prolaktini yüksek olup tüple hamiş kalanlar

zuzuay

Guru
Kayıtlı Üye
15 Kasım 2007
176
3
48
arkadaşlar benimki aslında sebepsiz infertilite ama tedaviye ilk başladığım dönemde yani2007 de prolaktin seviyem 31 di onun için ben dostinex kullanmıştım daha sonra dr.um prolaktinimin düştüğünü ve gebe kalabileceğimi söylemişti ama ben 1 kere tüpde denedim hamiş kalamadım aranızda prolaktin seviyesi yüksek olup gebe kalan varmı?

merhaba prolaktini yüksek olupta hamile kalan arkadaşlarımız var hatta benim görümceminde prolaktin hormonu yüksek çıkıyormuş ve şimdi 10 yaşında ikizleri var yani prolaktin yüksek olduğundada hamile kalınıyor sadece biraz sabır ve gayret göstermemiz gerekiyor benimde yüksek 3 senedir ve 1.5 senelik evliyim ve bebek istiyoruz 8-9 aydır ama prolaktinciğimiz izin vermiyor önceden çok kafaya takardım son 1 aydır hiç takmıyorum moralimi yüksek tutmaya stresten uzak kalmaya çalışıyorum çünkü bu hormonun diğer adı stres hormonu stres yaptığında daha çok yükseliyor birde görümcemin doktoru ona dar çamaşırlar giymemesini ve gögüslerin üstüne yatmaması gerektiğini söylemiş gögüslere baskı uygulandığındada yükseliyormuş .
stresten uzak dur arkadaşım kafandan zor olsada neden hamile kalamıyorum gibi negatif düşünceleri sil zamana bırak birde böyle deneyelim derim ben dedimya 1 ay öncesine kadar kafama çok takıyordum neden olmuyor diye kafama taktığım halde olmadı 1 aydır takmıyorum bakalım şimdi olacak mı ? belkide vardır umutlanmakta istemiyorum ama regl 6 gün gecikti hiç gecikmezdi hep zamanında olurdu ama bu ay olmadı bekliyorum umutlanmadan hayırlısı olsun ALLAH tüm isteyenlere tattırır annelik duygusunu inşallah

pardon zuzay sen tüp le demişsin bende prolaktini yüksek olup hamile kalan var mı diye sordun sandım yalnış okumuşum

pardon zuzay sen tüp le demişsin bende prolaktini yüksek olup hamile kalan var mı diye sordun sandım yalnış okumuşum

evet cnm tüp denedim ama tutmadı acaba tüp bebekte tutunmayıda zorlaştırıyormu prolaktin diye merak ettim

kızlar prolaktın içinde ılaç kullandırılıyor. benım 54 idi. tedavı devam ettı. transferım oldu. haftada bır dostınex devam edıyorum. eger tutmasına engel olsa ertelenırdı. dr lar rıske etrmezler merak etmeyın..

ben aranıza yeni katıldım bu siteyi hep takip ediyorum sonunda üye olmaya karar verdim.. ben 1 buçuk yıllık evliyim 24 yaşındayım 1 buçuk yıldır korunmuyoruz.. bir sene sonra doktora gitmeye karar verdik ve prolaktinin yüksek olduğunu öğrendim.. hipofiz emarı çektirdik temiz çıktı çok şükür.. ama parlodel kullandım 3 ay ve 30 olan prolaktinim 77 ye çıktı 3 ayın sonunda.. şu anda dostinex kullandım 2 tablet yarım yarım 1 hafta arayla içiyorsun.. umudumu kesmeli miyim bilmiyorum hiç stres olmayacak hayatında diyor doktorum.. öyle birşey mümkün mü kii ... bal tarçın çörekotu karışımını deniyorum bu ay ama açıkçası hiç umudum yok :KK43: çevremdeki arkadaşlarımın bebişleri oldu ve her geçen gün yeni bir hamilelik haberi duyuyorum bende onlara katılmak istiyorum Allah yardımcımız olsun.. isteyen herkese versin inşallah

Slm arkadaşlar benim prolaktin 45'lerde falandı fsh 20'di..Dostinex kullandık tüp bebek tedavi sırasında ilk denememde hamile kaldım şu anda 10 haftalık hamileyim,kafanıza takmayın tıp okadar ilerideki,Rabbim izin verdikten sonra hiç bişey olmazz..... Darısı çocuk hasreti çeken herkezin başınaa

X