2009 şubat anneleri sizce normal doğummu sezeryanmı?

_DURU_24

BÜYÜK VE KÜÇÜK AŞKNA AŞIK
Kayıtlı Üye
11 Kasım 2006
1.660
18
41
şubat anneleri....sizce ne yapsak normalmi sezeryanmı....siz hangisini istiyorsunuz..sebebi...istemeyisinizin sebebi....

öncelikle ben başlıyayım
cok kararsızım...
şuan için bas aşagı duruyor kızım normal görünüyor..fakat haftaya catı muaynem olucak...kesin belli olur...
sezeryanda vajina bozulmuyor iyi yanı kötü yanı kilo gec gidiyormus göbek kalıyormus dogumdan sonra acı cekiyon zor ayagı kalkıyon...

normal iyi yanı bebeğini ilk sen görüyon rahmin temizleniyor kilo cabuk gidiyor göbek kalmıyor diyorlar...kötü yanı vajina genişliyor...

acaba hangisi iyidir valla kararsızım aslında normali cok istiyorum ama ya sekli bozulursa :jeyyar:

evet sıra sizde sizin bellimi hadi bakalım fikirlerinizi yazın...

canim ben normal dogumu tavsiye ederim epidural alabilirsin agrisiz dogum yaparsin ozaman. kac kilo aldin?

valla kızşar benim oğluşta baş aşağı çok korkuyorum normalden ama kaynanam annem vs herkes normal diyor kociş bana bıraktı ben şuana kadar 8 kilo aldım bu arada

bende çok iki arada bir derede kaldım ama sanırım kararımı verdim artık.sezeryan olucam. doktorumunda önerisi sezeryan.aslında bebeğim normal doğum pozisyonunu almış ama ben sezeryana karar verdim artık.tabi kısmet yinede bakarsınız aniden sancım tutar miniğim erken gelmeye kalkarsa normal bir sürecede girebiliriz.ama planım sezeryan benim.hayrılısı olsun hepimiz için.

benim bebegimde bende normale müsaitiz.ama son andada olsa ters durum olmadıgı sürece normal düşünüyorum.herşeyin normalinin iyi olucanı düşünüyorum

şubat anneleri....sizce ne yapsak normalmi sezeryanmı....siz hangisini istiyorsunuz..sebebi...istemeyisinizin sebebi....

öncelikle ben başlıyayım
cok kararsızım...
şuan için bas aşagı duruyor kızım normal görünüyor..fakat haftaya catı muaynem olucak...kesin belli olur...
sezeryanda vajina bozulmuyor iyi yanı kötü yanı kilo gec gidiyormus göbek kalıyormus dogumdan sonra acı cekiyon zor ayagı kalkıyon...

normal iyi yanı bebeğini ilk sen görüyon rahmin temizleniyor kilo cabuk gidiyor göbek kalmıyor diyorlar...kötü yanı vajina genişliyor...

acaba hangisi iyidir valla kararsızım aslında normali cok istiyorum ama ya sekli bozulursa :jeyyar:

sezeryanla doğum yapan birisi olarak bu söylediklerine katılmıyorum canım. öncelikle sezeryanla göbek falan kalmıyor bebeğim doğalı daha 1 ay olmamasına ragmen göbeğim dümdüz. 2 hafta içinde 12 kilo gitti zaten. bebeğimi yine ilk ben gördüm çünkü epidural oldum. epidural olduğu için acı çektiğimi de söyleyemem sadece yattığım yerden kalkarken zor oldu ve ben 2. günden beri ayaktayım. kısaca ben çok memnun kaldım ama benım memnun kalmam senınde kalacagın anlamına gelmez. senin için hayırlısı olsun sağlıkla alırsın inşallah bebeğini kucağına

ahhhhh!!! doğum yaklaşıyoooorrrr!!!

herkeste aynı telaş, aynı korku varr, en kötüsü de kararsız kalmak,

ben de normali çok çok isteyenlerdenim, ama dayanamazsam diye çok kokruyorummm

çünkü ben adet sancısına bile dayanamayıp hastaneye giden insanım

ya doğum sırasında kaslarımı sıkarsam, bebeğin başını sıkıştırırsam
ya ıkınmazsam
ya bebeği bu yüzden oksijensiz bırakırsam diyeeee düşüne düşüne ödüm patlıyor

düşünmemin ne gecesi var ne gündüzü artık, geceleri uykum kaçıyor

arada bir kasılmalarım oluyor, ahhhh diye inleyip ellerimi sıkıyorum acımdan

peki bu sancı bu kadar hafifse doğum sancısı nasıl çekilecek yaaa

ama nedense normal doğumdan da vazgeçemiyorum, inatla deneyeceğim arkadaş diyorum

müthiş bir içgüdü bu yaaa, korktuğum halde karşı koyamıyorum, illa normal doğum diyorum,

hayvanlar bile doğuruyor ben mi doğuramayacağım diye moral veriyorum kendime

sezeryan doğum değil, ameliyat, sezeryanda bu özel duyguyu yaşayamayacağım için sanırım aklımın köşesinden bile sezeryan olmak geçmiyor

vajinal bozulmaya gelince, bebek çko büyük olmadığı sürece bence, vajina kendini toparlayacaktır, çünkü Allah kadını buna göre yaratmış, mutlaka toparlanacaktır, haa belki bu toparlanma 1 yılı alır ama mutlaka toparlanır diye düşünüyorum ben

bence en iyisi normal doğum yapmış annelerin bu konu hakkındaki düşüncelerini almak,,, daha faydalı olur

öncelikle ben başlıyayım
cok kararsızım...

canım senin kızın maşallahı var daha şimdiden 3500 olmuş bence sen normal doğum düşünme ama dr.unda seni uyarması lazım ya seninki böyle giderse 40 haftada 4500 gibi olur ve çokta zor olur normal doğumun en doğru karar sana ait ama 4 kilonun üstünü genelde sezaryana alıyorlar doğum zor olur diye

öncelikle ben başlıyayım
cok kararsızım...

valal durucum bız ne desek boş..benım gebelıgım suan norma dogum gösaterıyor ama son ana kadar bellı olmaz..bı bakarsın sancım olmaz,acıklıgım olmaz sezeryan olur..ama tabıkı herseyın normalının güzel oldugu kanaatınde bırısı olarak dogumumunda normal olmasını arzu edıyorum..ama son ana kadar bellı olmuyor..

walla kızlar ben de normal dusunuyorum ama su vajina olayı korkutuyo benı de. ama bazen diyorum "en dogalı bu, elbet toparlanır" sonra cesaretlenıyorum :)
onun dısında hıcbır suphem yok normal dogum konusunda
bır aksılık olmazsa normal yapacagım, kısmet , bakalım..

bizimde şuan ki durumumuz normali gösteriyor ve bende inatla normal doğum istiyorum ve doktorumada söyledim oda normal dedi olurda son anda açılma olmaz bebek büyük olur gibi şeylerden sezeryan der ise yapacak birşey yok doktorumuza güvenmeliyiz bizim ve bebeğimiz için en iyisini düşünecektir.ama olurda normal zor vakum derlerse kesinlikleeeee istemem.herzaman şakasınıda yaptım çatır çatır normal doğum istiyorummm.ve korkmuyorumda çünkü sonra bana kalacak şeyi yani tatlı bebeğimi düşündükçe bir an önce olsun istiyorummm

selam kızlar bende şuba annesi olucam inşalah ben sezeyan olucam ormal çok istemiştim ama benim salık problemlerim yüzünden sezeryan olacağım allah hepimze hayırlısını nasip etsin

kızım normal doğum pozisyonunda
başı doğum kanalına girmiş
ve rahim agzı yetmezlıgı oldugu ıcın rahımım 5,7 cm açık
normal dğumdan başka bir alternatifim kalmıyor
rahim bu kadar açık olup sezeryan olmak saçma olur saırım :S

kızlar benim kızım 3500 gr dı 36+3 te cumartesi günü.dr dedi normal dogumu beklersek 4 kiloyu bulur diye çünkü 2 hafta önce gittik..3 kg dı...bu hafta 3,500 okmus...2 haftada 500 gr alıyo...yani normal dogumu beklersek 4 kilo yada gecer bile...doktorum da dediki bebek 2750-3 kilo olsaydı catın darda olsa problem olmaz dedi alırdık..ama bebek 4 kilo olursa catında dar olursa seni zorlar dayanamayabilirsin...dedi..yani bebeğin sıkısma durumlarıda oluyomus dısarıdan duyduklarıma göre omuzu cıkabiliyomus catı dar olursa ve kilolu olursa...bende cok normal istiyorum...cuma günü kararımızı vercez muayneye göre..ama ben illada normal isteyebilirim...ne yapıcam bilmiyorum..siz olsanız ne yapardınız bana bi akıl verin...bebeğiniz kilolu catı dar yada normal ama bebiş 4 kilo yada üstü...ne yapardınız ..yardım edin bana yaa...

kızlar benim kızım 3500 gr dı 36+3 te cumartesi günü.dr dedi normal dogumu beklersek 4 kiloyu bulur diye çünkü 2 hafta önce gittik..3 kg dı...bu hafta 3,500 okmus...2 haftada 500 gr alıyo...yani normal dogumu beklersek 4 kilo yada gecer bile...doktorum da dediki bebek 2750-3 kilo olsaydı catın darda olsa problem olmaz dedi alırdık..ama bebek 4 kilo olursa catında dar olursa seni zorlar dayanamayabilirsin...dedi..yani bebeğin sıkısma durumlarıda oluyomus dısarıdan duyduklarıma göre omuzu cıkabiliyomus catı dar olursa ve kilolu olursa...bende cok normal istiyorum...cuma günü kararımızı vercez muayneye göre..ama ben illada normal isteyebilirim...ne yapıcam bilmiyorum..siz olsanız ne yapardınız bana bi akıl verin...bebeğiniz kilolu catı dar yada normal ama bebiş 4 kilo yada üstü...ne yapardınız ..yardım edin bana yaa...
canım bence riske atma bebegını ve kendını tabıkı normal yapabılsen ıyı olur ama 4 kılonun uzerındekılerı doktorlar sezeryana alıyolar dıye bılıyorum allah hakkında hangı dogum hayırlıysa onu nasıp eylesın canım...

slm kızlar,
ben kesinlikle sezeryan istiyorum.Bir şekilde kiloyu veririz.ÇÜNKÜ BEN KORKUYORUMMMMMM....

bende szaryen olucam kordon dolanması olduğu için hayırlısı ne ise o olsun arkadaşlar...........

Ben sezaryen olacağım nasipse.Hem şekerim yüksek hem de tüp bebek olduğundan doktorum riske atmayalım dedi.Zaten normalden korkuyorum.İnanılmaz adet sancısı çektiğimden bu acıya katlanamam gibi geliyor.Hayırlısı.Herkse sağlıklı doğumlar...

durucum bence sen sezaryanı tercih et geçen gün bir bayanla konuştum bebeği kilolu olmadığı ve çatısı da uygun olduğu halde bebek doğum esnasında oksijensiz kalmış ve doğumdan sonraki 3 gün içerisinde sayısız havale geçirince bebeğin beyni zarar görmüş ve 1,5 yaşında olmasına rağmen gelişimi çok geriymiş doktorlar özürlü kalma ihtimali çok yüksek diyorlarmış yani şimdilik hiçbir şey belli değilmiş benim şuanki düşüncem çatım müsait olursa normal doğum ve bebeğim de aynı gelişimi devam ederse 3,5 kilo civarı olacak ama kadının anlattıkları karşısında ben bile korktumki sen hiç risk alma canım şahsen ben bebeğim 4 kiloyu geçerse kesinlikle sezaryanı tercih ederim

X