Çocuk Hastalıkları Bebeğinde İnek Sütü Alerjisi Olanlar Gelin Paylaşalım

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği
arkadaşlar benimde 4,5 aylık kızım var ve ara ara kan görüyorum. her kan gördüğümde kaka testi ve kaka kültürüne götürüyorum. bazen iltihaplı genelde de temiz çıkıyo sonuçları dr umuz inatla inek sütü alerjisi dedi ve diyet verdi ama. ama diyetimizin 5.gününde yine gördüm. kızımın genel hali iyi şükür yani sadece mukuslu kaka ve arada da çok az kan görüyorum. inek sütü alerjisi ağır bişi diye okudum yani sadece kan olması yetermi bu teşhis için. kusama döküntü vs. belirtileri var tek belirti kan bebişimde. bu konuda bilgisi olan varsa lütfen beni aydınlatsın çok çaresizim. sizde de sadece kanmı yoksa diğer bellirtiler de oldumu?

arkadaşlar benimde 4,5 aylık kızım var ve ara ara kan görüyorum. her kan gördüğümde kaka testi ve kaka kültürüne götürüyorum. bazen iltihaplı genelde de temiz çıkıyo sonuçları dr umuz inatla inek sütü alerjisi dedi ve diyet verdi ama. ama diyetimizin 5.gününde yine gördüm. kızımın genel hali iyi şükür yani sadece mukuslu kaka ve arada da çok az kan görüyorum. inek sütü alerjisi ağır bişi diye okudum yani sadece kan olması yetermi bu teşhis için. kusama döküntü vs. belirtileri var tek belirti kan bebişimde. bu konuda bilgisi olan varsa lütfen beni aydınlatsın çok çaresizim. sizde de sadece kanmı yoksa diğer bellirtiler de oldumu?

bizim diyetten 1 ay sonra kan tamamen geçti, az az 4-5 kere olmuştu bu 1 ay boyunca, belirtimizse gaz ve kakada kandı. kaka temiz çıktı. alerji hafif de olabilir ağır da. bazı bebekler çok tepki veriyor bazıları az.

atlatınca buraya yaz canım, gaz veya mukuslu kaka sorununuz yok sanırım, belki de atlatmıştır, yoğurt alıyo mu inek sütünden yapılmış olan?
yazarim canim.arada mukus oluyor ama aydabir yada ikikere.cok sukur kan gormedim:nazar:.
kay keci sutunu baby mix ile mayaliyorum mecburen.insallah oda dokunmuyordur bebegime.baska yogurt vermiyorum canim. senin bebegin nasil duzelme varmi?

yazarim canim.arada mukus oluyor ama aydabir yada ikikere.cok sukur kan gormedim:nazar:.
kay keci sutunu baby mix ile mayaliyorum mecburen.insallah oda dokunmuyordur bebegime.baska yogurt vermiyorum canim. senin bebegin nasil duzelme varmi?

kan yok ama mukus var hala, bizde yumurta ve tahıla da alerji çıktı, tahıl diyetine başlatmadı dr, belirti yok dedi, ama bazen gaz oluyo, kafam karışıyo haliyle. ek gıdaya başlıycaz o tadı berbat mamalar var ya, onlardan vericek heralde dr... sen verdin mi neocate yada benzeri özel mama canım? biz de keçi süyü ve yoğurduna izin çıkar mı bilmiyorum...

Son düzenleme:

bizdede sadece kakda kan görünce böle dendi. baklım tahll sonuçalrımızı bekliyoruz ama onda da kesin sonuç çıkmayabiliyor dendi.bizim kakdaki kan o gördüğüm gün geçti zaten. ben unutarak penir yedim mesela sucuk yemişim dan etide yasak dedi bana. ama kan görmedim sora. baklım negatif çıakrsa kend çocuk doktorumuzun onayı ile bi vericem ben . görüüsem kesicem tekrarç zaten doktorum alerj tedaviis öle süresiz kullanmadan bekelnerek olmaz çünkü erşeyde var ne yiyecek zoman dedi. denize zbakıcaz baktık yine var yine kesizcez bi süre sonra yendien başlıcaz dedi.inşallah birdaha görmeyiz.

bizdede sadece kakda kan görünce böle dendi. baklım tahll sonuçalrımızı bekliyoruz ama onda da kesin sonuç çıkmayabiliyor dendi.bizim kakdaki kan o gördüğüm gün geçti zaten. ben unutarak penir yedim mesela sucuk yemişim dan etide yasak dedi bana. ama kan görmedim sora. baklım negatif çıakrsa kend çocuk doktorumuzun onayı ile bi vericem ben . görüüsem kesicem tekrarç zaten doktorum alerj tedaviis öle süresiz kullanmadan bekelnerek olmaz çünkü erşeyde var ne yiyecek zoman dedi. denize zbakıcaz baktık yine var yine kesizcez bi süre sonra yendien başlıcaz dedi.inşallah birdaha görmeyiz.

denizim gaz yok yağmurda galiba?? bizim ilk 3 ay karnı küp gibiydi, doktorumuz da şaşırmıştı, yeni beslendi heralde demişti, evet deyinde normal demişti. senin dr. dediği de mantıklı geliyo ama her kafadan bi ses, şaşırıyorum, bize dr. etten proteinini al dedi, ben et, sucuk, sosis yiyorum ama onlarda da soya proteini var, ya diyorum soyaya da varsa alerjisi ama mukus ve arasıra sulu kakası var, kan yok çok şükür, bazen ıkınıyo, kızarıyo, ne yedim de dokundu diyorum. katı bir süt ve süt ürünleri ve yumurta diyetindeyim, mukusu drumuz önemsemedi, ek gıdada geçenler varmış burda okudum, bakalım.

Sanırım koskoca sitede bir tek iki kişi var bu sorunu yaşayan..iyice ümitsizliğe düşüyorum böyle olunca...yokmu benimle aynı sorunu yaşayan kimse?? :nazar::nazar:

Bebeğine neocate veren yok mu?

selam,
benimde 4,5 aylık kızım var. kanlı, mukuslu, yeşil kaka sorunumuz var. kan testleri yapıldı ama negatif çıktı. zaten bu kadar küçük bebeklerde testlerde doğru sonucu göstermiyormuş doktorumuzun söylediğine göre. biz artık anne sütü yanında ek gıdaya başladık. meyve, sebze püreleri. doktorun verdiği pregomin isimli mamayı mümkün olduğu kadar kullanmıcam. inşallah sütüm devam ederde o içeriğinde yüzlerce katkı maddesi olan mamaya mecbur kalmam.

hepimize bol sütlü günler

denizim gaz yok yağmurda galiba?? bizim ilk 3 ay karnı küp gibiydi, doktorumuz da şaşırmıştı, yeni beslendi heralde demişti, evet deyinde normal demişti. senin dr. dediği de mantıklı geliyo ama her kafadan bi ses, şaşırıyorum, bize dr. etten proteinini al dedi, ben et, sucuk, sosis yiyorum ama onlarda da soya proteini var, ya diyorum soyaya da varsa alerjisi ama mukus ve arasıra sulu kakası var, kan yok çok şükür, bazen ıkınıyo, kızarıyo, ne yedim de dokundu diyorum. katı bir süt ve süt ürünleri ve yumurta diyetindeyim, mukusu drumuz önemsemedi, ek gıdada geçenler varmış burda okudum, bakalım.

evet canım çok agzlı bir bebek değildi. ama ıkınma var bizdede bu da normal değilmi. ek gıdaya geçtik ve kak yapmakta zorlanıyolar hailiyle. bakalım yarın test sonucumuz çıkıcak ve duruma göre doktorumuzla konuşucam bkalım ne diyecek. inşallah yoktur bişey.ya bn yoğurt peynir yedirmke istiyorum rahatça.

Aynı maratona biz de başladık :KK43: Çok üzgünüm, inşallah kısa sürede atlatır oğlum.

Kakaoda sütle ilgili herhangibir şey var mı? Yaptığımız keklere koyabilir miyiz?
Bir de hazır pudinglerin içeriğini okudum,onda da sütle ilgili birşey göremedim,suyla yapsak nasıl olur??

Kızlar bu inek sütü alerjisi normal çocuk doktoru tarafından teşhis edilebilir mi ?
Bir de teşhis nasıl yapılıyor hangi tahlillerle tanı koyuluyor?

Konu pek aktif değil,ben de soruma cevap alamadım.Bizim kesin teşhisimiz bu hafta konulacal,hangi aşamalardan geçeceğiz bilemiyorum.Sizi bilgilendiririm.

Kızlar bu inek sütü alerjisi normal çocuk doktoru tarafından teşhis edilebilir mi ?
Bir de teşhis nasıl yapılıyor hangi tahlillerle tanı koyuluyor?

teşhisi siz de koyabilirsiniz. diyetinizdeki süt ürünlerini çıkarın (bisküvi-çukulata-kek-süt olan ekmek-katı yağ-tereyağ vs dahil) ve bebeği izleyin. şikayetler azalıyorsa süt alerjisi vardır. mama yiyorsa kesin ve neogate ya da pregominal as alın. 2 side oldukça pahalı ama süt alerjisi olan bebeklere sadece bunlar verilebilir. alerji varsa daha sonra mama için hastaneden rapor çıkartabilirsiniz. her zaman testte çıkmayabiliyor. mesela bizde kan testinde çıkmadı ama oğlumun süt alerjisi var.

Bizde anne utunu kestikten onra kabizlik basladi.2.5 yasinda kizim 20 aliktan beri tam olarak gcmis deil.son iki ayir sut imeye basladi ve kabizligi gecmior.azda olsa kan oluyo arada.sanirim sut kabizlik yapiyor.en kisa zamanda dr.a goturecegim.testler konusunda bilgi almak istedim sizlerdn.kan ve idrar tahlilimi apiorlar sadece?

slm arkadaşlar kızımda 9 aylıktan beri inek sütü alerjisi var. 8 aylık olana kadar emzirdim şuan 1 aydır süt yok.ve emmiyor artık kesin olarak pregomin mamayı devamlı kullanmalıyız.bugün bütün gün hastanelerdeydim.pregomin mama için rapor çıkartmak için.ama artık devletin karşılamadığı söylendi bu tarihten itibaren.peki sizlerden kullananlar.nasıl alıyorsunuz?raporlarınız hala geçerlimi?neden bana çıkartmadılar.çok moralim bozuk.kızımda alerji var neyediricem süt yerine geçsin diye.bu mamayı almak şart ama aylık mama tutarı günde 800-1000 ml arası verirsen 600 ytl buluyor.karşılama gücüm yok.fikri olanlar lütfen yardımcı olun.raporlular hala alıyormu merak ediyorum.bize vermediler:KK43::KK50:

açtığın başlığa yazdım, biz 2 hafta önce 2 kutu aldık raporla, ilk gittiğimiz eczanede sorun çıktı, raporda 2laktoz intölaransı2 yazarsa mama verilir dediler, dr.umuz saçmalık ikisi ayrı şeyler dedi, başka bi eczaneden raporumuzla aldık neocate.

Ozum ankarada yasıyosun galıba.bebegını hangı doktora goturdugunu yazabılırmısın.
Bebegınde sende ıyısındır umarım.gorusmek uzere.

Ozum ankarada yasıyosun galıba.bebegını hangı doktora goturdugunu yazabılırmısın.
Bebegınde sende ıyısındır umarım.gorusmek uzere.

evet ankaradayım canım, başkent üniversitesi hastanesinde gastroenterolojide prof dr. figen özçay süt alerjimiz için takibimizi yapıyordu ama 7. ay takibinde artık aylık gelmeyin, deneme yanılmayla gidin dedi, 1 yaşa kadar süt ve yumurta yok. normal takiplerimizi de aynı hastanede doç dr. murat derbent yapıyor.

biz iyiyiz canım, neocate ve sebze yemiyoruz bu ara anne sütüne güveniyo oğlum...her gün değişiklikler yaparak deniyorum ama... sizde durumlar nasıl?

evet ankaradayım canım, başkent üniversitesi hastanesinde gastroenterolojide prof dr. figen özçay süt alerjimiz için takibimizi yapıyordu ama 7. ay takibinde artık aylık gelmeyin, deneme yanılmayla gidin dedi, 1 yaşa kadar süt ve yumurta yok. normal takiplerimizi de aynı hastanede doç dr. murat derbent yapıyor.

biz iyiyiz canım, neocate ve sebze yemiyoruz bu ara anne sütüne güveniyo oğlum...her gün değişiklikler yaparak deniyorum ama... sizde durumlar nasıl?

canim bebegin kac aylik , kahvaltida neler veriyorsun , Benim oglumda da var sut allerjisi . 6 aylik oldu bebegim . Biz yumurtaya basladik . bugun 3 . gunumuz nohut buyuklugunde veriyorum . simdilik bisey yok u,arimda cikmaz .. Kahvaltida neler veriyorsun , cok zor yaa herseyin icinde sut var ...Benim bebegim yogurt yedigi zaman cok kotu olmustu ordan anladik allerji oldugunu . doktorumuz 1 aysina kadar sut ve urunleri vermememizi soyledi .. Offf yaa ne yedirecegiz butun yemeklerden korkar oldum acaba nelere allerjisi var diye dusunup duruyorum ..

X