Çocuk Hastalıkları Bebeğinde İnek Sütü Alerjisi Olanlar Gelin Paylaşalım

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği
Acil yardım kızım 4.5 aylık ve kızım da inek sütü alerjisi varmış dogdugundan beri hiç anne sütü emmedi yani göğsümden 4 damla geliyordu :KK43:(hala da aynı ne yapmam lazım

Acil yardım kızım 4.5 aylık ve kızım da inek sütü alerjisi varmış dogdugundan beri hiç anne sütü emmedi yani göğsümden 4 damla geliyordu :KK43:(hala da aynı ne yapmam lazım[/ QUOTE] keci sutu bazli mamalar var canim ondan kullanman lazim.golden goat var mesela en iyi keci sutlu mama.

Acil yardım kızım 4.5 aylık ve kızım da inek sütü alerjisi varmış dogdugundan beri hiç anne sütü emmedi yani göğsümden 4 damla geliyordu :KK43:(hala da aynı ne yapmam lazım

Hiç anne sütü almıyorsa, tek besin kaynağı formül mamaysa doktorunuz sizi hipoalerjenik mama almak konusunda yönlendirecektir.

Merhabalar benim bebeğim de 2,5 aylık bugün kakasında mukus ve kan gördüm tüm tahliller yapıldı, bişey çıkmadı.Doktorumuz muhtemelen süt allerjisi dedi :KK43::KK43::KK43: ben cumaya kadar süt ve süt ürünleri yemeyeceğim.Cuma öğleden sonra sonuç belli olacak,inşallah kötü bir şey çıkmaz.Varsa bile bir yaşından sonra geçer diyor doktorumuz..Çok üzgünüm..Gebelikteki beslenmeyle bir ilgisi var mı acaba??
Merhaba Nasıl anlaşıldı alerjisi olduğu kan testi mi yapıldı

Benim bebeğim de de aynı şikayetler vardı.1 aylıkken başladı kakada kan ayrıca çok gaz,kusma,emerken boğulma,bazen ishal bazen normal dışkılama 5 ay boyunca ist.en iyi hastaneleri ve en iyi hastanelerin prf.ları yanlış tedaviler verdi.Dizanteri dediler kanı görünce sonra yanlış olamaz imkansız dediler.size denildiği gibi süt alerjisi dediler ki süt alerji testi negatif ti buna rağmen olur dediler anne ye diyet gerek dediler süt ve tüm süt ürünlerini yemedim ayrıca dana eti diyet gittikçe sıkılaştı sadece zeytin,kuzu eti,tavuk,ekmek ve kayısı reçeli yedim 3 ay diyete uydum ama bebeğim düzelmedi kan devam ediyor hatta artık artmaya başlıyordu.en sonunda kolonoskopi dediler.Başka dr a götürdüm iyi ki de götürmüşüm Benal hnm.sadece kaka tahlili istedi ve bebeğimde laktoz intöleransı olduğu ortaya çıktı.Süt şekerini kabul etmiyormuş vücut.Anne sütüde süt olduğu için aynı etkiyi yapıyoruş sütü kestim bebeğim iyileşti.Neler yaşadığınızı çok iyi anlayabiliyorum acil şifalar dilerim.
merhaba benim kızımda da süt alerjisinden şüpheleniliyor çok çaresizim ne yapacağımı şaşurdım tecrübelerinizi benimle paylaşabilirseniz çook mutlu olurum.

Benim bebegimde de yesil ve mukuslu kaka var.ben sut alerjisi oldugunu düşünüyorum.doktor kilosu boyu iyi sorun yok demisti ama bizim sorunumuz devam ediyor.surekli sanci cekiyor ve ishal oluyo sik sik ve inanilmaz cok agliyor yani uyuydugunda susuyor sadece.ne yapicagimi sasirdim zor durumdayim.acaba nasil bir yol izlemeliyim.normal uzmana mi goturmeliyim yoksa universite hastanesine mi.buarada adanadayim doktor tavsiye ederseniz memnun olurum.

Benim bebegimde de yesil ve mukuslu kaka var.ben sut alerjisi oldugunu düşünüyorum.doktor kilosu boyu iyi sorun yok demisti ama bizim sorunumuz devam ediyor.surekli sanci cekiyor ve ishal oluyo sik sik ve inanilmaz cok agliyor yani uyuydugunda susuyor sadece.ne yapicagimi sasirdim zor durumdayim.acaba nasil bir yol izlemeliyim.normal uzmana mi goturmeliyim yoksa universite hastanesine mi.buarada adanadayim doktor tavsiye ederseniz memnun olurum.
Süt alerjisi bebekte huzursuzluk yaparmış zaten bense kaç tane dr a goturdum boyu kılosu iyi diye önemsenmiyorlar ne yapacağımı şaşırdım benim kızımın kalası yeşil değil ama yapış yapıl birde kakada kan oluomuş alerjisi olan bebeklerde bizde kan yok sizin beveğinizde kakasında kan var mı?

Süt alerjisi bebekte huzursuzluk yaparmış zaten bense kaç tane dr a goturdum boyu kılosu iyi diye önemsenmiyorlar ne yapacağımı şaşırdım benim kızımın kalası yeşil değil ama yapış yapıl birde kakada kan oluomuş alerjisi olan bebeklerde bizde kan yok sizin beveğinizde kakasında kan var mı?
Kan yok cok inceliyorum fakat gozle gorulmese de olabiliyo kan sanirim.bi de sut alerjisinin acaba tetiklendigi bir ay var midir benim kizim 3 aylik yeni olacak ins. Sanki artti aglamasinin dozu.ama benimle bilgi ve tecrubesini paylasacak birilerinin yazmasını istiyorum boylece herkese faydali olur.nasil bir yol izlemeli cunku doktor yok bise gaz bu gecer diyor ama emin olun bir sorun oldugunu somut gozlemliyosunuz.direk üniversite hastanelerine mi gitmeli yani ne yapilmali lutgen paylasinnnn

Kakad
Kan yok cok inceliyorum fakat gozle gorulmese de olabiliyo kan sanirim.bi de sut alerjisinin acaba tetiklendigi bir ay var midir benim kizim 3 aylik yeni olacak ins. Sanki artti aglamasinin dozu.ama benimle bilgi ve tecrubesini paylasacak birilerinin yazmasını istiyorum boylece herkese faydali olur.nasil bir yol izlemeli cunku doktor yok bise gaz bu gecer diyor ama emin olun bir sorun oldugunu somut gozlemliyosunuz.direk üniversite hastanelerine mi gitmeli yani ne yapilmali lutgen paylasinnnn
a gizli kanda olabiliyormuş kaka tahliliyle bakılabiliyır bana dr 6 hafta süt ürünlerini tüketme dedi diyet verdi pek bir değişiklik olmadı bebeğimde aonra yeniden tüket dedi 1 haftadır tğketiyorum burun tıkanıklığı artı sümük varmış gibi burnunh çekiyor alerji yapabiliyormuş dr bile tam muamma dio kan testi yapamıoz küçük dio dr bile biley yapamıosa biz napıcaz istanbulda fügen hanım varmış en aonunda ona götürcem birde süt alerjisi reflü ve pişik yapıyormuş bebekte.reflü varmı bebeğinizde.

Kaç günde bir kakasını yapıyor? Gaz için damla kullanıyor musun? 3 aydan sonra kendi kendine gazını çıkarmaya başlıyor olması lazım benim kızımda çok şiddetli gaz çıkarıyor alttan 4-5 günde bir kakasını yapıyor emerken kıpkırmızı oluyor ayaklarını karnına çekiyor ağlıyor

Arkadaşlar benm 5 aylık bebeğimdede süt alerjisi cıktı daha öncede belirtiler vardı ama bi türlü anlayamadık ve anlayan bir doktorda bulamadık kime gitsek kolik deyip yolladılar yogurt verip yüzü kızarınca anladık tahlildede cıktı. Şimdi diyet yapıyorum 5 gündür ama oglum yinede çok huzursuz uykusu cok az diyee devam edince düzelme olur mu? birde keçi sütü ürünlerini tüketsem ve bebegimede keçi yogurdu versem dokunurmu acaba

Ek
Arkadaşlar benm 5 aylık bebeğimdede süt alerjisi cıktı daha öncede belirtiler vardı ama bi türlü anlayamadık ve anlayan bir doktorda bulamadık kime gitsek kolik deyip yolladılar yogurt verip yüzü kızarınca anladık tahlildede cıktı. Şimdi diyet yapıyorum 5 gündür ama oglum yinede çok huzursuz uykusu cok az diyee devam edince düzelme olur mu? birde keçi sütü ürünlerini tüketsem ve bebegimede keçi yogurdu versem dokunurmu acaba
Ek gıdaya mı başladınız? Benim bebeğimde 3,5 aylık sadece anne aütü veeiyorum.nasıl anlaşıldı süt alerjisi olduğu peki ne gibi testler yapıldı?daha önceden ne gibi belirtiler vardı?bende şüpheleniyorum ama dr lar yok bişey deyip gönderiyorlar.keçi sütü verilebiliyor diye biliyorum gastroenteroloji uzmanları alerji konusunda uzmanlar normal çocuk dr ları anlamıyor çok yetersizler.

Ayr
21 günde vücuttan süt ürünleri atılabiliyormuş hemen farkı görmeyebilirsiniz birde sür alerjşsi olan bebeklerde başka besinlerede alerji olabiliyormuş yumurta donates vs.

merhaba
Benim çok ciddi bir sorunum var sanırsam ve tecrübelerinize ihtiyacım var . 4 aylık bir kızım var 1 . ayından sonra hep ishaldi ama kilo alımı alt sınır olsada normaldi. kakası yeşil ve mukuslu. 4 . ay kontrolunde doktoru inek sütü allerji testleri ve gaita testi istedi. allerji negatif çıkı ama gaitada kalprotektin yüksek çıktı. internette araştırdım çok kötü hastalıklar yazıyor çok kötü oldum :KK43: aranızda inek sütü testi normal çıkıp yinede allerji olan varmı yada kalprotektin testi yüksek çıkan. Lütfen varsa deneyimlerinizi benimle paylaşın çok çaresiz ve mutsum :KK43: :KK43:
6.aydan önce yapılan kan testi doğru çıkmıyor diye duymuştum şu an ne durumdasınız merak ettim benim kızımda da alerji olduğunu düşünüyorum tecrübelerinizi paylsşırsanız çok mutlu olurum.

Evet hicbiseyi atlamamak aziciktan bize olmaz dememek gerek cocunu düşünen siki diyet yapar Dr bana kuzu eti yiyebilirsin dene demişti galiba oda alerji yapti kakasi kanli geldi yine dun konuda yemedim duzeldu ... D vitamini içeriği badem yagiymis nette ararken görmüştüm bir anneye dru enson d vitamini kesmiş bebeği öyle duzelmis .. Benim Dr da kes dedi birde ayçiçekyagi oda olmicak yemeklerde ssalatada herseyde zeytin yagi kullanıyorum inşallah düzelir canim bebislerimiz valla iki ayda sacimda beyaz cikmaya başladı ağlamaktan gozaltlarim balon gibi geziodum daha yeni yüzüm gülmeye basladi allahin cocuklarimiza saglik sihhat versin
inek sütü alerjisiyle ilgili tecrübelerinizi paylaşır mısınız çok çaresizim

Ek

Ek gıdaya mı başladınız? Benim bebeğimde 3,5 aylık sadece anne aütü veeiyorum.nasıl anlaşıldı süt alerjisi olduğu peki ne gibi testler yapıldı?daha önceden ne gibi belirtiler vardı?bende şüpheleniyorum ama dr lar yok bişey deyip gönderiyorlar.keçi sütü verilebiliyor diye biliyorum gastroenteroloji uzmanları alerji konusunda uzmanlar normal çocuk dr ları anlamıyor çok yetersizler.
ek gıdaya doktor yavas yavas baslayabileceğimi söyledi bizdeki belirtiler ilk aylardan beri vardı ama biz anlayamadık anne sütüyle besleniyordu ama ilk zamanlar sütüm azdı bizde mama veriyorduk ve yüzü kızarıyodu bizde cildi hassas kasık değiyo diye düşünüyoduk sonra sürekli huzursuz uyumaz aglar aglar gitmediğimiz doktor kalmadı hep kolik dediler ama bes ay oldu düzelmedi en son ek gıdaya baslayınca yogurt verince yogurdun değidiği yerler kıpkırmızı olunca alerjisi var dedik testtede çıktı şimdi başka seylerede varmı diye korkuyorum cok zor psikolojim bozuldu düşünmekten :KK43: yeni bir bilgi öğrendim rota virüs aşısı var olan alerjiyi tetikliyormuş bizde yaptırmıştık

Son düzenleme:
Ayr

21 günde vücuttan süt ürünleri atılabiliyormuş hemen farkı görmeyebilirsiniz birde sür alerjşsi olan bebeklerde başka besinlerede alerji olabiliyormuş yumurta donates vs.
neye alerjisi olduğunu nasıl anlicam bilmiyorum şaşırdım napcagımı samsuna gitcez doktora tokattta oturuyoruzda. acaba neye alerjisi var testlerle çıkarmı şu çoklu gıda testlerinde

O aş
ek gıdaya doktor yavas yavas baslayabileceğimi söyledi bizdeki belirtiler ilk aylardan beri vardı ama biz anlayamadık anne sütüyle besleniyordu ama ilk zamanlar sütüm azdı bizde mama veriyorduk ve yüzü kızarıyodu bizde cildi hassas kasık değiyo diye düşünüyoduk sonra sürekli huzursuz uyumaz aglar aglar gitmediğimiz doktor kalmadı hep kolik dediler ama bes ay oldu düzelmedi en son ek gıdaya baslayınca yogurt verince yogurdun değidiği yerler kıpkırmızı olunca alerjisi var dedik testtede çıktı şimdi başka seylerede varmı diye korkuyorum cok zor psikolojim bozuldu düşünmekten :KK43: yeni bir bilgi öğrendim rota virüs aşısı var olan alerjiyi tetikliyormuş bizde yaptırmıştık
rota aşısını bizde yaptırdık maalesef

Merhalabalr bayanlr bu site nin yeni uyesiyim 3,5 aylik bebegim de inek sutu alerjisi olabikir dedi doktor tahliller yapildi ve ben cok uzuluyorum :KK43:

Son düzenleyen: Moderatör:
X