Çocuk Hastalıkları Bebeğimin sarılığı hala geçmemiş :(

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

yildizyy

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Şubat 2008
81
0
40
bebeğim 33 günlük oldu ve pazartesi günü kontrole gittik sarılığı hala devam ediyormuş sarılığı uzadı die bir sürü tahlil yaptılar acaba kötü sarılıkmı die ve ggt adı verilen bi değer olması gerekenden yüksek çıktı karaciğer ve safra kesesi ile alakalı doktor sarılığı uzun sürdüğü için yüksek çıkmış olabilir bi ay sonra tahlilleri tekrarlayalım eğer hala yüksek çıkarsa bi üniversite hastanesine gidip tetkik yaptırırsınız dedi çok üzgünüm kötü bişi olacak die çok korkuyorum ama şuan yapabilcek bişi yokmuş :KK43:((

Allah şifa versin canım.. benim kızımın da doğduğunda biraz vardı. geçsin diye her saat başı yarım saat emziriyordum. emip kakasını yaptıkça geçer demişti doktorumuz.. inşallah güzel haberler alırsın canım.. dualarımız sizinle..

geçmiş olsun canım sarılık benim kızımdada olmuştu ben doktor komşumuzun tavsiyesiyle (birçok doktor önermiyor sadece anne sütü alsın diye)eczaneden serum suyu alıp içirmiştim ve 2 günde geçmişti. benim bir akrabamın bebeğindede uzun süren sarılık olmuştu onlarda günde birkaç saat bebeğin yatağında ışıldak gibi florasanlar varya onlardan yakıyolardı 1 saat olmak şartıyla günde birkaç sefer tabi gözlerini bağlıyolardı cocuğunda ışıktan zarar görmesin diye allah şifa versin canım.

geçmiş olsun yıldız..inşallah korkuların yersiz çıkar ama benimde etrafımda sarılığı uzun süren çok bebek duydum ve sonrasında herhangi bi sorun çıkmadı
tekrar geçmiş olsun sık sık emzir ve karanlıkta kalmamasına dikkatet

bebeğim 33 günlük oldu ve pazartesi günü kontrole gittik sarılığı hala devam ediyormuş sarılığı uzadı die bir sürü tahlil yaptılar acaba kötü sarılıkmı die ve ggt adı verilen bi değer olması gerekenden yüksek çıktı karaciğer ve safra kesesi ile alakalı doktor sarılığı uzun sürdüğü için yüksek çıkmış olabilir bi ay sonra tahlilleri tekrarlayalım eğer hala yüksek çıkarsa bi üniversite hastanesine gidip tetkik yaptırırsınız dedi çok üzgünüm kötü bişi olacak die çok korkuyorum ama şuan yapabilcek bişi yokmuş :KK43:((

canım jhiç canını sıkma boşa benim bebeğim kırk beş günlük oldu hala yüzü sapsarı ben götürmedim tekrar kontrole bir çok dr gittik sürekli yükseldi bir düştü bir yükseldi kan grubundan da kaynaklı olabiliyormuş son gittiğim dr olur böle merak etme dedi iki ayı bitsin tamamen geçer dedi

çok geçmiş olsun canım korkunu anlayabiliyorum ana yüreği işte ama üzülme inşallah geçecektir Allah acil şifalar versin canım çok dua et..

aman ha aman ışına verdirttme benim yavrumu koydular ışında fazla kaldı hemşire hatası öldürdüler yavrumu

aman ha aman ışına verdirttme benim yavrumu koydular ışında fazla kaldı hemşire hatası öldürdüler yavrumu

ayy çok üzüldüm başınsağolsun allah sabır versin bizim bebeğimiz bigün fototerapi gördü ama tehlikeli olduğunu bende duymuştum

canım bozma moralini bak bizim sarılığımız 2 aydan sonra geçti benim bebişim 2 kilo doğdu küçük olduğu için uzamış bizimde bazı değerlerimiz yüksek çıktı doktor enzim eksikliği olabilir deyip korkuttu bizi yok sizi çapa tıpa sevkedecem dedi yüreğim ağzıma geldi sonra bir doktora daha götürdük sadece yüzünde kalmış geçmek üzere dedi ve geçti eğer karnında vücudunda sarılık yoksa hiç korkma bazı bebeklerin böyle uzun sürüyor haa bu arada tahlillerinide ihmal etme canım

teşekkürederim terken içimi biraz rahatlattın sanırım kızımında bitek yüzünde kaldı sarılığı gözlerinin içindede var biraz ay başında tekrar tahlilieri var şimdi bol bol emzirmekten başka yapacak bişeyim yok :KK43:

benim kızımında sarılığı 25 gün geçmeyince ki bu söylenilenlerin hepsini denediken sonra çocuk dr götürdüm nitekim uzun süren sarılık idrar yolları enfeksiyonu geçirdiği için geçmemiş tedaviye başladık ve devam ediyoruz .

bugün kontrole götürdük çok şükür sarılığımız geçmiş kızlar :dance: bütün hasta olan bebeklere acil şifalar diliyorum

benim bebeğim de 1 gece fototerapi almıştı 2 gün evde kaldık geçmemiş bu gün yine aldılar kuzumu kollarımdan. değeri 17 çıkmış. ne biçim bi hastalıktır bu ayrıca bu ışık zararlı diyorsunuz korktum ben şimdi ya

benim bebeğim de 1 gece fototerapi almıştı 2 gün evde kaldık geçmemiş bu gün yine aldılar kuzumu kollarımdan. değeri 17 çıkmış. ne biçim bi hastalıktır bu ayrıca bu ışık zararlı diyorsunuz korktum ben şimdi ya

canım benim çok geçmiş olsun öncelikle moralini yüksek tut en geç 2 ayda geçiyo bu hastalık bol bol emzir gün ışığında tutmaya çalış eve geldiğindede biz cam kenarında yatardık ışık aldı bol bol güneş çok ii geliyo ama bu havalardada güneşi bulmak zor tabi ama korkma her bebekte oluyomuş bu sarılık senin bebeğinin çok yüksek deil ilk günler bizimde 17 çıkmıştı sora düştü gün geçtikçe

off bende de aynı dert var ne apıcam bılemıyorum :KK43: 14 cıktı degerı 18 olursa yatırıcaz dedıler :KK43:(
saat bası emzıremıyorum almıyor ne yapıyorsam bos
en az 3 saat gecınce tutuyor memeyı

off bende de aynı dert var ne apıcam bılemıyorum :KK43: 14 cıktı degerı 18 olursa yatırıcaz dedıler :KK43:(
saat bası emzıremıyorum almıyor ne yapıyorsam bos
en az 3 saat gecınce tutuyor memeyı

seni ço iyi anlıyorum canım meme almadıkça insan dahada bi stres oluyo üzülüyo doktorda bol bol emzirceksin diyip çıkıyo işin içinden
çok uyutmamaya çalış sarılığı olan bebekler çok uyurmuş bizimkide ilk günlerde çok uyuyodu neyapsak uyandıramıyoduk delircek gibi oluyodum olurmu bilmiyorum ama eğer memeyi tutmuyosa sende sütünü sağıp kaşıkla versen önemli olan beslenmesi bol bol çiş kaka yapıp öle atması gerekiyo sarılığı
ama sizin değerleriniz yüksek deil bence atlatır kısa zamanda

çok geçmişolsun

canım hiç korkma benim oğlumun 2 aylığa kadar devam etti. çapada bir sürü tahlil yaptılar neden düşmüyor diye ama birşey çıkmadı.sonra geçti

anne sütü alan bebklerin sarılığı çok uzar kolay kolay atatmaz ama mama ile beslenen bebekler daha çabuk atar çünkü bilubrin (sarılığı vücutta yükselten made) maddesi kaka mama ile beslenen çocuklarda daha sık kaka yapar bu yüzden sarılık sorununuz varsa ve sarılığın biran önce geçmesini istiyorsanız hiç düşünmeden bebeğinize mama takviyesi yapmak zorundasınız ki ben öyle yaptım gündüzleri emzirdim geceleri biberonla mama verdim .

arkadaslar öncelikle hepimiz gecmiş olsun.benım bebegımde de ilk 11 sonra 15 derece oldu sarılık.36 sa kaldı fototerapide aglamaktan deli gibi o ldum o ışık altında cıgırmasını duymak kadar korkunc bişey yoktu.sonra yenıden11 e sona 10 düştü.yarın yıne tahlılı var yıne kan alıcaklar miniğimden:KK43: ama iyileşsin yeter ki.ben de sadece emziriyorum.gece de ışıgımız kapalı.yarın eger degerı ınmemişse bi de onu denerim.ben de endişeleniyorum ama umarım hepimiz kurtululcaz bu sarılıktan.bol bol dua edelim.

seni ço iyi anlıyorum canım meme almadıkça insan dahada bi stres oluyo üzülüyo doktorda bol bol emzirceksin diyip çıkıyo işin içinden
çok uyutmamaya çalış sarılığı olan bebekler çok uyurmuş bizimkide ilk günlerde çok uyuyodu neyapsak uyandıramıyoduk delircek gibi oluyodum olurmu bilmiyorum ama eğer memeyi tutmuyosa sende sütünü sağıp kaşıkla versen önemli olan beslenmesi bol bol çiş kaka yapıp öle atması gerekiyo sarılığı
ama sizin değerleriniz yüksek deil bence atlatır kısa zamanda

çok geçmişolsun

canım emzir bol bol iner bizimkinin de o tahlıl sonucunu beklerken kalbimin atış ses sanki dısardan duyulur gibi oluyo.ama ben sadece emziriyorum ve düştü inşallah yarın yıne görürüm düştüğünü.sabır etmeliyiz sadece.ama su mama işini napcaz bılmıyorum.yanı her kafadan bısey cıkıyo ben ne yapacagımı sasırdımmbenneyaptımki

X