Kekler - Pastalar İki Renkli Süper Kabaran Kek :))

katrem

Guru
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
19 Nisan 2008
3.507
877
Kızlar süper oluyor..Tavsiye ederim.

3 Yumurta
1 Su B. Şeker
1 Vanilya
1 Çay B. Sıvıyağ
1 Su B. Yoğurt
1 Kabartma Tozu
Un
2 Yemek K. Kakao

Yumurtaları,şekeri, vanilyaları ve sıvıyağı çırpalım. Sonra yoğurdu ekleyip çırpmaya devam edelim.
Kabartma tozu ve unu eleyerek ekleyelim. Tekrar çırpalım.
İkiye bölelim. Yarısını kakao ve çok az sıvıyağ ekleyerek çırpalım. Yağlanmış unlanmış uzun kalıbın yarısına sade yarısına kakaolu karısımı dökelim. 190 derece önceden ısıtılmış fırına verelim. Kabarınca derecesini 170 e kadar düşürüp pişirelim. İsteğe göre çikolata sos ya da ceviz serperek servis yapalım.

fotoraf0001axr6.jpg

Bu da kesilmiş hali içini görebilmeniz için... Az önce çıktı fırından hıımmmmm sıcak sıcakkkk :)))

fotoraf0003aagh3.jpg

hmmmm,ellerine sağlık ,çok lezizzzz görünüyor...

hakkaten ne cok kabarmıs uhud dagı gıbı:p Kek kalıbıyla da cok alakalı tabı..Ayrıca puf noktası yumurta ıle sekerı cok cok ıyı cırpmak kabartm a tozundan sonra da accuk karıstırm ak...
Ellerıne saglık canım tesekkur butonunu kullanmıyoruz cunku bozulmus:)
Ben de ısterem...Kekten..

hakkaten ne cok kabarmıs uhud dagı gıbı:p Kek kalıbıyla da cok alakalı tabı..Ayrıca puf noktası yumurta ıle sekerı cok cok ıyı cırpmak kabartm a tozundan sonra da accuk karıstırm ak...
Ellerıne saglık canım tesekkur butonunu kullanmıyoruz cunku bozulmus:)
Ben de ısterem...Kekten..

Sağol canım istediğin kadar alabilirsin..
Bir dilim kestim tadı da süper :nazar:ama kocişimi beklemem lazım
yemeden dayanamicimmm

hoş olmuş kakaolu kısmınıda ekledikten sonra çatalla vanilyala tarafa çekiyorsun dimi**

hoş olmuş kakaolu kısmınıda ekledikten sonra çatalla vanilyala tarafa çekiyorsun dimi**

sağol canım
aslında çöp şişle yaptım ama daha tam kesmediğim için etkisini göremiyorum
kalıbın yarısına boydan boya sade öbür yarısına da kakaolu döktüm çubukla şekil verdim

tamam canım sağol bunu merak ettim.. birde vanilyalı tarafını ekledikten sonra sol tarafında sabit kalmış hemen akması gerekir aslında.. sabit durması için naptın CADIARZU

biraz katı yaptım canım hamuru
bir de biraz ondan biraz öbüründen döktüm birbirlerine girmesinler diye

Ellerine emeklerine sağlık canım, iki renkli keklere bayılıyorum a.s.

slm canım ellerıne saglık ben bunun aynısını yapıyorum ama kalıba farklı dokuyorum soyle;
yuvarlak tepsinin ortasına bır kepce sade dokuyorum daha sonra bır kepcede tam ortasına kakoludan dokuyorum bu ıslemi bıtesıne kadar tekrarlıyorum aynı orumcek agı gıbı oluyor
goruntu degısıyor yani
afiyet olsun bayanlarcokacimcoookcokacimcoook

slm canım ellerıne saglık ben bunun aynısını yapıyorum ama kalıba farklı dokuyorum soyle;
yuvarlak tepsinin ortasına bır kepce sade dokuyorum daha sonra bır kepcede tam ortasına kakoludan dokuyorum bu ıslemi bıtesıne kadar tekrarlıyorum aynı orumcek agı gıbı oluyor
goruntu degısıyor yani
afiyet olsun bayanlarcokacimcoookcokacimcoook

seninki zebra kek oluyor canım hihoyyytolsada yeseydik şimdi:))))

bu kek benim sürekli yaptığım kek ben dilimli kek kalıbında yapıyorum hafif ılınıncada üzerine pudra şekeri serpiyorum...

X