gebeliğin verdiği sıkıntı ve acıdan korkan varmı?

green olive

Guru
Kayıtlı Üye
13 Haziran 2008
891
7
39
Hepinize merhaba
Ben şuanda düşünmesem bile ilerde mutlaka bir bebeğimin olmasını istiyorum. Fakat öyle çok korkuyorum ki
karnımın gerilip nefes alamamaktan, Göbeğini baştanbaşa çizen o ne idiği belirsiz çizgiden, Doğumun her türlüsünden, Vajinal muayeneden........
Bu liste uzayıp uzayıp gidiyor. Asıl sormak istediğim soru Sizde bu korkuları yaşadınızmı? Hamile kalınca bebeğin mutluluğundan bunlar unutuluyormu?
Eğer bunu yaşayan bir bensem gebelik öncesi kesin psikolojik tedavi almam gerekecek:nazar:

Cevaplarınızı bekliyorum arkadaşlar
Sevgilerimle a.s.

Arkadaşlar hiç biriniz korkmadınızmı vücudunuzdaki değişikliklerden........
yoksa ben psikopatmıyımmmm

değilsin tabii:teselli:
insan bilinmeyenden korkar mutlaka ama inan bana şu anda henüz çocuk fikrine çok yabancı olduğun için bu korkular zihninde...
bebeği gerçekten istediğin zaman çizgiler falan aklına bile gelmeyecek.
ama sağlıklı bir hamilelik geçirirmiyim diye endişelenirsin belki?yada doğumum zor olacakmı diye.bu endişeleri hepimiz yaşadık ama bunlar olması muhtemel somut problemlerdi.
yoksa hamileliğin doğal sonucu olan o çizgiler,nefes alamamak korkusu falan hava cıva inanki...

değilsin tabii:teselli:
insan bilinmeyenden korkar mutlaka ama inan bana şu anda henüz çocuk fikrine çok yabancı olduğun için bu korkular zihninde...
bebeği gerçekten istediğin zaman çizgiler falan aklına bile gelmeyecek.
ama sağlıklı bir hamilelik geçirirmiyim diye endişelenirsin belki?yada doğumum zor olacakmı diye.bu endişeleri hepimiz yaşadık ama bunlar olması muhtemel somut problemlerdi.
yoksa hamileliğin doğal sonucu olan o çizgiler,nefes alamamak korkusu falan hava cıva inanki...

ayy canım Allah razı olsun senden... Peki nefes problemi illaki yaşanıyormu? Herkes yaşıyormu bunu?
Hamile bir arkadaşım var onu gördükçe nefesim kesiliyo. :nazar:
:nazar: :nazar:

Heyooo
senbir hamiş kal zorluk olurmu hiç
ben 25 haftalığım şuan canımı yakan hiçbirşey olmadı herşeyin önlemi var hem kıpırdadığında dünya senin oluyor muhteşem bir duygu. elbette çizgi olacak oda doğumdan sonra geçiyo ne hikmetse. çatlak vsde anneliğin kanıtı olsun misleeer gibi karnımda büyüttüm seni dersin büyüyünce:1hug:

doğuma gelince evet bak ondan bende korkuyorum ama olmazsa olmaz tıb ilerledi teknoloji gelişti herşeyin çaresi var napalım oda olsun o kadar. Anne olmak kadar güzeli yok..:CüvCüv::ecrin_bebek::emir_bebek:

Heyooo
senbir hamiş kal zorluk olurmu hiç
ben 25 haftalığım şuan canımı yakan hiçbirşey olmadı herşeyin önlemi var hem kıpırdadığında dünya senin oluyor muhteşem bir duygu. elbette çizgi olacak oda doğumdan sonra geçiyo ne hikmetse. çatlak vsde anneliğin kanıtı olsun misleeer gibi karnımda büyüttüm seni dersin büyüyünce:1hug:

doğuma gelince evet bak ondan bende korkuyorum ama olmazsa olmaz tıb ilerledi teknoloji gelişti herşeyin çaresi var napalım oda olsun o kadar. Anne olmak kadar güzeli yok..:CüvCüv::ecrin_bebek::emir_bebek:

canım peki nefes problemi oluyormu??

ayy canım Allah razı olsun senden... Peki nefes problemi illaki yaşanıyormu? Herkes yaşıyormu bunu?
Hamile bir arkadaşım var onu gördükçe nefesim kesiliyo. :nazar:
:nazar: :nazar:

herkes nefes problemi yaşayacak diye bişey yok.ayrıca sanırım senin nefes problemi dediğin şey bebek büyüdükçe(dolayısıyla karnın büyüdükçe) baskı artmasıyla beraber gelişen ara ara derin nefes alma ihtiyacı.ki emin ol bu o kadar rahatsız edici bir şey değil..
senin hamileliğin çok sorunsuzda geçebilir.
ama inan bana çok kötü hamilelik geçirenler bile o anda bunu çok fazla dert etmiyorlar.yeter ki bebek sağ salim doğsun diye uğraşıyorlar.
epi topu 9 ay sürüyor en kötüsü bile...
sen gönlünü ferah tut ve kötü şeyleri aklına getirme...

merhaba canım bende hala anne olmus değilim ama bende senin gibi korkular yasıyorum iki bucuk yıllık oldu evliliğim nerdeyse ve hala bebeğim olmadı tabi bunlar nasip isi bende bugun doktora gittim bebeğim neden olmuyor diye tabi basıma geleceklerden habersiz alttan muayene oldum hemde adetliyken tabi herkesin canı acımaz ama galiba biraz benim canım acıdı iste o an nasıl dogurabilecegimi düsündüm bu kadar acıya katlanamıyorum napıcam diye düsündüm ama sonucta suna inanıyorumki galiba anne olmak farklı bir duygu o yüzden neler yasıyacagız bende cok meraklıyım ve hamile kaldıgımda zor gecermi diye korkuyorum ama anne olmayıda cok istiyorum galiba o duygu bu korkularımızın üzerini örtecektiir cünkü benim arkadasım dogum yaptı hemde normal dogum bebeği bir yasında su an ve ben tekrar anne olmak istiyorum diyorsa vardır bunda bir hikmet zor ama güzel bir duygu olsa gerek :)

merhaba canım bende hala anne olmus değilim ama bende senin gibi korkular yasıyorum iki bucuk yıllık oldu evliliğim nerdeyse ve hala bebeğim olmadı tabi bunlar nasip isi bende bugun doktora gittim bebeğim neden olmuyor diye tabi basıma geleceklerden habersiz alttan muayene oldum hemde adetliyken tabi herkesin canı acımaz ama galiba biraz benim canım acıdı iste o an nasıl dogurabilecegimi düsündüm bu kadar acıya katlanamıyorum napıcam diye düsündüm ama sonucta suna inanıyorumki galiba anne olmak farklı bir duygu o yüzden neler yasıyacagız bende cok meraklıyım ve hamile kaldıgımda zor gecermi diye korkuyorum ama anne olmayıda cok istiyorum galiba o duygu bu korkularımızın üzerini örtecektiir cünkü benim arkadasım dogum yaptı hemde normal dogum bebeği bir yasında su an ve ben tekrar anne olmak istiyorum diyorsa vardır bunda bir hikmet zor ama güzel bir duygu olsa gerek :)

doğumdan hemen sonra vücutta salgılanan annelik hormonu bütün acıyı unutturuyormuş. Eğer o hormon olmasaymış kimse ikinciyi doğurmak istemezmiş diye duymuştum.

hehe
Aylar önce sorduğum soruya şimdi kendim cevap vereyim. Benden sonrakilere yardımcı olsun bu konu :))
Hamile olduğumu öğrendiğim günden itibaren böyle bir soru hiç aklıma gelmedi. onu taşıdığım için çok mutluyum. Nefes darlığı hiç yaşamadım ki tıka basa yemek yerim cokacimcoook kaydirigubbakcemile3 üstelik son günlerim yaza geldi. ama benim hiç sıkıntım yok. Doğuma gelince o artık benim gözümde ameliyat değil kutsal bir görev. Dünyanın ilk günlerinden beri her kadının yaşadığı ve sıranın bize geldiği çok kutsal bir görev...
Allah tüm hamilelere sağ salim kucağımıza almayı nasip etsin inşallah. İsteyen herkesede en hayırlı zamanda nasip eder inşallah...

Bende çok korkuyorum.hatta etrafımdaki herkes psikolojik destek almam gerektiğini söylüyor.
küçüklüğümdeen beri hastanelerden nefret ederiim.allah kimseyi düşürmesin hastaneye
iğne vurulamam asla korkudan. kan alınır benden ben 1 hafta ağlarım ağrısından...mide bulantısı ve kusmak benim için bi ölümdür.
ve dün akşam bir kez daha korktum.midemi üşüttüğüm için bulantım vardı.ve kendimi kusmamak için 5 saat tuttum ve kahertsinki istifra ettim sonunda...ya nebiliyim allah hakkımızda hayırlısını versin
ama yalnız değilsin arkadaşım bende sendenim
hatta ben senden de beterim :KK70:

X