sevgililikten evlliliğe geçerken tanışma tanıştırma sorunu

sahra87

Bilemiyorum...
Kayıtlı Üye
7 Mart 2008
1.101
5
merhaba arkadaşlar..konulrı aradım taradım bi türlü bulamadım eğer bununla ilgili bir konu açılmışsa oraya yönlendirebilirsiniz:)))..şimdi benim 5 yıllık bir ilişkim var.annem biliyor ama tanışmadılar..bu sene okullarımız bitiyor işti askerlikti derken 2-3 sene sonra evlenmeyi düşünüyoruz..peki şimdi benim ne yapmam gerekiyor?yani ben onun annesiyle tanıştım.onun ne zaman tanışması gerekiyor annemle.ve ayrıca babalarla tanışma oluyor mu?siz neler yaptınız?bir de aileler birbirilerini ilk defa istemeye geldiklerinde mi görecek?onlar da tanışmalı mı istemeden önce..bi kaç gündür bunun üzerine kafa yoruyoruz ve işin içinden çıkamıyoruz...sizler isteme olayından önce nasıl bir yol süreç izlediniz?gerçekten büyük bir dert olmasa da sıkıntı yaratıyor tanıştırma mevzusu falan.. :nazar: :uhm:

Canım ben eşimin ailesiyle bir gün dışardaydık, telefonda konuşurken çaya davet etmiş kayınvalidem öyle tanıştım, Oda birgün eve beni bırakmaya geldiğinde 5 dakika uğradı içeri annemde tanıdı, Bir daha oda geliyordu bize, bende onlara gidiyordum, Hep beraber yemek yiyorduk Zaten ciddileşince, onun ailesi ailece tanışmaya gelir, Yada anneleri gelir gündüz tanışmaya, hani kız görmeye derlerya , anneler tanışmıştı, Zaten o zaman söz nişan alıncaklar falan konuşulur
Hayırlısı olsun arkadaşım, tatlı dertler bunlar, Allah tamamına erdirsin

Bence o tamamen size kalmis canim, ailelerinizle konussun bi onlarin fikirlerini da almis olursunuz.
Benim ailem zaten esimle tanisiyorlardi . Ailesine gelince ailesi uzak sehirde oldugu icin tek telefonda konusmustuk tanismistik, sonra ilk defa istemeye geldiklerinde yuz yuze tanismistim.

yani işte ne biliyim ben annesiyle tanışıyorum tamam annem de bi şekilde onunla tanışır o kolay ama aileler nasıl tanışıcak babalar falan mesela..ne biliyim adam daha önce hiç görmediği bi adamın oğlunamı kız verecek:)))

Bizim babalar gorusmediler valla esimin ailesi bize cok uzakti ..istemeye geldiklerinde tanismislardi :) ama telde felan konusmuslardi bir kac sefer. bilemiyorum eger yakin kaliyorsaniz yemege kahveye felan cagir ailesini ne bilim :)

Aklima kuzenim geldi.. oda gelen ay sozlenecek. O ailesine konuyu acmisti soyle bir erkek felan var diye.sonra erkek babasini alip amcamin is yerine gitmisti :)) tanismak icin..

işte memleketler farklı olunca o biraz mümkün olmuyor demekki farklı memleket olunca babalar kızlarını tanımadan veriyor:))aslında saçma tanıması gerekit önce babanın ama maalesef bizim toplumumuzda biraz zor öyle şeyler...yani en azından kadınlar tanışır belki..

ayyyy bu konu benim de beynimi kemiriyo nolcak netcez babam ne dicek ya kötü bişi derse falan filan..
stresli iş bunlar vesselam..

Simdi esimi ailesi uzakti ama esim burda okuyordu.
Babamda ailesini bu saatden sonra ne kadar taniyabilirim demisti cocugu tanimam lazim , cocuk iyi ise ailesi de iyidir mutlaka demisti bana. Esimi okuldan alip is yerine gotururdu nereye gitse esimi gotururdu tanimak tanismak icin. Sonra babam bir sure sonra olur kizim bu is demisti :) Cocuk cok efendi orf adetlerini bilen ailesinden uzak oldugu halde bunlari unutmayan bir genc belli ki iyi bir aileden gelmis. demisti. Ve sozlenmistik :)
Ahhh ne gunlerdi o gunler ya :)

ne güzel yaa:))) bizim ikimizinde aileleri farklı şehirlerde biz de ailelerimizden farklı yerlerdeyiz maalesef...

bu sizin tercihinize bağlı tabiki; ama bence doğru olanı istemeden önce ailelerin tanışmış olmasıdır. kız tarafı önce yemeğe alırlar erkek tarafını, aileler tanışır, kaynaşır, sonra da başka bir gün gelirler ve isteme merasimi olur

aynı dertten muzdaripim, bakalım neler olacak ..ama ben kendi adıma biraz akışına bırakmak istiyorum, hani askerlik bitsin ve iş ciddye binerse o mevzulara girelim diye düşünüyorum

evet akışına bırakmak en mantıklısı..ama bakalım napçez:))) çok zor bu işler erkek arkadaşımla hep konuşuorz nası olur napıcaz die işin içinden biz de çıkamıyoruz ama sonra önce anneler tanışır sonra istemeye gelindiğinde babalarda birbirini görmüş olur die düşündük:)))

buraya bu konuyu açmamdaki sebep aslında böyle üniversitede falan okurken tanışıp sevgili olanlar ve daha sonra evlenenler bu aşamalardan nasıl geçti ne yaptılar bunu merak etmiştim..yani bir nevi tecrübelilerin fikrini almaktı ama heralde herkes görücü usulümü evlendi ne:)))

canım ben evli degilim ama abimden dolayı tecrübelerimi anlatayım sana .abim kızın ailesi ile bir akşam dışarıda buluşup yemek yiyip sohbet edip tanıştılar .biz kızla dışarıda bir yemege gittik ailecek tanıştık ..daha sonra kızın ailesine haber verip bir gün evlerine konuk olduk ailecek tanışmak için oturduk sohbet falan edildi babalarda annelerde tanışmış oldular böylece..daha sonrada annem annesi ile görüşecerek hayırlı bir iş için rahatsız edecegiz şu gün müaitseniz diye randevulaştılar ve gidilip istendi ...

X