Çocuk Hastalıkları Bebeğinde İnek Sütü Alerjisi Olanlar Gelin Paylaşalım

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği
Aynen soylediginiz gibi Rabbim baska dert vermesin.
Benim kizimda da coklu gida alerjisi var.
4 aylikken kakasinin renginden anladim.
Doktora giderken "bu alerji" demistim.
Oyle de cikti.
İlk etapta;
Sut ve sut intiva eden hersey
Yumurta aki
Tum kuruyemisler.
3 ay bu sekilde devam etti.
Sonra
Balik
Bugday
Tum kurubaklagiller
Girdi listeye. Ve hala bu sekilde.
Kizim tam 1 yasinda.
Bu ay sonu kontrolumuz var insaellah kizim birseyler tuketmeye baslayacak.
(ben diyete bi sure daha devam edecekmisim-tedbir)

Hic bunaltmayin kendinizi. Evet cok eksigi olacak.
Ama inanin gececek.
Rabbim yardimciniz olsun.

kızlar 2 aylık kız bebeğimin sümüksü kakası vardı ve suluydu.bir özel labaratuvarda amip kisti dendi.devlet hast.lab.ında 3 kez tahlil verdik yok dendi.bugün sümüksü ve 3-5 sümüksü kanlı(toplu iğne başı kadar az kan) olan kakayı aynı devlet hast.ne götürdük.kan hücresi var amip yok dendi.bu tahlilde yanılma payı var diye düşünüyorum.iyi bir lab arıyorum.bebeğim inek sütü alerjisi olabilir mi?diğer belirtiler

*hıçkırık<beslenmeden sonra>
*gaz ve karnına çekilen bacaklar
*ağzından salya geliyor sık sık
*uykuya dalmada güçlük(özellikle öğlen uyutup yatağa koyunca hemen uyanıyor)
*kötü kokulu sarı-yeşil arası sümüksü kaka

ankarada iyi bir hastane var mı inek sütü alerjisi tahlili yapan?bir de kakadan mı kandan mı bakılıyor?

kızlar meraba tesadüf gördüm, merak etmeyin bnim kızımdada vardı 1 yaşından sonra geçti, o neocatelerle az beslemedim 2 yaşında daha yeni yeni süt içiyo, sakın üzülmeyin gelişimi süper önce yoğurda başlıycaksıız ona çok tepki vermiyolar sonra peynire, süt bi süre daha dokunuyo tadınıda anca sevdi benimki.. Bizde keçi sütünede vardı bide kakamızda kan ve sümük vardı, çok zor günlerdi valla Allah kolaylık versin götürmediğim doktor kalmadı en son götürdüğüm doktor çözdü işi yoksa kolonoskopi yapıyolardı son andadoktorumuz fügen çullu kurtardı valla tavsiye ederim. sorunuz olursa özelden sorabilirsiniz çok sık girmiyorum. Allah şifa versin üzülmeyin geçicek.

BENİM KIZIM 1 YASINDA VE YENİ TEŞHİS KONDU MAALESEF AMA BEBEKLİKTEN BERİ VARMIŞ DİYORUM BEN.ÇÜNKÜ YANAKLARINDA OLDU KIZARMALAR EGZAMA DEDİLER.ONLAR GEÇTİ BOYNUNDA OLDU.ŞİMDİ İSE SIRTINDA Var kompleee:KK43:(((( doktorumuz neocate verdi ama benim kızım içmiyorrrr. vanilya surubuyla sevmedi.bende sevde sıktım ve onun suyu ile yaptım öle içtii. ama -kahvaltıda ne verebilirimm
-sebze meyve verilebilirmi
-neler verdiniz bebişlerinize
banada yazarmısınız??**

BENİM KIZIM 1 YASINDA VE YENİ TEŞHİS KONDU MAALESEF AMA BEBEKLİKTEN BERİ VARMIŞ DİYORUM BEN.ÇÜNKÜ YANAKLARINDA OLDU KIZARMALAR EGZAMA DEDİLER.ONLAR GEÇTİ BOYNUNDA OLDU.ŞİMDİ İSE SIRTINDA Var kompleee:KK43:(((( doktorumuz neocate verdi ama benim kızım içmiyorrrr. vanilya surubuyla sevmedi.bende sevde sıktım ve onun suyu ile yaptım öle içtii. ama -kahvaltıda ne verebilirimm
-sebze meyve verilebilirmi
-neler verdiniz bebişlerinize
banada yazarmısınız??**

başka gıdalarada alerjisi olabilir deneyerek gözlemlemelisin her bebek farklı çünkü..

Benim bebeğimde de 2 aylıkken inek sütü alerjisi çıktı; önce inek sütü ve ürünlerini içeren tüm gıdaları, dana etini, yumurtayı ve tavuk etini kestik. Şikayetlerimiz hala devam edince listeye tahin, pekmez, kuru yemişler, kurutulmuş meyveler ve kültür balıkları ekledik. Şimdi şikayetlerimiz azalmasına azaldı da ya anne sütü tüm bu gıdalardan birden mahrum kalınca haliyle sütümde azaldı önceleri ayda ortalama 1 kilo alan kızım sonra kontrolümüzde kilo almamanın yanı sıra 5 günde 40 gr vermişti.

Peki, çocuklarında inek sütü alerjisi olan anneler sütünüzün devamlılığını nasıl sağlıyorsunuz??

Benim bebeğimde de 2 aylıkken inek sütü alerjisi çıktı; önce inek sütü ve ürünlerini içeren tüm gıdaları, dana etini, yumurtayı ve tavuk etini kestik. Şikayetlerimiz hala devam edince listeye tahin, pekmez, kuru yemişler, kurutulmuş meyveler ve kültür balıkları ekledik. Şimdi şikayetlerimiz azalmasına azaldı da ya anne sütü tüm bu gıdalardan birden mahrum kalınca haliyle sütümde azaldı önceleri ayda ortalama 1 kilo alan kızım sonra kontrolümüzde kilo almamanın yanı sıra 5 günde 40 gr vermişti.

Peki, çocuklarında inek sütü alerjisi olan anneler sütünüzün devamlılığını nasıl sağlıyorsunuz??

bende oğlum yaşına gellene kadar diyetteydim sütümde bir azalma olmadı şükür halenaynı tempo emer.marul zeytin hurma ve su bol tükettim..
şükür kurtulduk biz, darısı sizlere inşallah...

arkadaşlar merhaba,
foruma yeni giriyorum, benim oğlum da 6 aylık ve süt alerjisi var ): çok çaresiz hissediyorum kendimi, ben 4 haftadır diyetteyim ama süt dışında da alerjisi var mıdır şu an bilemiyorum.. son zamanlar da kilo da vermeye başladı?? siz tahin, pekmez yazınca üzüldüm çünkü süt yapsın diye bunları yiyebiliyorum ancak..
size sormak istediğim sizdeki belirtiler neler???

kızlar 2 aylık kız bebeğimin sümüksü kakası vardı ve suluydu.bir özel labaratuvarda amip kisti dendi.devlet hast.lab.ında 3 kez tahlil verdik yok dendi.bugün sümüksü ve 3-5 sümüksü kanlı(toplu iğne başı kadar az kan) olan kakayı aynı devlet hast.ne götürdük.kan hücresi var amip yok dendi.bu tahlilde yanılma payı var diye düşünüyorum.iyi bir lab arıyorum.bebeğim inek sütü alerjisi olabilir mi?diğer belirtiler

*hıçkırık<beslenmeden sonra>
*gaz ve karnına çekilen bacaklar
*ağzından salya geliyor sık sık
*uykuya dalmada güçlük(özellikle öğlen uyutup yatağa koyunca hemen uyanıyor)
*kötü kokulu sarı-yeşil arası sümüksü kaka

ankarada iyi bir hastane var mı inek sütü alerjisi tahlili yapan?bir de kakadan mı kandan mı bakılıyor?

ben ankaradayım ama maalesef alerji için hiç bir test 1,5 yaşından önce sonuç vermiyor. biz kan tetkiki yaptırdık ama çıkmadı mesela.
bize de kaç defa amip testi verdiler ama negatif çıktı..
yalnız sizin belirtileriniz daha çok laktoz yüklemesine benziyor.. bebeğinizi daha uzun beslemeye çalışın derim, sütün laktozsuz kısmına ulaşabilsin diye..

geçmiş olsun. (kilo alımı iyi ise süt alerjisi değildir)

Oğlum Alp 2 aylıkken dışkısında kan gördük ve telaşla doktora gittik testler ve bir sürü sıkıcı doktor ziyareti sonrasında inek sütü alerjisi teşhisi kondu fakat kan testinde birşey çıkmadı bu nedenle doktorumuz bu alerjinin ileri yaşlara kadar sürme olasılığının düşük olduğunu söyledi... Bununla ilgili Blog umda çok daha fazla bilgi bulabilirsiniz, inek sütü alerjisi sabır isteyen birşey ve anneleri çok korkuya düşürebiliyor doğru doktorlara gitmek gerek... Bebeklerde İnek Sütü Alerjisi « —anneyizvesaire

arkadaşlar merhaba,
foruma yeni giriyorum, benim oğlum da 6 aylık ve süt alerjisi var ): çok çaresiz hissediyorum kendimi, ben 4 haftadır diyetteyim ama süt dışında da alerjisi var mıdır şu an bilemiyorum.. son zamanlar da kilo da vermeye başladı?? siz tahin, pekmez yazınca üzüldüm çünkü süt yapsın diye bunları yiyebiliyorum ancak..
size sormak istediğim sizdeki belirtiler neler???

benim bebeğim çok çok gazlı bir bebekti, 3-4 günde bir kaka yapar o da sulu ve yeşil olurdu. doktorumuz anne sütü alan bebeklerde 1 haftaya kadar kaka yapmaması normal ve eğer kilo alımı iyiyse yeşil kakayı önemsememize gerek yok demişti. sonra kakamız sümüksü olmaya başladı doktor inek sütü alerjisine benziyor süt ürünlerini ve dana etini keselim dedi, kestik sarıya döndü kakamız. sonra yine yeşile listeye yeni gıdalar ekledik düzeldi. sonra yine yeşil derken benim listem uzadıkça uzadı ve hala şikayetlerimiz devam ediyor bende anlamış değilim. bazen sabahtan akşama kadar sadece zeytin ekmek yiyorum yemek yemekten korkar oldum.
sizin bebeğinizin şikayetleri sadece süt ürünlerini kestiğinizde bittiyse önemsemeyin derim ben bizimki biraz karışık

Merhabalar benim de 3,5 aylık bir kızım var.Bugün kakasında kurumuş siyah bişeyler gördüm kan mı değil mi bilemedim ,bebeğinde süt alerjisi olan anneler direk kırmızı kan mı gördünüz kakada ben tam çözemedim de olayı teşekkürler

Merhabalar benim de 3,5 aylık bir kızım var.Bugün kakasında kurumuş siyah bişeyler gördüm kan mı değil mi bilemedim ,bebeğinde süt alerjisi olan anneler direk kırmızı kan mı gördünüz kakada ben tam çözemedim de olayı teşekkürler

siyah minik minik noktacıklar bizde de olmuştu doktorumuz epitel hücredir (neyse artık) önemi yok demişti.. sen yinede bir danış istersen doktoruna..

Anneler merhaba iki aylik bebegim var.cok kusma,uykuya dalamama,dalsada bes dakika icinde midesi bulanir gbi olup uyanarak kusma sikayetleriyle gttik.gaitada reduktan madde bulundu diger hersey idrar felan temizdi.laktoz intoleransi olabilir dendi.bebelac lf verdi.kakada kan ve gizli kan yok.mukuslu kaka var sadece.tek bu sonuc icin laktoz intoleransi vardir demek dogrumu.sayet varsa anne sutu kesilmeli dendi ne kadar mantiksiz ya.zaten cok sutum yok.benm gbi olan var mi?sut alerjisinin en buyuk belirtisi nedir?

Anneler merhaba iki aylik bebegim var.cok kusma,uykuya dalamama,dalsada bes dakika icinde midesi bulanir gbi olup uyanarak kusma sikayetleriyle gttik.gaitada reduktan madde bulundu diger hersey idrar felan temizdi.laktoz intoleransi olabilir dendi.bebelac lf verdi.kakada kan ve gizli kan yok.mukuslu kaka var sadece.tek bu sonuc icin laktoz intoleransi vardir demek dogrumu.sayet varsa anne sutu kesilmeli dendi ne kadar mantiksiz ya.zaten cok sutum yok.benm gbi olan var mi?sut alerjisinin en buyuk belirtisi nedir?

inek sütü alerjisi ile laktoz intoleransının belirtileri birbirine çok benziyor ve çok zaman karıştırılıyor benim bildiğim kadarıyla laktoz intoleransı günde 5-6 kez köpüklü kaka yapıyormuş. ve kaka testinden anlaşılıyormuş. eğer kilo alımı hala devam ediyorsa anne sütünün kesilmesi de pek önerilmiyor benim bebeğime de inek sütü alerjisi denmişti ben üç ay aç ile tok arasında yaşadım hiç bir şey yemedim şikayetlerimiz yine de geçmedi acaba laktoz intoleransı mı dedim doktorumuz o da olamaz bebek ishal değil dedi. en sonunda bir çocuk alerji uzmanına gittim meğer boşuna aç yaşamışım bi sürü de sütüm azaldı bebeğin bağırsakları hassas dedi doktor deneme yanılma yöntemiyle dokunan gıdaları bulup ertele dedi şimdi ona dikkat ediyoruz ve keçi sütü mamasına başladık. eğer sizinde alerji şüpheniz varsa başka doktorlarla vakit kaybetmeden çocuk alerji uzmanına başvurmanızı tavsiye ederim.

Son düzenleme:
arkadaşlar internette şahtere ve ısırganın alerji için faydalı olduğu yazıyor. biz içsek bebişlerimize faydası olur mu acaba,
bilgisi olan var mı

benim kızımda da süt alerjisi vardı 15 aylığız yeni geçti. bu zamana kadar süt ve süt ürünleri kullanmadık. neocate mama yedi hep. şimdi geçti ama sütün ve peynirin tadını bilmediği için yemiyor. sizler nasıl alıştırdınız. alerjili bebekler için tarhana gönderebilirim isteyen olursa. özel yapmıştık, kızım onu severek yiyordu.

Merhaba arkadaslar, benim bebegiminde alerjisi var 6 aylikken anladik simdi bir yasinda test yaptirdik ama gecmemis hala var, ben emziriyorum sütle alakayi kestim normal ekmekleri bile yemiyorum kendim evde yapiyorum yanindada kahvaltida birtek recel yada yumurta yiyorum. Zeytinde yiyordum ama icinde e270 (süt asiti) varmis bilmiyordum onuda biraktim. Yemek olarakda iste sütsüz yogurtsuz peynirsiz ne varsa pisirip yiyorum. Bol bol meyve yiyorum vitamin olsun diye. Bebegimede meyve veriyorum. Cok sükür sütüm yetiyor yani sadece emziriyorum ek gidaya gerek kalmiyor. Arada bi corba yada makarn yapip yediriyorum ama fazla arasi yok emmeyu tercih ediyor :) ama meyveyi cok seviyor. Doktor Neocate vermisti emzirmeyi kesersen diye ama bebegim tadini hic begenmedi icine ne karistirdiysam yediremedim cocugum tiksindi artik kaşıkla birşey yediremiyorum. Çok zor getçekten Allah ım bu sorunla ugraşanlara yardım etsin. Bebişim büyüdü geldi 1 yaşına eline ne geçirse agzına atmak istiyor yanlışlıkla sütlü birsey yicek diye cok korkuyorum yada birisi ben yaninda yokken verir diye. Yani cok zor insallah en kisa zamanda atlatiriz, icinizde atlatanlar varmi ne kadar sürede atlattiniz ne olur yazin, bilgilendirin beni... Simdiden cok tesekkür ederim

Merhaba arkadaslar 50 gunluk kizim var poposundan kan gelmesi sikayeti ile dr gittik ilk baslarda anlamadi popusunda yirtik var dedi bir krem verdi ama gecmedi

Sonra tahlil yapti bugun sonucunu aldik inek sutu alerjisi varmis hemde yuksek miktarda

Ne yapmamiz gerekiyor bebegim cok huysuz hic uyumuyor 24 saatte 2 saat uyuyor

1 haftadir sut ve sut urunlerini kestim ama bir caresi olmadi henuz

Bircok seyde sut urunu var nasil yemiycez anlamadim

Dr keci sutude onermedi baska birseyde alerjisi olurmu acaba diye dusunmeye basladim artik

Cok caresiz kaldim hangi dr gidicem onuda bilmiyorum

Ama bu iste uzman bir dr ihtiyacim var

teşekkür ederm.ben hacettepenin doktorlaından birinin muayenehanesine götürdüm.kızım hala bişeyler yemiyor ama ben kafayı yemek üzereyim.yemeklerden tiksindi galiba...geçer inşallah diyorum artık...
sizin bebeğinizede geçmiş olsun çooook zooorrr...

Merhaba kızınızı hacetepe gastro doktorlarından birinin muayenehanesine mi götürdünüz. Ben hacettepeden randevu almaya çalıştım fakat başarılı olamadım. İnternetten de özel muayenehane tel numarası bulamadım. Gastro ise götürdüğünüz doktor ve telini öğrenebilir miyim acaba.

X