Hamilelikte kilo kontrolü, beslenme ve spor...

ador74

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Ağustos 2008
62
7
50
Arkadaşlar,

21+4 hamileyim. 55 kilo başladım, şu an nerdeyse 65 kiloyum. Doktorum çok abartmışsın, biraz dikkat et dedi:KK43:(

Bana çok yiyormuşum gibi gelmiyor ama 10 kilo almışım bile...

Bana yardım edin!!!

Ne yapmalıyım? Ne yemeliyim?

En azından bundan sonraki kısmı kontrol etmeye çalışayım...

canım biraz abartmışın sanırım ekmeği biraz kıs yada kepekli ekmek ye sonra hamurişini fazla abartma abur cuburu kes kesemiyosanda azalt canın o tarz şeyler istedikçe meyva ye bol bol su iç yürüyüş yapabilme imkanın varsa günlük yürüyüşünü yap ben kısmıyorum yiyorum ama az az sık sık yiyorum ve 1 kilo aldım daha bundan sonra daha çok hızla alıcaksın canım biraz dikkat bebeğin doğumu içinn

Bundan sonraki kısmı daha zor tatlım çünkü son haftalarda çok kilo alıyorsun.insan hamileyken yemeğe fazla engel olamıyor.Ben 43 kiloyla hamile kaldım 65 kiloyla sonlandırdım şuan 51 kiloyum nasıl verdim ben bile fark etmedim bizim yaramazın peşinde koşmaktan

canım biraz abartmışın sanırım ekmeği biraz kıs yada kepekli ekmek ye sonra hamurişini fazla abartma abur cuburu kes kesemiyosanda azalt canın o tarz şeyler istedikçe meyva ye bol bol su iç yürüyüş yapabilme imkanın varsa günlük yürüyüşünü yap ben kısmıyorum yiyorum ama az az sık sık yiyorum ve 1 kilo aldım daha bundan sonra daha çok hızla alıcaksın canım biraz dikkat bebeğin doğumu içinn

aaaah ah, beyaz ekmek yemeyeli zaten yıllar oluyor. uno çavdar ekmeği yiyorum, o da günde max. 3-4 ince dilim.
kuruyemiş sevmem, (birkaç cevizi bile zorla yiyorum)
hamur tatlıları sevmem
kebap,pide,börek vs sevmem
kendi mutfağımda yemekler sadece 1-2 kaşık zeytinyağı ile pişer!
alışveriş merkezlerinde bile, haşlanmış sebzeli ızgara balık yiyorum.

haftada 1 tavuklu kaşarlı kumpir götürüyorumdur (çok severim)
arada pizza kaçamağım olur, (onda da hellimli patlıcanlı olanı severim)
bitter çikolatayı hergün 15-20gr yerim. (ama onu hamile olmadan da yerdim:)
arada bir süt tatlısı yiyorum. -muhallebi, tavuk göğsü,vs-
acıkınca grissini ve peynir yerim.
hergün 1 bardak denge kalsiyum light süt içiyorum.

havalar izin verdikçe de 1 saat tempolu yürümeye çalışıyorum. ama haftada 2 veya 3 gün anca oluyor. (acaba koşu bandı falan mı alsam?)

ya diyorum ya, bence zararlı çok şey tüketmiyorum. tamam, eskiye göre daha çok karnım acıkıyor, daha iştahlıyım ve daha az hareket ediyorum. ama 10 kilo!!! anlamam imkansız!! hele ki ilk üç ayda -1 ayını devamlı yatarak geçirmeme rağmen -neredeyse hiç kilo almamışken...

ya sonrasında bu kilolar nasıl gidecek????

walla kızlar nediyim benimde yürüyüş yapma olanağım yok galiba bende kiloma dikkat edemicem tatlıdan başkada bişey yiyemiyom.62 kg başladım şuanda neredeyse 23 haftalığım galiba 70 lerdeyim.........

bende dikkat ettigim halde 13 kilo aldim. 32. haftama giricem. hamilelikten önce daha cok yiyodum ben yaa..

bu kilo olayıı çokkk önemlii aslında
kontrollü olmak lazımm ama nasssıllllll ??
öyle bir iştah varkii :sinifsinif:

Bundan sonraki kısmı daha zor tatlım çünkü son haftalarda çok kilo alıyorsun.insan hamileyken yemeğe fazla engel olamıyor.Ben 43 kiloyla hamile kaldım 65 kiloyla sonlandırdım şuan 51 kiloyum nasıl verdim ben bile fark etmedim bizim yaramazın peşinde koşmaktan

Ay seni okuyunca korktum kendimden bende çok alırmıyım diye?Bende 43 le kaldım şimdi 17.haftadayım ve 45 lerdeyim.Aslında geçen hafta 46 idim ama bu hafta biraz dikkat edince gitti 1 kilosu.Herkes sonradan hızlanacak dediği için şimdiden dikkat etmeye çalışıyorum.

bende dikkat ettigim halde 13 kilo aldim. 32. haftama giricem. hamilelikten önce daha cok yiyodum ben yaa..

Evet aslında bu dediğine bende katılıyorum.Hamilelikten önce daha fazla yer ve kilo almazdım şimdi daha az yememe rağmen almışım.Nasıl oluyor bu iş anlamadım .....:sm_confused:

yaa ben de 21+3 günlük hamileyim 6 kilo aLmışım asLında normaL örünüyo ama.ben sanki hızlı alıyormuşum gibi hissediyorum yaa moraLim bozuluyo yediğim herşey gözüme batıyo,acıktığım zaman kendime kızıyorum napsam yaa :KK43::KK50:

yaa ben de 21+3 günlük hamileyim 6 kilo aLmışım asLında normaL örünüyo ama.ben sanki hızlı alıyormuşum gibi hissediyorum yaa moraLim bozuluyo yediğim herşey gözüme batıyo,acıktığım zaman kendime kızıyorum napsam yaa :KK43::KK50:

slm bende 26+2 12,5 kilo aldım benim yemem eskisiyle aynı ama 5 aydır 2 tane kan şurubu içiyorum birde elevit vitamin hapı kullanıyorum,bunlara başladığımdan beri çok hızlı aldım bakalım kısmet 39. haftalara kadar nasıl şişcemm..

ben zaten tombiktim :))) 17 haftadayım hamilelliğin başından beri iki kilo aldım doktorumun önerisi en fazla 12 kilo almam..

Az az sık yiyorum yalnız bu son hafta abarttım sanırsam canım çok fazla tatlı istiyor. doktorum bu konuda da uyardı .Gebelik şekerimi çıkartabileceğimi ve luzümsuz kilo alabileceğimi söyledi .. Ve yeme koşularımı anlattı.Uymaya çalışıyorum elimden geldiğince... Gelsinde bize sorsun yahu acıkıyorum helede sabahları karın gurultusu ile uyanıyorum sabah altıda aç uyanmak ve gurultu yüzünden uyuyamamak :///

arlkadaşımda 24 haftalıkken 13 aldım demişti bana çok fazla geldi kendisinede dedim.son aylarda genelde daha çok alınıyor çünkü doğum sonrası çok uğraşabilir sonra kilolarla..yediklere dikkat edilmesi ve hareketli olunması lazım sağlık sorunu yoksa.

tabı dıkkat etmek de fayda var ama kendımızı çok da sıkıp uzmenın bı anlamı yok.ben de 18.haftamdayım 3 kg aldım.ılk hamıleliğimde de 21 kg almıştım.75 kg ıle doğuma gırdım ve 1 yıl sonra hepsini verdım.velhasıl hepsi geçip gıdıyo dıkkat eder ve spor yaparsanız.
hele kı sutunuz yağlı olurssa daha da çabuk verırsınız.ben de 1 yıl emzırdım ama emzırmek bana hiç kılo verdırmedı.çünkü sütüm sıfır yağ oranındaydı nerdeyse.
bı de şiddetle doğumdan sonra pilates tavsıye ederım sıze.ben doğumdan sonra eskısınden daha fıt ve güzel bır vucuda sahıp oldum pilates sayesınde.ayrıca sezreryan olduğum halde ne göbek kaldı ne bişey ama 2.den sonra halım ne olur bılemıyorum:KK31:

15 haftalık hamileyim.normalde 1 kilo almıstım sadece.ama bu son hafta 1 haftada 1 kilo almısım ya..cok moralım bozuldu valla.herkez az yedıgımı soyluyor ama ben cok kıloluymusum gıbı gelıyo bana...

Ya ben 16 haftalik hamileyim hic kilo almadim ama gobegim cikti bu 2. Hamileligim ilkinde boyle olmamisti normalmi peki herkes kilo almissin diyor doktor almamissin diyo

X