Tüylenme Var Heryerimde ??

BenAysegUl

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Şubat 2007
120
0
34
benim bi sorunum var: benim kollarim, bacaklarim, karnim, sirtim yani kisacasi tüm vucutum acayip sekilde tüylü. bide esmer oldugumdan iyice koyu. buda beni cok rahatsiz ediyor. acaba aranizda ayni sorunu olan varmi? bu kadar olmasi normalmi? yoksa bende hormon bozuklugumu var??????

seni çok rahatsız ediyorsa tüy sarartıcı kullanabilirsin,en azında kollarına ve sırtına.ama bunlar geçici çözümler olur,o yüzden en kısa sürede bir dr. git ve tüm testlerini yaptır...eğer öyleyse bir şekilde tedaviye başlamış olursun...

bence kadın hastalıkları uzmanını görünmelisin..ama görünsen de onun çok yapacağı birşey yok..senden kan tahlili isteyecek ve doğum kontrol hapı yazacak
sana..o tip ilaçların yanetkisi zararı o kadar çokki....ilacın yanetkilerinin yanında aşırı tüylenmenin lafı bile olmaz

ben şu an 25 yaşındayım ve 17 yaşından beri bu haplardan kullandım bi faydasını da görmedim...17 sinde ne kadar tüylüysem bugün 25 inde de aynıyım

sen git doktora mutlaka...eger hormal bozuklugun varsa tedavi ol...yoksa o tüyleri lazerle bile yok edemzsin...tekrar dönüp gelirler....

selam ayşegül, ben de aynı dertten muzdaribim, yaklaşık 1 ay önce dotora gittim diane 35 diye bi ilaç verdi dün kullanmaya başladım bakalım sonuç ne olacak.

öncelikle bir dahiliye veya kadın doğum (endokrinoloji uzmanı daha iyi olur) uzmanına görünmelisin. doğum kontrol hapları dışında da ilaçlar var. zaten kullanmaya başlayacağın ilaçlar şu anki tüylerini dökmez sadece yenilerin çıkmasını ve diğer yan etkilerden korur. doğum kontrol hapı veya diğer ilaçlar... buna doktorun karar verir. tüy artışı durduktan sonra da lazer,iğneli epilasyon veya ağda(ardından tüy azaltıcılar) ile azaltma yoluna gidebilirsin.

tüy sarartıcılar falan cilde çok sakıncalı kızlar yapmayın böyle şeyler. sen önce bir hormon testi yaptır. sonuç normal çıkarsa lazer epilasyonu düşünebilirsin

aynı sorun bende de var bilmiyorum seninki ne kadar ama ben en kısa zamanda doktora gidicem... genelde hormon bozuklugundan dolayı oluyor...

Canim benimde lise döneminde öle omustu dr a
giitim
işte genetikmiss laser yapitiyorum simdii
insallahh en kisa zmanada duselirr kendini fazla sikmaa kndi tuylerimizz bizee cok fazla görunuyo ama emin ol baskalarinda cok daha fazla war tatlimm sakin üzülmee herseyin caresii warr

X