Erkek İnfertilitesi Varikosel Ameliyatından Sonra Hamile Kalanlar

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
ya kızlar dr klomen werdimi sizlere klomen weren drlar warmış ben içeriğini okudum spermle ilgili şey yazio dr danışmadan kullansammı acaba bişi olurmu benmm koca dr gitmio yaa hep ertelio düzelir düzelir dioo

benim eşime günde yarım klomen verdi. artı çinko ve e vitamini verdi. l-argini de kendimiz burdan duyum üzerine aldık. aralıkta tekrar gideceğiz sperm sayımına. bizim varikosel değil. sadece sperm sayısı düşük. 3 milyon. varikosel çok hafif derecede var o da ameliyat gerektirmez dedi. sperm sayısının azlığı onunla alakalı değil dedi. nasıl bazı insanların boyu uzun, kimin kısaysa sperm sayısı da öyle birşey dedi.

ya kızlar benımde sımdı gıdıp o butun ılacları alıp esıme yedıresım geldı valla.her kafadan bır ses cıkıyor.kımı faydası olur dıyor kımı olmaz dıyor..
ben sadece esıme bal arısutu polen ve gınseng karısımı ıcırıyorum.tamamen dogal yanı.ramazandan sonra gorcez artık faydalı olmusmu olmamısmı..

sorularınız üzerine üşenmedim reçeteyi aradım buldum.acaba ben mi yanlış hatırlıyorum diye ama doğru l-arginine diye bi ilaç eşim 2. kutuyu kullanıyor.ama bu kavanozun üzerine yazmamışlar ismini.ayıca nasıl araştırdınız anlamadım ben google yazınca hep yabancı terimler çıkıyor.neye iyi geldiğini bilmiyorum ama tadı kötü değil fokur fokur filan etmiyor.eşim hiç tadından şikayet etmedi.sabah akşam yarım bardak suyn içine karıştırıyor.bazan de balın üstüne atıyıor.eczacı günde 2 kez bu ilaç mideye girecek nasıl istersen öle demiş ister suyla ister ekmekle ister balla...her eczanede kesinlikle bulunmuyor.eczacılara sorunca bu şu eczanede var diye gösteriyor.samsunda doğum evinin karşısındaki bi eczaneden alıyor eşim.

anladım canım benm biz bi dr gidelim yarında bu ilacı sölicem inş werir vermessede başka bi firmanın o ilacı war dışardan alınabilio bende onu alırım napiimm :sm_confused:

Varikosel ameliyatı olup sonuç alamamışsınız ama 2 ayrı husus var burada. Acaba gerçekten varikoseli varmıydı yani tanı doğrumu kondu ve acaba ameliyat başarılı oldumu yani artık varikosel ortadan kalktımı acaba ? Bunları bilmeden bu paraya tüp bebek yaptırın dememek lazım. Hem defalarca tüp bebek denenince erken menapozdu vs. bir sürü sakıncası var, ben eşimin ameliyatından sonra 3 bebek istiyorum inşallah, her sefer o eziyeti neden çekeyim, adam olsun düzgün ameliyatını bitsin bu çile.
Ayrıca Teoman hoca kendi hastalarının maillerine cevap yazdığını söyledi, sizin için arginin ve klomeni soran mail attım cevap gelir umarım, paylaşırım sizinle.

eet haklısın tüp bebekte çözüm diil düşündüğünde normal yolla olsun bende çok istiorum mesela 2 bi bebek istediğimde tekrar para nebilim eziyet kötü bişi....mail attığın için çok saol inş cwp yazarda sende bize sölersin öptmmm

walla benmde kafam karıştı şimdiden 100 mil ayırdım kenara :)))yarın dr gidicek eğer bişi wermesse bitkiselinden tut klomenine kadar hepsinden 100 ytl lik ilaç alıcam :))))))

ya kızlar bu ilaçların yan etkisi yokmuş zaten eşime dedim 2 ilaç var ama hangisini alıp kullansın kafamız karıştı ayrıca reçetesiz satılmaz diyorlar ama isteyen netten bile alabiliyor bitkisel çok şey denedik biz olmuyor ameliyatta doktor istemiyor offf böylede beklemeylede olmuyorki.....

Simdi Doçent Teoman Cem Kadıoğlu nun mailime cevabı geldi, bir kısmını aynen alıyorum;

Erkek kısırlığında kullandığımız ilaç tedavileri oldukça kısıtlıdır, bu alanda denenmiş olan onlarca ilaç ve bitki vs. bilimsel testlerde etkileri ispatlanmadığından terk edilmişlerdir.
Sperm hücrelerinin ağızdan alınarak hareketini arttırdığı bilimsel olarak ortaya konulmuş hiç bir ilaç veya madde yoktur.
Sadece sayı düşüklüğü olan hastalardan hormon testlerinde durumu uygun olduğu saptananlarında hormonlara etki edici ilaçlar kullanıyoruz, hormon eksikliği olanlarda da tamamlayıcı hormonal tedavi yapıyoruz.
Bana yazdığınız listedeki arginin, çinko vs. bir çok madde ile 15 yıl önce Çapa da yaptığımız tetkiklerde de, dünyadaki ciddi araştırmalarda da olumlu sonuç alınmamıştır.
Keçiboynuzu, vitaminler vs gibi maddeler de anlamlı etki sağlamazlar, bu maddelerin bazılarının uzun süre ve yüksek dozda kullanımı ile karaciğer sorunları yaşanabildiğini de bilmekteyiz, çok dikkatli olmak lazım.
Hormonlara etki eden Klomen de östrojenik etkisinin fazlalığı nedeni ile tercih etmediğim bir ilaçtır.
Eşinizin ileri derecedeki varikoselini mikrocerrahi olarak ameliyat ettikten 4 ay kadar sonra spermiyogram sonuçlarınızda belirgin düzelme bekliyorum.
Eğer gerekir ise eşinize ek bir tedaviyi o zaman değerlendiririz fakat gerek kalmayacağını umuyorum.

Arkadaşlar, ben burada adı geçen ilaç ve bitki vs. yi bir liste gibi yapıp yollamıştım, hocadan cevap böyle geldi. Bizim ameliyat randevumuza 1 ay kadar var daha, hastalarının maillerine hep cevap yazarmış, arada fazla kafasını şişirmeden başka uygun soru olursa gene yazarım.
Allah hepimizin yardımcısı olsun bu mübarek ayda...

kızlar bir degidne alıntıdır
ERKEK ıNFERTıLıTESıNıN AMPıRıK TEDAVıSıNDE KLOMıFEN SıTRAT VE L-ARGıNıN KOMBıNASYONU
ıbrahim BOZKIRLI, Zafer SINIK, Kenan ıSEN, Hasan BıRı

Amaç: ıdiopatik erkek infertilitesinde klomifen sitrat, L-Arginin ve klomifen sitrat ile L-Arginin kombinasyon tedavisinin sperm parametreleri ve gebelik oranları üzerindeki etkisinin saptanması.

Çalışmanın Yapıldığı Yer: Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalı, Ankara.

Materyal ve Metod: ınfertilite şikayeti ile kliniğimize başvuran oligo ve/veya astenospermisi olan 476 hasta çalışmaya alındı. Hastalar 3 gruba ayrılarak, 84 kişilik 1. gruba klomifen sitrat (25 mg/gün), 168 kişilik 2. gruba L-Arginin monohidroklorür (2x4gr/gün) ve 224 kişilik 3. gruba klomifen sitrat (25mg/gün) L-Arginin monohidroklorür (2x4gr/gün) kombinasyon tedavihsi verildi. Tedaviden 3 ay sonra hastalar sperm parametreleri ve gebelik oranları açısından değerlendirildi.

Bulgular: Klomifen sitrat grubunda sperm parametrelerinde istatistiksel olarak anlamlı düzelme bulunmazken, L-Arginin grubunda sadece sperm hareketlerindeki düzelme anlamlı bulundu (p<0.005). Klomifen sitrat ile L-Arginin kombinasyon grubunda ise sperm sayısı ve sperm hareketinde anlamll düzelme elde edildi (p<0.05). Sperm morfolojisindeki değişim her 3 tedavi gurubunda da anlamlı bulunmadı. Gebelik oranları sırasıyla &#37;15.5, %16.1 ve %25.9 olarak saptandı..

Sonuçlar:ıdiopatik ınfertilitenin ampirik tedavisinde klomifen sitrat ve L-Arginin kombinasyonu tek başına klomifen sitrat ya da L-Arginin tedavisine göre daha başarılı bulundu.
Türk Fertilite Dergisi

Merhaba ,
Benim eşim ekim 2007 de olmuş ameliyatı ..bizde 23 kasım 2008 de evlendik ocak 15 de 4 haftalık düşük yaptım ... şuan korunuyoruz acaba düşüğün sebebi sperm kalitesizliğinden olabilir mi?

aman yokya ben vazgeçtim ilaçtan iyice kötü olur falanda zaten sperm değerlerimiz iyi ilaçlada varikoseli düzelticek halimiz yok neyse biz yola ilaçsız devam edelim ama inş kullananlar gebe kalır.

Merhaba ,
Benim eşim ekim 2007 de olmuş ameliyatı ..bizde 23 kasım 2008 de evlendik ocak 15 de 4 haftalık düşük yaptım ... şuan korunuyoruz acaba düşüğün sebebi sperm kalitesizliğinden olabilir mi?

walla bilemem ama dr teoman war çapada onun sitesine gir orda yazio oda düşer dio

merhaba kızlar sayfalar baya ilerlemiş, cucuxxx canım hangi ilaç düşürürmüş ben anlamadım

sedas çok teşekkür ederim kırmayıp sormuşsun.dr benim eşime ameliyattan sonra 4. ayda verdi.kanla hormon testine baktıktan sonra.bizim değerler yükselmişti zaten.2. kutuyu kullanıyor eşim.aslında 1hafta sonra kontrole gitmesi lazım ama oruç malum.test vermez ben de ramazan bitisn bayramda da kaçamak bi tatil yapalım sonra gidersin dedim çok sevindi :)

çok umutsuz olacak ama bence topiğin adını değiştirelim.varikosel ameliyatından sonra hamiş kalamayanlar diye :KK43: baksanıza hamişler yok ortada...

kızlar merhaba.sedas saol canım bılgılendırdıgın ıcın.su mubarek gunlerde bol bol dua edıcez elden bısey gelmıyor malesef..

walla bilemem ama dr teoman war çapada onun sitesine gir orda yazio oda düşer dio
kızlar boş verin hiç bişey bilmiyelim bence araştırdıkça bildikçe kafaya takıyo insan en azından ben öyleyim..gerekeni yapıp zamana bırakalım veren allah onlar birer sebep allah vericekse ölede böle de veriir..

Kızlar ,bız dunyanın vıtaminini kullandık,arginin,carnitin,antioksidanlar,a,c,e vitaminleri,folik asit,3 ay düzenli keçiboynuzu kürü,1 ay havuc suyu kürü,1 ay polen vs....varikosel ameliyatı da olduk.. 3 ay sonrakı testlerde ,bu kadar seyın uzerıne degerler yarıya düşmüştü...o yüzden bu sperm testlerındekı dalgalanmaların nedenı bence bu kÜrler ,kullanılan ılaclar degıl,ve bu iyileşme ,kotuye gıtmenin nedeni tıpta bılınemıyor ve hepımız birer denek durumundayız....olacagı varsa oluyor ..diğer hepsi hikaye...ayrıca teoman cem kadıoglu ve muayenesıne de guvenmıyorum...genel cerrah akrabamız var,sakın ha oyle mılyarlar falan vermeyın,bız ona ameliyat bıle demeyiz dedi...bız cıft taraflıyı 1500 tele olmustuk...profosöre..ona bıle gereksız para vermıssınız dedi..aklnızda bulunsun..yaşı genç olanlar bayanların eşleri ameiyat şanslarını denesin,diğerleri tüp bebege gecsin,ben bu sekılde dusunuyorum artık...

kızlar bukadar kafanıza takarsanız bukadar araştırmacı olursanız zaten olacağı varsada olmaz neden hep rahat olun takmayın vs diyolar int her yazılan doğru değildir her ilaçda herkese aynı etkiyi göstermeyebilir bu vaitamin bile olsa kürler bile olsa...eşleri yeni ameliyat olan arkadaşlar biliyorum heyecanlısınız hemen 3 ay geçsin isiyorsunuz ama 3 ay geçincede çok şey değişmiyo sonra bi 3 ay daha.en son hamile kalan arkadaşımızla aynı zamanda test yaptırmıştık ileri hareketli sperm &#37;1di onun eşine tüp bebek söledi doktorlar.bizimde ileri hareketli sperm %30 un üzerine çıkmıştı sayıda yüksekti morfolojide yükselmişti.doktorumuz dediki bu değerlerle her an hamile kalabilirsin ama 3 ay geçti üzerinden hala tık yok.demek istediğim siz ne yaparsanız yapın istedğiniz kadar ilaç kullanın hemen banyo yapmayın belinizin altına yastık koyun vs zamanı gelmişse oluyo zaten.bende ilk zamanlar çok panik olmuştum ama boşuna üzülmüşüm okadar herşeyin hayırlısını istiyoruz ama her ay hamile kalamayınca hayılısı demekki böleymiş diyemiyoruz üzülüp ağlıyoruz.bence sizde bukadar takılmayın araştırmayın kafanız karışmaktan başka bi işe yaramıyo ayrıca her duyduğumuzu denetmek için eşlerimize baskı yapıyoruz onlarıda bunaltıyoruz.bi düşünün arkadaşlar onların durumu daha zor sölemeselerde kendilerini suçluyolar hem kendimizi bukadar yıpratmayalım hemde ilişkimizi.

X