Erkek İnfertilitesi Varikosel Ameliyatından Sonra Hamile Kalanlar

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
geçmiş olsun canım,öncelikle diğer yazılanları okuduysan basit bir ameliyat ve ameliyattan sonra hamile kalanlar da bayağı var,gecikmeden eşin ameliyat olsun sonra da gel beraber sayalım ayları,bakalım ne kadar zamanda bebişin sana gelecek ama ilk 3aydan sonra saymaya başlayacağız sabırlı olacaksın..

:CüvCüv:güzel dileklein için sağol inşallah gelir bebişim ameliyat olcak inşallahallahın izniyle gelir bebiş:CüvCüv:

bu varikosel de ne illet bişeymiş yaa..birçok erkekte çıkıyo..:eek:klava:eşimde bu hafta ameliyat olucak..3 ay bekleriz,sonuç değişmezse atıcam kendimi biyerden yaww.senağlama.fakültede yaptıralım dedik,sevkli gidiyoruz,buna rağmen 800 lira istiyolar..herkes anasının gözü olmuş..daha ortada hamilelik bile yok,milyarları döktük doktorlara-tatlicadiarzu-:..adama içirmediğim şey kalmadı..allahtan midesi sağlam,itiraz etmiyo..saraçoğlunun sitesinden bir kür sipariş ettim,167 lira,parayı verirken içim gitti,acaba kazıklanıyomuyuz diye..kargo geldi ki 1 paket çay..içiriyoz bakalım..allah sonomuzu hayır etsin ..bu kadar emek,masraf,stres..her ay elimde bir hiçle yüzleşmekten bıktım..:enbuyukkk:

öncelikle geçmiş olsun canım,duygusal anınızdan faydalanmalarına izin vermeyin,paralarınızı saçmayın,her duyduğunuza inanmayın,ameliyatı olduktan sonra yapacak tek şey beklemek tabi ki bitkilerden destek alınabilir ama bunun için ciddi paralar harcamaya gerek yok,aktardan çok daha ucuz fiyata keçiboynuzu alıp kaynatıp suyunu içirebilirsin eşine,ama sitres yapıp da süreçte kendinize maddi manevi eziyet etmeyin..

Selam arkadaşlar benim eşimde geçen hafta ameliyat oldu, etrafımda hamişler o kadar çoğaldı ki artık bende sabırsızlanıyorum. Allah hepimizin gönlüne göre versin:Saruboceq: Liste yapsak mı acaba? Eşi ameliyat olanlar tarihiyle birlikte yazsa? Ben sürekli giremiyorum ama zamanı ve isteği olan bir arkadaş varsa iyi olur diye düşünüyorum, hamiş kalma zamanını da yazarız yanına istatistik tutmuş oluruz? Ne dersiniz?? :uhm:

Hepinize sevgileerrra.s.a.s...

geçmiş olsun canım,acele etme sıkıntının büyüğünü atlatmışsınız,ameliyat olduktan sonra yapılacak tek şey beklemek..
iyi fikir herkes ameliyat tarihini yazsın ben o tarihleri bir msjda toplarım,
ilk tarih benden,bakalım ameliyattan ne kadar sonra hamile kalacağım;
6 Ocak 2009 ameliyat tarihi...

geçmiş olsun canım,acele etme sıkıntının büyüğünü atlatmışsınız,ameliyat olduktan sonra yapılacak tek şey beklemek..
iyi fikir herkes ameliyat tarihini yazsın ben o tarihleri bir msjda toplarım,
ilk tarih benden,bakalım ameliyattan ne kadar sonra hamile kalacağım;
6 Ocak 2009 ameliyat tarihi...

leylcim merhaba nasılsın..
bakamıyodum buraya uzun zamandır.mutlu ve umut dolu bir haber hamileyim:CüvCüv:
biliyosun benim eşiminde varikoseli vardı ve morfolojik bozukluk ve çok az spermi vardı.alman hastanesine gitmişdik ocak 21 de adetimin 3. gidip tüp bebek tedavisine başlıyacakdık ama şükür allahıma adet olmadım çünkü hamileymişim allahım ol dedi oldu.hepinize umut olsun istedim tez zamanda bu mutlu haberi sizde alırsınız inşallaha.s.

biliyosun benim eşiminde varikoseli vardı ve morfolojik bozukluk ve çok az spermi vardı.alman hastanesine gitmişdik ocak 21 de adetimin 3. gidip tüp bebek tedavisine başlıyacakdık ama şükür allahıma adet olmadım çünkü hamileymişim allahım ol dedi oldu.hepinize umut olsun istedim tez zamanda bu mutlu haberi sizde alırsınız inşallaha.s.
merhaba kızlar bende yeniyim.sehercim merhaba ayrıca gözün aydın.sevindim darısı bana ve tüm isteyenlere olsun.
kızlar benim eşimde varikosel ameliyatı olmuştu 28 EKİM de.geçen hafta tekrar sperm tahlili yapıldı.sayı 12 milyondan 31 milyon olmuş.ama hareketlilikte artış yok %16 toplam hareketlilik.bu yüzden ilaç tedavisine başladık.klomen,trental ve e vitamini kullanıyor.
3 ay sonra tekrar tahlil yapılacak.inşallah aşılamaya kalmadan hamile kalırım.:CüvCüv:

:nazar: ay inanmıyoruum çooook sevindim,allah kucağına almayı da nasip etsin :emir_bebek: ,mevlam ol diyince nasıl da oluveriyor.bilime imkansız gelsin mevlam da imkansız yok ki... :teytey: :teytey: :teytey:
canım yaa,dikkat et kendine,bize de dua et olur mu annecik a.s.

QUOTE=seherjik;5245793]leylcim merhaba nasılsın..bakamıyodum buraya uzun zamandır.mutlu ve umut dolu bir haber hamileyim:CüvCüv:biliyosun benim eşiminde varikoseli vardı ve morfolojik bozukluk ve çok az spermi vardı.alman hastanesine gitmişdik ocak 21 de adetimin 3. gidip tüp bebek tedavisine başlıyacakdık ama şükür allahıma adet olmadım çünkü hamileymişim allahım ol dedi oldu.hepinize umut olsun istedim tez zamanda bu mutlu haberi sizde alırsınız inşallaha.s.[/QUOTE]canım çok sevindim rabbim hayırlısıyla kucağına almayıda nasip etsin benim eşimde de varikosel çıktı ameliyat olcak inşallah bizdede veriri rabbim kendini fazla yorma güzel annecik............bizede dua et:CüvCüv::nazar:

kızlar bu arada yakalayabildiğim kadarıyla ameliyat tarihlerinden oluşan bir liste yapıyorum eksik ve yanlışları düzeltebilirsiniz,bu tarihlerden ne kadar sonra hamile kalacağız bakalım,hepimize umut olur inşallah.işte başlıyorum;
önce şöyle bir başlangıç yapayım ekim2007de eşi ameliyat olan nurce ocak2008de hamile kaldı.
13ekim 2008 nilos1981
4aralık 2008 mavioje
15temmuz 2008 Fadik
6ocak 2009 leyl
20ocak 2009 seynep

hepinize iyi dilekleriniz için teşekkür ederim moralinizi yüksek tutun imkansız diye bişey yok benimde normal yolla olma ihtimali % 2 idi demekki baya bi mesai yapmışız.....:KK70::KK70::KK70::KK70::KK70:
hepinize dua ediyorum tez zmanda mutlu haberlerini buaradan okuruz inşallah

kızlar bu arada yakalayabildiğim kadarıyla ameliyat tarihlerinden oluşan bir liste yapıyorum eksik ve yanlışları düzeltebilirsiniz,bu tarihlerden ne kadar sonra hamile kalacağız bakalım,hepimize umut olur inşallah.işte başlıyorum;
önce şöyle bir başlangıç yapayım ekim2007de eşi ameliyat olan nurce ocak2008de hamile kaldı.
13ekim 2008 nilos1981
4aralık 2008 mavioje
15temmuz 2008 Fadik
6ocak 2009 leyl
20ocak 2009 seynep

bizide eklersen sevinirim canım, eminim pek çok kişiye moral ve umut olacak listemiz:)) 19 ocak 2009 birebira!! inşallah güzel haberler paylaşırııızzz:)))

hepinize iyi dilekleriniz için teşekkür ederim moralinizi yüksek tutun imkansız diye bişey yok benimde normal yolla olma ihtimali % 2 idi demekki baya bi mesai yapmışız.....:KK70::KK70::KK70::KK70::KK70:
hepinize dua ediyorum tez zmanda mutlu haberlerini buaradan okuruz inşallah

Tebrik ederim Allah kucaklamak nasip etsin çoooooooooookkkkkkk güzell, darısı da bizlere inşallaahh!!

listemiz;
15temmuz 2008 Fadik
13ekim 2008 nilos1981
4aralık 2008 mavioje
6ocak 2009 leyl
19ocak 2009 birebira
20ocak 2009 seynep

bakalım ilk kim eksilecek hanımlar..
a.s.

kızlar benim eşiminde hareketli sperm sayısı %15 çıktı ve sol taraftada çok az varikosek çıktı.sperm sayısı arttırması için varikosel ameliyatı olacak eşim 10-15 gün içinde bi tarih ama tam tarih belli değil daha siz beni yazın tarihi ben sonra eklerim inş bu ameliyat işe yarar

listemiz;
15temmuz 2008 Fadik
13ekim 2008 nilos1981
28ekim 2008 zehra87
4aralık 2008 mavioje
6ocak 2009 leyl
19ocak 2009 birebira
20ocak 2009 seynep
aycank ameliyat yakında... :)

ameliyatı 3 ay olan arkadaşlar eşlerinizin sperm testlerinde nekadarlık bi artış oldu veyada ne gibi faydası oldu.bide bu ameliyat için önceden bişi yapmak gerekiyomu bi hazırlık hastanede bigün yatacakmış eşim yanımızda ne götürelim

canım küçük bir varikosel demişsin,sorun ameliyatla düzelir dedi mi doktor,tek doktorla yetinmeseydiniz.
benim eşim çift taraflı oldu gündüz oldu gece çıktık,genelde çift taraflıda 1gece kalıyorlarmış ama eşim çıkmak istedi,haklıda ameliyat olduktan sonra ev daha iyi hastane çekilmez.yanına geniş bir alt eşofman al ameliyattan sonra dar bişey giyemez,endişe etme basit bir ameliyat,eşim salı ameliyat oldu cuma işe gitti,başka sorun varsa cevaplarım canım

sağol canım yaa valla bikaç doktora gösterdik hepsi ameliyat dedi çünki sperm hareketliliği az ve morfolojide sorunluymuş tek taraflı olacakmış bir gün kalacak 3 günde evde istirahat etmesi gerekiyomuş ben değilde eşim çok endişeli ya hast enfeksiyon kaparsam vs kafasında bir sürü soru oluşturuyo aten bu erkeklerin canı hep tatlı pinpirikli oluyolar bi grip olsalar veremmiş gibi yatıyolar :)) yada benimki öle

çok şükür benimki bana eziyet etmedi 1hafta kadar yatarken bacaklarının arasına yastık koyup yattı(ilk sayfadaki mesajımda detaya indim okuduysan).iyi bir hastane ve doktor seçmişseniz endişe etme kalp ameliyatı değil sonuçta :) ayrıca hareketlilik için çok okumuşsundur ama ben yine hatırlatayım keçiboynuzu kürü yap.pahalı paralar döküp duygusal anınızdan faydalanmalarına izin verme,ameliyattan sonra yapılacak tek önemli şey beklemek...

X