Kekler - Pastalar Muzlu Rulo Pasta ( Resimli Anlatımlı )

ayol kız demi nresimleri göremediydim şimdik gördüm ben senin pastalara bayıldım, görsellik mükemmeldi yani, o tomburlak pastaların malzemesi de aynı mı yoğsan, ben de geçenlerde yuvarlaiğini deniyim dedim, ona göre uygun kalıbım yoktu, iki tane aliminyum tabak gibi bişi vardı, altına yağlı kağıt serip yarı yarıya döktüm, acele etcem ya artık hemen soğusun diye balkona koyduydum, kuşlar yimiş :roflol::roflol:

Yok artık bahtsız hatun:roflol::roflol:

Aynen hasretim aynen. Bir tarif yazdım bir sürü şey öğrendim:lepi:

şifreli konuşuyoz ayolkaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3

ayol kız demi nresimleri göremediydim şimdik gördüm ben senin pastalara bayıldım, görsellik mükemmeldi yani, o tomburlak pastaların malzemesi de aynı mı yoğsan, ben de geçenlerde yuvarlaiğini deniyim dedim, ona göre uygun kalıbım yoktu, iki tane aliminyum tabak gibi bişi vardı, altına yağlı kağıt serip yarı yarıya döktüm, acele etcem ya artık hemen soğusun diye balkona koyduydum, kuşlar yimiş :roflol::roflol:

saol canim yok o yuvarlak pastanin tarifi baska onunda hamuru tepside yapiliyo sonra kesip kelepceli kalibin icine dösüyosun tarif acemi sefe ait ismide cikolaali dikey pastaydi sanirim

Yok artık bahtsız hatun:roflol::roflol:

Aynen hasretim aynen. Bir tarif yazdım bir sürü şey öğrendim:lepi:

yavvvvv benim işler hep bööle anacım, çok aceleciyim yaa bırak kendisi sğusun dimi, delik deşik etmişler :roflol: neyse sevaba girmiş oldum o sayede, kışın soğuunda yicek bulamıodur garipler :çok üzgünüm:
saol canim yok o yuvarlak pastanin tarifi baska onunda hamuru tepside yapiliyo sonra kesip kelepceli kalibin icine dösüyosun tarif acemi sefe ait ismide cikolaali dikey pastaydi sanirim

ay lınkı ozelden atrmısın sana zahmet. ben de yapcam bendeeeedelikafadulden gecenlerde de bı arkadas sımlı pasta yapmıs muthıstı yaaa. kıyamayacak ınsan yemeye. ama ben yidim :jeyyar::roflol:

Heyy yuppi:lepi:
Bir kişiyi daha kattık aramıza.
Ellerine sağlıkcokacimcoook.
Tadınıda haber et bize olur mukaydirigubbakcemile2

pasta daha tam soğumadan cumburlop bitti bile cokacimcoook

annemin yorumları şöyle: keki biraz sütle ıslatırsam daha yumuşak olurmuş, çok kuru olmuş naniknanik

ama ben bayıldım doğrusuuuuuuuu
evde bugün muz olsaydı bir daha yapacaktım :eek:kaydirigubbakcemile3

Anlaşıldı canım. Buzlukta 1 saat bekletip sonra buzdolabına almanın sebebi, birde servisten önce azcık dışarda kalmasının sebebi, bu soğu-sıcak olayında pastanın yumuşamasını sağlamak zaten.
Sen o kadar beklemişsin o yüzden annene sert gelmiş olabilir.
Yoksa bekleyince ıslatmaya falan gerek kalmıyor.
Bir dahakine az sabredin yahu :)) Ellerine sağlık :))

kızlar çarsamba gunu kızım 6 aylık oldu yarı yasına girdi diye ona muzlu rulo pasta yaptım bu tarıfı daha önce biliyodum resmini eklemek istedim bakın bakalım mum bile yaktık cok guzel oldualkisalkisalkisalkisalkisalkis

Eklentiler

• $DSC00084.jpg
    $DSC00084.jpg
    89,1 KB · Görüntüleme: 79
anaaaaa çok güzel olmuş len leylaaa, becerikli karısın biliyoz her seferinde ispat etmek zorundamısın :mymeka:

kızlar çarsamba gunu kızım 6 aylık oldu yarı yasına girdi diye ona muzlu rulo pasta yaptım bu tarıfı daha önce biliyodum resmini eklemek istedim bakın bakalım mum bile yaktık cok guzel oldualkisalkisalkisalkisalkisalkis

Çoook güzel olmuş leyla ellerine sağlık...Enfes görünüyor..cokacimcoook
Sende kocişimle kavga ettik de otur iboş olurmu:roflol:

oh ellerine sağlık canım çok güzel görünüyor.şekerim pastavizyondanmı aldın süsleride.(valla bu arada iyi reklamını yapıyorum oranın yazın gidince eşantiyon bişeyler veriri heralde)kaydirigubbakcemile3

oh ellerine sağlık canım çok güzel görünüyor.şekerim pastavizyondanmı aldın süsleride.(valla bu arada iyi reklamını yapıyorum oranın yazın gidince eşantiyon bişeyler veriri heralde)kaydirigubbakcemile3

Hee pastavizyondan aldim gelince sanada yapiyim

anaaaaa çok güzel olmuş len leylaaa, becerikli karısın biliyoz her seferinde ispat etmek zorundamısın :mymeka:

tesekkürler akadaşlar buda daha önceki yaptıgımm kekini kakaolu yaptımkaydirigubbakcemile5

Eklentiler

• $Fotoğraf-0705.jpg
    $Fotoğraf-0705.jpg
    60,7 KB · Görüntüleme: 47
nehir ekim analarında ben meşur ettim len bu pastayı kaydirigubbakcemile3:hooray: hatta onun espriisi bilem var artık, birileri ortalıkta görünnmedi mi muzlu rulo pasta yapmayamı gitti dioz(mercimeğin fırına verilmesi olayının yeni versiyonu) :jeyyar::roflol:

Heh aslında ben onu sormuştum söylediğin çok iyi oldu.
Hani tamam çikolata rendelerizde, nasıl böyle yapacağız ama öğrendim şimdi çok sağol tekrardan :))

Size inanmıyoruuumm:1shok:
Pastamı nelere alet etmişler aboowww:roflol:
Allah iyiliğinizi versin sizin:roflol:
Çok sık gidiyorsunuz anlaşıldı rulo pasta yapmaya:jeyyar: :roflol:

puhahah ilahiiii ibolyaaa alem hatunsun haaa kaydirigubbakcemile3 kaydirigubbakcemile3
ekim anaları çok yaratıcı canımmm senin pastanı neye alet ediyolar puhahahah :roflol: ama hep iboş yüzündennnn lülülülülülü o başlattııı :roflol:

tesekkürler akadaşlar buda daha önceki yaptıgımm kekini kakaolu yaptımkaydirigubbakcemile5

Buda çok güzel olmuş, ama içini göremedim, dik durması için muz koydun mu içine?
Yoksa kediliğinden durdu mu?

puhahah ilahiiii ibolyaaa alem hatunsun haaa kaydirigubbakcemile3 kaydirigubbakcemile3
ekim anaları çok yaratıcı canımmm senin pastanı neye alet ediyolar puhahahah :roflol: ama hep iboş yüzündennnn lülülülülülü o başlattııı :roflol:

:dilcikar:
Hııhh..Gerçek rulo pasta yapında görelim bakalım hatunlar:lepi:

kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3

:roflol::roflol::roflol:

Buda çok güzel olmuş, ama içini göremedim, dik durması için muz koydun mu içine?

nehir dbestimi gaza getirme olm zaten elinde çatal bıçaklan geziyo hatun, beni bileme yicek diye korkuyom bi gün :roflol::roflol:

Yok canim icinde muz var ben muzu hic kesmiyom ortadan ikiye bölmüyom direk ortasina koyuyoorum kesince muzlar birbirinden ayriliyo ve keki yayiyo neden ki

Kekini kakaolu yaptığımda içine muz koymamıştım, hani muzlu pasta olması hesabı.
Ama dik durmamış yayılmıştı.
Seninkide resimde dik gözüküyordu senin koyup koymadığını öğrenmek istedim.

bugün bi kere daha yapıcam :)) ama artık akıllandım ilk gün yemiceeez bi gün beklicek :roflol:

Buna benzer bir tarifi farklı yapıyorum. Üç boyutlu kepçeli kek kalıplarına ayrı ayrı döküyor ve pişiriyorum. Ama senin yaptığın daha az uğraştırıyor. Ayrıca bir tarif ancak bu kadar detaylı ve anlaşılır anlatılır. Teşekkür ederim, emeğine sağlık.

X