Oftalmoloji - Göz Hastalıkları Gözün beyaz tabakasında sarı lekeler!!

arkadaslar aynı dertten muzdarıbız benım de yıllardır goz bebegımın kenarında sarıya yakın bır renkte leke var ve ben karacıgerımden suphelenıyorum cunku ne zaman karacıgerıme ıyı gelecek bır seyler yesem leke azalıyor bu cuma doktora gıdıcem karacıger enzımlerımnı olctrmek ıcın eger bır sorun varsa solgarın mılk thıstle haplarından kullanmaya baslıycam karacıger ıcın cok ıyımıs kullanan var mı aranızda

arkadslar karacıger testlerımde bıllurubın sevıyem yuksek cıktı tıpta tedavısı yokmus ama ben yıne de deve dıkenı kullanacagım hastalıgımın tam adı gılbert sendromu yanı sarılık ya da hepatıt degılım buyuk ıhtımal sızde de boyle bır sey var kızlar bır tahlıl yaptrn deve dıkenını kullandıktan sonra etkılerını yazarım

aynı lekelr bende de var. blgisayara bakınca çok kitap okuyunca ağlayınca banyodan sonra kıpkırmızı oluyor. büyüdüğü zaman çok dikkat çekiyor canımı sıkıyor.. bir kere aldırmaya kalktım doktor henüz küçük alırsak yeniden çıkar şimdilik bekle dedi. 5 yıl geçti ardan hakketen büyüdüve gözbebeğime yaklaştı. aldırmak istiyorum ama korkmuyorda değilim. :18:

Aynı sorun bende de var çok sinirimi bozuyor her iki gözümde sağlı sollu var aldırmayı tavsiye etmiyorlar 6 yıldır damla kullanıyorum gözlerim kupkuru oldu uykusuz kaldığımda kan oturuyor sinir oluyorum karaciğer teslerimi hiç yaptırmadım ama bu yazılanlardan sonra ilk işim test yaptırmak bakalım ne olacak

bende de var kızlar ben bu lekenin sinüzitle ya da uykusuzlukla alakalı olabileceğini düşünüyorum. bu konu da bir doktor da burnun da et olabilir o da sinüziti tetikler sinüzitte gözünde bu sarı tabakaya yol açabilir demişti. zaten benim sinüzit ağrım olduğunda o tabakada da bir ağrı oluyor. gözünde bu sarı lekelerden olanlar sinüzit probleminiz var mı aynı ağrı sizin tabakanız da da oluşuyor mu sizin doktorlarınız neyi önerdi?

off ya benim gözümde 7-8aydır aynı yapmadığım tetkik kalmadı, iç organlarımda hiç bir sorun yok. göz doktorlarıda yağ birikintisi diyor, insaların %70inde varmış hani nerde ya bi bende var etrafımda kimsede göremiyorum böyle bişey, ama arkadaşım senin bu yorumun çok dikkatimi çekti çünkü bende kronik sinüzit
var bu sarı tabaka ondan olabilirmi yaaa.. geçermi peki sendeki son durum ne mesajımı görüpte cevaplarsan çok sevinirimmmmmm :KK31:

merhaba arkadaşlar dediğiniz gibi bende de sarı bi leke vardı geçen seneden beri bi doktor tanıdık bakmıştı et yürümesi dedi ama başlangıcı demişti şu durumda bişey yapılmaz demişti şimdi o ilerledi biz bi prof a gittik çok iyi diye bi kaç doktor ark.duymuştuk oda baktı iki gözümde de değişik değişik şeyler varmış ve ikisininde amelyat olması gerekiyormuş.hatta o et yürümesi dediğinin adı pterjiyommuş diğerşninkini çok net hatırlamıyorum çünkü o daha basit bişey ilerlemiyormuş o ama bu pterjiyom ilerleyen bişeymiş ve gözü tamamen kapatabiliyormuş yani geçici körlük onun ordan kaıznması gerekiyormuş hatta bu yetmiyor tekrarlamaması için kök hücre nakli olması gerekirmiş.normalde pterjiyom tekrarlayan bi hastalıkmış bu kök hücre nakli olduktan sonra %99 tekrarlamaz dedi ..ve benim ananemin iki gözüde görmüyordu ben bunları yaşadıktan sonra şimdi iki gözümdende ameliyat olmaktan gerçekten çok korkuyorum üstelik 3 yaşında oğlumda var:KK43:

Benim gözümde de yaklasik bir senedir sari lekeler var geçen ay doktora gdip bütün kan degerlrme bakrdm SARİLİK çikmadi. Doktora sordugumda demir eksiklgndn kaynaklanabilir dedi. Demir hapi kullanıyorm geçmedi hala duruyor :KK43:
Benim gbi SARİLIK OLMAYİP GÖZÜNDE SARİ LEKE OLAN VAR Mİ?

benim gözümde de uzun zamandır sarı yağ tabakası var. doktor güneşe karşı alerjn var o yüzden olur ; göz bebeğine doğru yaklaşırsı o lekelerin sıyrılması lazım dedi.ilaç önermedi güneş gözlüğü kullan dedi.

Merhaba lutfen cevap verinn hala var mi gozde safi lekeleriniz benimde var iki gpzumde sagli sollu ve yeni cikti doktor yag tabalasi dedi gecmez dedigoz kurulugm var. 2hafta icinde cikti gercekten hic bisey yoktu simdi 2ay oldu moralim cok bozuk. Onunla yasamaya alismalimiyim. Sizin lekeleriniz nasil?

bende uzun süredir göz hastalıklarıyla başı dertten kurtulmayan biri olarak bu sayfalara yazılar yazıyorum fakat kimse cvp yazmıyor daha gereksiz konularda sayfalarca yazılar var. demekki bizden başka göz şikayeti olan biri yok, galiba sitedeki herkesin gözü sağlıklı. tabi ki kimsenin hasta olmasını istemem allah herkese sağlık sıhhat versin ama bi konuyu arayıpta ulaşamamak sinir bozucu . size de geçmiş olsun . herkese sağlıklı günler............
Konuyu hortlettim evert. 6yillik bi konu olmus o zaman sitem etmissiniz ama sizde hic cevap vermiyosunuz... !!!! Bu siteninde boyle bir ozelligi var zamaninda sitem et
bende uzun süredir göz hastalıklarıyla başı dertten kurtulmayan biri olarak bu sayfalara yazılar yazıyorum fakat kimse cvp yazmıyor daha gereksiz konularda sayfalarca yazılar var. demekki bizden başka göz şikayeti olan biri yok, galiba sitedeki herkesin gözü sağlıklı. tabi ki kimsenin hasta olmasını istemem allah herkese sağlık sıhhat versin ama bi konuyu arayıpta ulaşamamak sinir bozucu . size de geçmiş olsun . herkese sağlıklı günler............
Konuyu hortlettim evert. 6yillik bi konu olmus o zaman sitem etmissiniz ama sizde hic cevap vermiyosunuz... !!!! Bu siteninde boyle bir ozelligi var zamaninda sitem etme11 sadece suanki durumunuzu sormustum halbukii...

merhaba, çok geçmiş olsun sizede, evet gözümdeki yağ tabakası hala ayn yerde duruyor,aynaya bakınca sinir bozucu oluyor. gözde kuruma bende de var.ama benim gözümde aynı zamanda herpes keratiti (göz uçuğu) var. gözdeki yağ tabakasının şuan bi zararı yok. ama kötü görünüyor gözüm . sanki sarılık hastalığım varmış gibi. şuan göz yaşı damlası kullanıyorum.

arkadaşlar bende de var onlardan.aynaya her baktığımda sinir oluyorum çok az var bende ama olsun yine de insanı huzursuz edio.ama ne hikmetse şimdiye kadar o kadar göz doktoruna gittim bi kere aklıma gelmedi sarı lekeleri sormak.neyse yakında lazer ameliyatı olmayı düşünüyorum bi çaresi varsa onuda aradan çıkarırım inşallah.

MerhabAlar konu tarihi2009 ama lutfen cevap verinn peki hala var mi sari lekeler eger varsa artma oldu mu?

merhaba, çok geçmiş olsun sizede, evet gözümdeki yağ tabakası hala ayn yerde duruyor,aynaya bakınca sinir bozucu oluyor. gözde kuruma bende de var.ama benim gözümde aynı zamanda herpes keratiti (göz uçuğu) var. gözdeki yağ tabakasının şuan bi zararı yok. ama kötü görünüyor gözüm . sanki sarılık hastalığım varmış gibi. şuan göz yaşı damlası kullanıyorum.
Cok gecmis olsunn gercektwn cok sinir bozucu bende 2ay icinde birden cikti moralim cok bozuk insallah dahada cok ilerlemez

arkadaşlar bende de var onlardan.aynaya her baktığımda sinir oluyorum çok az var bende ama olsun yine de insanı huzursuz edio.ama ne hikmetse şimdiye kadar o kadar göz doktoruna gittim bi kere aklıma gelmedi sarı lekeleri sormak.neyse yakında lazer ameliyatı olmayı düşünüyorum bi çaresi varsa onuda aradan çıkarırım inşallah.
Cevabiniz benim icim cok onemli litfen cevap verinn!!

Cevabiniz benim icim cok onemli litfen cevap verinn!!

Merhaba uzun seneler olmuş :) benim sarı lekeler hala duruyor artma yok çok şükür. Lazer için o dönem gitmiştim gözümün biri llazere uygun olmadığı için yapılamadı bende saldım çayıra. Zaten bu mesajdan sonra iki çocugum oldu onlarla uğraşmaktan kendimle uğraşacak vakit bulamıyorum :)

arkadaaşlar gözlerinizde Pinguecula olabilir.çoğu göz doktoru bu hastalık için ameliyatı beceremiyor.ama internette sarı lekeleri ameliyat ile düzeltiyorlar.tabi dediğim şeyse.

Merhaba uzun seneler olmuş :) benim sarı lekeler hala duruyor artma yok çok şükür. Lazer için o dönem gitmiştim gözümün biri llazere uygun olmadığı için yapılamadı bende saldım çayıra. Zaten bu mesajdan sonra iki çocugum oldu onlarla uğraşmaktan kendimle uğraşacak vakit bulamıyorum :)
Tesekkurler cevabiniz icinn :)

arkadaaşlar gözlerinizde Pinguecula olabilir.çoğu göz doktoru bu hastalık için ameliyatı beceremiyor.ama internette sarı lekeleri ameliyat ile düzeltiyorlar.tabi dediğim şeyse.
Evett bende cok arastirdim adi pingueculla imiss. Bir prof. A gittim fazla belli olmuyo bazi dokrtorlar muayenede bile gormeyebilir. Sol taraftakide rahatsiz ederse alabilirim onda bisey yok demisti. Sizde de mi var bundan?

bendede var sanırım.gittiğim doktorlar yok bi şey diyorlar ama .rahatsızlık veriyor :)bitkisel bir çözümü varmı acaba

X