İşe dönme kabusu :(

WaterLilly

Rüya'm benim
Kayıtlı Üye
17 Ocak 2007
490
3
Çalışan ekim annelerinden işe dönenler oldu benim gibi henüz izni devam edenler de var sanırım. Son günlerde kafamı çok meşgul ediyor bu konu. Doğum sonrası 8+5 haftalık iznim bitti ve 45 gün yıllık izne ayrıldım (2008 den iznim aynen duruyordu 15 gün izin bıraktım) ve başladım kara kara düşünmeye. bu yavrucak nasıl bırakılıp işe gidilecek, onun pek çok "ilk"ini göremeyeceğim, kayınvalidem benim kadar ilgilenebilecek mi, ücretsiz izne ayrılmak istiyorum hamileliğimden beri ama ya kariyer ??? Devlet memuruyum, çalıştığım birimin sorumlusuydum benim yokluğumda başkasını sorumlu yapmışlar. ben dönünce durumum nasıl olacak, o birimi ben kurdum herşeyinde benim emeğim var ve benden sonra gelen arkadaşım hazıra kondu şimdi de sorumlu oldu bu "adaletsizlik" mi yoksa "şimdi ben yokum yani napsınlar" mı?
İyice aklım karıştı bana bir fikir verin. Geç gelen kuzumla mümkün olduğunca vakit geçirebilmek için hem maddi olarak sıkıntıya girmek hem de kariyerimi tehlikeye atmak mı doğrusu, ya da para ve kariyer için çocuğuma babaannesinin bakmasını tercih etmek mi (bu arada babaanne de yazın 3 ay bakamayacak başka bir akraba bakacak) Tabi eşimin işlerinin iyi gittiğini farzediyorum kendisi özel sektörde çalışıyor kriz bir batırırsa bütün planlar değişir
Oooooffff ya napcam ben :1no2:

canım hiç üzülme bebeğini bırakıp tek çalışan anne sen değilsin ben çalışmıyorum şuan ama çalışsaydım işimide bırakmazdım çünkü oda lazım ne yapacaksın işte bu hayatın cilveleri bence kara kara düşünme çalışma günün geldiğinde işine git bebişinide artık çok özler bütün akşamını onunla geçirirsin zaten kuzun büyüyor artık sende alışırsın oda alışır tabi başta özlersin ama neden istikbalinle oynayasın çalış ki bebeğine iyi bi gelecek hazırla.

Canım arkadaşım çok haklısın sana yürekten katılıyorum ama minikpatik arkadaşımızın dediği gibi hayatın cilvesi devam etmek zorundayız.kendinde yazmışsın emek harcayıp kendin kurmuşsun işini günah ne yapacaksın allah sağlık versin izinlerini hepsini bitir en iyisi yavrunla daha çok zaman geçir ve zamanı gelincede başla.çünkü onlara iyi bir gelecek vermek zorundayız hepimiz değilmi?

canım benim de izinim bitti 1ay rapor aldım şimdi de yıllık iznimi kullanıyorum ve 28ocakta iş başı yapmam lazım müdürüm de sana ihtiyacımız var dedi 2ay ücretsiz izn almayı düşünüodum ama sayılı gün çabuk geçio o da bitecek eninde sonunda ayrılcam yavrumdan onun geleceği için çalışıoruz... o kadar okudum emek verdim mühendis oldum bebeğim de çok önemli ama işim de bebeğim gibi kıymetli çok şükür ki babane bakcak ya bakıcıya bırakmak zorunda olsaydın her zaman halimize şükretcek nedenler var...bence biran önce başla düzenini kur...nekadar geç başlarsak okadar bize alışcak yavrular anlamaya başlayınca daha zor gelir
Allah hepimize yardım etsin bu konuda

canım çok zor izni ne kadar uzatsanda yine gitmek zorundasın okadar emek vermişsin emeklerinin boşa gitmemesi ve çocuğunun geleceği için bu zor görevi yerine getirmek zorundasın bir zaman sonra sen de alışacaksın bende kızkardeşimin çocuğuna bakıyorum işlerinin yoğunluğundan gitmek zorunda kaldı ilk gün ağlayarak çıktı evden 5 gündür de Yağızımla ben birlikteyiz.Çok zor hele bebek için annesini arıyo kucağıma aldığım zaman göğsüme dönüp emmek istiyor Ama ne yapalım alışacak senin bebişte alışacak üstelik emin ellerde olacak

Son düzenleme:
Yasal olarak 6 ay ücretsiz izin kullanabiliyoruz ve bir daha bu zamanları yaşayamayacağız..Bende 19 Aralık itibariyle 6 ay ücretsiz izin aldım... Herkese de izin kullanmasını öneririm çünkü çalışan anneler olarak bizlerin bebekleri hep başkaları tarafından büyütülecek..

bende aylıksız izne ayrıldım ama öğretmen olduğum için kariyer gibi bir dert yok seneye bıraktığım yerden devam edecem ve ben bakıcıya bırakacam

benim iznimde bityor doğum öncesi izni aktarmama rağmen hem de..aslında 2 haftada rapor alıp sömestr tatili ile birliştirip 2. dönem başlayacaktım okula ama müdür bey dön dedi... yerime gelen öğretmenden ne öğrenciler ne veliler ne de idare memnun değiller..
o yüzden bana her türlü müsamayı göstereceğini söyledi bakalım..
pazartesi işe başlıyorum annem gelecek 2 haftalığına 40ım içinde bakmadı bari şimdi baksın torununa>))
allahtan ev okul arası 5 dk bile değil.. tnefüste alan gelip emzircem artık..işin kötüsü bizimki sadece anne sütü iile beslendiği için biberona da alışık değil.. bakalım nasıl geçecekbu iki hafta..

Hepinize teşekkürler, Selhan Allah kolaylık versin inşallah rahat atlatırsınız bu geçişi. Benim evim de yakın ama ha deyince iş bırakılıp eve gidilmiyor malesef. Ama benim düşüncem annemcim'in düşüncesine daha yakın. Daha sonra nasıl olsa başkaları bakacak, bu benim elime bir daha geçemeyecek bir fırsat. Büyüyünce ayrılmak onlar için daha zor olacak biliyorum. Bakalım izin bitmeden karar vermem lazım :KK43:

merhaba senin bu yaşadıklarının aynısı olmasada benzerini yaşıyorum şu an 9 ocakta işbaşı yaptım yaptım ama gel sen bide bana sor ..sabah evden çıkarken 2 ay daha izin alma fikriyle işyerine gittim. fakat benim düşündüğüm gibi olmadı hiçbirşey ...işyerindeki arkadaşlarımında desteği ile alışmaya başladım benim bide süt sağma problemim vardı o yüzden çok ağladım işyerinde elektrikli pompa imdadıma koştu ... birde evim işyerine çok yakın olduğu için gidip geliyorum.... benim bebeğimede annem ve k.validem ortaklaşa bakacaklar artık.... ne kadar sıkılırsan yanına kar kalıyo hiç sıkılma herşey bir şekilde yoluna giriyo :))

X