Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Ceviz Kabuğu Kürü - Sac Dökülmesine Karsi Ahmet Maranki'nin Tarifi

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
B

b_u_y_c_u

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi b_u_y_c_u
Saç dökülmelerini önlemek için Ahmet Maranki’nin Ceviz kabuğu kürü:

20 tane cevizin kabuğunu, 1 litre suya koyarak 10-15 dakika kaynatın.Elde edilen ceviz kabuğu suyu ile her gün sabah ve akşam saçlarınızı yıkayın. Düzenli uyguladığınızda kısa sürede saç dökülmeniz duracaktır.

Bu formülü bugün gördüm ve hemen başladım sizede söylemek istedim (( belki daha önce söylenmiş olabilir )) on tane ceviz kabuğunu 1 litre suda 15 dakika kaynattıktan sonra saçımı bu suyla yıkadım eğer 3 hafta boyunca düzenli olarak yıkanırsa saç dökülmesi bitiyormuş...hihoyyyt inş.. dedikleri gibidir.. yıkadıktan sonra saçlarımı taradım normalde tarakta birsürüüüü saç olurdu ama eskisi kadar çok yoktu vede saçlarım yumuşacıktı kaydirigubbakcemile2 yani denemekte fayda var galibaa şakkıdı

Son düzenleyen: Moderatör:
  • Konu Sahibi b_u_y_c_u
güzelim bu yöntemi bende duydum.ayrıca ceviz kabuğunun beyazları boyama özelliğide var.düzenli kullunımda beyazları kapatıyomuş.hihoyyytbi büyüğümüz kınasına ceviz suyu katarak kızılı daha koyu düşürdüğünü söylemiştiCADIARZU

• Konu Sahibi b_u_y_c_u
canım bende bugün bir dergide okumuştum yalnız 10 tane ceviz kabugu yazıyordu ayrıca ceviz yagı ile saça masaj uygulaması saç dökülmesi önler ve saçlı deriyi beslermiş.göz çevresindeki kırışıklıkları gidermede ve dudak çatlmalarını iyileştirmek,ceviz yagıyla ergenlik sivilcelerinde ve yüzdeki lekelere masajj uygulaması bu şikayetlerin giderilmesine yarımcı olurmuş

• Konu Sahibi b_u_y_c_u
güzelim bu yöntemi bende duydum.ayrıca ceviz kabuğunun beyazları boyama özelliğide var.düzenli kullunımda beyazları kapatıyomuş.hihoyyytbi büyüğümüz kınasına ceviz suyu katarak kızılı daha koyu düşürdüğünü söylemiştiCADIARZU

haklısın olabilir birde yaş cevizin kabugu olur yeşil o da baya etkili olur sanırımCADIARZU

• Konu Sahibi b_u_y_c_u
Yaş cevizin yeşil kabuğu mu yoksa sert olan kahverengi kabuk mu kaynatılacak anlamadım???
Açıklayabilir misiniz?

• Konu Sahibi b_u_y_c_u
slm arkadaslar ben buraya uzun süreden kayitliyim ve bazi konulardan bilgi alirdim kendim fazla bilgi ve tecrübeye sahip olmadigim icin geride kalmayi tercih etmistim.Ama bu ceviz kabugu küründe yardimci olabilirim umarim cevabim sizin isinize yarar. Bende tv den duymustum ahmet marankinin ceviz kabugu küründen yesil kabugu yoksa sert kahverengi kabugumu diye bende düsünmüstüm sonra internette sert kahverengi kabugu diye buldum arastirmalarim sonunda ve denedim... arkadaslar sonuc süper ben 3 hafta kullanmadim sadece her yikama sonrasinda sacimin diplerine fis fis ile islattim 3-5 yapilisimdan sonra saclarimin dökülmesi durdu saclarim bundan evel avuc avuc dökülürdü kabus gibi ama artik cok az dökülüyor o kadarda olsun artik dogal ama inanin müthis ise yariyor annemde ikna oldu oda artik kullaniyor umarim sizdede ayni sonucu gösterir:dance:yerimseniben

• Konu Sahibi b_u_y_c_u
slm arkadaslar ben buraya uzun süreden kayitliyim ve bazi konulardan bilgi alirdim kendim fazla bilgi ve tecrübeye sahip olmadigim icin geride kalmayi tercih etmistim.Ama bu ceviz kabugu küründe yardimci olabilirim umarim cevabim sizin isinize yarar. Bende tv den duymustum ahmet marankinin ceviz kabugu küründen yesil kabugu yoksa sert kahverengi kabugumu diye bende düsünmüstüm sonra internette sert kahverengi kabugu diye buldum arastirmalarim sonunda ve denedim... arkadaslar sonuc süper ben 3 hafta kullanmadim sadece her yikama sonrasinda sacimin diplerine fis fis ile islattim 3-5 yapilisimdan sonra saclarimin dökülmesi durdu saclarim bundan evel avuc avuc dökülürdü kabus gibi ama artik cok az dökülüyor o kadarda olsun artik dogal ama inanin müthis ise yariyor annemde ikna oldu oda artik kullaniyor umarim sizdede ayni sonucu gösterir:dance:yerimseniben

fisfis yaptiktan sonra bekletip duruladin mi yoksa ceviz suyumu kaldi sac diplerinde ?

• Konu Sahibi b_u_y_c_u
fisfis yaptiktan sonra bekletip duruladin mi yoksa ceviz suyumu kaldi sac diplerinde ?

Yok canımm saçının durulamıyosun öylece kalıyoo.. Yani havlu falan biraz renkleniyo ama etkisi muthiş..yerimseniben kesinlikle tavsiye ediyorum.. Ben 10 tane ceviz kabuğunu 1 litre suda 15 dk ka kaynatıyorum sonra duştan çıkınca son kez onu başıma döküyorum ve çıkıyorum. Ayrıca tavsiye eğer yapacaksanız cevizleri kırın 10 ar 10 ar poşetleyin sonra her duşta 1 litre suyun içine atın kaynatın canlarımm..

İnanın çok etkili.. sengözlerimebaksanab

• Konu Sahibi b_u_y_c_u
Ben eskiler yeşil kabuktan yapıyomuş diye biliyorum. Ama kahverengi de arkadaşların deneyimlerine göre güzel sonuç veriyor demek kişutarafagitti

bende deniyim yha supermis..
kaynatip sampuandan oncemi yoksa sonra mi yikicagiz o suyla??
ve yikatiktan sonra oyle mi kalicak temiz suyladami yikicagiz..

sirine66 ne yazikki simdi icerde degilsin ama birdahaki gelisinde cevablarimi görürsün ve insallah uygularsin cünkü bu ceviz suyu harika birsey ya. hem fazla masrafli degil hemde basit ugrastirici degil. sorularina gelince saclarini yikadiktan son 1 litre yapildigi icin 20 ceviz kabuguyla ben bir fis fisa doldurdum ve saclarima yikadiktan sonra basimi öne egrerek fis fisla saclarimin diplerine SIKIyor sonra havluya sararim.. yani sac diplerine o suyu SIKtiktan sonra yeniden durulamaya gerek yok ayni su gibi cünkü ne bir koku felan kalmiyor deneyin cok memnun kalcaksiniz insallah baska deneyen sonuc alan lütfen yazsin sırnaşık şey:enbuyukkk:

ewt yaşmı kuru kabukmu aydınlatırsanız sevinirim tşkrler

vallah xxzeynepxx senin konuyada ben soru sormustum simdide senin soruyu ben cevablayim :1hug::1hug: ben kuru kabugunu yani kahverengi renginde olan sert kabugunu kullandim ve cok memnumun banyodan ciktiktan sonra fis fisla sacima yediriyorum saclari yasken taradigimda dökülmüyor ve daha kuvvetli sırnaşık şey ahmet maranki bunu kür olarak anlatmisi yani her gün 3 hafta boyunca bu su sac diplerine sürülmeli sonrada 3 ay sonra felan tekrarlanmasi gerekir istege bagli öyle demisti ama ben üsendigim icin her yikadigimda sürüyorum ve süper birsey tavsiye ederim:teytey:

bahsettiğiniz ceviz kabuğunu nerden temin ettiniz arkadaşlar aktarlardanmı:uhm:

Ben de 1 aydır kullanıyorum, her yıkanmadan sonra saçlarıma döküp çıkıyorum. Ama hiç bir katkısı olmadı. Bana en iyi gelen tarçınlı saç bakımı ama onu uygulamak zor geliyor.

merhaba arkadaslar bu ceviz suyuna taktim elimden geldigince sorularinizi cevab vermeye calisacam:1hug: vallah cevizin kabuklari aktarda satiliyormu bilmiyorum :uhm: ben almanyada yasiyorum kisin ve ara ara kabuklu ceviz satilir buralarda bizim evde zaten fazladan ceviz tükedildigi icinde almistik ahmet marankinin formulünün duyuncada denedik... yani annem ve ben ikimizdede cok fayda sagladi kullandigimiz sürece saclarimiz cok ama cok az dökülüyor sırnaşık şey:teytey::enbuyukkk::nazar: turuncum senin sorununa gelince sen duydugum ikinci kisisin abimde kullanmisti fayda etmedigini söylemisti :çok üzgünüm: galiba herkesde ayni etki yapmiyor :çok üzgünüm: belki ölcüleri yanlis kullanmissindir yada sac diplerine iyice yedirnmedin bilemigmiycem kafamçokkarıştı tarcinli bakim nasil oluyor canim birkere daha duymustum ama hatirlamiyorum simdi bir anlatsan cok sevinirim tessekür ederim baska deneyenlerinde cevablarini merak ediyorum yada sorunuz varsa gördükce cvablamay calisacam insallah hepimizin saclari diledigimiz gibi olur şakkıdı:teytey::enbuyukkk:

Tarifi tam uyguladım canım, hala da devam ediyorum olmuyor. Tarçın ısıtılmış zeytinyağı ve balla yapılan tariften söz ettim. Bir kere de etkisi oluyor. Ama taçın eriyen bir şey olmadığı için saçtan arınmıyor. Saçlar kurudukça kum gibi dökülüyor. O yüzden devam etmedim. Ama gördüğüm en etkili karışım.

Arkadaşlar şimdi tam ceviz zamanı.Bu tarihleri kaçırmayın.Bende bir hafta kadar önce 8-10 tane ceviz kabuğunu ağaçtan toplayıp kaynattım.Benim bahsettiğim yeşil olan kabuğu.Kahverengi koyu bir su salıyor.Sonra onu boş bir sprey şişesine boşalttım.Saçım ıslakken kuruyken aklıma geldikçe sıkıyorum.Benim amacım tek tük çıkan beyazları kapatmak.Beyazları kapatıp kapatmadığını ilerleyen günlerde unutmazsam yazacağım.Ancak şunu kesin olarak belirteyim ki,ceviz suyu doğal bir saç spreyi gibi.Saçımdaki tülermeyi gideriyor.Ayrıca sanki çok güçlü saçlarım varmış hissine kapılıyor insan.Kökleri kuvvetlendiriyor.Bunu gözlemledim.

arkadaşlar benim saçlarım açık kumral bu kürü yaparsam koyulaşırmı ki??

bunu ilk defa okuyorum halaa devam eden var mı bu küre ve etkisini gören. birde şunu sormak istiyorum ceviz kabuğunu kaynatıp bir şişeye koysak ne kadar süre saklayabiliriz yoksa hergün mü kaynatmamız gerekli.

X