Erkek İnfertilitesi Varikosel Ameliyatından Sonra Hamile Kalanlar

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
Benim eşimde 2007 kasım da varikosel ameliyatı oldu çift yönlü. Durum gerçekten vahimdi.Değerlerimiz 0 dı. 8 ay sonra sigarayı bıraktık ( birlikte:)) ve 3 aylık keçiboynuzu kürü ile birlikte 2008 kasımda hamileydim. Şimdi 6 aylık hamileyim ve kızımızı bekliyoruz.Çok mutluyuz.tabi bu varikosel ameliyatlarından sonra doktorlar en az 1 yıl beklenmesi gerektiğini söylüyorlar. Zaten ilk sperm yapımı ameliyattan ortalama 3 ay sonra başlıyor. Dolayısıyla biraz sabırlı olmak keçiboynuzu kürü ve sigarasız alan bu işin sırrı oluyor. Herkese bol şanslar dilerim.

Öncelikle her kese selam .Konu ilgimi cekti cunki 8 ay kadar hep buralarda bu konuyla ilgili tum yazilari okuyordum.Benim eşimde sperm yok denecek kadardı.hatta tedavi olduğu halde sürekli sayı ve hareketlilik düşüyodu.Deli olucak duruma gelmisdik.Eşim hep ağlıyo senağlamaseni de bedbaht ediyorum diyordu. Ellerimiz hep duadaydi.Alllah hep dilimizde idi.Bi turlu olmuyodu bebeyimiz:1no2:hep onu teselli ediyodum olucak diye ama nedense bazen kendim bile inanmiyodum.Benim de prolaktinim yuksek idi.Hem iyi bir tedavi icin de yeterli paramız da yokdu.Neyse tahliller falan derken esime kesin bebeyin olmuycak dedi doktor sende varikosel var.Ameliyat şart dedi.Geldik eve dedim ki hayır yaptırmalıyız hem de cabuk olmayız zamanımız yok cunki hep geriye gidiyo her şey.Neyse gittik doktora oda 70% söz veriyorum dedi ameliyat icin 3 ay icinde olması lazim dedi.Ameliyat gunu geldi ameliyat oldu hepimiz dışarıda bekliyoruz eşim benimle görüştü benim işin yaninda klinikde oldu.ben gelmeden ameliyata girmem demiş.o kadar ağladım ki o gün.Allaha dualar etdim.:a015:Bize tek tarafli denilmişdi ameliyata girerken cift taraflı etmişler.Neyse 1 saat filan cekti.aksama eve geldik.igne falan yaptik.Yaralarını ben degişmeyi ogrendim.İlk gunden ayaklanmalısın dedi.3 gune geziyodu.Ama gezerken sünnetli cocuk gibi geziyodu.1 ay kadar sarğılar kaldi hep degistik.temizledik.ilk gece hic uyumadim ona baktim yalnışlıkla kalkmasin filan diye ama o igneden dolayi uyudu.Bu arada bi şey diyim eşim doktorun her dedigini aynen yapti.zaten alkol sigara kullanmiyodu.hazır gidalar yeme dedi.meyva tavsiye etdi.ceviz bal kuru uzum badem filan hep yedirdim.Aksamlari ballı süt falan bi bakima ben de iyi baktim ama:eek:ameliyyatdan 3 ay gecti semen analizi verdi artim vardi sevindik.Orucluktu oruc tuttuk ikimizde sahura kalkdikda eller havada allaha yakardik.4 ayinda bi baktim adetim gecikdi.kimse inanmadi.test yaptik hamistim:CüvCüv::nazar:Dunya bana dar geldi ucuyorum sanki.Eşim nasil agliyor bebek gibi inanmiyo allaha sukurler ediyo cunki biz neler cektik biz biliyoruz olmuycak dediklerinde.Dedik ki nasil bakariz baskasinin bebegine.her kesler sevindi her kes agliyo kaynatam geldi alnimdam optu .Şimdi 7 ayimdayim hamileligim biraz zor geciyo tansiyon agri filan derken.Amma allaha bin kere sukurr.allaha isteyen her kese en kisa zamanda versin bi bebek insalah.Bu heyeceani sizler de yasayin.Ama asla umutsuzluga kapılmayın Dualar edin Allahatan isteyin cunki veren o!
Biraz uzun oldu ama icimden gelerek anlatdim sizlere umut olmak istedim.Allaha yardimciniz olsun!kaydirigubbakcemile2

Benim eşimde 2007 kasım da varikosel ameliyatı oldu çift yönlü. Durum gerçekten vahimdi.Değerlerimiz 0 dı. 8 ay sonra sigarayı bıraktık ( birlikte:)) ve 3 aylık keçiboynuzu kürü ile birlikte 2008 kasımda hamileydim. Şimdi 6 aylık hamileyim ve kızımızı bekliyoruz.Çok mutluyuz.tabi bu varikosel ameliyatlarından sonra doktorlar en az 1 yıl beklenmesi gerektiğini söylüyorlar. Zaten ilk sperm yapımı ameliyattan ortalama 3 ay sonra başlıyor. Dolayısıyla biraz sabırlı olmak keçiboynuzu kürü ve sigarasız alan bu işin sırrı oluyor. Herkese bol şanslar dilerim.

kızlar ikiniz adına da çok sevindim,hamileliğiniz hayırlı olsun,darısı başımıza inşallah:ecrin_bebek:

sizlerin sperm değerleriniz nasıldı?sayı ,hareket ve morfoloji değerlerinizi bize yazabilirmisinz?

aynı soruyu bende soracaktım canım.tamm sayı ve hareket duzelıyorda morfolojıden ne haber..ne bılıyım ya benım esımde olcak ama bı turlu karar veremıyoruz dırek tup bebekmı yaptırsak yoksa amelıyatmı..herkes ıcın en hayırlısını versın yuce rabbım..

ablalarım bişi sorcam 21 sayfayı okuyamadım. nişanlımda varikosel varmış yeni öğrendim. kısırlığa kadar gidiyormuş. kötü bişiymi bu hastalık. ? evlilik te prob. olucak bişi mi?

canım erken öğrenmeniz çok iyi olmuş,şöyle izah edeyim;
-varikosel tedavisi olan bir hastalıktır
-her varikoseli olan kişi kısır değildir.
şimdi canım nişanlın sperm testi yapsın ve durumunu öğrensin bakalım gebelik gerçekleşir mi gerçekleşmez mi durumuna göre belli olur,eğer sperm sayısı,hareketliliği vs. düşükse vakit kaybetmeden bir üroloğa danışarak ameliyat olsun siz de varikoselden sonraki bekleme evresini nişanlılık veya evliliğin ilk zamanlarında geçirmiş olursunuz.çok basit bir ameliyat,merak ettiklerin sayfalarda yazılıdır veya sorabilirsin canım geçmiş olsun..

slm kızlar benımde eşim 25 martta ameliyat oldu.degerlerimiz dusuk degıldi agrısı oldugu ıcın amelıyat ettiler.zaten agrı sebebiyle doktora gıtmıstık.herkese cok gecmiş olsun.inşallah en kısa zamanda hepimiz bebişlerimizi alırız kucagımıza.

arkadaslar benim eşimde 5 ocakta ameliyat oldu...4 yıllık evliyiz...2 yıl önce tüp bebek denemiştik.ve ben mart ayında hamile kaldım...çok mutluyum şuan bunu yattığım yerden yazıyorum...biz ameliyattan sonra ilk 1 ay beraber olmadık.sonra ki 2. ayda hamile kalmış oldum...allah isteyen herkese nasip etsin.bekledik ama değdi...

,....................................................

Son düzenleme:
mrb arkadaşlar benim eşimde varikosel ameliyatı oldu 6 martta işte 1,5 ay geçti sperm sayısı 10 milyondu ameliyattan önce.biran ewwel hamile kalmak istiorum yawwwwwwgözümün önünden hep tüp aşılamalar geçio uykularım kaçıyo geceleri bu cinsel hayatımızıda etkilio benm yüzümden........

mrb arkadaşlar ben 1.5 senedir evliyim ocak ayından beri korunmuyoruz.şubatta adet gecikmemden dolayı doktora gittim.eşin de spermiogram yaptırsın dedi değerlerimiz azmış hızlı har.%15 -yavaş%5-yerinde harekette%3- morfoloji de %5.hemen 1cc deki sperm sayısı da 21 mil.hemen martta aşılama olduk ama olmadı:KK43:((eşim bugün ilk kez üroloğa gitti muayne etmiş ve film çektirmiş belki varikosel olabilir demiş.pazartesi sonuç gösterecek çok merak ediyorum acaba var mı diye.bi de hormon testi falan istemiş.pazartesi sonuç alıcaz.aslında varikosel varsa ameliyattan sonra düzelebilir diye sevindim ama yoksa düzelme umudu da olmaz dimi?yani sorun belli değilse nasıl çözüm bulunacak.acaba varikosel varsa ve ameliyat olursa düzelir mi?düzelmeyen de varmış.varikoselden yana bi şikayeti yok eşimin ağrı gibi.ama yine de olabilir demiş doktor.burda yazılanları okudum da umutlandım.varsa da ameliyatla düzelir inşallah.buraya yazmak istedim ameliyattan da korkuyoruz ooooooffffffffffff.neyse öyle bi durum olursa ben de listedeyim.varikosel yoksa da takip edicem sizleri inşallah herkes şifa bulur bebiş heberleriyle dolar sayfanız...........Allah yardımcımız olsun

geçmiş olsun maviumutolsun varikosel ameliyatı çok basssit korkulcak bişi yok düzelme olurmu bilemiorum biz olalı 1,5 ay oldu dr düzelir dedi ama genede bilemiorum dua etmekten başka çaremiz yok sanırım

bize ameliyat fayda etti çok şükür ameliyat öncesi ileri hızlımız 0,sayımız 25milyon morfolojimiz%2 idi.ameliyattan 3ay geçtikten sonra ileri hızlımız%15 sayımız130milyon morfolojimiz%84 oldu aşılama yaptırdık dr olumluydu ama sonuç yine negatif oldu olmayacağı varsa olmuyor biz de biraz ara verelim dedik keçiboynuzu kürü+evicap kullanıyoruz 4.ayımızı da bitirdik bakalım hayırlısı.....

bende biran önce olsun istiyorum ve bu psikolojimi çok etkiliyor eşime yansıtmak istemiyorum ama bazen oluyor.sonra da üzülüyorumm 7 nisanda oldu ameliyat 3 ay geçse biran önce de yeni değerleri öğrensek ..bir an oluyor ki hiç bir zaman hamile kalamıycakmışım gibi geliyor..

hepimizde aynı düşünce var canım sanki olmayacakmış gibi olmasa ne yaparız diye düşünmekten kafayı yiyecez bu 3 ay nekadar uzun geliyo bi bilsen.fix soru bu sanki bebek yokmu sanki bütün dünya bir olmuş senin bebeğini bekliyo yok daha düşünmüyoruz demekten anlatmaktan bıktım tvde hamlelik proğramları parklarda bebekler herşey sanki bizim alehimize.ama bekleyecez sabredecez hayırlısı buymuş demekten başka bişi yapamayız

mrb kızlar eşim sonuçları almış varikosel demiş doktor.ameliyat demiş.kararsız kaldık özel hastane abartıyomu die düşünüyorum.bi de devlet hastanesine görünücez bi de ankaraya gidicez illada ameliyat derse olucak mecbur ama doktor %60 düzelir demiş ya yine düzelmezse.aslında değerlerim aşılamya uygun ama aşılama çok yıpratıyo bizi önce sorun hallolsun sora bebiş olsun istiyorum.şaşırdık kaldık.inşallah herkes şifa bulup kucaklar bebişini.

canım bu ameliyat sadece çocuk için değil ki ilerisi içinde önemli ilerde kanserede çevirebiliyomuş testislerde ağrılarda artabiliyomuş yani sadece çocuk olarak düşünme ameliyatı olun basit bi operasyon okadar korkmayın olduktan sonra sizde anlayacaksınız boşuna korkmuşuz üzülmüşüz diye.ameliyatınızı olun bekleyin ama beklemek istemiyoruz derseniz ameliyat olduktan sonra aşılamayı düşünebilirsiniz.geçmiş olsun canım

arkadaşlar benim eşimdede varikosel var ve bizede ameliyat dedi biz üniversite hast.prof. çıktık ve ameliyat için kendisi 1300tl istedi anestezi hariçmiş bize biraz çok geldi ama adam üroloji anabilim dalı başkanı kararsız kaldık acaba başka dr. damı gitsek

razis bu basit bir ameliyat diye biliniyor adam sizden çok para istemiş çoğu insan ücretsiz yaptırıyor,biraz daha soruştur,insaflı birini bulursunuz inşallah.geçmiş olsun..

teşekkür ederim leyl devlet hastanesine çok fazla güvenemiyorum belki asistanlara gidersek ücret almazlar ama insan bu defa korkuyor ameliyat çok kısa ve basit ama erkekler için önemli olduğu için önemseniyor sanırım

canım bizde devlet hast yaptırdık ama doktorumuz özeldi sadece 300 tl verdik bence sizde ii doktor verin ameliyata o doktorun girmesi için az bi miktar verin ii araştırın ama

X