kanda genetik kromozom testi

iclal

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Mayıs 2008
28
7
kızlar kanda genetik kromozom testi yaptıran var mı? bizden istendi yumurtaların bölünmesi sırasında sorun yaşadık fragmantasyon oluştu yani embriyoların çevresinde küçük parçacıklar yani ölü hücreler oluştu ayrıca 19 olgun yumurtadan 11 döllendi 8 tanesinin neden döllenmediği araştırılacak doktorum acıbadem bursadan Şahin Zeteroğlu benim yaşadığım sorunu yaşayan var mı merak ediyom yaşayan varsa bu sorunu nasıl çözdünüz yada çözümü var mı ?

canım geçmiş olsun çok üzgünm herşeyin hayırlısı :KK43: kromozom yaptırmadım ama beni araştırdılar genetik olarak ve sonunda kanda pıhtılaşma bulgularına raslandı :KK43:

27 haftalık doğum yaptım ve bebeğim 4,5 ay yaşadı sonra melek oldu o yüzden herşeyin hayırlısı ve peşini bırakma muhakkak araştırsınlar :KK43: sevgiler...

Sevgili İclal,
bizde genetik test yaptırdık.PGD/PGT deniyor hayatımıza giren kelimelerden biri oldu.Preimplantasyon Genetik Tanı..sağlıklı embriyolar seçilip (2 tane sağlıklı çıktı) transfer edildi..şimdilik hamileyim..korkularım devam ediyor..ama konuyla ilgili detaylı bilgileri; 9.yada 10.sayfada "pgt yaptıran arkadaşlar sizleri buraya bekliyorum" konulu başlığı okursan, benzer durumları yaşayan arkadaşların yazdıklarını okuyabilrsin.
Hayırlı haberler dileğiyle.

KANDA GENETİK TESTİ BEN DE YAPTIRDIM. Bahsettiğin sorun bende de çıkmıştı. Yumurtalar kaliteli olmasına rağmen toplandıktan 2 gün sonra embriyo kalıtesi düşmeye başladı. Sonuçta iki başarısız tüp bebek denemesi geçirdim. Şu anda başka doktora gidiyorum. Pek çok doktor labarotuvar şartlarından olabileceğini söyledi. Yeni doktorum eşim ve bana bahsettiğin kandan genetik testi yaptırdı. Her şey normal çıktı. Sonuçlarını başka doktorlara da göstermeni tavsiye ederim. Tabi tüm genetik testleri de mutlaka yaptırın.

merhaba arkadaşalar bizde tüp bebeğe kalkıştık bizdende pgd testi istendi kromozon anomalisi diye bir teşhis konuldu bizimde yani genetik testi yaptırmamız istendi henüz ilk aşamadayız durumu böle olupta sağlıklı evlat sahibi olan varmı benimde doktorum ŞAHİN ZETEROĞLU cevaplarınızı bekliyorum 8 yıllık evliyim ilk tüp bebek denememiz olucak kromozon 47xyy sizlerinde aralarınızda böle durumu olan varmı ??

X