Börekler Teflon tavada 2 Yufkadan Kolay Börek-Resimli

XSXimal

Üzeni yolla... Salla...
Kayıtlı Üye
26 Haziran 2007
2.082
9
Misafirleriniz için pratik bir börek

2 yufka
1,5-2 çay bardağı peynir yada lor
1 çay brdğ süt
1çay brdğ yoğurt
2 kaşık sıvı yağ

Tavanızı hafif yağlayın ve yufkanızı ortalayarak içine yerleştirin.
Süt, yoğurt ve sıvı yağı karıştırın. Diğer yufkayı elinizle 4 parçaya bölün. 3 Parçayı yaptığınız karışıma batırarak tavanızın içine düzgün bir şekilde yerleştirin.
Ortasına lor yada peynirinizi koyun, kalan yufkayıda karışımıza batırıp peynirinizin üzerine koyun.
Tava içine yerleştirdiğiniz yufkanın kenarlarını katlayın, her katladığınızda arasına yaptığınız karışımdan koyun.
Ve kızarana kadar pişirin.
Diğer tarafını pişirmek için yufkanızı kapak yardımı ile çevirebilirsiniz...

Bu tarif bende vardı, yemekteyiz programında da görünce aklıma geldi bende hemen bu sabah kahvaltıya yaptım...

Gelelim fotoğraflara...
Bu boy bir tava kullandım, bu pişmeden önceki hali...
resim001zj3.jpg

Piştikten sonra (Ben yağını çok koymuşum, siz az koyun)
resim003iq8.jpg

off off şimalim ellerine sağlık.ben çok severim tava böreğini.harika oluyor hemde kısa bir zamnda .kahvaltılarada yapın derim.seninkinide yemeye gelcem şimdik...
:lepi::lepi::lepi:

Biraz soğuduktan sonra servis tabağıma aldım ve 8 dilime böldüm.
resim004bs0.jpg

Kalınğı ve iç görüntüsüde böyle....
resim007wt3.jpg

cokacimcoookAfiyet olsun....cokacimcoook

off off şimalim ellerine sağlık.ben çok severim tava böreğini.harika oluyor hemde kısa bir zamnda .kahvaltılarada yapın derim.seninkinide yemeye gelcem şimdik...
:lepi::lepi::lepi:

Gel valla, biraz dedikoduda yaparız kız...:içelim:
Sabah sabah sıcakken yedim iki tane, şimdi eritmek için biraz ev işi yapayım dimikaydirigubbakcemile3

Teşekkür butonları koybolmuş...:uhm:Neyse
Teşekkürler kızlar, beğenmenize sevindim...
hihoyyyt

Şimalim ben de yapıyorum bu böreği; çünkü öğrenci evimde fırın yok malesef. Tava ya da tencere ile yapmak çok pratik. Üstelik lezzeti de çok güzel oluyor. Ben erkek arkadaşımın ailesine yapıp yolladım, bayıldılar hepsi, hatta annesi tarifi istedi :roflol:

Ellerine sağlık, yaparsam tekrar eklerim resmini a.s.

Şimalim ben de yapıyorum bu böreği; çünkü öğrenci evimde fırın yok malesef. Tava ya da tencere ile yapmak çok pratik. Üstelik lezzeti de çok güzel oluyor. Ben erkek arkadaşımın ailesine yapıp yolladım, bayıldılar hepsi, hatta annesi tarifi istedi :roflol:

Ellerine sağlık, yaparsam tekrar eklerim resmini a.s.

Kaynanamı yolladın kız:roflol:
Aferin sana bakacan sen herife:nazar:

Ellerine sağlık Şimal, ben de yaparım bu börekten..Ama ben biraz abartıp hamsi tavasında yapıyorum,tabii yufka miktarını artırarak,böylece daha büyük oluyor..:)

pratikk die yaptığımm su böreği gibii
ellerinee sağlıkk şimalimm beceriklii hatunummm

ellerine sağlık .bende yaparım çok pratik ve çok lezzetli olur teflondayalancı su böreği die bilyorum
sende muhteşem yapmışsın

X