Zayıflamayı İstediğim İçin Neler Yaptım?

Ferza

Mevsimlerden Firar!
Kayıtlı Üye
24 Mart 2007
932
10
Arkadaşlar size söyleyeceğim şeyleri, çok iyi dinleyin..

2006 yılının Mart ayında doğum yaptım. Hamileliğimde tam 30 kilo almıştım.

Neyse... Derhal bu kiloları vermem gerekiyordu. Acil alarma geçtim ve hemen formüller aramaya koyuldum.
Sabah- akşam gece gündüz hiç durmadan satır aralarını bile okuyarak sürekli net'te araştırma yaptım.
Google da tüm siteleri tek tek gezerek 70'li sayılara geldim ( biliyorsunuz google sayfalarını)
Belki bir kaç ay oyalandım durdum.

1- Lida alıyım dedim olmadı. Çarpıntıdan 5. gün kafayı yeme noktasına geldim.
Verdiğim paraya acımadan attım çöpe.
Sonra sırasıyla:
2-Taliş içeceği (gerçi en çok bundan fayda gördüm ve tavsiye ederim)

3-Karabiberli, dal tarçınlı, yeşil elmalı tarif ( asıl kaynağı selahattin Dönmez'in metabolizma hızlandırıcı çayı olarak geçer.)

4-elma sirkesi ve bal karışımlı su

5- Tonalin cla 1250 (protein hapıdır ve vücudaalınan yağın tam sindirilmeden dışarı atılmasını sağlar)

6-Muş Macunu ( Muştan gelen bir macun)

7-Kırıntı tozu ( sinameki grubundan bir kaç bitkinin karışımı)

8-Greenwood tea ( Alman çayı)

9- Bim de satılan form çayı ( adını unuttum.)

10-Sandaloz sakızı

11- Funda ve kekik suyu.

İnanın dahası var ama yazmaya elim varmıyor. Evet Bunların hepsini denedim.
Belki bir kısmından fayda görebilirdim fakat tam olarak sürdüremediğim için fayda görememiş olabilirim.:1shok:​

Son düzenleme:
Sonrasında baktım ki böyle olmayacak birde online zayıflamaya başvurdum. Neyse ki çok yoğunlarmış.

Sonunda pes ettim. Hiç kimse ve de hiç bir şey beni zayıflatmayacak: KENDİMDEN BAŞKA.....
Yürüyüşe başladım. Ben öyle başkaları gibi 1 saatlik yürüyüşle kolayca kilo veren biri değilimdir.
Yavaş yavaş arttırarak günde 2,5 saate kadar çıkarttım yürüyüşleri.
Anca 3-4 ayda, günde 2,5 saat yürüyerek 15 kilo verebildim.

Daha sonra kıştı, çocuktu derken bırakmak zorunda kaldım. Alah' a şükür 4 kilosu dışında geri almadım.

Sonra düşündüm ki ne kadar da çok eziyet etmişim kendime. Resmen denek tahtası olarak kullanmışım bedenimi.​

Son düzenleme:
Gelelim asıl meseleye... Neden biz kadınlar, bu kadar çok zayıflamaya yönlendiriliyoruz.
Erkekler kilolu da olsa kendimize sorun etmiyoruz da, karşıdan gelen bir kadın veya bayan bir tanıdığımızı görünce ilk dikkat ettiğimiz şey kiloları oluyor.

Sonra size soruyorum:

Aya çıkmayı başardık.
Zararlı kanser hücrelerini yenmeyi başardık sayılır.
Vereme vebaya aşı bulduk.
Klonlama yaptık.
DNAyı çözmeye yaklaştık.
Türkiye'de bile yüz nakli gerçekleştirecek konuma geldik.
Hatta ve hatta kök hücre ile gençleşmenin formülünü bulduk.
Ayak parmağından el baş parmağına nakil bile yaptık.
Ameliyatsız, neştersiz beyin ameliyatı bile olduk.

Ufacık bir yağ hücresiyle mi baş edemedik. Bana çoook komik geliyor. Ve hatta inanmıyorum.
İddea da ediyorum ki: Aslında zayıflamanın formülü çözüldü.

Ama sırf bu rant, çıkar kavgaları yüzünden dünya devleri buna izin vermiyor.

Nasıl mı:
Zayıflamanın formülü çözüldü diyelim. Net'i bir gezin bakalım. Türkiye de kaç tane estetik mezkezi var, kaç tane spor salonu, kaç sıkılaştırıcı krem üreticisi, aktar, diyetisten, estetik cerrahi vs. vs.

Hepsini toplayın bakalım. Bir de bunu dünya genelinde hesaplayın. Dünyanın en büyük rant geliri zayıflık üzerinden sağlanıyor ne yazıkki. Aksi olsa, dünya allak bullak olur. Bütün devler dibe çöker. Hatta çok büyük bir kaos yaşanır.

O yüzdendir ki zayıflamanın formülü bulunmuş bile olsa, asla yayınlanmayacak ve bilinmeyecek. Buna izin vermeyecekler çünkü.

Yani aslında biz farkında bile olmadan boşa kürek çekip duruyoruz. O ottu, bu çöptü derken midemizi ve sağlığımızı riske sokuyoruz.
Neyse..... Neyse... En azından zararlı ilaçlar gibi sağlıksız şeyler denemek yerine, otu çöpü ( sağlıklı olmak koşuluyla) deneyen arkadaşlarımı kutluyorum.

Yine de ilave etmeden geçemeyeceğim, bize bizden gayrı dost yok. Spor bizim tek gerçek kurtuluşumuz. En azından ben bu sayade 15 kilo verebildim. Dahavermem gereken 15 kilo daha var ama, önümde de uzun zaman var.
kaydirigubbakcemile2

Son düzenleme:
:eek:Bu arada söylemeyi unuttuğum bir şey var. Ben bütün bunları yazarken zayıflamaya yardımcı çayları çöpe atmış değilim yanlış anlaşılmasın sakın... Sadece onları ( bitkisel formülleri esas zayıflatıcı olarak görmekten vazgeçtim. ) Yine de sağlıklı olanları ve yan etkisi en az olanları denemenizi tavsiye ederim.
Mutlu ve hızlı zayıflamalar şekerler.

.......

Son düzenleme:
çoook haklısınız ferza hanım tamamen katılıyorum her şey bir yana spor bir yana...

eşim bana herzaman derki kendin içinmi zayıflmak istiyorsun yoksa arkadaşların içinmi zayıflamak istiyorsun dedi aslında kendim için istiyorum ama genede biz kadınlar bu kilolu olmak işini çok kafamıza takıyoruz bayanlar birbirine çok zayıflamışsın diyince nedense yzümüzde gülücükler fışkırıyor kilolusun diyince suratımız mahkeme duvarı gibi oluyor benim kendi fikrim ama GALİBA BİZ KENDİMİZ İÇİN DEĞİL MİLLET İÇİN ZAYIFLIYORUZ..

kesinlikle haklısın sanırım :roflol::eek:a.s.

Benimde en çok komiğime giden şey spor yapmanın kadınlar tarafından sadece zayıflama aracı olarak görülmesi..spor yapmak sağlıklı olmanın en baş etmenidir,sağlıklı bir vücut sağlıklı bir kafa,beyin..ama ne yazıkki bayanlar önce haplara,sağlıksız diyetlere vb. bi sürü şeye başvuruyorlar,ama nihayetinde anlıyorlarki zayıflamak için en basit iki şey kendini afrikalılar gibi gün boyu aç bırakmak değil,dengeli beslenmek (proteinden vitaminden karbonhidrattan hepsinden olması gerektiği kadar beslenmek..) ve spor yapmak.. :mymeka:

(hanımlar "mankenler gibi zayıf olacağım" diyerek kendinize eziyet etmeyin,mankenler gibi angelina jolie'ler jennifer lopez'ler gibi güzel görünmek ve sağlıklı olmak için spor yapıp,düzenli besleneceğim diyin..)
yerimseniben

yaa allaaşkına şu tatlı krizime bi çözüm bulun ya:S delirmek üzereyim:S

valla bendeki popo jenifer gibi nefret ediyorum elbise pantolon giyince sipsivri duruyor herkez beyeniyor ama ben beyenmiyorum yaa:eek:klava:

Daha ne istiyosun canım sendeki jenifer poposu bende olsa, çerçeveletip duvara ascam.
Malesef 15 kilo fazlası olan biri olarak diyebilirim ki, ben de iki tane jenifer poposu var..
Bu duruma sevinsem mi, üzülsem mi bilemiyorum.
cokacimcoook

zayıflamak adına bitkise çaylar, beşi bir yerde çayı, maydanoz suyu, lahana çorbası, elmasirkesi bal su karışımı(halen devam ediyorum) vs. gibi karışımları denedim. çoğunda kilo vermedim verdiğim olanlarda da bıraktığımda kiloları geri aldım.Eşim böyle güzel göründüğümü söylüyor önemli olan sağlık diyor ama mağazalara gittiğimde tezgahtar bayanların aşağılayıcı tavırları siz bedeninizi söyleseniz de size daha büyük bedeninin verelim tavırları ve asla kendinize uygun giysi bulamama derdi beni sinir ediyor.herkes hassas tartı kesilmiş sanki az bir kilo aldığında etrafın baskısı da cabası.

kilo vermenin tek bir yolu var aç kalmak,
55 kilolardan 41 kilolara kadar inmeyi başarmış bir insan olarak şunu söyleyebilirim.
ne yazık ki yediklerimizi kuş kadar yapmadan zayıflayamıyoruz. spor da olsa, egzersiz de, içecekler, otlar da olsa...

ama yıllara dökülmüş bir diet alışkanlığı için birkaç öneri verebilirim.

1- kesinlikle eve, tatlı, şekerli şeyler, cipsler abur cuburlar sokmayın. tatlı kriziniz gelirse diye light çikolata alabilirsiniz, mavi-yeşil lightın, sütlü çikolataları var ben onlardan yiyorum, 7 parça var 40 gr ve paketi sadece 194 kalori,
2-tercih edebileceğiniz her şeyin light ve düşük kalorilisini tercih edin, light süt, light yoğurt,
3- kırmızı eti tercih etmeyin, et yiyecekseniz, yağsız tavuk, fırında balık veya hindi yiyin,
4 eğer ızgara yapacaksanız yağsız tavaya bir parmak su koyup suyu çektirerek tavuk vs pişirin, 100 gram zeytinyağı 888 kalori!!
5- tuzu hayatınızdan çıkartırsanız vücudunuzdaki suyu atarsınız, yağ fln değildir o zayıflamazsınız yani kilo olarak az çıksa da bir şy değişmez
6- eğer karbonhidrat yoksa, yağlar vücudunuza bağ kuramaz. karbonhidratı tamamen keserseniz kilo almanız mümkün değil
7- beyaz şeker yemeyin asla, tatlıyı sadece meyvelerdeki şekerden alın :/ şeker çok kilo aldırır.
8- meyve suları aslında felaket kalorili şeyler ve kilo aldırıyorlar
9- çay ve kahveye koyduğunuz şeker bile günlük ihtiyacınızdan fazlası olabilir
10 domates, salatalık marul, vs sevdiğiniz az kalorili şeyleri seçin acıkınca bol bol yiyin bunlardan evet bu sizin en azından gerçek yemeği daha az yemenize sebep oluyor
11 süt kilo vermenizi kolaylaştırıyor neden bilmiyorum
12 diyet yapıyorsanız mutlaka mutlaka multivitamin için, yoksa saçlarınız dökülür, cansızlaşır, dişleriniz çürür, vücudunuz erken yaşlanır
13 ekmek, pilav, bulgur, pirinç, un vs olmadan yaşayın aslında hayat kolay
14 ben kendime atıştırmalık esmer ekmek ve bir dilim hindi fümeli sandiviç yapıyordum. çok hafif ve tok tutuyor hem de lezzetli
15 haftada bir gün kendinize ödül verin, o gün istediğiniz bir şeyi yiyin, iskender, kumpir ne isterseniz, böylece diyeti bozmadan istediğinizi yiyorsunuz hem, hem de o günü düşünüp kendinizi diğer yiyeceklerden alıkoyuyorsunuz.
16 ha bir de kuruyemiş yok, atın hayatınızdan

kızlar çok rica ediyorum şunu unutmayalım, biz insanlar asla elimizdekini beğenmeyiz, elimizdeki ile yetinmeyiz yerimseniben

ben kiloluyken ah şu kilolarımı versem diyip duruyordum, kilo verdim, ah şu kalçam biraz erise diyorum, kalçam erise, ah şu saçlarım uzasa diyeceğim, uzasa ah kıvırcık değil de düz olsaydı diyeceğim, vs vs

bizler kendimizi beğeniyorsak, sağlıklı hissediyorsak, başkasının düşüncesi, görüşü önemli olmamalı. başkaları için yaşamıyoruz biz bu hayatı.

çok kızıyorum saatlerce yürüyüş yapıp da eve dönünce homili gırtlak yiyenlere, ya da az yiyerek yerinde oturup kilo veremiyorum diyenlere, ilaçlardan, bitkilerden mucizevi medetler umanlara çok kızıyorum. hiçbir şey tek başına sizi mankene çevirmez, spor yapıp düzenli beslenmezseniz manken olursunuz doğru, ama büyük beden mankenlerden yerimseniben

çok rica ederim, azimli ve sabırlı olun. sonuçları gördüğünüzde değdi diyeceksiniz a.s.

kilo vermenin tek bir yolu var aç kalmak,
55 kilolardan 41 kilolara kadar inmeyi başarmış bir insan olarak şunu söyleyebilirim.
ne yazık ki yediklerimizi kuş kadar yapmadan zayıflayamıyoruz. spor da olsa, egzersiz de, içecekler, otlar da olsa...

ama yıllara dökülmüş bir diet alışkanlığı için birkaç öneri verebilirim.

1- kesinlikle eve, tatlı, şekerli şeyler, cipsler abur cuburlar sokmayın. tatlı kriziniz gelirse diye light çikolata alabilirsiniz, mavi-yeşil lightın, sütlü çikolataları var ben onlardan yiyorum, 7 parça var 40 gr ve paketi sadece 194 kalori,
2-tercih edebileceğiniz her şeyin light ve düşük kalorilisini tercih edin, light süt, light yoğurt,
3- kırmızı eti tercih etmeyin, et yiyecekseniz, yağsız tavuk, fırında balık veya hindi yiyin,
4 eğer ızgara yapacaksanız yağsız tavaya bir parmak su koyup suyu çektirerek tavuk vs pişirin, 100 gram zeytinyağı 888 kalori!!
5- tuzu hayatınızdan çıkartırsanız vücudunuzdaki suyu atarsınız, yağ fln değildir o zayıflamazsınız yani kilo olarak az çıksa da bir şy değişmez
6- eğer karbonhidrat yoksa, yağlar vücudunuza bağ kuramaz. karbonhidratı tamamen keserseniz kilo almanız mümkün değil
7- beyaz şeker yemeyin asla, tatlıyı sadece meyvelerdeki şekerden alın :/ şeker çok kilo aldırır.
8- meyve suları aslında felaket kalorili şeyler ve kilo aldırıyorlar
9- çay ve kahveye koyduğunuz şeker bile günlük ihtiyacınızdan fazlası olabilir
10 domates, salatalık marul, vs sevdiğiniz az kalorili şeyleri seçin acıkınca bol bol yiyin bunlardan evet bu sizin en azından gerçek yemeği daha az yemenize sebep oluyor
11 süt kilo vermenizi kolaylaştırıyor neden bilmiyorum
12 diyet yapıyorsanız mutlaka mutlaka multivitamin için, yoksa saçlarınız dökülür, cansızlaşır, dişleriniz çürür, vücudunuz erken yaşlanır
13 ekmek, pilav, bulgur, pirinç, un vs olmadan yaşayın aslında hayat kolay
14 ben kendime atıştırmalık esmer ekmek ve bir dilim hindi fümeli sandiviç yapıyordum. çok hafif ve tok tutuyor hem de lezzetli
15 haftada bir gün kendinize ödül verin, o gün istediğiniz bir şeyi yiyin, iskender, kumpir ne isterseniz, böylece diyeti bozmadan istediğinizi yiyorsunuz hem, hem de o günü düşünüp kendinizi diğer yiyeceklerden alıkoyuyorsunuz.
16 ha bir de kuruyemiş yok, atın hayatınızdan

Lütfen silin su yazinizi, ergenlik döneminde görüntüsü ile sorunlari olan kizlar dolasiyor bu sitede, Allah korusun okurlar falan sagliklarindan olurlar!!!

Hayata bak ya, kuru kuru SIKICI SIKICI böyle yasayacagima az bisey cikan göbegimle mutlu olmayi tercih ederim.

Tek gercek sudur kilo vermek icin! Yediginden Fazlasini Yakmak !!!!!

Sporu hayatina koyman lazim, böyle bir insanla erkekde olsam kizda olsam farketmez ne bir cafe ye oturmaya gitmek isterdim nede zaman gecirmek disarda.. Benim sahsen canim SIKILIR. Bukadarda degil:smiley-cool:

Lütfen silin su yazinizi, ergenlik döneminde görüntüsü ile sorunlari olan kizlar dolasiyor bu sitede, Allah korusun okurlar falan sagliklarindan olurlar!!!

Hayata bak ya, kuru kuru SIKICI SIKICI böyle yasayacagima az bisey cikan göbegimle mutlu olmayi tercih ederim.

Tek gercek sudur kilo vermek icin! Yediginden Fazlasini Yakmak !!!!!

Sporu hayatina koyman lazim, böyle bir insanla erkekde olsam kizda olsam farketmez ne bir cafe ye oturmaya gitmek isterdim nede zaman gecirmek disarda.. Benim sahsen canim SIKILIR. Bukadarda degil:smiley-cool:

Arkadaşım, arkadaşın yazdığı şeylerin çoğunu, zaten günümüzde birçok doktor, sadece zayıflamak için değil aynı zamanda sağlıklı yaşamak için de öneriyor..Belki 1-2 madde gereksiz diyebiliriz ama tepkisinizi fazla buldum.

Ben burda sağlığa aykırı bir madde göremedim..

X