Yeşil mercimek haşlanır mı haşlanmaz mı?

Frigo

我爱你的丈夫
Kayıtlı Üye
23 Aralık 2008
7.774
0
37
:uhm::uhm:Arkadaşlar dün arkadaşla yeşil mercimek haşlandıktan sonramı pişirilir yoksa haşlanmadan direk mi pişirilir atışmasına girdik.Sizce hangisi?

ben yeşil mercimegin sadece çorbasını yapıyorum oda zaten önce haşlanarak oluyo

Bende çorbasını yaptım ama haşlamadan direk yapıyormuş ozaman çiğ gibi olur diyorum anlamadım gitti nasıl olduğunu

nasıl olacagını bilmiyorum ama ben annemden böyle ögrendim öyle devam ediyorum ve çogu herkes bayılır çorbama

Bende haşlayarak yapıyorum.Kara suyunu süzüyorum hemde daha yumuşak oluyor.

Ben de haşlıyorum kıymalı yemeğini yaparım, güzel olur, içine pirinç atarım biraz da kuru nane mis gibi olur valla...

pişmez ki yeşil mercimek haşlanmasa..ancak düdüklü tencerede olursa haşlamaz..o zaman da gazı çok oluyor ama ya..

ben yeşil mercimeği önce sıcak suda bekletiyorum bir süre sonra suyunu süzüp iyice yıkıyor ve haşlıyorum haşladığım suyu dökmüyorum
çünkü bütün vitamini suya geçiyor yemeğini de yapsam çorbasını da haşlama suyuyla pişiriyorum
bakliyatları da aynı şekilde pişiririm
özellikle de evde çocuk varsa gıdaların vitaminlerinden yararlanabildiğimiz kadar yararlanmalıyız diye düşünüyorum

Haşlayarak yaparsan daha güzel pişer arkadaşım kokusu renginin koyuluu gider en azından

bende haslayıp siyah suyunu dökerim ama suyu az koyar cektirim döktügüm suyu cok azdır ama rengi güzel olmuyor önceden haslayıp bu islemi uygulamazsan

mutlaka sıcak suyla haşlayıp biraz beklettikten ve çıkan o kara suyu döktükten sonra yapıyorum bende

iyide örneğin çorbasını yapacaksınız..o zaman sade mercimek haşlanırsa...posasımı kullanılcak..Yeşil mercimek salatasında normal suyu süzüyon zaten.E çorbada dökünce bütün vitamini de gitmezmi?

Haşlanmasa bile sıcak suda bekletilmesi lazım kara suyunu hemde gazını almak için.Direk attığımızda çiğ kalır belki düdüklüde olabilir hiç denemedim.Ama normal tenceredee haşlıyorum.bi de haşlamadan denicm bakalım

biz haşlamadan kaynamış suyun içine direk atarak pişiriyoruz et suyuna ddüdüklüde özellikle çok güzel özleşiyor

bende biraz haşlayıp kara suyunu döküyorum rengi daha güzel oluyor

X