Doğal Taş ve Minerallerin Özellikleri Taşların Dili

Halikarnas

DÖNDÜM
Kayıtlı Üye
24 Kasım 2008
14.247
35
agat1nf6.jpg

AGAT: Uzun ömür ve mutluluk simgesidir.Günlük stresi alır.

firuze.jpg

FİRUZE (Turkuaz): Nazara karsı iyidir.Olumsuzu olumluya çevirir,bilinci genisletir,kaygıyı teskin eder ve tansiyonu düzenler.
7512zumrut_520_x_1268.jpg

ZUMRUT: Kadında ve erkekte üretkenligi arttırır.Göz agrılarını,iltihap ve kırıklıgı giderir.

aytasi.jpg

AYTASI: Duyu ve sezgi hassalarını güçlendirir.Kramplara iyi gelir.Yıldızı düsük olanların kullanması gereken tastır.

kaplangozu.jpg

KAPLAN GOZU: Sahiplenme duygusunu güçlendirir.İnsanın kendini isine vermesini saglar.Konsantrasyonu güçlendirir.

akik.jpg

AKİK(Kırmızı Kalsedon,Karneol): Ugur ve bereket tasıdır.Donuk akik kan dolasımını kolaylastırır.Erkeklerde erkeklik bezini ,kadınlarda yumurtalıgı korur.

kalsedon.gif
kalsedon8.jpg

KALSEDON(Mavi Akik): Düsünce yetenegini güçlendirir.İyi konusmayı saglar.Renginden dolayı nazar içinde iyidir.

001.jpg

ZEBERCET(Peridot): Aygıtların kaydedemedigi kalp çarpıntılarına ve sebebi bilinmeyen korkulara iyi gelir.

kehribar.jpg

KEHRİBAR(Amber): Reçinenin taslasmıs hali olup ,özellikle guatr,astım,bronsit,alerjiye karsı iyidir.

Opal_8.jpg

OPAL: Sevgi ve sevkat simgesi olup,Kosulsuz sevgi verme özelligine sahip olanların tasıdır.Eklem iltihabına iyi gelir.

sitrin.jpg

TOPAZ(Sitrin): Kan dolasımı bozukluguna iyi gelir.Telepati yetenegini arttırır.Stresi giderir.

lal%202.jpg

LAL: Ateslilik ve canlılık ifadesidir.

yesim.jpg

JADE(Yesim): İyi iliskiler,vefalı dostluk simgesidir.Böbrek rahatsızlıgından kaynaklanan atesi düsürür.

laciverttasi.jpg
laciverttasi%202.jpg

LAPİS-LAZULİ(Lacivert Tas):Ruh ve beden arasındaki dengeyi saglar.Ayrıca zihinsel berraklıga ve derin düsünmeye yardımcı olur.Hazmı kolaylastırır.

ametist

AMETİST: Strese ,migrene istahsızlıga ,göz agrılarına ,akciger hastalıklarına iyi gelir.Bagısıklık sistemini güçlendirir.Kuartz(Kuars kristallerinin arındırılmasında kullanılır.

mercan.jpg

MERCAN: Bir deniz ürünüdür.Solunum açıcı etkisi vardır.

kuvars%202.jpg

KRİSTAL KUARS:Yeryüzünün çocukları diye bilinir.Enerji simgesidir.Vücuttaki fazla elektrigi alır;eksikligi tamamlar.

Tansiyonu düzenler.Meditasyonda kullanılır.Yeryüzünün çocukları diye anılmasının sebebi ise:ÿocuk dünyanın neresine giderseniz gidin yine çocuktur.

Ona bir iyilik,güzellik gösterirseniz size gülümser.Bir kristalden ne isterseniz,o size isteginizi büyüterek gönderir.(Bir programlama yapıldıgı takdirde)

Cep telefonu kullananlar yanlarında mutlaka bir kuars kristali tasımalılardır.ÿünkü kristal radyasyonu toplar.Cep telefonu beyne direkt radyasyon gönderebilmekte ve erkeklerde kısırlasmaya neden olabilmektedir.TV,Bilgisayar,telsiz telefon,radyo,telsiz gibi aletleri kullananların bir kristal kuars tasıması gerekir.Kristal kuarslar almıs oldukları radyosyonu15 günde bir yıkanmak süretiyle atarlar.

magazin_10_krizopraz_small.jpg
krizopraz.jpg

KRİZOPRAZ: Seksüel ve depresif durumlarda rahatlatıcı özelligi vardır.Kisisel yetenekleri ortaya çıkarır.

Pyrite_peruOct.jpg

PYRİT: İrade gücünü arttırır.Diger insanlarla armoni içinde yasamayı saglar.

6yy-jasper-red.jpg

JASPER: Sevgi ve inanç simgesidir.Karaciger,dalak ve mesaneyi kuvvetlendirir.Toprak elementini simgeler.

malakit.jpg

MALAHİT: Her kademede dengeleyici rol oynar.Sol elde oynanırsa vücuttaki statik elektrigin fazlasını alır.

9570444_0.jpg

ROSE KUVARS: Nefret,suçluluk,kıskançlık ve korku duygularının ortadan kalkmasını saglar.Sempati kazandırır.Rahatlatır ve ferahlatır.

100_3904_op_552x600.jpg

OBSİDİEN(Volkan Camı): Ateslilik ve canlılık verir.Bilinçaltındaki blokajları temizler.

hematite2.jpg

HEMATİTE(Demir): Kan dolasımı üzerindeki pozitif etkilerinden dolayı mafsal romatizmalarına iyi gelir.Dalagın dogru çalısmasını saglar.

aquamarin.jpg

AQUAMARİN: Beden ve zihin iliskisini güçlendirir.Duyarlılık sezgisini arttırır.Ailesaadetini güçlendiren tas diye geçer.Manası su damlasıdır.Denizcilerin ugur ve nazar tasıdır.

bunları bilmek iyi oldu sardunyam bu konunu da yeni keşfettim paylaşım için tşk :)

bende lal taşı var
burcumun taşı
birde almadan önce,sevgiyi gerçek aşkı çağırır,canlılık neşe verir diye duymuştum

Son düzenleme:
Taşların enerjisine hayranım. Çok eskiden beri aldığım taşlar vardı. Şimdi artık Türkiye'de de çok güzel taşlar var. Özellikle Tahtakale'de Define isimli bir mağaza keşfettim. Son derece bilgili insanlar. Taşlarımın ne olduğunu oraya götürerek öğrendim. Adını bile duymadığım nice taşları da orada gördüm. İlgilenenler 212.5145672 'den kontak kurabilir. Danışma ücreti almıyorlar :-)

evet bende kullanıyorum taşları hatta şu anda bileğimde hematit var :) lapis, ametist, turkuaz, pembe quartz, akik, kehribar, aytaşı ve sitrin kullandığım taşlar arasındadir. Ancak sahteleri çok yaygın dikkali olmak lazım, kuyumcularda bile sahte olabiliyor en iyisi işlenmemiş halde almak.

Bir de ilk defa kullanmadan önce ve belli aralıklarla taşlarınızı mutlaka temizlemelisiniz. Bu taşınızın işe yaramasındaki en önemli etkenlerden biri. Her taşın temizlenme yöntemi farklıdır. İnternetten araştırın.

nedense doğal taşların anlamlarına inanmıyorum ben yerimseniben kimse beni yanlış anlamasın jeoloji mühendisliği 3. sınıf öğrenciyim bütün doğal taşların ve minerallerin oluşumlarından tutun bütün kimyasına kadar herşeyi öğreniyoruz..arkadaşlarla doğal taş satan yerlere gittiğimizde direk bize yok şu buna yarar bu şuna yarar diyorlar adını bile doğru dürüst bilmiyolar.ellerinde bi broşür hangisi hangisine benziyosa bu odur diyolar. çoğu işlenmiş , işlenmiş taşın o zaman kime faydası var..bir çoğuda doğal taş diye satıp insanları kandırıyolar.
elbet inanılan herşey insana bişey verir. taşlarında gücü bu olsa gerek ben böyle düşünüyorum...
herkese sevgilerbuyrunnnnnnnnn

Son düzenleme:
Merak ediyorum bu taşların yarar sağladığını gören bilen yaşayan varmı
bana biraz uzak düşüyor

çok somut örnekler veremem ama, ben bazen çok tembellik ediyorum, canım hiçbirşey yapmak istemiyor, bazen çok sinirli oluyorum, bazen de çok enerjik oluyorum, hiç sinirlenmiyorum falan, bu enerjik ve sinirsiz olduğum günlerde dikkat ettim, üzerimde ya akik, ya ametist ya da pembe kuvars takılarım oluyor, psikolojik desem çok sonraları farkediyorum yaşadıklarımla taşlar arasındaki ilşkiyi, yani o amaçlarla takmıyorum, süs amaçlı takıyorum ama bakıyorum vesvese, sinir filan kalmamış, ilginç ama bazı arkadaşlarım da enerjik ve pozitif olduklarını farketmişler, ayrıca Allah'ın izniyle bazı taşlara ve bitkilere bu tür şifalar verildiğini okudum, mesela Peygamber efendimiz zamanında yemen taşı (bizdeki kırmızı akik olabilirmiş) çok kıymetli bir taşmış ve onu takanın boğularak ölmeyeceğine inanılırmış, sebebini bilemem tabii...

FİRUZE (Turkuaz): Nazara karsı iyidir.Olumsuzu olumluya çevirir,bilinci genisletir,kaygıyı teskin eder ve tansiyonu düzenler.

bende firuze var bugün yaptım ( bileklik )

peki inanıyor musunuz bunlara ??

Taşların enerjisine hayranım. Çok eskiden beri aldığım taşlar vardı. Şimdi artık Türkiye'de de çok güzel taşlar var. Özellikle Tahtakale'de Define isimli bir mağaza keşfettim. Son derece bilgili insanlar. Taşlarımın ne olduğunu oraya götürerek öğrendim. Adını bile duymadığım nice taşları da orada gördüm. İlgilenenler 212.5145672 'den kontak kurabilir. Danışma ücreti almıyorlar :-)

bilgi için teşekkürler cnm.. opuyorumnanaktan bende de bir dizi kolye var, aytaşına benziyor ama emin olamadım. dediğin yere gidip sorayım.. :asigim:

peri bacalarından oğlumun topladığı bir sürü doğaltaşı evimize getirip süs olarak kullanmaya başlamıştım...derken 1 senedir pili bitik duran saatimi pilini en kısa zamanda değiştirmek amacıyla gözümün önünde dursun diye çıkardım taşların yanına koydum...ertesi günü baktığımda inanamadım...saat çalışmaya başlamıştı...derken zamanı doğru ayarladım koluma taktım...kısa bir süre sonra durdu...tekrar taşların yanına götürdüm..bir süre sonra çalışmaya başladı...işte o gün doğal taşlarrın gücüne enerjiisine inandım...bütün mesele konu ne ise doğru taşınızı bulmakta.

ben bugün yenilerini aldım.. aquamarin, ametist, p kuvars, granat, kaplangözü ve mercan..

eskiden kalma turmalin ve aytaşı da vardı..

ama hepsini birden takmak istiyorum.. en iyisi kombinasyon yapmak..

kızlar, şişli civarında bildiğiniz takı malzemeleri satan yer var mı? halkalar metal küçük pullar vb lazım. kendime kolye yapcam bu taşlardan.. :sm_cool: :sm_cool: :sm_cool:

peri bacalarından oğlumun topladığı bir sürü doğaltaşı evimize getirip süs olarak kullanmaya başlamıştım...derken 1 senedir pili bitik duran saatimi pilini en kısa zamanda değiştirmek amacıyla gözümün önünde dursun diye çıkardım taşların yanına koydum...ertesi günü baktığımda inanamadım...saat çalışmaya başlamıştı...derken zamanı doğru ayarladım koluma taktım...kısa bir süre sonra durdu...tekrar taşların yanına götürdüm..bir süre sonra çalışmaya başladı...işte o gün doğal taşlarrın gücüne enerjiisine inandım...bütün mesele konu ne ise doğru taşınızı bulmakta.

ilginç bir deneyim olmuş.. güzel paylaşım.. kaydirigubbakcemile5

X