K.B.B. - Kulak-Burun-Boğaz Faranjit nedir?

bendede faranjit var. sürekli gıcık oluyor.sessim kısılıyor. illet bişey yaaa.

Bu sebepler yüzünden yazdan beri doktor geziyodum kızlar. Burun etin var ondan oluyodur denedi ameliyat oldum ama şikayetlerim geçmedi. Geçen gün yine gittim aynı doktora bu sefer iyice muayene etti ve Faranjit olduğum çıktı sanırım kronikleşmiş. Bi sürü ilaç verdi bide 5 tane iğne. Arkadaşlar bu rahatsızlık yüzünden iğne olan var mı ? Başka bi zarar verir miki kullanılacak olan iğne ? Bi yardımcı olun nolur ya bıktım valla konuşmamı bile etikiliyo bu berbat şey mafoldumben mafoldumben

bende faranjit ve griple savaşıyorum bide 7 haftalık hamileyim ilaçda alamıyorum ne yapabilirim lütfen yardımm istiyorum

Hepinize geçmiş olsun kızlar.Bana da arasıra gıcık olarak uğraü keçi gibyıp gidiveriyor.Sanırım ortamımın temiz olmasından dolayı hafifce atlatıveriyorum.Ama sigara kullanılan bir ortamda bulunduğum zaman ki bu sık sık oluyor,ertesi günümü boğazımdaki gicikla birlikte geçiriyorum.
Ama bir formül var ki (bunu komşuma söyledim deniyor ve çok memnun)
Zencefil,zerdeçal,adaçayı,bal,kabuk tarçın.
Bunların üzerine kaynar suyu döküp,üç dakika kadar bekletin ve için.ıyi geliyor....
Galiba Saraçoğlundan dinlemiştim.

çok güzel bir paylaşım olmuş teşekkür ederim konu sahibesine..
bende de kronik faranjit var malesef ve senelerdir ne yaptıysam geçmedi.
genzimde et ve kemik fazlalığı olduğunu söyledi doktor bunu aldırmalımıyım bilmiyorum aldıran arkadaşlar varsa bana bilgi verebilirmi rahatladınızmı yada şikayetleriniz azaldı mı?

bende 1 haftadır papatya ve adaçayı içiyorum .ama dadçayı çok acı yaa

canım bana da adaçayı acı geliyordu ve ben aktarda yayala çayı denen bir çay buldum ve buda bir çeşit adaçayı hatta galiba yabani adaçayı olması lazım. neyse yayala çayının tadı gayet güzel ve yapmasıda çok kolay sadece bir parçasını bardağa koyuyorsun ve aynı poşet çay gibi kullanıyorsun ve anında hazırlanıyor. limonla çok güzel oluyor.:içelim: istersen bide bunu dene çünkü bende de franjit var ve hep bitki çayları içiyorum ve bunun ıyı geldiğini kendimdede gözlemledim.
geçmiş olsun

Kızlar okadar iğne yedim yinede geçmedi ya konuşmamı bile engelliyo bu şeyden nasıl kurtulucammafoldumben

Kızlar okadar iğne yedim yinede geçmedi ya konuşmamı bile engelliyo bu şeyden nasıl kurtulucammafoldumben
İlaçlar bir yere kadar önemli canım.Bir yerden sonra ortam önemli.Sigara kullanmayacaksın.Sigara içilen ortamda bulunmayacaksın.Çok sıcak ve çok soğuk yiyip içmeyeceksin.Bunları yapmazsan gerçekten tek ilaçla düzeltemezsin...Geçmiş olsun canım...Hatta soğuk havalarda nefes alıp verirken bile ağızını örten bir atkı vs. olmalı.

İlaçlar bir yere kadar önemli canım.Bir yerden sonra ortam önemli.Sigara kullanmayacaksın.Sigara içilen ortamda bulunmayacaksın.Çok sıcak ve çok soğuk yiyip içmeyeceksin.Bunları yapmazsan gerçekten tek ilaçla düzeltemezsin...Geçmiş olsun canım...Hatta soğuk havalarda nefes alıp verirken bile ağızını örten bir atkı vs. olmalı.

Canım sigarada kullanmıyorum çok sıcak çok soğukta yiyip içmiyorum ama geçmiyo işte mafoldumben

Canım sigarada kullanmıyorum çok sıcak çok soğukta yiyip içmiyorum ama geçmiyo işte mafoldumben

O halde buluduğun ortamı sorgula istersen canım.Yanlış anlamanı istemiyorum.Bu illet hakikaten sinir ediyor insnı.İlaç kullanıp da geçmiyorsa,illa ki bir yerlerde birşeyler vardır seni rahatsız eden.

ya kızlar bu durum hakikaten gün geçtikçe daha da dayanılmaz hale geliyo. size bişi danışmak istiyorum benim genzimde et fazlası olduğunu söylemişti gittiğim bi doktor ve burdan okuduğum kadarıyla bu et faranjiti dahada tetikliyormuş.. kronik faranjiti olupta burnundan et aldıran varmı hiç? varsa geçtimi şikayetleriniz? her sabah boğazımda bi kütleyle uyanmak istemiyorum artık :KK43: yardımınızı bekliyorum kızlar ona göre bi kbb uzm. ile görüşcem

O halde buluduğun ortamı sorgula istersen canım.Yanlış anlamanı istemiyorum.Bu illet hakikaten sinir ediyor insnı.ılaç kullanıp da geçmiyorsa,illa ki bir yerlerde birşeyler vardır seni rahatsız eden.

ış yerindeki halıflexden şüphelenmeye başladım benneyaptımki

ya kızlar bu durum hakikaten gün geçtikçe daha da dayanılmaz hale geliyo. size bişi danışmak istiyorum benim genzimde et fazlası olduğunu söylemişti gittiğim bi doktor ve burdan okuduğum kadarıyla bu et faranjiti dahada tetikliyormuş.. kronik faranjiti olupta burnundan et aldıran varmı hiç? varsa geçtimi şikayetleriniz? her sabah boğazımda bi kütleyle uyanmak istemiyorum artık :KK43: yardımınızı bekliyorum kızlar ona göre bi kbb uzm. ile görüşcem

Bu şikayetler yüzünden gittim burnumdaki eti aldırdım ama geçmedi

bendede kronik faranjit var çok kötü sürekli öksürük yani gıcık var (gerçekten çok gıcık)ara ara gidiyor sonra yine başlıyor ve 2-3 ay devamlı öksürüyorum. Konuşunca dahada artıyor konuşmazsam biraz daha iyiyim antibiyotik falan hiç fayda etmiyor

çocukluğumdan beri neler çektim bu faranjitten.. kurtulamıyorum bir türlü. tozdan ve sigara dumanından(sigara kullanmıyorum) çok rahatsız oluyorum. faranjit şikayetiyle okadar çok dr. a gittim ve o kadar çok ilaç kullandımki :KK43:(((

Son düzenleme:
X