kızlar yardım edin kızım aylardır kabız....

gxoxrs...

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Aralık 2007
328
0
40
kızlar ece naz hep kabız
gün aşırı 2 tane kayısı kurusu yediriyorum ama nafile bi türlü düzelmedi kakası macun gibi günde 1-2 kere keçi kakası gibi yapıyo ıkına sıkına. bazen yapmadığı da oluyo
çok fazla sıkıntısı yok ama normal değil sanırım bu kadar kabız olması tecrübeli anneler bana yardım eder misiniz? ne yapmam lazım?

canım zor oluyordur ya bebiş için her seferinde ıkın sıkın.tüh...
belki suyun faydası olabilir pek bir bilgim yok benim..düzelir inşallah...

benim hic olmadi sukur, oglumdada hic olmadi ama kayisi suyu iyi oldugunu duymustum vallaha baska bildigim yok canim
gecmis olsun yavruna

sağolun kızlar yaa kızım suyu zorla içiyo biraz daha veriim bari belki bi faydası olur mide hazırladığım mamalara zeytinyağı koyayım

biizmkide doğumundan beri kabız günde bir kereydi şimdi gün aşırı arada bazen üç günde bir yapıyor. doktor eğer çok katı yapmıyorsa çok sıkıntılı olmuyorsa beş güne bekleyip gliserin fitil koyabilirsin demişti. ben de zeytinyağı kullanıyorum çorbasına katıyorum.eğer emziriyorsan kendin kayısı kuru incir yiyebilirsin.karnının üstüne yatırabilrisn, bacak egzersizleri yaptırabilirsin( bisiklet çevirme gibi) . demirde kabız yapıyor ama vermek zorundayız.suyuda bol veriyorum. zamanla düzelir dediler ama benimkinde hala bi düzelme yok . kuru kayısıyı nasıl yediriyorsun? umarım kısa zamanda düzelir.

geçmiş olsun canım been kakasını yapamadığı dönemlerde bi çay kaşığı elde yapılmış zeytin yağı içiriyorum işede yarıyo

cnm ege bebkken kabız oluodu hep doktorumuz debridat die bağırsak düzenleyici bi şurup vermişti düzene girmişti doktoruna sor onu belki verir bize ii geldi yani...

gecmis olsun canim...zytin yagi versen iyi olur...benim oglumda iki gunden beri ikiniyordu..bende yeni huy cikardi zannettim...bugun iki kere pespese kati ve cok az kakasini yapti...yaparkende agladi aci aci...ilk defa oldu boyle birsey...tas gibi kati yapmis yavrum nasilda aciyla yapti kim bilir...bende zeytin yagi vericem...baska oneriler olursa bende yaparim...

cnm çok geçmiş olsun ya
bol sıvı şeyler versen suyuda bol ver evet zeytinyağı içir derler ama bence dr. da sor.

cnm çay kaşığıyla zeytinyağı ver ve ya ek gıda alıyorsa onlara kat da ver sıkıntı olmasın....geçmiş olsun cnm...

canım hiç bebişini sıkma GLİSERİN KANSUG adlı fitil var onu incelt uygula yavruna en fazla 15 dk sonra kakasını yapar bana da doktorum onermişt,i tamamen kabızlık için.ayrıca zeytinyagı da her ogunune 1 cay kasıgı ilave et.ek gıdaya baslangıcta oluyor kabızlık.

kızlar teşekkür ederim deniycem önerilerinizi işallah en kısa zamanda düzelir....

gecmis olsun canim...zytin yagi versen iyi olur...benim oglumda iki gunden beri ikiniyordu..bende yeni huy cikardi zannettim...bugun iki kere pespese kati ve cok az kakasini yapti...yaparkende agladi aci aci...ilk defa oldu boyle birsey...tas gibi kati yapmis yavrum nasilda aciyla yapti kim bilir...bende zeytin yagi vericem...baska oneriler olursa bende yaparim...

canım kayısı ver 1-2 gün içinde işe yarar...yediremessen haşla suyunu içir. geçici bi çözüm ama en azından rahatlar...

ben anne değilim ama bildiğim bilgileri verebilirim kayısı kurusu yiyebildiğine göre bide böyle dene istersen kaynatılmış suya 5 adet kayısıyı atıp ağzını kapat kayısıların şişmesi lazım 5 dk sonra kayısılar şişer önce suyunu içir sonrada kayısıları yesin bunu akşam yatarken uygula düzenli yapardın faydasını görürsün bide bebeklerde genelde kulak çöpüne zeytinyağı sürüp makattan azcık içeriye sokuluyo (fazla değil ama) o zamanda biraz faydası oluyo inş. düzelir bir an önce

ben anne değilim ama bildiğim bilgileri verebilirim kayısı kurusu yiyebildiğine göre bide böyle dene istersen kaynatılmış suya 5 adet kayısıyı atıp ağzını kapat kayısıların şişmesi lazım 5 dk sonra kayısılar şişer önce suyunu içir sonrada kayısıları yesin bunu akşam yatarken uygula düzenli yapardın faydasını görürsün bide bebeklerde genelde kulak çöpüne zeytinyağı sürüp makattan azcık içeriye sokuluyo (fazla değil ama) o zamanda biraz faydası oluyo inş. düzelir bir an önce

canım yapıyorum arada ama sanırım sürekli yapmak gerek bu hafta sürekli verip deniycem teşekkür ederim...

biizmkide doğumundan beri kabız günde bir kereydi şimdi gün aşırı arada bazen üç günde bir yapıyor. doktor eğer çok katı yapmıyorsa çok sıkıntılı olmuyorsa beş güne bekleyip gliserin fitil koyabilirsin demişti. ben de zeytinyağı kullanıyorum çorbasına katıyorum.eğer emziriyorsan kendin kayısı kuru incir yiyebilirsin.karnının üstüne yatırabilrisn, bacak egzersizleri yaptırabilirsin( bisiklet çevirme gibi) . demirde kabız yapıyor ama vermek zorundayız.suyuda bol veriyorum. zamanla düzelir dediler ama benimkinde hala bi düzelme yok . kuru kayısıyı nasıl yediriyorsun? umarım kısa zamanda düzelir.

cnm akşamdan 2 kayısıyı sıcak suya koyuyorum sabah ağzı kapalı olarak haşlıyorum aç karna yediriyorum geçici biçözüm ama hiç birşey yapamamaktan iyidir.

canım egeninde kabızlık sorunu var. Ben yazdan derin dondorucuya kayasıların çekiideğini çıkararak attım şeftali ile birlikte. 2 gün yapmazsa kayısı ile şeftaliyi karıştırıp veriyorum. Birde sabah aç karnına zeytin yağı hemen arkadan emziriyorum.Bide elma yağı diye bir şeyler var aktarlarda ondanda göbeğine makatına sürüyorum. Baktım gene olmadı makatına zeytinyağı sürüyorum... Fitili bizim doktorumuz vermedi.. Bağırsaklar tembelliğe alışıyor diye. Doğal yollarla yaptırmaya çalışıyorum. Bunlar işe yaramazsa yeteri kadar beslenemiyor demekmiş. İnşallah yardımım dokunur...

X