İncir Kürü ve Soğan Kürü Hamile Kalmayı Kolaylaştırıyor Mu?

kızlar ben bu ay 13 gün incir- havuç kürü kullandım ve adetim gecikiyor hiç adet belirtim yok sanki yumurtlama günlerimdeyim. ne zararı olmuştur ki adetim gecikmiştir bilginiz var mı? herhangi bir problemim yoktu öylesine denemiştim inş. hormonlarıma zarar vermemiştir. :18: üstelik hamile de değilim

arkadaşlar bu ay incir kürünü uyguladım. ama haşlayarak değil de hergün sabahları aç karnına 7-8 tane kuru incir yedim. 21. gün progesteron ölçtürdüm, 20,7 çıktı çok yüksek bir rakam yani. çoğu sitede bu sonuç için hamilelik vardır diyordu ama bu ay hamile kalamadım. Ancak incirler yumurtlamama yardımcı oldu.

arkadaşlar hamile kalmak istiyorum.1 senedir olmuyor. soğan kürü mü yapsam incir kürü mü bilemiorum??

herkese slmlar...

adetim geçikmişti dr adet söktürücü verdi 5 gün içtim ardından soğan kürüne başladım. yaklaşık 15 gün içtim bıraktığım gün azda olsa adet oldum. 4 gün gün sürdü 5. gün incir kürüne başladım .

bu gün 11 . günüm. anladığım kadarıyla 10 gün daha içicem sonra 7 gün ara verilecek sonra yine incir kürü yapmaya devam edicem. bu 7 günde gebelik yoksa adet olunur mu. olmazsak soğan suyu içecez mi.

birde incir kürü 42 gün yapılıyor ya, arada 7 günlük soğan kürü olmuyor heralde. yani 2 incir kürü arka arkaya olcak sonra soğan kürü.

soğan kürü hakkında da sorum olacaktı. adetin bitiminden 7 gün sonra başlıyoruz. 15 gün içiyoruz. şimdi benim 4 gün sürüyor. 4+7+15= 26 ediyor. sonra adete 10 gün kala tekrar soğan suyu içilecek diyor. ben genelde 28 günde 1 adet oluyorum sayı tutmuyor.

iki kürüde açıklamalı anlatabilecek olan var mı. mesala 1 haziran adet tarihi olsun 28 günde adet olan birine göre açıklarsanız sevinirim.

herkese slmlar...

adetim geçikmişti dr adet söktürücü verdi 5 gün içtim ardından soğan kürüne başladım. yaklaşık 15 gün içtim bıraktığım gün azda olsa adet oldum. 4 gün gün sürdü 5. gün incir kürüne başladım .

bu gün 11 . günüm. anladığım kadarıyla 10 gün daha içicem sonra 7 gün ara verilecek sonra yine incir kürü yapmaya devam edicem. bu 7 günde gebelik yoksa adet olunur mu. olmazsak soğan suyu içecez mi.

birde incir kürü 42 gün yapılıyor ya, arada 7 günlük soğan kürü olmuyor heralde. yani 2 incir kürü arka arkaya olcak sonra soğan kürü.

soğan kürü hakkında da sorum olacaktı. adetin bitiminden 7 gün sonra başlıyoruz. 15 gün içiyoruz. şimdi benim 4 gün sürüyor. 4+7+15= 26 ediyor. sonra adete 10 gün kala tekrar soğan suyu içilecek diyor. ben genelde 28 günde 1 adet oluyorum sayı tutmuyor.

iki kürüde açıklamalı anlatabilecek olan var mı. mesala 1 haziran adet tarihi olsun 28 günde adet olan birine göre açıklarsanız sevinirim.

slm arkadaşlar;
ben incir kürü yapan ve hamile kalmak için çabalayan biriyim, fakat incir kürü prolaktin yani süt hormonunu yükseltiyor ve gebe kalmayı engelliyormuş, tabi bu prolaktin hormunu yükselen kişiler için geçerli yani küre başlamadan önce hormon testi yaptırın ve süt hormonunuz düçükse başlayın küre. Yüce Allahım hepimize nasip etsin inşallah...

Kızlar benimde size bir sorum olucak.Bende pko hastasıyım dolayısıyla hiç adet görmüyorum.Aynı zamanda rahimde 2 tane kist var bunun için soğan kürü kullanmak istiyorum yanlız bu kürü uygularken adet olmamı sağlayan doğum kontrol hapına devam etmelimiyim, yoksa kullanmadanmı kürü uygulamalıyım bilemedim??

canlar bu incir kürünü ben şöyle anladım doğru mu anlamışım bi deyiverin :KK8:

7-8 tane inciri yarım litre suda kaynatıyoruz ağzı kapalı şekilde.. sonra günde 1 bardak ya da 2 bardak içiyoruz ben böle anladım doğru mu :26::KK31:

Slm arkadaşlar bende yaklaşık 6 aydır bebek sahibi olmaya çalışıyorum aynı zamandada 5 cm çikolota kistim var yani hamile kaldım kaldım kalamazsam drlar ameliyat diyorlar lütfen banada incir kürünü nasıl uygulandığını anlatabilirmisiniz bende şansımı denemek istiyorum kaç gün uygulanıyor ve ne zaman başlanıyor cvp bekliyorum tsk..

Kızlar merhabalar. Diğer bir topikte soğan kürümü bitirdiğimi ve incir kürüne başlayacağımı söylemiştim. Bende de eşimde de bir problem yok aslında fakat sebebi bilinmeyen oluyor işte bu durumda. Eşler için de sorun olsun olmasın, spermleri daha da hızlandırmak-güçlendirmek adına keçiboynuzu kürünü tavsiye ediyor İbrahim SARAÇOĞLU. Bu yüzden eşim de keçiboynuzu kürüne başlayacak. Şimdi her ikisinin de tarifini yazacağım. Umarım kısa sürede kavuşuruz bebişlerimize :emir_bebek:

--> SOĞAN KÜRÜ

İlk başlangıç zamanınız adet bitiminden en erken 7 gün sonra, ya da tam tarihinizi biliyorsanız adet gününüze 15 gün kala.

1,5 su bardağı kaynamış suya kabuğu soyulmuş orta boy kuru soğanı dörde böl, at. 5 dk. ağzı kapalı olarak kaynat. Ilıyınca iç (Sakın soğutma iyice). Onbeş gün boyunca aç karnına günde iki kez iç. Eğer çalışan bir hanımsanız bu kürü akşam yemeğinden önce ve akşam yatarken uygulayabilirsiniz. İkinci Kür İçin; İlk adeti olduktan sonra ikinci adete 10 gün kala tekrar aynı kürü 10 gün uygula. (Ben ikincisini 7 gün biliyordum o kadar uyguladım o yüzden, ama siz 10 gün yapın kızlar).

--> İNCİR KÜRÜ

1 lt. kaynamış suya 15-16 kuru incir koy, 20 dk. ağzı kapalı olarak kaynat. Ilıdıktan sonra süz. 2 veya 3 e bölerek öğünlerden 10-15 dk. önce aç karnına iç. 25 gün uygula + 7 gün ara ver + Tekrar 25 gün uygula. Toplam 50 günlük kür. NOT: İncirleri bir kez kopararak suya at. Eğer incirin dışı beyaz pudralı ise önce yıka, sonra suya at.

--> KEÇİBOYNUZU KÜRÜ

Yarım litre kaynamış suya 6-7 adet adet keçiboynuzunu küçük küçük kırarak at. 3 dk. ağzı kapalı olarak hafif ateşte kaynat. 20 dk. dinlendir. Dinlenme süresi sonunda keçiboynuzu parçalarını çıkar. Soğuduktan sonra yarısını sabah aç karnına, diğer yarısını da akşam yatağa giderken iç. Bu uygulamaya 1 hafta boyunca hergün devam et. Birinci haftadan sonra 3 ay boyunca hergün akşam yatağa giderken 1 su bardağı su iç. Daha sonraki aylarda zaman zaman uygula.

Biz yarın başlayacağız bakalım hayırlısıyla. İnşallah güzel sonuçlara ulaşırız hepimiz...

DİPNOT: Soğan ve incir kürü aynı anda uygulanmaz. İlk adım soğan kürü (2 kür), soğan küründen sonra incir kürü. İncir kürüne başlangıç için şart olan herhangi bir zaman-adet dilimi yok. Ben soğanı bitireli birkaç gün oldu. Yarın incire başlıyorum. Bu paylaştığım bilgileri araştırıp buraya aktardım arkadaşlar. İbrahim SARAÇOĞLU'nun resmi sitesindeki sıkça sorulan soruların hepsini tek tek okudum. Kür başlangıç zamanlarını da o cevaplardan edindim. Tariflerini de yine aynı siteden kür tariflerinden aldım. Güvenebilirsiniz ya da güvenmezseniz de 33 sayfalık sıkça sorulan soruları ve cevaplarını okuyup aynı sonuçlara ulaşabilirsiniz :KK1:

Son düzenleme:
arkadaşlar ibrahim saraçoğlunun sitesinden hamile kalmayı kolaylaştırıcı kürden alan var mı acaba?

kızlar bana yardımcı olun lütfen :KK43:
4 yıllık evliyim...7 aydır bebek istiyoruz ama olmuyor.doktora gittim hiçbir sorun yok yumurtalıkların iyi dedi ama olmuyor işte.ve 7 aydır da adet düzensizliği var saçma sapan geliyor....şimdi yumurtalıklarda sorun olmadığı için direk incir kürü mü yapsam yoksa yine de adet düzensizliği için soğan kürü mü içsem karar veremedim bir türlü.zararı olur mu ki soğan kürü yapsam yumurtalıklara :KK43: eşime de keçi boynuzu kürü başlatıcam.kızlarrrr acil cevap bekliyorum.benim gibi olan var mı?:KK30:

kızlar bana yardımcı olun lütfen :KK43:
4 yıllık evliyim...7 aydır bebek istiyoruz ama olmuyor.doktora gittim hiçbir sorun yok yumurtalıkların iyi dedi ama olmuyor işte.ve 7 aydır da adet düzensizliği var saçma sapan geliyor....şimdi yumurtalıklarda sorun olmadığı için direk incir kürü mü yapsam yoksa yine de adet düzensizliği için soğan kürü mü içsem karar veremedim bir türlü.zararı olur mu ki soğan kürü yapsam yumurtalıklara :KK43: eşime de keçi boynuzu kürü başlatıcam.kızlarrrr acil cevap bekliyorum.benim gibi olan var mı?:KK30:

Canım, soğan kürü yapmadıysan önce soğan kürü ile başla, her halukarda temizlensin için, gebeliğe hazır olsun. Tarifteki gibi uygula, 2 kürü de bitirip sonra incir kürüne geç. Eşin de keçiboynuzuna başlasın hemen... Bakarsın incir kürüne geçmeden hamiş olursun :13:

ayyy canım ağzından bal damlıyo :) umarım dediğin gibi olur.evet haklısın hatta bugün başladım soğan kürüne 15 gün yapıcam sonra incir kürüne başlıcam.Ama aklıma takılan ben 26-27 günde bir oluyorum adete 10 kala diyor ya bi daha ki aylarda o zamn soğan kürüne tekrar başlıycam ama ondan önce ara dönemde incir kürünü tekrar yapabiliyomuyum acaba yani bir ay yeterlimidir yoksa soğan kürü gibi her ay yapmam gerek mi ? o zaman da soğan kürüyle incir kürünü sürekli aylarca yapıyomuşum gibi olucak. bir ayda incir kürünü bırakmalımıyım devam mı etmeliyim:KK49:?

ayyy canım ağzından bal damlıyo :) umarım dediğin gibi olur.evet haklısın hatta bugün başladım soğan kürüne 15 gün yapıcam sonra incir kürüne başlıcam.Ama aklıma takılan ben 26-27 günde bir oluyorum adete 10 kala diyor ya bi daha ki aylarda o zamn soğan kürüne tekrar başlıycam ama ondan önce ara dönemde incir kürünü tekrar yapabiliyomuyum acaba yani bir ay yeterlimidir yoksa soğan kürü gibi her ay yapmam gerek mi ? o zaman da soğan kürüyle incir kürünü sürekli aylarca yapıyomuşum gibi olucak. bir ayda incir kürünü bırakmalımıyım devam mı etmeliyim:KK49:?

Canım, önceki mesajımda var. 2 kür soğan kürü (yani 2 ayı bulan bir kür), 2 kürün tümü bittikten sonra geçeceksin incir kürüne. 2 soğan arası incir yapma yani...

arkadaşlar merhaba :
benimde çiklata kistim vardı hatta ameliyat dediler ama soğan kürünü denedim geçen doktora gittim kist yok dedi çok sevindim şimdide sadece 3 -4 miyomum var. incir kürünü denemek istiyorum ama soğan kürünü sadece ilk 15 gün kullandım daha birkaç ay daha yapmam gerekiyor şimdi merak ettiğim soğan kürüne devam mı edeyim yoksa incir kürünü mü yapayım kafam çok karıştı

soğan kürü bitince ardından incir kürüne başla 21 gün uygula.daha sonra detine 10 gün kala tekrar soğan kürü yap 10 gün.

konuyu ilk sayfasından okuyunca bu konunun sahibi de dahil bir kaç arkadaşımızın ümitvar bir şekilde henüz hamile değilken birbirlerine tavsiyelerde bulunmalarını gördüm.ve şimdi yıllar önceki bu mesajların çocuksuz sahiplerinden bir kaçı imza alanlarındaki keza avatarlarındaki mesaj içerikli görüntülerinden anlaşılan bebek sahibi olmuş ya da bebek beklemekteler.inancı yitimemekle birlikte bu gördüklerim zaman her şeyin ilacı der nitelikteler.Emeklerimiz boşuna gitmez inş. arkadaşlar.Hayırlısıyda Yüce Allah hayırlı olanı kulundan esirgemez zaten...Hayırlısı olacaksa bu emeklerimiz boşuna gitmesin.Yüce Allah hiçbir şeyi boşuna yaratmamıştır.Burada paylaşılanlar vesile olsun.yaptıklarımız şifa olsun inş.

Kizlar ben bugun sogan kurune basliyorum. Arkasindan da incir kurune baslicam. Ama kafama takilan su incir kurune basladigimda yumurtlama gunum gecmis olacak bosuna yapmis olmicak miyim. Yumurtlamadan once yapsam daha etkili olmaz mi

İncir kürünü yeni yapmaya başladım. haşlanan incirleri ne yapıyorsunuz? onlarıda yiyormusunuz? düşündümde baya incir birikmiş olacak. Siz ne yaptınız kızlar

X