acd3 vitamin kullananlar

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

MAVXIXGXUXN

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Mart 2008
153
5
Kızlar bu vitaminde bebekleri uyarıyor olabilirmi, geç saatte verdiğim zaman geceleri enerji dolu oluyor etkisi olabilir mi acaba?:uhm:

EVET canım olur vitamin fazlalığından uyamayabilir çünkü dediğin gibi enerji dolar..

Ben ek mama veriyorum çıktığı kadarda beni emiyor birde vitamin, ne yapsam acaba gündüz en erken saatte mi versem?

Arkadaşım bende veriyorum MULTİ-TABS sabah vermeye çalışıyorum yalanırken uyuyoda kuzum sende dene bence.

ben de kullanıyorum. ancak sabah saatlerinde veriyorum. eğer gece geç olduysa ve ben acd3'ü vermeyi unuttuysam vermiyorum. vitaminlerin gece geç saatlerde vderilmesinin bir faydası olmadığını duymuştum. sabahtan öğle saatlerne kadar vitamini vermiş olmalısın bence... :)

ilk aydan beri kullanıyoruz, böyle bir etkisi olmadı bizde
ama sen yine de gündüz ver bakalım, ne olacak
zaten gündüz vermekte de bir sakınca yok

Bende vitamini mutlaka sabah kahvaltı sonrası en geç öğlen veriyorum. Pekmezinide öyle. Yoksa canıma okuyor zaten uykusuz hepten ateş topuna dönüyor.

ben de gece veriyorum ama sabah vereyım barı. cunku çabuk acıkıyo sanırım gece verince.

ben vitamin veremiyorum:KK43: çünkü kızımda kalsiyum fazlalığı var.kemik gelişimi ve böbrekleri etkileyeceği için yaklaşık 2-3 aydır d vitaminini kesti dr. bende normal gıdalarla takviye etmeye çalışıyorum ama ne kadar yeterli oluyor bilmiyorum.

bize dr sabah akşam dedi ama :uhm: 8er damla veriyorum siz ne kadar veriyorsunuz ???

multitabs 20 damla sabah kahvaltısıyla veriyorum ,atom karınca gibi , ben de düşünmüştüm vitaminin etkisinin olduğunu, sabah kahvaltısında verdiğim için gün içinde farketmiyor hareketli olması , zaten sabah vitamin oglen demir ikindi diş hapı derken ilaca boguldular ....

ben günde bir kez 5er damla veriyorum.Ben doktora sormuştum bazılar 8 er damla veriyor diye o da yok dedi 5 er damla sabit iki sene verilecek.Ama her bebek farkl gelişimi var.Doktor kontrolünde bakıyor ve ne kadar verilmesi gerektiğini söylüyor.Sen tekrar sor günde iki kez 8 er damla fazla gibi geliyor.Fazla olunca başındaki boşluk çabuk kapanır bu da gelişimini etkiler.

biz hala diş hapı vermedik dişimiz bir ay önce çıktı ama dr daha görmedi acaba ne zaman vermeye başlamalıyım

ben günde bir kez 5er damla veriyorum.Ben doktora sormuştum bazılar 8 er damla veriyor diye o da yok dedi 5 er damla sabit iki sene verilecek.Ama her bebek farkl gelişimi var.Doktor kontrolünde bakıyor ve ne kadar verilmesi gerektiğini söylüyor.Sen tekrar sor günde iki kez 8 er damla fazla gibi geliyor.Fazla olunca başındaki boşluk çabuk kapanır bu da gelişimini etkiler.

cnm benım bebeğim 8 aylık doğdu zamanında doğan bebeklere göre daha farklı bazı şeylerimiz mesela komşumuzun bebişleri 7.5 aylık doğdu onlar 1 damlalık dolusu alıyorlar aynı vitamini. mesela sen belki 6 aylık olana kadar kan ilacı kullanmadın ama biz 10 günlükten beri kullanıyoruz maalesef

evet canım bunun için doktorlar daha doğrusunu söyler onlar beb eği bakarak karar alırlar.Benim bebeğimin 10 günlükken kansızlığı çıktı ama doktor ilaç vermedi bol bol emzir dedi.Ozamanda emzirmekle uğraşıyordum başırılı olamadım maalesef.Aç kalmıştı yavrucum.Sonra 4 aylıkken kan sağımı yaptırdık baya düzelmişti doktor biraz beklkeyelim ilacı için ve ancak 6 aylıkken verdi.

acd3 ten 10 damla veriyoruz bir de ferro sanol kan damlası 5 damla ben kaşığa ikisini karıştırıp veriyorum bıngıldağı 6. ayda 1 parmak ucu kadar kaldı fazla mı verdik acaba ama doktor devam et dedi inş. bir şey olmaz

Vitaminlerin etkisini en iyi şekilde gösterebilmesi için en doğru zaman sabah saatleri imiş...

merhaba arkadaşlar benim bebeğimde 36 günlük oldu, doğduğunda az miktarda sarılığı vardı dr umuz 22. günde acd3 ü günde 10 damla diye önerdi fakat ne zaman versem kusuyor sizde de böyle bir etkisi oldu mu??

X