Bebek Beslenmesi Nasıl İyi Bir Bebek Menüsü Hazırlarım?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

kadis

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
4 Ocak 2008
5.202
9
Nasıl İyi Bir Bebek Menüsü Hazırlarım?
Bebeğiniz için gün içinde hazırladığınız yemeklerde renklerle oynayın, bu işinizi kolaylaştırır. Mantık çok basit, yiyecekleri renklere ayırın ve her renkten vermeye çalışın, böylece kafanız karışmaz.

Turuncular; havuç, balkabağı
Yeşiller; ıspanak, pazı, brokoli, taze fasulye gibi.
Kırmızılar; mercimek, pancar, e
Beyazlar; soğan, pırasa, karnıbaha
Sarılar; patates, sarı mercimek, bulgur
Ayrıca kuru meyveleride demir açısından zengin oldukları için bebeğinizin menüsüne ilave edin. Tuzsuz kabak çekirdeği iyi bir çinko kaynağıdır. Tohum öğütücüsü ile iyice ezip meyve pürelerine yada çorbasına bir çay kaşığı haftada iki kere katın.

bana da ödevim için yardımcı olurmusunuz?:CüvCüv:benim bu hafta içerisinde gebelikte beslenmeye yönelik menü hazırlamam gerek.cokacimcoookbütün öğünlerin(ara öğünler dahl)kalorisinin toplamı 1500 olması gerekmiş.o derste bulunamadığım için(rahatsızlanmıştım.okula gidemedim) nasıl olacağı hakkında bi fikrim yok.:1no2:cevabınızı bekliyorum.saygılar...:emir_bebek:

canım bunun için araştırma yapman lazım ben kalori hesabı yapmadım hiç bebeğimde

tuzsuz kabak çekirdeği bir yaşından küçük çocuklarda bir sorun yaratırmı acaba bende denemek isterim

X