Çocuk Hastalıkları Bebeğinde İnek Sütü Alerjisi Olanlar Gelin Paylaşalım

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği
Kızlar bizim kaka gene tuhaflaştı.
Makarna veya ayçiçek yağından şüpheleniyorum çünkü başka değişiklik yok...
Ne yapsam acaba? Makarnayı mı ay çiçek yağını mı denesem.
Ay yumurta ve kuruyemiş denemek istiyorum ama hiç cesaretim yok :KK43:
İki yıl emzirsem ve diyet yapsam iki yıl boyunca hep aklımda acaba yanlış mıydı diyeceğim:KK43: belki de başka şey dokunmuştu ama ben tayin edemedim diyecem:/

4. Dr denemem oldu tabiki baska dr gitcem esim illaki alerji mi dedin diyosun diyor 2 tanesi alerji demisti ama tahlil yapmadi bi tanesi ben ne desem evet olabilir takip et dedi en son gittigimde yok bisey ye gitsin dedi
Sizin şuan ki durum nasıl?
Acaba laktoz int olabilir mi sizde de ? Belirtileri bilmiyorum ama sizde alerji olduğu için bununda alerji oldunu düşünğyorsun depil m"?

Kızlar bizim kaka gene tuhaflaştı.
Makarna veya ayçiçek yağından şüpheleniyorum çünkü başka değişiklik yok...
Ne yapsam acaba? Makarnayı mı ay çiçek yağını mı denesem.
Ay yumurta ve kuruyemiş denemek istiyorum ama hiç cesaretim yok :KK43:
İki yıl emzirsem ve diyet yapsam iki yıl boyunca hep aklımda acaba yanlış mıydı diyeceğim:KK43: belki de başka şey dokunmuştu ama ben tayin edemedim diyecem:/

Makarna ne makarnası canım? Bugün Ankara mi? Ben geçen filiz makarna yedim. Yumurta olabilirmiş :KK43: ay çiçek yağı daha mantıklı. İçtiğiniz su ne? Geçen facede biri su yapmış dedi değiştirdik mukus düzeldi vs yazmış ;( su ya suuu :KK43: nasıl bu arada kaka canım.

Makarna ne makarnası canım? Bugün Ankara mi? Ben geçen filiz makarna yedim. Yumurta olabilirmiş :KK43: ay çiçek yağı daha mantıklı. İçtiğiniz su ne? Geçen facede biri su yapmış dedi değiştirdik mukus düzeldi vs yazmış ;( su ya suuu :KK43: nasıl bu arada kaka canım.
Yuh artık :KK57:
Geçen şaka olsun diye sudan süpheleniyorum yazmıştım.
Şimdi şaka yapmaya korkuyorum :KK45:
Soluduğum havayı değişitmeliyim :KK51:

Su buzdağı mı bozdağı mı ne kullanıyoruz:KK53:
Makarna nuhun ankara (durum buğday irmiği ile yapılıyor)
Yağ yudum + bir yağ
Evdeki tuzluktaki tuzu kullanmıyorum:KK53: içine yımurtalı kaşık sokmuşumdur falan diye :KK47: bende manyaklaştığomı düşünmüştüm:KK48:
Yok yok gayet normal, su bile tuhafsa o zmn :KK57:

Hala şoktayım Ben yatıyorum yaaaa belki okuduuğım rüyadır :KK30:

image.jpeg
Hee bu arada kaka tuhaftı :/
Gruba yazacktım da misafir galan vardı kaldı.
Mukus yok ama Hem altta hem üstte kan pıhtısı gibi birşey var. Bu peşpeeşe yaptığı 3.bezi, hepsi böyleydi.

Yuh artık :KK57:
Geçen şaka olsun diye sudan süpheleniyorum yazmıştım.
Şimdi şaka yapmaya korkuyorum :KK45:
Soluduğum havayı değişitmeliyim :KK51:

Su buzdağı mı bozdağı mı ne kullanıyoruz:KK53:
Makarna nuhun ankara (durum buğday irmiği ile yapılıyor)
Yağ yudum + bir yağ
Evdeki tuzluktaki tuzu kullanmıyorum:KK53: içine yımurtalı kaşık sokmuşumdur falan diye :KK47: bende manyaklaştığomı düşünmüştüm:KK48:
Yok yok gayet normal, su bile tuhafsa o zmn :KK57:

Hala şoktayım Ben yatıyorum yaaaa belki okuduuğım rüyadır :KK30:

Eki Görüntüle 1822299
Hee bu arada kaka tuhaftı :/
Gruba yazacktım da misafir galan vardı kaldı.
Mukus yok ama Hem altta hem üstte kan pıhtısı gibi birşey var. Bu peşpeeşe yaptığı 3.bezi, hepsi böyleydi.

Ben de suya şok olmuştum :KK43: eşim gitti erikli aldı :) zeytinyağı kullansana bir hafta vs canım bir.

Evet bir şey var kakada platformda sorsamna bir?

Bizim de bugün üçüncü yapisimiz sabahtan beri. Sonuç daha iyiydi ama ben kaka yaparken çıkardığı gaza uyandım :KK43:

Gida denemesi yapmıyorum diyet yapıyorum su an kakasi duzelsin bagirsaklari rahatlasin diye. Bugün kakasi daha kivamliydi dogru yoldayiz sanirim :) bi de dr un verdigi biogaia damlada iyi geldi probiyotik bağırsak lari güçlendirmek icin. bskn bskn

Sizin şuan ki durum nasıl?
Acaba laktoz int olabilir mi sizde de ? Belirtileri bilmiyorum ama sizde alerji olduğu için bununda alerji oldunu düşünğyorsun depil m"?
Bizde hic pisik yok diyebilirim ama gurultulu kaka karinda kramplar mukislu ve sulu kaka ve vucudunda sivilceler suan hic sivilce kalmadi ama kaka mukuslu bende alerji var bahar alerjisi ve iki cocugum daha alerjili oldugu icin bununda oyle oldugunu dusunuyorum

Düzeltmiş yaşı kaç?
Şikayetiniz neydi? Alerjiyi neye göre koydu?

Çok mu kötü ? Duruma bağlı.
Anne için çok kötü orası kesin:) sadece süt alerjisi ise şanslısın:KK66:
Neleri yasakladı mesela onlarınsöylersen nelerden şüphelendipini söylerim sana.
Eğer sadece süt ise zaten
peynir
süt yoğurt yağ margarin
sütlü kahve kremalı kahve pasta vs
Paketli ürünlerinin çoğu(arkasında yazar süt içerir diye)

Aslında face de bir grup var. Alerji ile yaşam platformu diye. Oraya üye olmanı tavsiye ederim. Çünkü hem deneyimli annelerden yardım alabiliyorsun, hemde nelere dikkat edilmesi gerektiğini falan görüyorsun. Hiç aklımda olmayan şeylerden bile sakınmak gerekebiliyormuş.
Çünkü süt alerjisi denip geçiyor ama altında başka alerjiler çıkabiliyor mesela yumurta kuruyemiş vs gibi

O geupta aynı zamanda alerjen listesi öevcut
Sütsüz yumurtasız Yemek tarifleri
Doktor önerirleri vs vsvss
düzeltilmiş yaşımız 3.5 doğduğumuzdan beri ishalimiz geçmiyo ilaçlarlada düzrlmiyo altında egzama gibi kabarıklıjlar var oblarda geçmiyo geçse bile en fazla 2 gün yoğurt takyesine başla dedi sağlık pcağı vetdikten 2 saat snra her ywri kabardı 1 kere mama denedim ondada kabardık.. böyle işte araştırma hastanesine ynlendirildim testletimiz olucak bu arada teşeklür ederim faceden eklicem

Benim bebeğim 3 aylık 1bucuk aydır süt alerjisi diye süt ve ürünleri kestim 20 gün önce test yapıldı kandan yumurta ya falan alerjisi yokmuş ama süt alerjisi testi daha çıkmadı Sizinkiler kaç günde çıktı 5 gün önce başka bi doktora gittik yediklerime dikkat ediyorum ama kizim hala kanlı kaka yapıyor laktoz intoleransi olabilir mi vede samsun da tavsiye edebileceğiniz iyi bi doktor var mi

Benim bebeğim 3 aylık 1bucuk aydır süt alerjisi diye süt ve ürünleri kestim 20 gün önce test yapıldı kandan yumurta ya falan alerjisi yokmuş ama süt alerjisi testi daha çıkmadı Sizinkiler kaç günde çıktı 5 gün önce başka bi doktora gittik yediklerime dikkat ediyorum ama kizim hala kanlı kaka yapıyor laktoz intoleransi olabilir mi vede samsun da tavsiye edebileceğiniz iyi bi doktor var mi
Canim bizimkide nerdeyse 3 aylik benim gittigim dr lar hic test yapmadi kanda cikmayabiliyormus deri testi var o da biraz tehlikeliymis acikcasi drlar umursamiyorlar en son gittigim dr ye herseyi dedi dusun yani sizde ne gibi sıkıntılarla ortaya cikti

Canim bizimkide nerdeyse 3 aylik benim gittigim dr lar hic test yapmadi kanda cikmayabiliyormus deri testi var o da biraz tehlikeliymis acikcasi drlar umursamiyorlar en son gittigim dr ye herseyi dedi dusun yani sizde ne gibi sıkıntılarla ortaya cikti
Yanaklarinda kızarıklık karın gurultulari çok şık gaz çıkarma vede en son kakasinda kan gibi belirtileri var canım deride test yaptırdık negatif çıktı şimdi kan testi sonucunu bekliyoruz senin bebeğinde ne gibi belirtiler var canim

Bir doktor daha ilk 6 ay kaka sulu,civik,mukuslu olabilir dedi... Ben abartiyorum sanırım :KK43: oğlum bugün yine az az 5-6 kez yaptı durdu belki daha fazla :KK43: sabahki kakalarla iyiydi sonra yine mukus ;( yarın sabah duruma gore başka doktora daha gideceğim ya da haftaya... O da aynısını derse akşam her şeyi yiyeceğim... Sonuçta tepkiyi görmeden yol anlamıyorum. Yiyeyim de mukus devam ediyorsa ek gıdayı beklerim. Böyle de mukus bitmiyor ki :KK43:

Yanaklarinda kızarıklık karın gurultulari çok şık gaz çıkarma vede en son kakasinda kan gibi belirtileri var canım deride test yaptırdık negatif çıktı şimdi kan testi sonucunu bekliyoruz senin bebeğinde ne gibi belirtiler var canim
Cok sık bazen yesil bazen sari sulu kaka karin gurultusu emmeme kusma ve vucutta sivilceler vardi biz kan gormedik cok sukur

Bir doktor daha ilk 6 ay kaka sulu,civik,mukuslu olabilir dedi... Ben abartiyorum sanırım :KK43: oğlum bugün yine az az 5-6 kez yaptı durdu belki daha fazla :KK43: sabahki kakalarla iyiydi sonra yine mukus ;( yarın sabah duruma gore başka doktora daha gideceğim ya da haftaya... O da aynısını derse akşam her şeyi yiyeceğim... Sonuçta tepkiyi görmeden yol anlamıyorum. Yiyeyim de mukus devam ediyorsa ek gıdayı beklerim. Böyle de mukus bitmiyor ki :KK43:
Ahh ahh mukis bizi mahvetti bizim geceki kakamiz lop mukustu artik sinirim bozuldu hic bisey yemiyorumki zaten haala mukus var

Ahh ahh mukis bizi mahvetti bizim geceki kakamiz lop mukustu artik sinirim bozuldu hic bisey yemiyorumki zaten haala mukus var

Benim de öyle ... Çok kötüyüm... Olmayan bir şeyi oldurmaua mi çalışıyorum bilmiyorum ama artık hiç iyi değilim... Kakadan biktim. 3-4 kez kaka yaptı gecefen beri :KK43: birinde mukus yoğundu ve çoktu... Ve bulgur yedim dün. Onu da bırakacağım :KK43: neye el atsam elimde kalıyor ;( bu arada benzer sanırım sikayetlerimiz

Benim de öyle ... Çok kötüyüm... Olmayan bir şeyi oldurmaua mi çalışıyorum bilmiyorum ama artık hiç iyi değilim... Kakadan biktim. 3-4 kez kaka yaptı gecefen beri :KK43: birinde mukus yoğundu ve çoktu... Ve bulgur yedim dün. Onu da bırakacağım :KK43: neye el atsam elimde kalıyor ;( bu arada benzer sanırım sikayetlerimiz
Ayni sikayetler ayni dertler ben bulguruda biraktim zaten pirincide biraktim undan corba yapip onu iciyorum napayim dun cocuklar kek uzattilar anne nolur bizim icin ye deyince kiyamadim yedim onlarda uzuluyorlar anne senn yemedigini biz nasil yiyelim biz yerken sen bize mi bakacaksin diyorlar onlara da uzuluyorum napsam olmuyo surda 3 ay daha sabretsek tabi oyle umuyorum insaallah gecer gider

Ayni sikayetler ayni dertler ben bulguruda biraktim zaten pirincide biraktim undan corba yapip onu iciyorum napayim dun cocuklar kek uzattilar anne nolur bizim icin ye deyince kiyamadim yedim onlarda uzuluyorlar anne senn yemedigini biz nasil yiyelim biz yerken sen bize mi bakacaksin diyorlar onlara da uzuluyorum napsam olmuyo surda 3 ay daha sabretsek tabi oyle umuyorum insaallah gecer gider

Ben de bugün salça kullaniyordum onu birakayim diye dusunuyordum kahvaltı yapmadım gidip peynir yiyecegim. Ne olacaksa olsun. Eğer bir şey olursa pazartesi ankaraya kadar gideriz olmazsa da 6 ay ek gıdayı beklerim :KK43: diyeti bozarim. Bugün çok kötüyüm :KK43:

Kiyamam yaaa o miniklere :KK43: kaç yaşında onlar ;( ne güzel çocuklar maşallah. Opuyorum onların o merhametli yüreğini...

X