Bebek Aylık Gelişimi, Aşı Takvimi Pnönokok 4. dozunu sağlık ocağı ücretsiz vurucakmış:)

Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bilgileri

Viola

Yiğitim bitanem..
Kayıtlı Üye
26 Haziran 2007
1.278
3
45
Dün yiğiti sağlık ocağına götürdüm,orada sordum..pnömokokun ilk 3 dozunu ücretli yaptırdık.şimdi yaşında son bir doz kaldı,o nasıl olucak diye..daha önceden yaptırdığınız için devam aşısını biz ücretsiz yapıcaz dediler.

eee gçen ay 3. doz vardı bizim, sizi kapsamıyor nisan doğumlusunuz dediler, parayla yaptırdık
son doz için mi geçerli acaba dediğin?

Sağol arkadaşım uyarın için ben bu meseleyi hala anlayabilmiş değilim al işte bizim ufaklık 7-9-11 aylık planlandı hepsini parayla yaptırıyoruz şunlara ücretli 1-2 ay farkla bunlara ücretsiz mantığı ne? yok son doz ücretsizmiş haydi şimdi kafam iyice karıştı :çok üzgünüm:

Bende anlayamadım gerçekten arkadaşlar..bana dedikleri rapel doz olduğu için ücretsiz biz vurucaz..ilk 3 dozu vurdurmamış olsaydınız ücretliydi dediler.,

Ama füsfüs farklı marka demişti şuan sağlık ocaklarında yapılan aşılarla bizim özelde yaptırdıklarımız bence ona iyi bir dikkat temek lazım.Aşıyı ciddiye almak lazım sonuçta zayıflatılmış mikrop.

evet canım ama pevenar farklıymış, daha doğrusu içeriği biraz farklıymı, adı aynıdır heralde. ben de hemşirenin yalancısıyım walla öyle dedi bana, belki rapel aynıdır onu da bir sormak lazım gidince

Merhaba 2 aylık bir kızım var bu pnömokok aşısı ne zaman yapılıyo bide ücreti ne kadar arkadaşlar.Sevgilerimle.....

siz bedava yaptıracaksınız canım, sağlık ocağında
2. ayda başlanabilir biz 4. ayda başlamıştık
2 ay arayla 3 doz 1 yaşından sonra bir doz daha yapılıyor

Sağlık ocağında özellikle sordum,biz özel vurduruyorduk 125 tl civarındaydı,bu aynısı mı diye..çünkü ucuz olanı ateş yapıyor diye duymuştum..aynısı dediler..eğer de farklıysa zaten ,ben yine kendim alır yaptırırım.bu zamana kadar yaptırdım ateşlenmedi şimdi de istemem açıkçası..

X