K.B.B. - Kulak-Burun-Boğaz Faranjit nedir?

arkadaşlar size bir önerim olacak bu faranjitinizi geçirmez ama çok büyük rahatlama sağlar. geçenlerde halama gitmiştim o da uzun senelerdir faranjit olduğu için kendi kendinin doktoru olmuş artık ve bu öneriyi ondan aldım. boğazınız kızardığında kuruduğunda battığında yada herhangi bir rahatsızlık duyduğunuzda yarım bardak suyun içine birkaç damla sirke (üzüm veya elma sirkesi farketmez ama ben üzüm kullanıyorum) damlatın hazırlanan karışımdan 1-2 yudum alıp boğazınıza gargara yapıp gargara suyunu tükürün. ve bardakta kalan sirkeli suyu için. ilk duyduğumda one öyle diye yüzümü ekşitmiştim ama inanın mucize gibi ağrıyı yanmayı anında alıp götürüyo inananmadım. ben her gece 1 kere yatmadan önce yapıyorum böylelikle sabah daha rahat kalkıyorum kızlar deneyin mutlaka. bir de bol su için faranjitin en iyi ilacı bol bol su içmek yerimseniben

arkadaşlar size bir önerim olacak bu faranjitinizi geçirmez ama çok büyük rahatlama sağlar. geçenlerde halama gitmiştim o da uzun senelerdir faranjit olduğu için kendi kendinin doktoru olmuş artık ve bu öneriyi ondan aldım. boğazınız kızardığında kuruduğunda battığında yada herhangi bir rahatsızlık duyduğunuzda yarım bardak suyun içine birkaç damla sirke (üzüm veya elma sirkesi farketmez ama ben üzüm kullanıyorum) damlatın hazırlanan karışımdan 1-2 yudum alıp boğazınıza gargara yapıp gargara suyunu tükürün. ve bardakta kalan sirkeli suyu için. ilk duyduğumda one öyle diye yüzümü ekşitmiştim ama inanın mucize gibi ağrıyı yanmayı anında alıp götürüyo inananmadım. ben her gece 1 kere yatmadan önce yapıyorum böylelikle sabah daha rahat kalkıyorum kızlar deneyin mutlaka. bir de bol su için faranjitin en iyi ilacı bol bol su içmek yerimseniben

Bu bilginin işe yarayacağına eminim..Teşekkürler arkadaşım...

bnm de faranjitim var 3 gündür sesim kısık boğaz ağrım eklem ağrım halsizliğim vardı bugün azaldı sesim düzelmediği için doktora gittim konuşma bugün hiç dedi ama öğretmen olduğum için okulda mecbur konuştum boğazımda bi kütle varmış gibi ağrımaya başladı ama sürekli bitki çayı demledik biraz düzeldi geçekten zor bi durum bu faranjit

canım bahsettiğim kürle ben o kadar çok rahatladımki anlatamam bu yüzden herkes denesin istiyorum..
şubat başından beri boğazımda ağrı düğümlenme yutkunma zorluğu yanma kütle varmış gibi hissetme vs hiç biri olmadı :nazar: ki hergün de yapmıyorum bunu sadece rahatsız olacağımı hissettiğim zaman. keşke senelerdir bilseydim de kullansaydım. şiddetle tavsiye ederim arkadaşlar görüşmek üzeree.

bnm de faranjitim var 3 gündür sesim kısık boğaz ağrım eklem ağrım halsizliğim vardı bugün azaldı sesim düzelmediği için doktora gittim konuşma bugün hiç dedi ama öğretmen olduğum için okulda mecbur konuştum boğazımda bi kütle varmış gibi ağrımaya başladı ama sürekli bitki çayı demledik biraz düzeldi geçekten zor bi durum bu faranjit

Sevgili arkadaşım.Müjdecinin verdiği reçeteyi bir denesen diyorum.Umarım sana da iyi gelir.

ya arkadaşlar bu farnjitte illaki öksürük olur mu ve tüm boğaz mı irrite görünür?
benim sol tarafımda ağzımın içinde boğazımda şişlikler var, boğazımda yutkunurken yoğun batma var, son dişimin diş eti çok şiştiği için dişlerimi kapatamıyorum ve bişey yiyemiyorum
acilden geldim şimdi 20 lik dişin çıkıyo dedi, alakası yokkafamçokkarıştı
bende öksürük yok faranjitmiyim değilmiyim anlamadım
dün arabada soğuk soğuk klima açık, salak gibide soğuk kolada içiyodum o esnada, akşama böyle oldu
öfff
:a015:

Son düzenleme:
canım bana da anlattığın 20 lik dişmiş gibi geldi çünkü bana da aynısı oldu resmen yutkunamıyodum meğer 20 likmiş ve gömük dişmiş aldılar ameliyatla mafoldumben
bende de faranjit olduğu için başta öyle sanmıştım. faranjitin çok çeşidi var canım biz bişey diyemeyiz tam teşhisi doktor koymalı hatta benim senelerce sürdü teşhis edilmesi senelerce sinüzitim yada alerjim var diye içmediğim ilaç yemediğim iğne kalmadı aşı bile verdiler ama hiçbiri değilmiş faranjitmiş..
sen en iyisi iyi bilen bi doktora görün çok geçmiş olsun..

canım bana da anlattığın 20 lik dişmiş gibi geldi çünkü bana da aynısı oldu resmen yutkunamıyodum meğer 20 likmiş ve gömük dişmiş aldılar ameliyatla mafoldumben
bende de faranjit olduğu için başta öyle sanmıştım. faranjitin çok çeşidi var canım biz bişey diyemeyiz tam teşhisi doktor koymalı hatta benim senelerce sürdü teşhis edilmesi senelerce sinüzitim yada alerjim var diye içmediğim ilaç yemediğim iğne kalmadı aşı bile verdiler ama hiçbiri değilmiş faranjitmiş..
sen en iyisi iyi bilen bi doktora görün çok geçmiş olsun..

canım ilgilendiğin için teşekkür ederim
şuan tamamen geçti canım, zaten birdenbire başladığı için ben 20 diş olduğuna ihtimal vermemiştim, allahtanda değilmiş valla çok zor olduğunu duyuyorum arkadaşlardan
eyvahedigeldismile

faranjitmi bilmiyorum nedir sıksık cnaımı sıkıyor benimde 2-3 gundur boğazım tıkanmıs vaziyette yutkunurken acıyor genzimde akıntı oluyor oda miğde bulantısı yapıyor ağzımın içi tamamen pert olmus durumda kemiklerimin ağrısından iş yapamıyorum ve ben bunu sık sık yasıyorum boshayallersmile yarın doktora gidicem yine ilaç yine ilaç bıktım walla bağısıklık sisteminin zayıf olmasındna kaynaklanıyor sanırım ne iyi geli bilen söylesin büyük sevaba girer :KK43:

Ah ah...gecenlerde bende faranjit olmusum, yaklasik 14 gün cektim...7 gününde K.B.B´a gittim....Bana antibiotik filan yazdi...iyi geldi ama sonra genital bölge´de mantar yapti...:-((

Cok SÜKÜR, suan ikisinden´de kurtuldum...ALLAH kavusturmasin bir daha!!

faranjitmi bilmiyorum nedir sıksık cnaımı sıkıyor benimde 2-3 gundur boğazım tıkanmıs vaziyette yutkunurken acıyor genzimde akıntı oluyor oda miğde bulantısı yapıyor ağzımın içi tamamen pert olmus durumda kemiklerimin ağrısından iş yapamıyorum ve ben bunu sık sık yasıyorum boshayallersmile yarın doktora gidicem yine ilaç yine ilaç bıktım walla bağısıklık sisteminin zayıf olmasındna kaynaklanıyor sanırım ne iyi geli bilen söylesin büyük sevaba girer :KK43:

Canim, gecmis olsun...! Annem "Cörekotu yagi " diyor´da baska birsey demiyor...Vücudun bagisiklik sistemini güclendiriyor ve dolayisiyla hastalik etki yapmiyor..! Ayrica bir cooook rahatsizliga sifaymis.!! Tavsiye ederim..! 1 tatli kasigi cörekotu yagini suya karistir ve ic yada kasikla ve ilik suyu üzerine ic..!

ben de çam balına çörek otu katıp sabah akşam bir tatlı kaşığı yenince iyi geli,r diye duymuştum

hoşçakal saol canım... çörekotunun mucizesi zaten bilindik bişey bende sabah akşam içerdim bi ara ama ihmalkarlık işte ve aradan 10 gun geçmediki ben yine faranjit oluverdim resmen kabusum oldu bu benim artık eşim isyan etti zavallı adam gece yarısı doktorlarda geziyoruz kesin bi çözümü yokmu diye sorduk doktora dikkat edersen geçer dedi nadiren ameliyat ediliyormuş benimkisi sinüzite bağlı olusuyormus boğazımı tahriş ediyor akıntı al sana faranjit :S saçlar ıslak saklanmıycak altın kural burun devamlı fısfıslanıcak kuru kalmıycak tam benlik işlerakannehir

gamzecim geçmiş olsun inşallah iyileşirsin biran önce :KK43:

evet saçların kesinlikle ıslak kalmaması lazım. ayrıca sigara içiliyorsa hiçbir tedavi fayda etmez

Çocukluğumda anjinle başlayan ve ben büyüdükçe benimle birlikte büyüyen ve gelişen faranjitim var ne yazık ki:KK43:(( Anneminde var.Annemde hatırladığım kadarıyla sonradan oldu.Kızlar nemli havda iyi gelmiyor.Oturduğumuz yer ormana yakın ve benim tahminlerimce bu havda neden oluyor.
Faranjitin bulaşıcı olduğunu da bu hafta sonu doktora gittiğimde öğrendim.Annem olmuştu ve ondan da bana geçti ama bu defa çok hızlı ve çok derinden etkiledi.Bu arada kızlar baktım ilk sayfaya yüksek kalorili beslenme tavsiye edilmiş .Normalde bende asta olunca bu kadar yemem iştahım açıldı nedendir bilmiyorum.Sürekli bişeyler atıştırma ihtiyacı duyuyorum.
Sigara ,alkol kullanmıyorum ama arkadalarımla dıaşrı çıktık hafta sonu onlar kullandı ve ben bu hale geldim:)) sigara çok etkiliyor ve hiç sevmem zaten...işte sonuç kaç gündür çekiyorum.
Küreri aldım denicem bakalım... bu illetten kurtuluruz inş..
Herkese geçmiş olsun ...

hoşçakal saol canım... çörekotunun mucizesi zaten bilindik bişey bende sabah akşam içerdim bi ara ama ihmalkarlık işte ve aradan 10 gun geçmediki ben yine faranjit oluverdim resmen kabusum oldu bu benim artık eşim isyan etti zavallı adam gece yarısı doktorlarda geziyoruz kesin bi çözümü yokmu diye sorduk doktora dikkat edersen geçer dedi nadiren ameliyat ediliyormuş benimkisi sinüzite bağlı olusuyormus boğazımı tahriş ediyor akıntı al sana faranjit :S saçlar ıslak saklanmıycak altın kural burun devamlı fısfıslanıcak kuru kalmıycak tam benlik işlerakannehir

gamzecim geçmiş olsun inşallah iyileşirsin biran önce :KK43:

burun fısfısları da beyni zedeliyormuş.

bunu bir arkadaşım daha söylemişti ve 15 aylık bi bebeğim var doğuştan burun kemiğinde yamukluk var o yüzden sık sık tıkanıklık yaşıyoruz devamlı burun spreyi serum fizyolojik vs kullanmamız gerekiyor o yüzden bunu doktora sordum herhangi bir zarar veririmi diye fakat hiç bir zararıının olmadıgını söyledi beyne nasıl bir zarar verebilirki bilmiyorumkismile

faranjit buşalıcımıymış bende kaç gündür yine yatak döşek yatar oldum bulaşıcı oldugunu bilmiyordum kızımdan uzak durıyım madem bulaşmasın zaten bi iyileşemiyoruz ana kızboshayallersmile

X