Kanda pıhtılaşma

merhaba arkadaşlar...
bende 4 kez micro denedim 2 tanesi düşükle sonuçlanınca nihayet bizi yönlendiren bir doktor bulabildik ve kan pıhtılaşması tespit edildi..ama son denemede kan sulandırıcı iğne vurunmama rağmen yinede tutmadı..maddi durumumu toparlayabilirsem 5.denemeyi yapacağız ama bu kez alman hastanesine gideceğim...son umudum orası artık.bence birbirimizden kopmadan tedavi sürecimizi paylaşalım ki hamile kalınca birbirimize moral olsun...
Canım geçmiş olsun. Bende 6. deneme yapıyorum. Şuanda iğnelere devam ediyorum. Genarttı denedinmi ben şimdi oraya gidiyorum. Bende de kanda pıhtılaşma var. Volkan hoca var orda genetik prof. Bizim embiyolarımız yeteli gelirse pgt yapılacak. Onunla bir görüşürmüsün

arkadaşlar malesef bendede kan pıhtılaşması çıktı 2 ayrı genimde varmış daha önce 8 haftalık düşük yapmıştım, bebegim gelişmemişti.3. tüp bebek tedavisine başlamadan dr kromozom analizi istedi,kromozom testinde herşey normal ancak mutasyon taraması raporunda test sonucu: MTHFR C677T-----MTHFR A1298C GENLERİNDE HETEROZİGOT MUTASYON SAPTANMIŞTIR.yazıyor henüz dr görüşemedim bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yorumlarınızı bekliyorum lütfen

merhaba ben yeni öğrendim doktorum kanımda pıhtılaşma olduğunu söyledi anti kardiyolipin diye bir tahlil istedi ordan öğrendik ve iğne verdi kullandım sana sormak istediğim senin bebeğin kan pıhtılaşmasından dolayımı olmuyor yada nedenini öğrenebilirmiyim umarım bebeklerimize en yakın zamanda kavuşuruz

canımmmmm ,ayyy çok özür dilerim geç gördüm bendende aynı tahliller isteniyor bakalım hayırlısı,,,,,,,,,,allah yardımcın(mız)olsun,,,sevgilera.s.

Canım geçmiş olsun. Bende 6. deneme yapıyorum. Şuanda iğnelere devam ediyorum. Genarttı denedinmi ben şimdi oraya gidiyorum. Bende de kanda pıhtılaşma var. Volkan hoca var orda genetik prof. Bizim embiyolarımız yeteli gelirse pgt yapılacak. Onunla bir görüşürmüsün

canım bende bu akşam ist la gidiyorum,,,sanada banada herkese hayırlısı olsun:emir_bebek::emir_bebek:gelsinler artıka.s

mrb canım dıkkatımı cektı 6.denemem yazmıssın.benımde kanımda katılasma var.mthfr gen mutasyonu yanı.suan 28 haftalık hamıleyım ve hergun clexan ıgne kullanıyorum.benım 4tane dusugum oldu.genetık arastırma yapıldı ve 2 embrıo kaldı yerlestırıldı ve tuttu.ben senın nerde tedavı oldugunu merak ettım.bende ankarada yasıyorum ve gürgan clınıcte ılk denememde basarılı oldum.daha oncede mayada yaptırmıstım 1tane tutmamıstı.bu tedavının cok masraflı oldugunu bıldıgım ıcın cok arastırdım hastanelerı basarı oranı en yuksek hastane burası.bence bı arastır derım.allah yardımcın olsun.en kısa zamanda bebegını kucagına almayı nasıp etsın.

acaba bu testlerii sevklii hastanelerr yapmıyormu
çünkü ben bu kadarr para vermemiştimm
bir sürü testler yapıldı ve dr tümü eksik bişiyin yok dedilerr
pıhtılayma sorunuda yok
acabaa kandırmamıı var die şüphelendimm

mrb. arkadaşlar bende de kanda pıhtılaşma var geç evlendim 41 yaşında ve yaştan dolayı tüp bebeğe yönlendirdiler dr.lar. Toplam 5 denemede 2. de hamilelik sağlandı ancak heterozigot (kanda pıhtılaşma) dan dolayı 9. haftanın başında bebeğim karnımda öldü çok üzüldüm günlerce kendime gelemedim Bisürü emekle elde edilen hamilelik ve sonu hüsran şu anda da 44 yaşındayım bu seferde çok denemeden (yarımkalan 2 denemede olmuştu) dolayı her ay küçük küçük kistlerim oluşuyor şimdi onların yok olmasını bekliyorum tekrar deneme yapabilmek için bu arada kanı sulandırıcı iğnelere rağmen düşük yapan bayanlara rastlıyorum buda beni çok korkutuyor. Adeta kabusum oldu. Hamile kalınca gebeliğin sağlıkla devam edebilmesi için bu heparin iğneleri yeterli oluyormu başaka neler yapmak lazım başka alternatif çözüm yöntemleri varmı bitkisel çaylar gibi bilenler varsa burada bilgilerini paylaşır bizide rahatlatırlarsa çok sevinirim. Herşey gönlünüzce olsun cevapları bekliyor olacağım bu duruma çok üzülüyorum çünkü. Allah herkesin yardımcısı olsun..

demet43 ben şuan hamilelik elde edene kadar bitkisel bi tedavi uyguluyorum hamilelik elde edildiğinde bırakıcam doktora danışmadım ..hamile olunca iğnelere geçicem ama bu boş günleri bitkisel tedavi ile geçirmek istedim kendi fikrimce...yararı olurmu bilmiyorum...

Bu kanda pıhtılaşma sayfası geride kalmasın buradan bilgiler paylaşılsın.
Arkadaşlar bu gece rüyamda hayırlaradır kaşkol örmeye çalışıyodum. Ama siyahmış oreceğim kaşkol annemle konuşuyorum bu hamile kalmaya çalışalıberi rüyalara taktım ben rüyalara çok inanırım hamile kalanlar rüyalarında neler gördü acaba bende hamile kalacakmıyım anne olabilecekmiyim sürekli merak edip duruyorum hamile kalıp anne olanlar nasıl rüyalar (hamilelikten önce) gördü yazarsalar merak ediyorum sevinirim. Allah'ım İnşallah banada nasip eder. Sevgili şerife80 şuan nasıl bir tedavi uyguluyorsun kandapıhtılaşmayı azaltıcı mı yoksa yumurta kalietsini artırıcı bi bitkisel tedavimi ayrıntısını da yazarsan sevinirim. Allah'ım güzel rüyalar görmek ve hayallerimize kavuşmak nasip etsin isyteyen herkese anne olma mutluluğunu tattırsın Rabbim Amiiiiiiiiin..........

kızlar merhaba,,,,ben ist bula gittim geldim,,,,herşey gayet iyi,,,,ama pıhtılaşma şüphesi var bakalım ne olacak,,,,tedavi sürecim bir sonraki regl dönemine kaldığı için daha testlerimi yaptırmadım,,,,,yaptıranlar biliyordur kaç günde çıkıyor sonuçlar,,,haaa bu arada eşimden de kromozom testi istenildi yaptırdık ama onun sonucu biraz geç çıkıyor,,,,,,,hepimizin tedavisi hayırlı olsun :Saruboceq:

sevgili demet43 ben kandaki pıhtılaşmayı önleyecek yani kanı sulandıran bitkiler kullanıyorum adetime kadar bugün adet oldum..yarında doktor randevu verdi benim dondurulmuş embryolarım var onlarla denicem bu ikinci olucak denemem daha önce ilk seferde hamile kaldım ama 27.haftada doğum yaptım bebeğim öldü 5 ay yaşadıktan sonra doktor beni araştırdı ve kanda pıhtılaşma bulgularına rasladı bende adeti beklerken boş geçirmiyim dedim ve aktarlara sorup bu bitkisel karışımlardan aldım ve adet oldum bu gün transfere kadar devam edicem tabii yarın doktora sorucam ...

bencede kanda pıhtılaşma konusu yukarıda kalmalı..hamilelerin rüyası çıkar inan bana ben hep görürdüm hamile kalınca bi türlü eve gelmediğini bebeğim ve ne yazikki doğru çıktı melek oldu oğlumm :KK43:

sevgili moneta doktor araştıralım dedi ve genetik testler yapıldı ben özelde yaptırdım devlet hastanelerinde hep çok bekletiliyor hemde geç sonuç çıkıyor ben 13 gün sonra aldım sonuçlarımı ve kanda pıhtılaşma bulgularına raslandı açıklaması yapıldı...:KK43: umarım sende çıkmaz arkadaşım...

herkesin umutla gittiğimiz bu yolculuk hayırlı uğurlu olsun hamile kalmak bi dert kalıp yürütmek bi dert herşeyin hayırlı hakkımızda bol şanslar arkadaşlar...

Cevabın için tşk.ler şerife80 bu arada 27. haftada bebeğini kaybetmene çok üzüldüm. İnşalalh tekrar hamile kalır oğluna tekrar kavuşursun 2. bebeğinin ruhunda. Bu kanda pıhtılaşmayı önceden tetkik yapıp önlem alsalardı olmazmıydı ?? Bi türlü anlayamıyorum hamile bayan 6.ayına geliyor servikal yetmezlik yada rahim ağzı yetersizliğinden bebek erken doğuyor ve ölüyor ya da senin yaşadıkların gibi kanda pıhtılaşmadan bebek ölüyor halbuki rahim ağzı yetmezliğini de kanda pıhtılaşmayı da dr. lar önceden belirleyip ona göre tedbir alabilirler . Neden yapmıyorlar bitürlü anlamıyorum illa düşük mü olması yada bebeğin ölmesimi lazım?? Bu durumlar beni çok üzüyor..
Sevgili şerife80 bi şey daha soracağım sana aktardan aldığın kanı sulandırıcı bitkisel karışım da neler var içinde biliyormusun adlarını yazarsan çok sevinirim. Bide bu bitkisel karışım hamileykende rahatlıkla içilebiliyormu? Bu konuda bayağı internette araştırdım sonuçta bitkiselçay hamielikte pek önerilmemiş genel olarak. Yalnız eskiler hep 1 bardak suya limon sık (kant yani) iç kanı sulandırır merak etme dediler. Bende en güvenli onu bulmuştum hemde c vitamin hamile kalmaya da yardımcı olur diye düşündüm. Ama senin bitkisel karışım güvenliyse banada içindekileri yaz bende burada aktarda yaptırtıp içeyim. Biberiye mesala kanı cıvıltıcı ama hamileliğin ilk aylarında düşüğe yani adet görmeye sebep olur diye içmeyin diyorlar. Onun için senin bitkisel karışımı merak ettim içeriğini yazarsan çok sevinirim. Allah meleğine bir an evvel kavuşmayı nasip etsin hepimize nasip etsin amin

:çok üzgünüm:

mrb canım dıkkatımı cektı 6.denemem yazmıssın.benımde kanımda katılasma var.mthfr gen mutasyonu yanı.suan 28 haftalık hamıleyım ve hergun clexan ıgne kullanıyorum.benım 4tane dusugum oldu.genetık arastırma yapıldı ve 2 embrıo kaldı yerlestırıldı ve tuttu.ben senın nerde tedavı oldugunu merak ettım.bende ankarada yasıyorum ve gürgan clınıcte ılk denememde basarılı oldum.daha oncede mayada yaptırmıstım 1tane tutmamıstı.bu tedavının cok masraflı oldugunu bıldıgım ıcın cok arastırdım hastanelerı basarı oranı en yuksek hastane burası.bence bı arastır derım.allah yardımcın olsun.en kısa zamanda bebegını kucagına almayı nasıp etsın.
cANIM SANA BİR SORU SORACAĞIM İĞNEYİ GÜNDE KÖÇ DEFA YAPIYORSUN DOZAJINI YAZARMISIN BENİM ŞUAN TARNSFERİN 16.GÜNÜ 12.DEĞERİM 262 ÇIKTI DOKTOR İĞNE VERDİ. AMA ENDİŞELİYİM. DAHA ÖNCE İKİ DÜŞÜK YAPTIM. SENİN YARIMLARINI BEKLİYORUM

Cevabın için tşk.ler şerife80 bu arada 27. haftada bebeğini kaybetmene çok üzüldüm. İnşalalh tekrar hamile kalır oğluna tekrar kavuşursun 2. bebeğinin ruhunda. Bu kanda pıhtılaşmayı önceden tetkik yapıp önlem alsalardı olmazmıydı ?? Bi türlü anlayamıyorum hamile bayan 6.ayına geliyor servikal yetmezlik yada rahim ağzı yetersizliğinden bebek erken doğuyor ve ölüyor ya da senin yaşadıkların gibi kanda pıhtılaşmadan bebek ölüyor halbuki rahim ağzı yetmezliğini de kanda pıhtılaşmayı da dr. lar önceden belirleyip ona göre tedbir alabilirler . Neden yapmıyorlar bitürlü anlamıyorum illa düşük mü olması yada bebeğin ölmesimi lazım?? Bu durumlar beni çok üzüyor..
Sevgili şerife80 bi şey daha soracağım sana aktardan aldığın kanı sulandırıcı bitkisel karışım da neler var içinde biliyormusun adlarını yazarsan çok sevinirim. Bide bu bitkisel karışım hamileykende rahatlıkla içilebiliyormu? Bu konuda bayağı internette araştırdım sonuçta bitkiselçay hamielikte pek önerilmemiş genel olarak. Yalnız eskiler hep 1 bardak suya limon sık (kant yani) iç kanı sulandırır merak etme dediler. Bende en güvenli onu bulmuştum hemde c vitamin hamile kalmaya da yardımcı olur diye düşündüm. Ama senin bitkisel karışım güvenliyse banada içindekileri yaz bende burada aktarda yaptırtıp içeyim. Biberiye mesala kanı cıvıltıcı ama hamileliğin ilk aylarında düşüğe yani adet görmeye sebep olur diye içmeyin diyorlar. Onun için senin bitkisel karışımı merak ettim içeriğini yazarsan çok sevinirim. Allah meleğine bir an evvel kavuşmayı nasip etsin hepimize nasip etsin amin

:çok üzgünüm:

demetçim geç oldu ama anca gelebildim bu arada tedaviye başladım dondurulmuş embryo ile 12.günümdeyim ve ilaç alıyorum bu yüzden bitkisel ilaçları bıraktım hamilelik oluşursa zaten doktor iğne vericek..

ben çoban çökerten aç karnına günde üç defa bi subardağı kaynar suya bi tatlı kaşığı atıp demleyip içiyordum...ve yine günde üç defa tok karnına ısargan otu demleyip içiyordum şimdi bıraktım çünkü hormon ilacı alıyorum...bence iyice araştır öyle başla bi yan etkisi yok ama herkesin vücudu bi olrumu bilmiyorum kardeşim..hakkında hayırlısı sevgiler.:1hug:

Cevabın için tşk.ler serife80 bu arada gönülden hamile kalmanı çocuğuna kavuşmanı diliyorum Allah'ım yüzünü herkesin yüzünü güldürür İnşallah. Allah'ım herşey güzel olsun ne olur dualarımızı kabul eyle sana dayandık sıkıntılarımızı gider Allah'ım hayırlı muratlarımızı çabucak ver senağlama

Buraya yazan arkadaşlar hep aynı dertten muzdarip kanda pıhtılaşma ve düşükler onun için Allah büyüktür İnşallah hamile kaldığımda nasıl bitkisel kullanarak bebeği koruyabilirm diye araştırdım hamilelikte içilmesi serbest bitkiler melisa çayı ve acerola meyvesi diye yazılmış acerola bol c vitamini içeriyormuş acerola hakkında bilgisi olan varsa yazarsa sevinirim.. Birde hamilelikte zencefil çayıda günde 2 bardak içebilirsiniz diyorlar mide bulantılarını önliyormuş ancak zencefil kan sulandırıcılarla kullanmayın diye yazılmış daha çok sulandırıyormuş. O zaman bu zencefilide hamileik döneminde (bizim zaten kanı sulandırıcıya ihtiyacımız var) içsek kan çok sulandığı için hamileliğe bi zararı olurmu? Bilgisi olan arkadaşlar aydınlatırsa sevinirim Acerola yı aktarlar bilmiyor başka bi adı varmı? İnşallah buradan birbirimize bilgi alışverişi ile faydalı oluruz. Allah anne olabilmeyı nasip etsin hepimize ..

merhaba arkadaşlar.. ben mthfr c677 homozigotum bundan ötürü ikiz bebek kaybettim ne yazık ki. sizlerle bu konuda karşılıklı bilgi paylaşımı yapmak istiyorum. inşallah hepimiz bebeklerimize kavuşuruz. görüşmek üzere...

selcencim sizde problem neydi öğrenebilir miyim niye pgt yapılacak acaba.biz 4 kez pgt denedik olmadı.en son şubatta denedik genartta iki embriyo transfer ediladi ama sonuç negatif.eşimde translokasyon vardı sizde problem neydi acaba.allah yardımcın olsun canım

arkadaşlar banada gen testi istendi.sonucunu yazıyorum.faktor II (20210) bölgesinde mutasyon olmadığı,MTHFR (677) ve Faktor V (1691) bölgelerinde ise heterozigot formda mutasyon olduğu tespit edilmiştir.
M/N :heterozigot mutant M/M:homozigot mutant

arkadaşlar bana kan pıhtılaşması var dediler.aynı sonuçlar çıkan varmı.bilgisi olanlar acaba bu çıkan sonuçlar hakkında bilgi verebilirmi

X