Çocuk Hastalıkları Bebeğinde İnek Sütü Alerjisi Olanlar Gelin Paylaşalım

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği
:) :) o kremleri nasil suruyorum ben de bir gorsen :) dr kremin birini degisti elinizdekiler 3 ay kadar gider zaten dedi neee 3 ay mi iki haftayi bulmaz biter onlar dedim adam sok oldu:) bnmde bu yuzden mi acaba kalin kalin suriyorum. Siparislengeliyor kremler eczaci yine mi bitti diyor azaltayim bari :) bskn bskn

Hakikaten cok zor ya:KK43: bugun annemler geldi ankaradan yemek falan getirmis icinde sucvar bu var diye diye eledik bana bir sey kalmadi yiyecek :KK43: yazik gunah bize de bebeklerimize de :KK43:
Cennetlik durum yaptığımız. Öyle düşün, her ananı. Ayakları altına boşuna serilmiyor diye düşün, allah başka dert vrrmesin :/

Ne kullanıyorsun bilmyirm ama mantar kremleri olanlar ince tabaka olmalıymış.
Sütünün sadece suyla arttığına inan canım. Cnkü bilimsel kanıtlanmış dırumda. Üzüntü bizim sütü azaltan şey...
Prolaktin hormonu salgısı düşermiş mutsuz olunca, bu halde nası mutlu olacaksak...

image.jpg Kırmızı erik:KK43:

Bu arada kuzu eti yiyebilirsin. Protein ihtiyacını karşılamak lazım.

Sakin ol canım. Geçicek inşallah. Yediklerimiz üç saatte geçiyormuş süte. Sabır sabır. Gerçekten şyileşecek bak gör. Sadece çok dikkat etmemiz lazım.

Sizin popo dışında da pişik var mıydı ? Sanki öyle mi okudum?

:KK43: ben de boşu boşuna mı takiyorum diyorum . ciddi olarak mukus var surekli kakada ...şekerim dustu :KK43: günde sayısız çikolata ve sütlü tatlilarla şeker ihtiyacimi karşılarken şimdi hiçbiri yok :KK43: az önce fark ettim :KK43: şeker takviyesi yapmak lazım :KK43:

Ben tümden sildim her şeyi. Pilav patatesle başladım. Havuc, kabak sıkıntı yok gibi. Yeşillik zaten tamam. Eskiden 7-8 kaka yaparken şimdi 3-4 e indi. Gürültülü kama eskiden çok yoğundu su anda azaldı. Mukus azaldı. Bugün gerçi sulu yaptı bir kez...

Bu doğru yolda oldugumu gosterir sanırım da bu kadar erken duzelmez değil mi?

Sahi tatlı olarak ne yiyebiliriz... Bir de hangi meyveler?

Canim simdi actim altini cok kizarmis ve yayiliyor cok moralim bozuldu :KK43:
bugun daha hicbisi yemedim bu nedir Allahim :KK43:

:KK43:(( Rabbim korusun onları ya ;( onlara vermesin de şu derdi biz yaşayalım :KK43:

Sakın ol canım. İnşallah atlayacaksıniz bunu.

:KK43: ben de boşu boşuna mı takiyorum diyorum . ciddi olarak mukus var surekli kakada ...şekerim dustu :KK43: günde sayısız çikolata ve sütlü tatlilarla şeker ihtiyacimi karşılarken şimdi hiçbiri yok :KK43: az önce fark ettim :KK43: şeker takviyesi yapmak lazım :KK43:

Ben tümden sildim her şeyi. Pilav patatesle başladım. Havuc, kabak sıkıntı yok gibi. Yeşillik zaten tamam. Eskiden 7-8 kaka yaparken şimdi 3-4 e indi. Gürültülü kama eskiden çok yoğundu su anda azaldı. Mukus azaldı. Bugün gerçi sulu yaptı bir kez...

Elma masum gibi duruyor. Listede var ama huş ağacı poleninin çaprazıma giriyor.
Eh işte uzakta sonuöta:)

Valla takma konusunu bilmiyorum.
İçgüdüsel davran. Takip et.

Evet kaka sayısı azlığı çişli bez hala aynıysa doğru yol demek. Bilemiyorum. Kelin ilacı olsa :KK70:

Elma masum gibi duruyor. Listede var ama huş ağacı poleninin çaprazıma giriyor.
Eh işte uzakta sonuöta:)

Valla takma konusunu bilmiyorum.
İçgüdüsel davran. Takip et.

Evet kaka sayısı azlığı çişli bez hala aynıysa doğru yol demek. Bilemiyorum. Kelin ilacı olsa :KK70:

Kekin ilacı olsa gerçekten :)))

Bir elma yiyorum zaten...

Çisli bez iyi gibi. Emme arttı hatta bunun sebebi emziği vermemek de olabilir. :)

İçgüdüsel davranıyorum. Kesinlikle... Herkese gore normal...

Yarın poğaça yiyeceğim. Risk... Misafir var...tatlisiz da olmaz... :KK43:

Geçecek bugunler... İnşallah...

Çilek ilk başta... Esim dün beni düşünüp çilek almış gelmiş :kk77: de get adam dedim:KK11:
Sorma sorma. Garibim bizimki de onu alayım mı bunu alayım mı. Ya hu o da mı.. Diyip dıruyor.
Aklı çıkıyor o yerken ben yemiyorum diye :/
Offf çilek deme bana acayip canım çekiyor :KK61:

Bu arada kuzu eti yiyebilirsin. Protein ihtiyacını karşılamak lazım.

Sakin ol canım. Geçicek inşallah. Yediklerimiz üç saatte geçiyormuş süte. Sabır sabır. Gerçekten şyileşecek bak gör. Sadece çok dikkat etmemiz lazım.

Sizin popo dışında da pişik var mıydı ? Sanki öyle mi okudum?

:KK43:(( Rabbim korusun onları ya ;( onlara vermesin de şu derdi biz yaşayalım :KK43:

Sakın ol canım. İnşallah atlayacaksıniz bunu.
Boynunda olmustu pisik olur ya katlanma yerinde pisik kremi surdum gecti gibi bir sey canim. Hep boyle dua ediyorum onun cani yanmasin ben cekerim diye :KK43: nescafe yapiyor olabilir mi kizlar sizce? Ben bugun sadece kahve icmistim :KK43:

Boynunda olmustu pisik olur ya katlanma yerinde pisik kremi surdum gecti gibi bir sey canim. Hep boyle dua ediyorum onun cani yanmasin ben cekerim diye :KK43: nescafe yapiyor olabilir mi kizlar sizce? Ben bugun sadece kahve icmistim :KK43:
Sade kahve mi ğçü bir arada mı?
Ve evet yapabilir. Yumurta aleejisi altında kaçınılması gereknlerde bazı kahveler yazılı. Mesela kapiçino gibi köpüklü kahve.

Sorma sorma. Garibim bizimki de onu alayım mı bunu alayım mı. Ya hu o da mı.. Diyip dıruyor.
Aklı çıkıyor o yerken ben yemiyorum diye :/
Offf çilek deme bana acayip canım çekiyor :KK61:

Dene bakalım canım. Belli mi olur o dur:KK43:

bskn bskn gecen aksam elma yedim ertesi gun agla agla hic susmadi yemez olaydim simdi okudum alerjenmiymis..uff ya ne yicem ben .biz

Irmik tatlisi yiyorum ben su ve sekerle yapiliyo..ayva yiyordum oda mevsimi gecti

Kizlar bizde alerji belirtisi olarak gurultulu kaka memede gerinme asiri kaka mukuslu tabi ..kusma ..gaz sancisi .vardi.poposu pisik oldu ama cok degil sebamed kullaniyoduk olmadi hametan aldik.ilk basta fayda etti sonra cikkk olmadi sudocrem tek seferde isi bitirdi hala kullaniyorum pisik yok..ayrica bskn bskn cnm sizin pisigin yaninda bizimki sinek isirigi .insallh gecmistir sizinkide kuzumm

Bugun farkettim kulagin arkasi hafif egzama gibi olmus yoktu oyle bisey..konak yok bizde kaslarda pullanma felanda yok...sadece kakaya bakarak diyet yapmasami diyorum gerci kulak dusundurüyor beni ilerlermi...

Ahh kakasida gece sabaha kadar sari gün icinde yesil salyali anlamadim üsuyorda ondanmi oluyor..gunde 10 bez gidiyodu simdi normal 5 felan oldu .biogaida kullaniyorum 3 gundur.

10 gundur diyet yapiyordum .sadece süt ürunu diyeti..yumurta yedim bi sabah (arada yiyordum zaten) 2tane ondan sonra azitti yine huysuzlugu gerci ogun 2.ay asisida oldu.belki ondandir da diyorum..yesil erik badem (cig) yedim onlarda gaz yapti buyuk ihtimal ..yani herseyi alerjiye bagliyorum ama baska seylerdende huzursuz olabilir

Evdekiler abartiyosunn..onu kes bunu kes düzenini sistemini bozuyorsun herseyden az az ye diyip duruyor.. Allah onu bebege göre ayarliyor kac cesit islem göruyodur o süt diyolar..Bazen aklima yatiyor cünkü boyle davranarak olmayan biseyi olduradabilirim yani kötuyü cagiriyorum bizimki dr onayli degil.iki dr dan biri yok dedi biri cok agladigini soyleyince diyet onerdi..

Uzun oldu .daldan dala yazdim sanki kudura bakmayin icimi dökiyim dedim..

bskn bskn gecen aksam elma yedim ertesi gun agla agla hic susmadi yemez olaydim simdi okudum alerjenmiymis..uff ya ne yicem ben .biz
Eğer elma yediğinde sancılandığından şüphe ettiysen yumurtayı dene. Çünkü listede yumurtanın çapraz sınıfına giriyor.

Kizlar bizde alerji belirtisi olarak gurultulu kaka memede gerinme asiri kaka mukuslu tabi ..kusma ..gaz sancisi .vardi.poposu pisik oldu ama cok degil sebamed kullaniyoduk olmadi hametan aldik.ilk basta fayda etti sonra cikkk olmadi sudocrem tek seferde isi bitirdi hala kullaniyorum pisik yok..ayrica bskn bskn cnm sizin pisigin yaninda bizimki sinek isirigi .insallh gecmistir sizinkide kuzumm

Bugun farkettim kulagin arkasi hafif egzama gibi olmus yoktu oyle bisey..konak yok bizde kaslarda pullanma felanda yok...sadece kakaya bakarak diyet yapmasami diyorum gerci kulak dusundurüyor beni ilerlermi...

Ahh kakasida gece sabaha kadar sari gün icinde yesil salyali anlamadim üsuyorda ondanmi oluyor..gunde 10 bez gidiyodu simdi normal 5 felan oldu .biogaida kullaniyorum 3 gundur.

10 gundur diyet yapiyordum .sadece süt ürunu diyeti..yumurta yedim bi sabah (arada yiyordum zaten) 2tane ondan sonra azitti yine huysuzlugu gerci ogun 2.ay asisida oldu.belki ondandir da diyorum..yesil erik badem (cig) yedim onlarda gaz yapti buyuk ihtimal ..yani herseyi alerjiye bagliyorum ama baska seylerdende huzursuz olabilir

Evdekiler abartiyosunn..onu kes bunu kes düzenini sistemini bozuyorsun herseyden az az ye diyip duruyor.. Allah onu bebege göre ayarliyor kac cesit islem göruyodur o süt diyolar..Bazen aklima yatiyor cünkü boyle davranarak olmayan biseyi olduradabilirim yani kötuyü cagiriyorum bizimki dr onayli degil.iki dr dan biri yok dedi biri cok agladigini soyleyince diyet onerdi..

Uzun oldu .daldan dala yazdim sanki kudura bakmayin icimi dökiyim dedim..
Benim uzun mesajlara göre kısa bile :)
Bak sen bir de yumurta yemeyi dene:KK66:
Asşı ile birlikte bu alerji zaten azıyor.
Baktın yumurta ile daha düzenli sütü yemeye çalışırsın. Süt ile sıkıntı yolsa sadece yumurta diyip onu yemezsin.
kek gibi şeylerde tüketince sorun olmuyor belki de.

Vala bazen bende yanlış mı yapıyorum diye düüünüylrum. İnsanlar o kadar geriyor ki beni.
Ama yemeye devam etsem bağırsakları kanamaya devam edecek diye üzülüyorum.
Nasıl ki antibiyotik kullan denince mecbur kullanıyorsak bunu damyapmam gerekiyor :KK43:
Tabi seni bilmem kesinlikle etkilemek istemem

X