Kekler - Pastalar Muzlu Rulo Pasta ( Resimli Anlatımlı )

bu pastayı bened biliyorum.. misafirlereed sık sık yaparım çikolatalısnı .. buda çok güzel görünüyor.. emeğinize sağlık...

Ellerinize sağlık hanımlar. Bende şiddetle herkese tavsiye ediyorum. Gerçekten çok güzel oluyor. Ve zor görünüyor ama çok kolay bir pasta. Yiyenlerin tadı damağında kalacak.

Ellerine sağlık canım çok güzel görünüyor seninkide. Bilmiyorumki neden kuru olduğunu. Buzlukta dondurmak gerekiyor. Sonrada buzdolabına almak. Belki bu hamurun biraz ıslanmasını sağlıyordur ne dersin ?
Bu arada gerçekten çok kolay değilmi? Anlatıma aldırmayın gerçekten çok basit :))

bu hafta sonu günü m var ben de değişik bişiyler deniyim diyodum, du bi yapim bakim, ama güzel olcek dimi söz ver, yosa rezil olmuym misafirlere :roflol:

ayy ben kesin yaparım bunuuu pasta manyagıyım delikafadulden hem de ne güzel anlatmışsın eline saglık

bu hafta sonu günü m var ben de değişik bişiyler deniyim diyodum, du bi yapim bakim, ama güzel olcek dimi söz ver, yosa rezil olmuym misafirlere :roflol:

Söz söz verdim gitti kaydirigubbakcemile3
Tarife harfiyen uyacaksın ama. O zaman sonuç garanti, hatta garanti ötesi.

ayy ben kesin yaparım bunuuu pasta manyagıyım delikafadulden hem de ne güzel anlatmışsın eline saglık

Yap kız yap. Çok güzel bişey yaa. Vazgeçemeyeceksiniz. Adınız pastacıya çıkacaksırnaşık şey

Söz söz verdim gitti kaydirigubbakcemile3
Tarife harfiyen uyacaksın ama. O zaman sonuç garanti, hatta garanti ötesi.

Yap kız yap. Çok güzel bişey yaa. Vazgeçemeyeceksiniz. Adınız pastacıya çıkacaksırnaşık şey

yaptım ule hazır pastalar halt etmiş yanında, bugün bi deneyeyim diye yaptım amanin sankim pastaneden almışım gibi, yarın akşama 2 tane yapcem bunlardan , misafirler icik kalabalık gelcekler de delikafadulden şindik dolapta bekliyo benim pasta, sen 12 saat beklesin demişin de ben dayanamadım 2 dilim yidi m cokacimcoook:roflol: ama pasta hala rulo şeklinde, yarın unutmassam bi fotosunu çekim de koyum sen de gör, becerikli karıyım caaaanımmmmmmmmmm :roflol: şaka bi yana harbi çok güzel bi tarifmiş yav, tenkyu verimaç anacım, hele ben gibi beleşçi üşengeç bi karıya manyak güzel bi tarif anlatamam yani, şindik ben havva atarım millete cumartesi günü kaydirigubbakcemile5

elleine sağlık harika görünüyor bu tarife krem şanti değil de kendimiz krema yapsak onu koysak olmazmı krem şantiyi ben pek sevmiyorum da

ben cok yaparim bunu
cok haffif ve lezzizzzz
okulda yemek dersinde ögrenmisdim babamda bayilirrrrrrrr
ay en kisa zamanda gene yapiim
herkezede tavsiye ederim ayrica yazin cileklide süperrrrrrrrrr oluyo
ellerine emegine saglik canim

Şİindik benim merak ettiğim bişey var, ben hamurunun üzerine krem şantiyi sürüp muzları döşedikten sonra rulo yapıyom bayaa bi döndürüyom ama bıçakla kestiğim zaman sanki doğru dürüst rulo olmamış gibi geliyo baa niye öyle :uhm:

İbolyacım, yayılıyor olabilir. Amaaaann şeklinin çokta önemi yok. Rulo oldumu oldu tadı harika mı harika. Gerisini boşveeerr :)) Hem yaptıkça şekilde almaya başlar merak etme.
Rica ederim ayrıca ne demek. Bende ilk yaptığımda sevinçten havalara uçmuştum. Bu ne mükemmellik diye.

Bu arada anneyim82 cim tabiki olur. Sade krema pişirerekte yapabilirsin. Daha orjinal olur seninki. Tam ev pastası. Ama ben krem şantiyi çoook severim :))

Rica ederim canım ne demek. Beklerim mutlaka koy resmini. Güzel olacağına eminim :)

ay ben 3 kere yaptım bundan, tarifi aldım alalı yapıyom deli gibi, bugün de gün için yapmıştım, daha önce bahsetmiştim ya, ay kadınlar deli oldu buna, tarifini istiyolar, hayran kaldılar yiye yiye bi hal oldular, allahtan 2 rulo yapmıştım yoksa yetmicekti, biraz kalabalık geldiler de, aslında yaptığım pastaların resimlerini koycaktım ama benim minik böcük bitürlü uyumadığı için fırsat bulup da fotoğrafını çekemedim :çok üzgünüm:

nehircim bende yaptım sonunda :lepi:
yalnız keki kuru geldi bana yerken :bbo:
onun dışında gerçekten hazır gibi bi tadı var şutarafagitti
teşekkürler a.s.
resmini çekmiştim bi ara koyarım inş.

nehircim bende yaptım sonunda :lepi:
yalnız keki kuru geldi bana yerken :bbo:
onun dışında gerçekten hazır gibi bi tadı var şutarafagitti
teşekkürler a.s.
resmini çekmiştim bi ara koyarım inş.

canım ilk başta kuru oluyo zaten 3 defa yaptım çözdüm olayı, yaptıktan sonra 1 saat dondurucuda bekletcen, sonra da buzdolabına alcan, 12 saat bekletcen yazıyo ama ben 24 saat filen beklettim, keki yumuşacık oluyo o zaman, cumartesi günü gelen misafirlerim bayıldılar, tarifini istediler, hayran kaldılar, sende öyle yap o zaman güzel oluyo

heheyyy hemen yaptım kıslarr nasıl olmuş nehirr_21 muz koydum üstüne servis yaparken de fındık fln koycm
daha kesmedim buzdolabında şu an
1003652pu1.jpg

Çilekçim ellerine sağlık canım. Aynen ibolyaya katılıyorum. Yaptıkça kıvırıyor insan nasıl yapılacağını. Buzluktan sonra uzun süre buzdolabı gerçekten işe yarıyor.

İbolyacım ellerine sağlık canım. Dedim ben dimi ama :))

Ayyy cicikızıııım çok harika görünüyor ellerine sağlık. Zaten arnım aç mahvoldum yani. Bi vakit bulabilsem bende yapacağım ama, çok yorgun oluyorum akşamları yapamıyorum yaa...
Ellerinize sağlık hanımlar. Çilekçim sendende resim bekliyorum canım.

X