İncir Kürü ve Soğan Kürü Hamile Kalmayı Kolaylaştırıyor Mu?

Yaren

KÖPÜKCAN'ın aşçısı :))
Kayıtlı Üye
8 Ocak 2009
1.160
12
arkadaşlar incir ve soğan kürü hamile kalmayı kolaylaştırıyo diye duydum uygulayan varsa bilgilendirirseniz sevinirim

ben incir kürüne başladım 4.günü bugün bakalım hayırlısı... soğankürü kistleri yok edio incir kürü yumurtalıkları çatlatıo hamile kalmayı kolaytırıomuş.ama ikisi bir arda kullanılmıyomuş.önce soğan kürü daha sonra incir kürü yapılacakmış bende kist olmadığı için ben direk kuuruincir küründen başladım bakalım nasip

arkadaşlar incir ve soğan kürü hamile kalmayı kolaylaştırıyo diye duydum uygulayan varsa bilgilendirirseniz sevinirim

merhaba yeni katıldım kulübe.. gebelikle ilgili araştırma yaparken buldum ve okudukça gelen yazıları tek olmadığımı hissettim.

incir kürünü de soğanı da denedim olmadı. benim polikistik over sendromum var. soğan küründen sonra 5 cm kist çıktı. sanırım tesadüf oldu. ama bunun çok çok faydası olduğunu duymuştum. aşılama denyecektim fakat bu kist tedaviyi biraz erteledi. tabiki bitkilerin faydası var ama bence en önemli şey stresli olmamak, tabi bu mümkünse...

umarım emeklerimiz boş çıkmaz..

ben de mayıs ayında kist nedeniyle ameliyat oldum.o günden beri d.kontrol hapı kullanıyorum kist tekrarlamaması için.ağustos ayında evlendim.doktor gebeliği geciktirme dedi.bende martta hapı bırakmayı düşünüyorum ama bırakınca gebelik yerine kistin tekrarlamasından korkuyorum. oyüzden bırakmadan önce 3ay falan soğan kürünü uygulamak istedim içmeye çalıştım ama içemedim midem almadı aşırı midemi bulandırdı.bıraktım ben de.bakalım ne olacak.inş her şey yolunda gider.

ben de mayıs ayında kist nedeniyle ameliyat oldum.o günden beri d.kontrol hapı kullanıyorum kist tekrarlamaması için.ağustos ayında evlendim.doktor gebeliği geciktirme dedi.bende martta hapı bırakmayı düşünüyorum ama bırakınca gebelik yerine kistin tekrarlamasından korkuyorum. oyüzden bırakmadan önce 3ay falan soğan kürünü uygulamak istedim içmeye çalıştım ama içemedim midem almadı aşırı midemi bulandırdı.bıraktım ben de.bakalım ne olacak.inş her şey yolunda gider.

canım çok geçmiş olsun.ben incir bi kaç gün denedim ama 10gün erken adet oldum :KK43: ya kafama bişey takıldı 10gün erken adet olmak normalmi.geçen ay yumurtlama takibi yapıldı ama hareket yoktu şimdi adetimin 3 yada 4. günü gidicem klomen başlıcam

merhabalar,

benim son 1´5 yildir Pcos `um var. Son üc aydir yumurtaliklarin rahatlamasi icin dogum kontrol hapi kullandim, bu ay bitti. Ben de sogan kürünü TV den duydum ve 2 kür uyguladim. Su anda bir haftadir incir kürünü uyguluyorum, bakalim etkisi olacak mi? önümüzdeki günlerde doktora gidecegim ve pcos um ne durumda bakacagiz. Umarim kürler etki eder de hamilelik gerceklesir. Etkisi olan kisiler de var, bir doktorun sotesinde okudum.

inşallah hiçbirimizin emekleri boşa çıkmaz

öyle söylüyolar ama ben ikisinide denedigim halde sonuc alamadim..inciri kulladigim zaman sadece cok rahat adet dönemleri gecirdim...sanki hic adetli degilmisim gibi..

daha öncede konu açtım isteyen arkadaşlara yardımcı olması adına :
ablam pkoluydu.aşılamaya geçilcekti.yumurtlama tedavisi sonuç vermiyordu.
eşi keçiboynuzu kendiside incir kürünü uyguladı.3. ay dinlenme sürecinde kendiliğinden hamile kaldı.umarım sizlerede aynı mucizeyi yaşatır.allah tüm isteyen arkadaşlarıma nasip etsin:)

slm arkadaşlar bende başladım incir kürüne çok yakın bi komşumuz bu yolla hamile kalmış belki bizimde kısmetimizde vardır her gün 7 incir kaynatıyorum allahım inş. o mutluluğu bizede yaşatır.bendede pco var doktor tüp bebek dedi bizde ara verdik mecburiyetten

merhaba ayşenur senin kaç senedir çocuğun olmuyo aşılama falan yaptırdınmı?bu arada afyondamı oturuyosun?

ben bu ay doğum kontrol hapı kullandığım için sonuç belli olmayacak ama gelecek ay inş. olacak tüp bebeğe gerek kalmaz inş.

slm kızlar
bende burada kist tespit ettiler soğan kürüne başladım sonra ankarada kontrole gittim kistlerim çok küçük olduğunu hatta görülemediğini sölediler sonra kür bitti incir kürüne başladım günde 15 tane kaynatıp içiyorum 21 gün yapıcam bitmesine 2 günüm kaldı küre başladım bir hafta vardı ve ben tekrra kontrole gittim ve adetimin 10 günüydü doktor yumurta gördü sen dedi 10.günmü yumurtluyorsun ben bilmiyorum dedim bişi sölemedim ama ben adet ortalarında yumurtluyordum aslında neyse bana adetimin 10.günü progesteron tahlili verdi ve ben 18.dede yumurtlamışım boyna yumurtaladım yani ayyy çok komik:)diyceğim o ki ben iki küründe faydasını gördüm incir kürüne sonraki ayda aynı şekilde tekrar bir 21 gün daha yapıcam neyse incir kürü bitince soğana başlıycam ama bu kez adetime 10 gün kala 10 ün içicem denemekte fayda var kızlar
aaa aslında en önemli paylaşmak istediğim bi formül daha var ben onuda deneyebilirim kistler için bir kilo sütle bir kilo maydonozu ağzı kapalı şekilde kaynatıyolarmış süt kesilmeye başlaıyınca birde ölçüsü yarı yarıya çekilince süzxüp gün içinde aklına geldikçe kaşık kaşık yeniyormuş bir tanıdığımız yapmışbunu kist vardı kadında kontrole gittiğinde doktor şok olmuş naptın sen hepsi gitmiş demiş herkes bunuda denemem gerektiğini sölüyor bende sizinle paylaşmak istedim sevgiler herkese....

hanimlar size bir sorum olacak
sogan kürünü kullananlar sizde de bitiminde adetinizde asiri kanama oldu mu??
ben bu ay sogan kürü yaptim ilk defa cok kaniyorum simdi,bundan önce iki ay inciri de denemistim ozamanda cok kanama olmustu ama incirin kan yapici özelligi oldugunu biliyorum.yani normaldi ama simdikinde saskinim.niye böyle cok kaniyo.sizde de olduysa lütfen paylasin

inşalah emeklerimiz boşa çıkmaz arkadaşlar bişeyler sebep olur inşallah

arkadaslar ben sogan kurunu denedim bisey olmadi incir kurunu denemek istiyorum ama nasil yapicami bilimiyorum lutfen yapanlar yazabilirlermi cok rica ediyorum ve keci boynozunu nasil yapmislar onuda bi yazabilicekmisiniz bende sizler gibi hamile kalmak bebegimi kucama almak istiyorum allah olmayanlara versin

arkadaslar ben sogan kurunu denedim bisey olmadi incir kurunu denemek istiyorum ama nasil yapicami bilimiyorum lutfen yapanlar yazabilirlermi cok rica ediyorum ve keci boynozunu nasil yapmislar onuda bi yazabilicekmisiniz bende sizler gibi hamile kalmak bebegimi kucama almak istiyorum allah olmayanlara versin

canım inş. hepimize versin hayırlısıyla ben incir kürünü adetim bittiği gibi başladım 21 gün devam edicen yarım kilo suyun içine 7 adet kuru inciri ikiye bölüp kaynayan suyun içine atacaksın 7 dk. kaynatacaksın kapağı kapalı kabın içinde tabii sonra soğumaya bırak sabah akşam aç karnına iç bu kürü 2 ay tekrarla üst üste inş. allahın izniyle hamile kalmana sebep olur canım

yalnız bu kür yumurtlamayı çoğaltmak ve yumurtaları çatlatmak için kullanılıyo senin ne problemin varki acaba ben artık en son tüp bebek dediler denemekte fayda var dedim bakalım hayırlısı artık

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu'dan Yumurta sayısı yeterli olmadığı için hamile kalamayan bayanlarda yumurta sayısını artırarak hamile kalınmasını kolaylaştıran kuru incir kürü:

Yarım litre (2,5 bardak) kaynayan klorsuz suyun içine onbeş-onaltı adet kuru inciri ilave ederek yirmi dakika ağzı kapalı olarak kaynatın. Yirmi dakika dolduktan sonra ılıması için bekleyin. Ilıdıktan sonra süzün. Üçe ya da ikiye bölerek öğünlerden on-onbeş dakika önce aç karnına için.

Bu kürün uygulama şekli:

Kuru incir kürü, iki kez yirmibir gün uygulanır ve her yirmibir gün tamamlandığı zaman yedi gün ara verilir. Toplam uygulama süresi kırkiki gün olmalıdır.

Uygulama sürelerine yedi gün verilen aralar dahil edilmez. Her seferinde günlük olarak hazırlanması gerekmektedir.

Kuru incirleri ikiye kestikten sonra kaynamakta olan suya ilave edin. Kuru incirlerin üzerlerinde beyaz pudrası varsa, önce soğuk su altında yıkadıktan sonra ilave edin.

Kuru İncir kürünü yumurta çatlatmak için kullanmak isterseniz:

Önce kuru incirleri 6 dakika kaynattıktan sonra içine orta boyda,taze ve gevrek bir havucu dilimleyerek içine atarak 4 dakika daha kaynatın. Bu şekilde hazırlandığında yumurtaların kolay çatlamasına yardımcı olacaktır.

X