Börekler Teflon tavada 2 Yufkadan Kolay Börek-Resimli

Dün akşam ben de yaptım bu börekten.Ama çocuklar istediği için sosis koydum..Harika oldu..cokacimcoook

dsc00209ah7.jpg

Eh yanına çayı da demledik.hihoyyyt.

dsc00211ia7.jpg

w640.png

Süper olmuş arkadaşım, içine çeşitli malzemeler koyup denemek lazım işte böyle. :lepi:
Emeklerine sağlık... a.s.

Çok lezzetli ve acayip pratik bir börek,çok sık yaparım.Hiç öyle fırını falan beklemeye gerek yok,hatta diyelim misafir gelecek ve elektrikleriniz kesik.Hiç paniğe gerek yok ocağımız imdadımıza yetişiyor..Herkese tavsiye ediyorum..
Şimalim paylaşım için teşekkürler..:)

görüntüü süpperr eminim tadıda öledirr...yemekteyizde bende görmüştüm su böreği diolardı hatta :))) ellerine sağlık canmm ..

Bu tarifi bi arkadaşımda yapmıştı bize ama nedense onunkide içi hamur oldu, onlar beğendiklerini söylüyorlar ama eşimle ben beğenmedik, su böreğini sevmiyoruz belki ondan beğenmemişizdir.

inanın fırındakinden daha lezzetli oluyo bu....el yufkası yaparlar bizim oralarda tava boyutunda özellikle ramazanda sık sık yenir...eline sağlık şimal..

tavada börek gerçekten çok güzel oluyor ve çok kısa zamanda a.s
bu tarifte harika görünüyor
tari için tşkler a.s.

Tarıfı aldım cok guzekle benzıyor.. yemekteyızde gormustum bunu ve harcı daha fazlaydı hepsını kapatıp ustunden yıne dokuyordu zap yaparken tam orayı gormustum orada ıstahım kabarmıstı ıste :))
Ama bunun harcı daha az sanırım degılmı..
ellerıne saglık..

her katladığınızda arasına yaptığınız karışımdan koyun.

Ve kızarana kadar pişirin.

şimalcım anlamadım ya acaba gece yarısı olduda ben algılayamıyormuyumkıne.)

Tarıfı aldım cok guzekle benzıyor.. yemekteyızde gormustum bunu ve harcı daha fazlaydı hepsını kapatıp ustunden yıne dokuyordu zap yaparken tam orayı gormustum orada ıstahım kabarmıstı ıste :))
Ama bunun harcı daha az sanırım degılmı..
ellerıne saglık..
Evet canım bunun harcı daha az...
Kendi damak zevkinize göre geliştirmek serbest...:eek:

her katladığınızda arasına yaptığınız karışımdan koyun.

Ve kızarana kadar pişirin.

şimalcım anlamadım ya acaba gece yarısı olduda ben algılayamıyormuyumkıne.)
Canım birini tavaya yayıyoruz ya... Sonra içine harcını koyuyoruz.
Kapatmak için kenarları kalıyor, işte onların arasına kuru kalmasın diye koyuyoruz...:icecream:

süper bu yaaaaaaaa

inan resme baktıktan sonra karnım guruldadı:))
bende bunu istiyorum yaaaaaaa

en sevdigim börek tavada börektir annemde cok güzel yapar bende afiyetle yerim

seninkide cok güzel gözüküyor ellerine saglık
opuyorumnanaktan

Canım birini tavaya yayıyoruz ya... Sonra içine harcını koyuyoruz.
Kapatmak için kenarları kalıyor, işte onların arasına kuru kalmasın diye koyuyoruz...:icecream:[/I][/B][/QUOTE]

cok teşekkur ederım..

çok pratik ve lezzetli oluyo sık sık yapıyorum bundan..
teşekkürler canım...

X