Kimselere anlatamadım aklımı yitireceğim lütfen bir teselli verin!

• Konu Sahibi byn.eskisehirli
  • Başlangıç Tarihi
B

byn.eskisehirli

Ziyaretçi
çook dertliyim kimselere anlatamadım derken tesadüfen bu formu buldum ve derdimi anlatacağım bi akıl verin nolursunuz..2 yıllık bi ilişkim var herşey baştayken çok güzeldi 2011 de evlenecektik derken okul bitti ayrı düştük 12 saat var arada,zaman değiştirdi onu yada bana öyle geliyor artık hiç bişeye karar veremez oldum:çok üzgünüm:evlilkten bahsediyorum konu ben anlamadan kapanıveriyor şaka ve dalgalarla ciddi ol konuş benim dedim bilmiyorum kafam karışık bu konuları düşününce midem ağrıyo diyo ne zaman askere gitcen diyom bi bilmiyom diyo bi seneye diyo bi evlendikten sonra diyo ne zaman evlencez diyom önce bilmiyom falan diyo para biriktirmem lazım diyo ama para biriktirmek için hiç bişey yapmıyoo haftada 4 gün çalışıyo öğlen 14:00 işi bitiyo cuma c.tesi pazar boş geliyo yatıyo eve ek iş yap diyorum hiç bişey demiyo üstelik borçlerı var 4 milyar ben bunu iyice sıkıştırdım sonra beni oyalıyo musun napmak istiyosun falan diyo hesapladım 2015 de ancak denk geliyo diyo nasıl beklicem ben yaa ,isteyenler oluyo ailem evlendirmek istiyolar 6 sene beklemem imkansız anlattım buna herşeyi seviyosan beklersin diyo senağlamasenağlama ailem henüz bilmiyo sölemedim,ayrıca buraya gel diyom 9 ayda bi geliyo gel deyince para yok diyo neyi beklediğimi bilmiyorum evleneceğim tarihide bilmiyorum hiç bişeyide bilmiyorum abartıyo muyum onu da bilmiyorum geleceğimi b,lmek hakkım değil mi lütfen bi teselli verin kafamçokkarıştıkafam çorbadan farksız çok uzun oldu ama LÜTFEN OKUYUN VE Bİ AKIL VERİN ÇOK MU ABARTIYORUMMMsenağlama

İlgisiz ve seni oyalayan bir erkek profili oluştu kafamda :uhm: Gerçekten karışık bir durummuş..

valla canım ne diyimki şimdi erkek milleti bu ne yapacağı belli olmuyo düşündüğü bişeyler var demekki ya kendini evliliğe hazır hissetmiyo yada seni oyalıyo gibime geldi anlattığın kadarıyla aklımda bu profil oluştu valla canım ya

çok abartmıyosun dogal olarakdan sen daha düşünceli davranıyorsun ve duygusalsın.anlattıklarından anlaşıldıgı üzre sevdigin kişi henüz kafasında bişeyleri tam anlamıyla toplayamamış ve mantıklı düşünemiyor.
gelecegini bilmek elbette hakkın.yaşamış biri olarakdan çok üstüne düşme bişeyleri sorma,(bizimde aramızda sorun vardı ben hep üstüne düşüyordum çok konuusyo sorular soruyo kuruntular yapıyordum oysaki o sevdigi halde benden uzaklaşıyordu ama kendi haline bıraktım hayatıma devam ettim ve bugün herşey yoluna girdi kendiliginden hem sevdigim kişiyle hem ailemin onayıyla)..oda talaş içinde sevginiz tam oturmadımı yayına birde askerlik iş olunca saglıklı adım atamıyorlar.sorumluluk almak kolay degil.
6 Sene beklemek dile kolay nediyimki üzüldüm bak canım.ama onun sevgisinden emin ol bi şekilde ögrenmeye bak böyle kararsızlıklar içerisinde 6 sene beklenmez.sanada yazık...

canım sevgilin senı oyalıyor...
bak daha yolunu çizmemiş bile...
senın aklında onunla ilgili şüphelerin var...
hadı bekledın dıyelım.neler oluyor neler bu hayatta...
2015 yılında evlenecegınız garantımı...
sevgıde aşkta bır yere kadar arkadşım..
bak ben buraya 1 yıldır uyeyım.neler okuyorum neler..
yıne kendı bıldıklerım etrafımdakıler cabası...
adam net degıl bellı.
sende al karşına konuş.net ve kesın kararlı ol..
aşıgım sevıyorum onu kaybetmeyeyım dıye alttan alma .yumuşak davranma.
o senın sevgınden o kadar emınkı...
o bu nasıl olsa benı bekler dıyor...
ben bır hayatımı yaşayayım senı oyle alayım dıyor...
canım askerlıkmış işmiş borçmuş paraymış bunlar BA HA NE.nokta
seven adam bır evlenecegı kadını bir dakka durdurmaz.
sende net ol.kımse aşk acısından ölmüyor.
eger beklersen çok yazık olur sana.,
ilerde kafanı taşlara vurunda zamanı getıremessın...
ahanda buraya yazıyorum...
fırtınanınkızı dedıydı dersın

çocuk bilmiyor demek ki tüm bu soruların cevabını napsın o da ister herşey güzel olsun bi an önce olsun ister ama napsın işte olmayınca olmuyor
bence sen biraz fazla sıkıyosun gibime geldi
rahat bırak biraz kafasını dinlesin çocuk
yoksa o düşünmüyormudur sanki o da düşünüyordur
o da geleceğini bilmek planlamak ister
anı yaşa sen ona destek ol

ayrıca hayatım gelecek konusunda bencıl olacaksın..
bu senın hayatın ve gelecegın..
sen neden bırılerıne bağlı yaşıyorsunkı...
sen ne yapmak istıyorsan onu yap...
kendı hayatın ve gelecegın için neyı sılmek ıstıyorsan sıl......

biraz gaddarca bır yorum oldu ama gerçekçi ol.duygusal olma..

sen seven kız olarak bir plan çizmek istiyorsun yolum belli olsun istiyorsun,ama o ne yapıyor,sevenbiri olsa sana en yakın zamanda kavuşmanın yollarını arardı,sen istemeden o seni görmeye gelirdi,senin böyle bir ilişkiyi devam etmen ,geçen günlerine yazık derim,rabbim her insana hayırlı nasibini yollarmış ama bizler kabul edriz ve ya etmeyiz,sen öyle bir adamıbeklerken ya senin geleceğin için iyive güzel bir adayı kabul etmemişgeri çevirmiş olursan,hakkında hayırlısı olsun derim yinede.

Aslinda yasin henüz 22 evlilige acele etme diyecegim ama senin durumun biraz farkli.
Hadi 1-2 yil daha bekleyelim dese neyse, ama 6 sene cok uzun bir süre, sonucta seninde bir cevren var, ailende durumu bilmiyormus.
Yani rahat rahat iliskisini yasayan biri degilsin gibi, o yüzden adi konulsa daha iyi olur.

Sevdigine bunu acik acik anlat. En azindan nisan yapin, öyle bekleyin.

Mutluluklar

profiline baktım yaşın genç ama çok da erken değil evlilik için ayrıca mesleğin var.yani sen 6 yıl onu beklesen canım biraz evde kalmış olacaksın elindeki fırsatları da kaçırmış olacaksın ondan sonra olur mu olmaz mı bilinmez..1 yıl değil 2 yıl değil 6 yıl biraz saçma bir rakam atmış ama biraz abartmış..zaten canım üzülme o zamana kadar varsa bişey çıkar 6 yıl dolmadan mutlak gerçek yüzünü görürsün. senin duyguların da zamanla değişir mantıklı düşünmeye başlarsın.şimdi senin takacak bir durumun yok işin var sen ona güvenme bence..ben benimkini fazla değil ama 1 buçuk yıl bekledim o süre zarfında evden dahi dışarı zor çıktım sadık kaldım..aynı şekilde beni bekliyo sandım ama adam o sıralarda aynı anda 3-4 kişiyi idare ediyomuş ben asla inanmazdım ama gerçekmiş

Canim eger ben senin durumunda olsaydim beni oyaladigini düsünüp ayrilirdim.
Yada son bir sans verirdim. Yani "Para biriktirmeye basla askerligini yap yoksa beni kaybedersin" derdim...

Yazdıklarınız için çok teşekür ederim öncelikle.anlattım ona herşeyi nişan yapacak durumuda yok yüzük alacak para yok diyo ailesinden ayrı abisile yaşıyor ailesi buna hiç karışmıyor evlenirkende ailesinden hiç yardım almıcakmış 2012 olsun diyorum o zamana kadar eşyaları al diyorum evleneceğimiz zaman borç yaparız o zaman diyo öderiz sonra diyo ben bile şimdiden çalışıp para biriktiriyorum ama onun sorumsuz davranması beni çok üzüyo ne heveslerle başladık birbirimizin ilk çıktığıyız ilk aşkım benim ne hayallerim vardı şimdi o kadar karmaşığım ki tekrar sağolun

Evlenmek isteyen birisi bence bu kadar hevessiz olmaz...

Dertleşmeye konuşmaya çok ihtiyacım var çok sağolun birazda onun açısından bakıyorum hiç birşeyi yok biliyorum ben ondan ne ev ne araba ne de gerdanlıklar istiyorum sadece gayretli olmasını ve sorumlu olmasını istiyorum ona güvenmek istiyorum benim sevdiğim erkek arkamda demek istiyorum ama o ne yapacağını bilmiyor geçici bir işi var gayret denen bişeyi de yok yoruldum diyo birde bi gün dediğiyle 2. Dediği günde ki söyledikleride tutmuyo bi para biriktircem diyo bi bu sene bekar hayatı yaşıcam seneye başlıcam birikim yapmaya diyo bi 2015 e kadar bekle seviyosan beklersin diyo onunda kafası karıştı galiba beni seviyor ama neden benim arkamda değil neden elimden tutmuyo bilmiyorum başta diyodu 2011 de evlencez ben izmire gitcem çalışcam para biriktircem sende ayrı olmak zor falan diyo du acaba diyorum birşeyler yapamayacağını anladıda zaman mı istiyo ne dediği hiç belli değil o kadar karışıkki söyledikleri lütfen bi akıl verin çıldırıcamm :KK43:((((((

Dertleşmeye konuşmaya çok ihtiyacım var çok sağolun birazda onun açısından bakıyorum hiç birşeyi yok biliyorum ben ondan ne ev ne araba ne de gerdanlıklar istiyorum sadece gayretli olmasını ve sorumlu olmasını istiyorum ona güvenmek istiyorum benim sevdiğim erkek arkamda demek istiyorum ama o ne yapacağını bilmiyor geçici bir işi var gayret denen bişeyi de yok yoruldum diyo birde bi gün dediğiyle 2. Dediği günde ki söyledikleride tutmuyo bi para biriktircem diyo bi bu sene bekar hayatı yaşıcam seneye başlıcam birikim yapmaya diyo bi 2015 e kadar bekle seviyosan beklersin diyo onunda kafası karıştı galiba beni seviyor ama neden benim arkamda değil neden elimden tutmuyo bilmiyorum başta diyodu 2011 de evlencez ben izmire gitcem çalışcam para biriktircem sende ayrı olmak zor falan diyo du acaba diyorum birşeyler yapamayacağını anladıda zaman mı istiyo ne dediği hiç belli değil o kadar karışıkki söyledikleri lütfen bi akıl verin çıldırıcamm :KK43:((((((

Canim dedikleri tutmuyor diyorsun. Ben sahsen öyle birine güvenemezdim. Zaten sende "Güvenmek istiyorum" demissin.
Evlenmek isteyen bir insan para biriktirebilmek icin elineden geleni yapar. Hele senin sevgilinin gibi ailesinin maddi destegi olmayacagini bilen biri mutlaka biriktirmesi lazim.
"Bekar hayati yasicam" lafina sinir oldum kötükedihüso Sevgilim bana öyle dese "Tamam yasa ama bensiz yasa" derim.
"Seviyorsan 2015e kadar bekle" diyormus. Seven insan o kadar beklememek icin cabalar.
"Seviyorsan beklersin" dedigi icin ben "Seviyorsan calisip para biriktirirsin" derdim...

dedim seviyosan zamanı kısaltırsın beni kazanmak için bişeyler yaparsın dedim ama nafile çok menfaatçisin diyo artık kendimden şüphe duymaya başladım offf

off ki ne offf 2015 e kim öle kim kala. bariz oyalıyo işte. inan bana gerçekten evlenmek için azcık çabalasa cidden tek sıkıntısı para vs olsa allah kısmet ettiği anda işleri yoluna koyar koymaz evlenicez derdi. böyle 6 sene bekle bilmemne demezdi.

bence ne yapmaya çalıştığını kendiside bilmiyor malesef canım ama arada yıpranan sen oluyorsun.bence biraz gözdağı vermen gerekiyor sende bazı şeylerin yoluna girmesini istemekte tabiki haklısın.rest çekercesine konuş bakalım tepkisi ne olacak.seni bu şekilde belirsizlikte bırakmaya hakkı yok.açıkçası bana biraz da sorumsuz bir insan gibi geldi ileriyi düşün mantıklı karar ver derim..hakkında hayırlısı olsun inşallah.

göz dağı verdim herşeyi söledim bu sefer de dır dır ediyosun dedi biraz sinirliice anlattım güzellikle anlat bana diyo ama güzellikle yapmıyoki hiç bişeyi bendede ne sabır denen bişey kalıyo ne de tatlı dil

ama seviyorum bırakmak istemiyorum pişman olmaktan çok korkuyorum böylede nasıl olacak bilmiyorum keşke o beni bıraksa diyorum ben bırakırsam çok üzüleceğim eminim buna ama hiç de evlenmek istediğim yapıda bi insan değil sorumsuz gayretsiz çapasız ama onun için herşeyden geçtim ama onun yaptığı da bu iştee.........

X