Çocuk Hastalıkları Bebeğinde İnek Sütü Alerjisi Olanlar Gelin Paylaşalım

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği
kızlar moralim çok bozuk ne olur bana yardım edin bebeğimin inek sütü alerjisi var doğduğundan beri 3. ayda teşhis konuldu şimdi 7 aylık olduk ek gıdalara başladık ama hiç bir süt ve süt ürünü kullanamıyoruz ve kahvaltı yapamıyoruz yumurtaya da alerjisi var bebeğimin yeni öğrendik azıcık denemek için yedirmiştim sonra ürtiker oldu ve acillik olduk igne vurulmak zorunda kaldı şimdide doktorumuz allerset şurubu verdi ama prospektüste 2 yaşından küçüklere kullanılması önerilmez yazıyor ne yapsam bilmiyorum :KK43::KK43::KK43::110:

kızlar moralim çok bozuk ne olur bana yardım edin bebeğimin inek sütü alerjisi var doğduğundan beri 3. ayda teşhis konuldu şimdi 7 aylık olduk ek gıdalara başladık ama hiç bir süt ve süt ürünü kullanamıyoruz ve kahvaltı yapamıyoruz yumurtaya da alerjisi var bebeğimin yeni öğrendik azıcık denemek için yedirmiştim sonra ürtiker oldu ve acillik olduk igne vurulmak zorunda kaldı şimdide doktorumuz allerset şurubu verdi ama prospektüste 2 yaşından küçüklere kullanılması önerilmez yazıyor ne yapsam bilmiyorum :KK43::KK43::KK43::110:
Bizim süt yumurta ürünleri ve çpklu gıda alerjisi ayrıca toz kokuya alerjimiz var. Bence beni gör şükret. Benden daha kötüşeri var bende onlara bakarak sükrediyorım. Ne kahvaştımız var ne ana yemek öğünümüz. Saçma sapan bi beslenmesi var. 3 tame seyi cevir cevir yedir. 14 aylık oldu hala aynı. Siz siz olun asla yfacık deyip geçmeyin. Çok sıkı diyet ç
İlaca da birşey diyemiyorum. Dr lara güvenmiyorum alerjinin işacı diyettir ilaç değildir ama döküntüyü azaltmak ve çocukta ki kaşımtıyı gidermek için vermiş olabilir. Çoğu grip ilacında da 2 yaş yazıyor ama veriyoruz. Ölçeği yarım tutmuştur dr unuz. Bence vermelisin. İlerlemsini engeller. 2 yaş işin tam ölcektir o.

evet yerım ölçek verdi ama yinede tedirginim ilacı verdiğim akşam okadar güzel uyorki muhtemelen ilaç uyutuyor. bunada şükürler olsun tabi size verdimi peki ilaç diyet yapıyorum anne sütü aldığı için bende oğlumda diyet yapıyoruz ve okadar çok doktora danıştımki hepsi farklı şeyler söyledi ve sadece 3 doktorum alerji testi yaptırma dedi ve yaptırmama kararı aldım. çok az deneme yaparak az çok süt harici nelere alerjisi olduğunu öğrendim. alerjisi olan ürün yediğim yada yediği gün ilk önce burnu tıkanıyor ordan anlaşılıyor. okadar farklı belirtiler gösteriyori önceden soğuk algınlığı diyordum bilmediğim için zaten doktor eğerki çok yoğun alerjisi olduğunda bu ilacı vermezsen astım olur demişti

evet yerım ölçek verdi ama yinede tedirginim ilacı verdiğim akşam okadar güzel uyorki muhtemelen ilaç uyutuyor. bunada şükürler olsun tabi size verdimi peki ilaç diyet yapıyorum anne sütü aldığı için bende oğlumda diyet yapıyoruz ve okadar çok doktora danıştımki hepsi farklı şeyler söyledi ve sadece 3 doktorum alerji testi yaptırma dedi ve yaptırmama kararı aldım. çok az deneme yaparak az çok süt harici nelere alerjisi olduğunu öğrendim. alerjisi olan ürün yediğim yada yediği gün ilk önce burnu tıkanıyor ordan anlaşılıyor. okadar farklı belirtiler gösteriyori önceden soğuk algınlığı diyordum bilmediğim için zaten doktor eğerki çok yoğun alerjisi olduğunda bu ilacı vermezsen astım olur demişti
BiZde 3 sefer haata diye antibiyotik verdiler hiç yere ab aldı. Kimse anlamadı oysa alerjiden. Tıkanıomuş. Evet alerji ilaçşarı uyku yapar maalesef. Bize ilaç vermedi ama bizde döküntü olmadı. Bi sefer oldu zyrtec verdi onu da içirmedim gerek duymadım çünkü sizinki kdr döküntü olmadı çok az kabardı

boşu boşuna antibiyotik içmiş :KK43: işte bu beni üzüyor nasıl güvenicez doktorlara bilemiyorum sonrada endişe duyuyorum verilen ilaçlardan

Benim bebeğim de 6 aylık baluk haric tum hayvansal proteinlere mısır ununa ve mayalilara alerjisi var ben kahvaltıda yulaf kepegine alpronun soya, Hindistan cevizi yada badem ve findik sütü ile kuru meyveleri karıştırarak yiyorum. Bebegime yalnızca meyve ve sebze ile ek gidaya baslayabilecegiz çünkü bugday ve pirinç ile baslamak ileride gluten alerjisine cevirebilir dedi doktorumuz. En zoru süt uretmek zorundayım ve beslenemiyorum ben bunu bol balık ve tahin pekmezle tamamliyorum. Ve bol su tabiki kesinlikle sut yapıyor.vve bu olaya iyi tarafindan bakmaya calisiriyorum biz emzirme döneminde ne kadar dikkat edersek o kadar cabuk iyileşme olacak. Bu arada by sayede 21 kiko vererek hamile kaldigim kilodan daha zayıfim artık... ayrica vitamin takviyesi mulaka kullanılmalı cunku depolarimiz zor durumda...

Merhaba,
Keşke Golden Goat kullansanız. Hem alerjik yükü yok hem de çok güvenilir. Neredeyse tüm inek sütü alerjisi olan bebekler Golden Goat içiyor. Hem facebooktan özel mesaj atana her konuda yardımcı da oluyorlar. Deneyin derim.

Benim bebeğim de 6 aylık baluk haric tum hayvansal proteinlere mısır ununa ve mayalilara alerjisi var ben kahvaltıda yulaf kepegine alpronun soya, Hindistan cevizi yada badem ve findik sütü ile kuru meyveleri karıştırarak yiyorum. Bebegime yalnızca meyve ve sebze ile ek gidaya baslayabilecegiz çünkü bugday ve pirinç ile baslamak ileride gluten alerjisine cevirebilir dedi doktorumuz. En zoru süt uretmek zorundayım ve beslenemiyorum ben bunu bol balık ve tahin pekmezle tamamliyorum. Ve bol su tabiki kesinlikle sut yapıyor.vve bu olaya iyi tarafindan bakmaya calisiriyorum biz emzirme döneminde ne kadar dikkat edersek o kadar cabuk iyileşme olacak. Bu arada by sayede 21 kiko vererek hamile kaldigim kilodan daha zayıfim artık... ayrica vitamin takviyesi mulaka kullanılmalı cunku depolarimiz zor durumda...

Size de öneririm golden goatu. Allerjik bebekler için 10 numara.

Bizim dr kesinlikle önermiyor golden goatı. Bence dr a danışılmadan önerilmemeli

Size iyi gelmiş olabilir ama bazı çocuklar keçi sütünü de tolere edemiyor. Benim oğlum gibi...

BiZde 3 sefer haata diye antibiyotik verdiler hiç yere ab aldı. Kimse anlamadı oysa alerjiden. Tıkanıomuş. Evet alerji ilaçşarı uyku yapar maalesef. Bize ilaç vermedi ama bizde döküntü olmadı. Bi sefer oldu zyrtec verdi onu da içirmedim gerek duymadım çünkü sizinki kdr döküntü olmadı çok az kabardı
Size kaka tahlili yapmadanmi antibiyotik verdiler canim

Size kaka tahlili yapmadanmi antibiyotik verdiler canim
2 sinde crp çok yüksekti. Diğerlerinde film çekildi bronşlar dolmjştu
Pazartesi gene gittik dedim ki dra bu çocuk gene çok kötü çksürüo bu kdr sık bronsit olma ihtimali var mı 2 hafta önxe bitirdik ab daha.
Dedi ki alerjik astım olabilir ilerde de astım olabilir dedi iyice cnm sıkıldı. Tek sebep geç tesşhis
Erken teşhis edilseydi su an astım riskimiz bile olmayacaktı

2 sinde crp çok yüksekti. Diğerlerinde film çekildi bronşlar dolmjştu
Pazartesi gene gittik dedim ki dra bu çocuk gene çok kötü çksürüo bu kdr sık bronsit olma ihtimali var mı 2 hafta önxe bitirdik ab daha.
Dedi ki alerjik astım olabilir ilerde de astım olabilir dedi iyice cnm sıkıldı. Tek sebep geç tesşhis
Erken teşhis edilseydi su an astım riskimiz bile olmayacaktı
Gecmis olsun

Kizlar acil yardim bebegim 3,5 aylik tahlil verdik ama sonuc cikmadi sut alerjisi olduguhunu dusunuyorum aksamda vucudunda bikac kizariklik gordum anne sutu ve mama ile besliyorum mama verirken cigerim parcalaniyo ne yapicam ben nasil doyurcam cocugumu anne sutuyle doymuyo bu mamalarda kullanilmiuo sanirim hangilerinden vermeliyim acaba ozel mamalar varmis

Bebeginde alerjinolanlar nasil besleniyorsunuz ogunlerde neler yiyosunuz acaba

Lütfen yardım edin anneler. 2.5 aylık bir oğlum var. Ink sütü alerjisinden supheleniyorum. Eşimin işi nedeniyle sirnaktayiz ve burada goturdugum doktorlar makatta çatlak var. Bebek bu ağlar gibi laflarla bizi baslarindan saviyorlar. Bir arkadasimizin oğluna da süt alerjisi teşhisi konmuş ve pregomin as mama kullanıyor. Ben belirtilerimden baahsedince bana mama verdi kullanmam için ama cesaret edip kullanmadım. Size sorum bu manada vermeli miyim bebeğime? Yan etkisi falan olur mu? Lütfen bişey söyleyin çok caresizim

Lütfen yardım edin anneler. 2.5 aylık bir oğlum var. Ink sütü alerjisinden supheleniyorum. Eşimin işi nedeniyle sirnaktayiz ve burada goturdugum doktorlar makatta çatlak var. Bebek bu ağlar gibi laflarla bizi baslarindan saviyorlar. Bir arkadasimizin oğluna da süt alerjisi teşhisi konmuş ve pregomin as mama kullanıyor. Ben belirtilerimden baahsedince bana mama verdi kullanmam için ama cesaret edip kullanmadım. Size sorum bu manada vermeli miyim bebeğime? Yan etkisi falan olur mu? Lütfen bişey söyleyin çok caresizim
Kafanıza göre vermeyin tabi ki zararı olmaz ama mama çok pahalı zaten devamlı veremezsiniz rapor çıkartmadan. Benim gibi yalan söyleyin. Kan geliyo mukuslu döküntü var vucutta pişik geçmiyo zfalan. İst da ki dr muz ıge süt ve yunurta testi yaptırmamızı istedi deyin be. ACİLEN yaptırın. Bakın işin şakası yok. Ben çift dr gidiyorum ve çoğu detYı biliyorum. Belki süt değil buğday alerjisi var. Gluten olabilir ne bileyim başka şey
Ama yaptırın. Geç teşhisten daha bırada yaZamadığım bir sürü hastalığımız var. Sonra benim gibi pişmanlıklar yaşamayın.bir ayda saçlarım beyazladı

Merhaba.. bebeklerinize süt alerjisi teşhisi tam olarak nasıl kondu? Hangi tahliller yapıldı? Bizde de hep mukuslu kaka vardı. 3 defa kanlı kaka oldu. Uzun zamndır kan yok ama hep mukuslu. Alerji dr.u kakada gizli kan ve kalprotektin degerlerını istedı. Gızlı kan çıkmadı ama kalprotektin çok yüksek çıktı. Bu alerjı oldugunu kesın gösterir mi? Sizlerde kalprotektine bakıldı mı? Dr randevumuz cumartesi. O zamana kadar size sormak istedim..

Merhaba.ben de yaklaşık ikinci ayda bir şeylerin ters gittigni farkettim.bazı ürünleri yediğim zaman kızım çok sancılı oluyordu.gaz deyip geçtik hep ama aslında çok gazlı bir bebek degildi.üç aya geldiğimiz de iki aydan beri devam eden emmede problemler arttı.sadece anne sutu alan kizim üç dakika emip cirpinmaya başlıyordu.emme yi çok istiyor ama sancilaniyor.süt diyetune başladım.1 aydır sütle birlikte kabuklu kuruyemiş tuketmiyorum.sikayetlerde azalma oldu ama tamamen bitmedi asla.geçen hafta keçi peyniri tükettim sıkıntı olmadi bu hafta yoğurt ve dayanamayıp cikolata yedim.iki gündür kaka mukus lu ve bugün üç kere yaptı.kizim hep sivi kaka yapıyor ama doktor bir kere olduğu için sorun görmedi .beklemekten başka yapacak bsiey yok dedi.kilo alımı ilk aylar 1000 1200 bu ay yani 4.ay 600 gram.kaka da kan yok mukus oldu baştan beri.bağırsak sancisi ve emme en büyük sorun .kaka tahlilinde sıkıntı olmadi .reduktan madde vs bişey yok .ph yüksek biraz anlamlı dedi doktorum .sahiden çok zorlanıyorum özellikle kızım sancı çektiğinde perişan oluyorum .buludugum yerde hastaneye tahlil için mecbur gidiyorum ve ordaki doktor elime mama tutuşturup gönderiyor sutu kesmezsem bebegimin bağırsaklarina zarar vereceğimi söylüyor

merhaba
Benim çok ciddi bir sorunum var sanırsam ve tecrübelerinize ihtiyacım var . 4 aylık bir kızım var 1 . ayından sonra hep ishaldi ama kilo alımı alt sınır olsada normaldi. kakası yeşil ve mukuslu. 4 . ay kontrolunde doktoru inek sütü allerji testleri ve gaita testi istedi. allerji negatif çıkı ama gaitada kalprotektin yüksek çıktı. internette araştırdım çok kötü hastalıklar yazıyor çok kötü oldum :KK43: aranızda inek sütü testi normal çıkıp yinede allerji olan varmı yada kalprotektin testi yüksek çıkan. Lütfen varsa deneyimlerinizi benimle paylaşın çok çaresiz ve mutsum :KK43: :KK43:

X