Çocuk Hastalıkları Bebeğinde İnek Sütü Alerjisi Olanlar Gelin Paylaşalım

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği
sessikullanıyorum. post: 46433992 .!.:
Himm... Yani bence emzirip diyetle gitmek daha iyi gibi bilemiyorum ki :KK43: domates yasaklı aslında kırmızı her şey yasaklı :KK43: ama ben domatese aşığım :KK43: yoğurda da asiktim :KK43: diyeti bozdum ama sor kaç kaşık yoğurt yedin :KK43:( yiyemiyorum :KK43: sen hiç biogaio filan kullandin mi
Evet biogaio kullaniyorum. Bitmisti dun tekraraldim. Ben uc gun sagicam sutumu cunku bagirsaklari kotu durumda. Uc gun deneyeyim insallah duzelir.

Dun aksamdan beri 3 defa 90 cc mama verdim. Dun kaka fışkıtan bebisim bugun kıvamlı yapıyor. mukus da cok az:KK76: yalniz sut sagmasi yorucu40 dk 130 cc sagdim. bi tarafdan d bebisle ugrasinca. Yarina kadar pisigi de hafiflerse super olur:halay:

Okean Okean hani bahsetmiştim ya arkadaşıma da lakt.int. Denildi diye.
Aynı gün damlaya başlamıştınız.
DonukPudra DonukPudra nın oğlunda henüz bir düzelme yok durumlar sizde nasıl?
Bir de sizin kaka durumu nasıldı, damlayı kullandıktan sonra değişim oldu mu kaka formunda?
Canim meb uzun zamandir giremedim ailemin yanindaydim. Ilk basta damlanin 3. Gunu duzelme bAslamisti fakat ecz ilaci dolaba koymadigi icin duzen bozuldu sora toparlamak cok uzun zaman aldi diyebilirim 3 gundur falan iyi gibiyiz. Din dr daydik kaka laktoz int yuzunden ishal formunda oluyormus bagirsaklar cok hizli hareket ettigi icin. Bizimki de civik aslinda hep civikti ama onceden sindirilmemis sutler oluyordu damladan sonra olmuyor. Pisik bazen hortluyor. Seyrine gire devam ederse kanda cinkoya bakilacak. Bana da diyeti boz dedi dr. Bir sey olacaksa takip edelim dedi bugun cesarwt edemedim daha. Uykuda huzursuzluk yasiyoruz ara ara zorlu gaz sancilarimiz oluyor hatta bazen meme reddi de oluyor su onsut sonsut olayi da cok onemliis laktoz int da. Buna da sukur. Dr kilo ve boy gelisimimiz guzel olsugu icin kaygilanmayalim damlamizi kullanalim dedi. Ha bir de ben debridat surup killaniyorum her gazda kaka yapiyoruz kullanmaksak. Dr tabsiye etmese de bir sure daha kullanin dedi brn faydasini giruyorum diyince. Eger kullanmazsam cocuk hep ishal gibi her bez kakali dokayisiyla da pisik

maiii maiii çok üzüldüm, ama inan allah başka dert vermesin. Toparlanıcaz inşalalh.

Şimdi şöyle söyliyeyim. Sen bir hafta süt ve süt ürünleriyle deneme yap doktorun dediği gibi.
Ama baktın hiç ama ghiç düzelme yok o zmn başka şeylerde kesilir. Çünkü bizim mısıra alerjimiz oldupuna %90 eminim.
Ama bunu sadece süt kesseydim öğrenemezdim.
Alerjide genelde süt ürünlerine olduğu için süt alerjisi denip geçiliyor. Halbuki herşeye karşı olabilir:/
Face de alerji ila yaşam platformu var oraya üye ol. Genel alerjen şistesi var onlara bak. Şüphelendiklerini ele. Annelerin neler yaptığına nasıl yaparak yol aldıklarına, hatta bazılarının yol alamadığına bak:KK43:
Fikir , destek , yandaş, dertleşecek birileri arıyor insan.

Tek değiliz, ilk de değiliz. Keşke son olsaydık:KK43:

Kizlar alerjik mama verenler bebekleriniz iciyor mu??

Bir de uykulari nasil duzeldi mi?? Ben saat basi kalkmaktan yipranmis haldeyim gunduzleri de yarimsar saat uyuyor

Sizde de laktoz intoleransi olabilir mi?? Benim oglumun kakasi da boyle laktoz intoleransimiz var

Olabilir ama burdaki doktorlar çok sallamıyor. İnanın laktoz i. Hiç konusulmadi. Son iki bezimiz daha iyiydi. Bu hafta böyle geçsin. Bir sekilde kakada redukten maddeydi sanırım ona baktırmak lazım da burada bakmiyorlar galiba ;(

Olabilir ama burdaki doktorlar çok sallamıyor. İnanın laktoz i. Hiç konusulmadi. Son iki bezimiz daha iyiydi. Bu hafta böyle geçsin. Bir sekilde kakada redukten maddeydi sanırım ona baktırmak lazım da burada bakmiyorlar galiba ;(
Ya özel hastane değiller mi?
Arayıp sorsana tahlilleri doktor isteği olmadan dışarıdan yaptırabilir miyiz diye?

Alenay Alenay burada cevaplarsam daha iyi olacak.
Benim diyetim çok daraltılmış durumda. Kati diyetteyim.
Kati diyetteyken kaçamak yapmadığım zamanlar kakamız normale dönüyor. Sadece sindirilmmiş süt artıkları oluyor, ona da amenna diyorum.
Mukusu (bizim iplik iplik epitel doku gibi) gördüğümde bağırsaktan bir parça daha koptuğunu düşünüyorum ve kahroluyorum :KK43:
Şuan patatates zeytin zeytinyağı ekmek(ev yapımı) yiyorum.

Ne baharat ne de başka birşey.
Haaaa tabiii bu arada bilinçsizce pudra şekeri ile kurabiye yaptım ve yedim.
Nerden bileyim pıdraşekeri adı altında mısır nişastalı şeker satacaklarını:KK43:
Dokundu, ve o sıralar niye bu kaka gene bozuldu diye düşünüp duruyordum. Meğer mısır nişastasından sebepmiş.

Senin de diyetinde böyle bilmediğin şeyler karışmış olabilir diye anlattım.

Meselaaa başka bir örnek;
Hsonu Kuzu etini denedik. Doktor kesin ye gözüyle bakmıştı ama şüpheliydim onuda deneme listeme aldım.
geçtiğimizi düşündüm ama kaldık resmen.
Arkadşım kuzu etini dana eti kestiği bıçakla kestyse bulaşma olmuştur diyor. Doktorum on litre suya bir damla karışsa bile antikorlar savaşı tekrar başlatır demişti :KK43:

Ya özel hastane değiller mi?
Arayıp sorsana tahlilleri doktor isteği olmadan dışarıdan yaptırabilir miyiz diye?

Bugün aklima buraya yazınca geldi canım. Siteden baktım göremedim yarın arayayim inşallah . ben hem özele hem devlete gidiyorum. Burası küçük bir il canım. Olmayabilir

Alenay Alenay burada cevaplarsam daha iyi olacak.
Benim diyetim çok daraltılmış durumda. Kati diyetteyim.
Kati diyetteyken kaçamak yapmadığım zamanlar kakamız normale dönüyor. Sadece sindirilmmiş süt artıkları oluyor, ona da amenna diyorum.
Mukusu (bizim iplik iplik epitel doku gibi) gördüğümde bağırsaktan bir parça daha koptuğunu düşünüyorum ve kahroluyorum :KK43:
Şuan patatates zeytin zeytinyağı ekmek(ev yapımı) yiyorum.

Ne baharat ne de başka birşey.
Haaaa tabiii bu arada bilinçsizce pudra şekeri ile kurabiye yaptım ve yedim.
Nerden bileyim pıdraşekeri adı altında mısır nişastalı şeker satacaklarını:KK43:
Dokundu, ve o sıralar niye bu kaka gene bozuldu diye düşünüp duruyordum. Meğer mısır nişastasından sebepmiş.

Senin de diyetinde böyle bilmediğin şeyler karışmış olabilir diye anlattım.

Meselaaa başka bir örnek;
Hsonu Kuzu etini denedik. Doktor kesin ye gözüyle bakmıştı ama şüpheliydim onuda deneme listeme aldım.
geçtiğimizi düşündüm ama kaldık resmen.
Arkadşım kuzu etini dana eti kestiği bıçakla kestyse bulaşma olmuştur diyor. Doktorum on litre suya bir damla karışsa bile antikorlar savaşı tekrar başlatır demişti :KK43:

O zaman emin olunacak bir yerden kuzu almslisin canım. Dediği doğru :KK43:(

Rabbim yardım etsin

Sabahtan beri hastanedeyiz. Bizim aglamayan kizimiz iki gündür aglak bi halde doktors gittik (bu kez de farkli bi hastaneye ) yine kaka tahlili yine lökosit cikti. Normal dedi antibiyotike gerek yok saşe şeklinde bi probiyotik verdi biogaia dan biraz daha etkili bi ilacmis. Hastaneyi inletti bugun kizimiz. Bagirsak ultrasonu cekti hizli çalışıyormus bagirsaklari. Dedim bu ishal hali nedir benim diyet yapmam gerekir mi. Dedi alerjiyi testle anlayabiliriz kandan bakiliyormus bende sevindim. Dedim yapalim diyet yaptığım için olmazmis diyet yapmaya devam et dedi :KK43: allahim sen bana sabir ver bskn bskn her goren erimissin ne oldu sana diyor
Gecmis olsun. Biogaiden dha etkili hangi ilaci verdi acaba ?

X