fsh değerim

wannababy

iki cocuklu ve mutlu:))
Kayıtlı Üye
15 Mayıs 2008
8.256
21
merhaba,

geçen sene mayıs ayında fsh değerim 14.8 çıkmıştı. iki ay sonra 8.5 oldu. dünde değerim 9.7 çıktı. ekim ayında aşılama yapıldı. maalesef bebek sağlıklı gelişmediği için kürtaj olmak zorunda kaldım. bu değerlerle tekrar aşılamamı denemeliyim yoksa tüp bebek mi düşünmeliyim? bu arada yaşım 34. teşekkür ederim.

merhabalar
lh 2.43
fsh 6.38
prl 16.27
e2 57
tsh 2.109 degerlerim böyle ama bende kıllanma problemi var.benim sorum hormonal bir problem olsaydı kıllanma bu degerleri etkilermiydi.
testesteron hormonu fazlaysa çocuk olmasına engelmi?eşimde sayı ve hareket problemi var

merhabalar
lh 2.43
fsh 6.38
prl 16.27
e2 57
tsh 2.109 degerlerim böyle ama bende kıllanma problemi var.benim sorum hormonal bir problem olsaydı kıllanma bu degerleri etkilermiydi.
testesteron hormonu fazlaysa çocuk olmasına engelmi?eşimde sayı ve hareket problemi var

Merhaba Zambak,

Hormon değerleriniz normal. Kıllanma ve testestoron hormonu yüksekse yumurtlama bozulur. Eşinizin değerlerinde de sorun olduğu için size mutlaka aşılama ya da tüp bebek yapılmalı. Başarılı bir tüp bebek merkezine başvurmalısınız. Ankara'da tedavi olma imaknınız varsa merkezimize bekleriz.

Sağlıklı günler dilerim,

mrb 2.5 yıllık evli ve 25 yaşındayım yıllardır adet düzensizliği var geçen sene prolaktinim 54 çıktı 3 ay parlodel 2.5 mg kullandım ve prolaktin 3 e düştü sonraki 5 ay duphaston kullanarak 27 günde adet olmaya başladım tekrar tahlil yaptırınca prolaktin 53 olmuştu ilaç kullanmadığım sürece adet olmamıyorum en son 61 gün üstüne adet oldum oda doktorum farlutal verdi bgn adetimin 3. günü ve tahlil yaptırdım prolaktin 49.1 çıktı diğer değerlerim normal tek sıkıntım prolaktin bebek düşünüyorum ama bu durumda zor gibi beyin mr çekilcem hipofizden kaynaklı sorunmu diye gögüslerimde akıntı yok sadece geç adet oluyorum şimdiden teşekkürler

mrb 2.5 yıllık evli ve 25 yaşındayım yıllardır adet düzensizliği var geçen sene prolaktinim 54 çıktı 3 ay parlodel 2.5 mg kullandım ve prolaktin 3 e düştü sonraki 5 ay duphaston kullanarak 27 günde adet olmaya başladım tekrar tahlil yaptırınca prolaktin 53 olmuştu ilaç kullanmadığım sürece adet olmamıyorum en son 61 gün üstüne adet oldum oda doktorum farlutal verdi bgn adetimin 3. günü ve tahlil yaptırdım prolaktin 49.1 çıktı diğer değerlerim normal tek sıkıntım prolaktin bebek düşünüyorum ama bu durumda zor gibi beyin mr çekilcem hipofizden kaynaklı sorunmu diye gögüslerimde akıntı yok sadece geç adet oluyorum şimdiden teşekkürler

Merhaba leptap,

Hormon tahlilleri normal gözüküyor. Eğer eşinizin sperm tahlillerinde de bir problem yoksa yumurtlatma tedavisi sizin için uygun olabilir. Yine de sizin rahim filminizi ve adetin üçüncü günü yaptırdığınız hormon tahlillerinizi eşinizin sperm tahlillerini görmemiz doğru teşhisi koyabilmemiz için yararlı olacaktır. Unutmayınız ki doğru bilgiler almanız tedavinizin doğru planlanmasını sağlayacaktır.

Sağlıklı günler dilerim.

Merhaba leptap,

Hormon tahlilleri normal gözüküyor. Eğer eşinizin sperm tahlillerinde de bir problem yoksa yumurtlatma tedavisi sizin için uygun olabilir. Yine de sizin rahim filminizi ve adetin üçüncü günü yaptırdığınız hormon tahlillerinizi eşinizin sperm tahlillerini görmemiz doğru teşhisi koyabilmemiz için yararlı olacaktır. Unutmayınız ki doğru bilgiler almanız tedavinizin doğru planlanmasını sağlayacaktır.

Sağlıklı günler dilerim.

sorularımızı geciktirmeden cevapladığınız için çok teşekkür ederim

sorularımızı geciktirmeden cevapladığınız için çok teşekkür ederim

Merhaba leptap,

Sorularınızı geciktirmeden cevaplamaya çalışıyoruz. Amacımız sizi doğru bilgi ve tedaviye ulaştırmaktır.

İlginiz için teşekkürler.

Merhaba Zambak,

Hormon değerleriniz normal. Kıllanma ve testestoron hormonu yüksekse yumurtlama bozulur. Eşinizin değerlerinde de sorun olduğu için size mutlaka aşılama ya da tüp bebek yapılmalı. Başarılı bir tüp bebek merkezine başvurmalısınız. Ankara'da tedavi olma imaknınız varsa merkezimize bekleriz.

Sağlıklı günler dilerim,

cevabınız için teşekkürler ama anlamadıgım bişey var "kıllanma ve testesteron hormonu yüksekse yumurtlama bozulur"yazmışsınız bu nedemek anlamadım.

şimdiden teşekkürler...

cevabınız için teşekkürler ama anlamadıgım bişey var "kıllanma ve testesteron hormonu yüksekse yumurtlama bozulur"yazmışsınız bu nedemek anlamadım.

şimdiden teşekkürler...

Merhaba ZAMBAK 3,

Laboratuar değerlerinizin normal olduğu görülüyor. Kıllanmanın nedeni farklı etmenler olabilir (PCO, Böbrek üstü bezi vb olabilir). Bununla ilgili olarak bir tüp bebek merkezine başvurmanızda fayda görüyorum.

Size sağlıklı günler ve etkin tedaviler ile buluşmanızı dilerim.

hocam merhaba bende sızden tahlıllerım ıcın yorumlarınızı beklıyorum ft3- 4,3 ft4- 13,6 tsh- 1,070 lh- 4,8 fsh- 2,6 estradıol-130,5 prolaktın 15,3 hocam degerlerım bunlar 5,5 yıllık evlıyım 3kez asılama yaptırdım sonuc negatıf bu ay tup bebek raporu almak ıcın ugrasıyorum bu tahlıllerı yaptırdım sonuclarımı merak ettım fsh dusuk gıbı geldı daha once 4 5 arasıydı yalnız bu ay 06012009 hastalandım
19012009hafıf lekelenme oldu23012009 kahverengı lekelenme oldu 26012009 yaptırdıgım tahlıl sonucum ama ılk defa boyle lekelenmem oldu halen kanamam olmadı nedır problem

Doğum kontrol hapı kullanırken ara verilen dönemdeki adetin 3. günü yapılan hormon testi gerçek değerleri yansıtır mı? Fsh 18.8 çıktı.Altı aydır doğum kontrol hapı kullanıyorum.Doktorum hap kullanırken bunu normal olduğunu ve hapsız geçen dönemden sonraki adetimde tekrar hormon ölçümü yapılması gerektiğini söyledi.Ancak internette araştırırken hapın aksine bunu dengelediğini okudum.Yardımcı olursanız sevinirim Şimdiden çok teşekkürler

hocam merhaba bende sızden tahlıllerım ıcın yorumlarınızı beklıyorum ft3- 4,3 ft4- 13,6 tsh- 1,070 lh- 4,8 fsh- 2,6 estradıol-130,5 prolaktın 15,3 hocam degerlerım bunlar 5,5 yıllık evlıyım 3kez asılama yaptırdım sonuc negatıf bu ay tup bebek raporu almak ıcın ugrasıyorum bu tahlıllerı yaptırdım sonuclarımı merak ettım fsh dusuk gıbı geldı daha once 4 5 arasıydı yalnız bu ay 06012009 hastalandım
19012009hafıf lekelenme oldu23012009 kahverengı lekelenme oldu 26012009 yaptırdıgım tahlıl sonucum ama ılk defa boyle lekelenmem oldu halen kanamam olmadı nedır problem

Merhaba banu yazıcı,

FSH değeriniz normal sınırlar içerisinde, bu açıdan endişelenmenize gerek yok. Bazen adet düzeninde aksaklıklar yaşanabilmektedir, ancak 3-4 ayı geçen bir sürede bu adet düzensizlikleri sürerse o zaman bir jinekoloğun muayene ile değerlendirmesine ihtiyacımız olabilir. Gebe kalamamanız ile ilgili duruma gelince; eşinizin spermlerinin Kruger kriterlerine göre tecrübeli bir tüp bebek merkezinde incelenmesini, aynı zamanda sizin tüplerinizin açık olup olmadığını ve rahim içinde yer kaplayan herhangi bir durum olup olmadığını ortaya çıkaracak olan rahim filmi (HSG) değerlendirmesini bizimle paylaşırsanız, birlikte yorumlar ve size doğru yönlendirmeyi sağlayabiliriz diye düşünüyorum. Günlerinizi sağlıklı geçirmenizi ve doğru-etkili tedavilerle buluşmanızı dilerim.

Op. Dr. Osman Denizhan ÖZGÜN

Maya Tüp Bebek ve Kadın Sağlığı Merkezi

Doğum kontrol hapı kullanırken ara verilen dönemdeki adetin 3. günü yapılan hormon testi gerçek değerleri yansıtır mı? Fsh 18.8 çıktı.Altı aydır doğum kontrol hapı kullanıyorum.Doktorum hap kullanırken bunu normal olduğunu ve hapsız geçen dönemden sonraki adetimde tekrar hormon ölçümü yapılması gerektiğini söyledi.Ancak internette araştırırken hapın aksine bunu dengelediğini okudum.Yardımcı olursanız sevinirim Şimdiden çok teşekkürler

Merhaba Nehir 67,

FSH'ın yüksek çıkması çok normal kabul edilebilecek bir durum değildir. En kısa zamanda genel kabul görmüş, saygın bir tüp bebek merkezine başvurarak, incelenmenizi sağlayarak size en uygun tedavi planınızı alınız.

Sağlıcakla kalınız, etkili tedavilerle buluşmanız dileği ile...

Op. Dr. Osman Denizhan Özgün

hocam cok tesekkur ederım bılgılerınızı paylastıgınız ıcın hsg acık cıktı esımın degerlerıde normal ama ben bunu en yakın zamanda sıze degerlerıyle bılgı verıcem saygılarımla

dr her acilan konuya ayri mi bakiyor belki cevapladim diye konuyu acmayabilir mi?

Son düzenleme:
Merhaba hocam ben 24 yaşındayım ve erken menopoza girdim.fsh 90 lardaydı şimdi 40 lara düştü ben hamile kalamazmıyım aşılama yöntemi bana olmazmı...teşekkürler...

Merhaba hocam ben 24 yaşındayım ve erken menopoza girdim.fsh 90 lardaydı şimdi 40 lara düştü ben hamile kalamazmıyım aşılama yöntemi bana olmazmı...teşekkürler...

Merhaba uff;

Üzülerek söylemek durumundayım ki FSH düzeyiniz oldukça yüksek. Düştüğünü belirttiğiniz düzey de yüksek. Gözlenen düşüş ile menopozun geçtiği-düzeldiğini düşünmek gereçekçi olmaz. Aşılama tedavisi ile de gebeliğin oluşabileceğini düşünmek yanlış olur. Çünkü buradaki esas probleminiz zaten yüksek FSH düzeyi ile, yani menopoza girmiş olmakla birlikte, yumurtalıklarınızda yumurta rezervinizin kalmamasıdır.
Sağlıklı günler geçirmenizi ve doğru-etkili tedavi ile buluşmanızı dilerim.

Op. Dr. Osman Denizhan Özgün

mehabalar öncelikle kolay gelsin diyorum ben adetimin 22. günü gebelik testi yaptırdım sonuç negatif çıktı 26 günde bir adet oluyorum adetime 4 gün var ve doktor hormon testlerinede baktırmıs test sonuçları şu şekilde yorumlarsanız sevinirim Estradiol 215.9 , fsh 0.99 , total testesteron 0.99 prolaktin ve progesteron lh normal düzeylerde görülüyor cevabınızı bekliyorum iyi çalışmalar

X