Doğuma Hazırlık bebek arabası secimi 4tekerleklı mı 3 tekerleklı miı

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

paylaxsxxixm

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Nisan 2007
154
0
merhaba arkadaslar ben 33haftalık hamıleyım bebegıme bebek arabası almak ıstıyorum ama hala karar veremedım 4tekerleklı mı alsam 3 tekerleklı mı. Kullanan arkadaslar var mı acaba hangısi daha iyı duyduguma göre 3tekerleklılerde denge problemı oluyomus ama 4tekerleklide de yolda dönerken zorluk cekıyosun sızce hangısı ıyı

canim 3 tekerliler kosu falan yapan anneler icin cok uygun oluyor. cunku kullanimi rahatmis. yani dedigin gibi iterken falan ama denge problemini hic duymadim.

Son düzenleme:
ben 4 tekerlekli aldım kraft ın mielle modeli araba çok güzel çok rahat sürülüyor ve rahat dönüyor.ama boşken 11 kilo taşıması falan zor.yani tek başına arabayı alıp bi dolmuşa otobüse binilmiyo.ama arabanın içinde kızım çok rahat ediyor .araba alacağın zaman önemli noktaları belirtleyim.
mutlaka çift yönlü olmalı
en az üç kademeli olmalı (hem yatarken hem otururken kullanılıyor)
kolay katlanabilmeli(kraftın var bi tane tek elle katlanıyo önce onu almıştık ama tek yönlü o da)
mümkün olduğunca hafif olmalı

ben 3 tekerlekli aldım jane slalom pro markalı ve yanında hem anakucağı hem oto koltuğu oluyor oda kampanyasıydı biraz pahalı ama ben çok araştırdım şimdilik sadece oyuncak bebek koyup gezdirme şansım oluyo :) inşallah 1 ay sonra kullanmaya başlıcam
çevremde herkes kraftın 3 tekerleklisini kullanıp çokta memnundu menavra çok iyi denge problemi hiç olmadı ben arkadaşlarımınkini kullandım engebeli arazide çok iyi gidiyor tekerlekler daha yüksek olduğu bebiş hırpalanmıyor

ben daha önce chicconun 3 tekerleklisini almıştım.güzel fakat çok ağırdı,bence önce ağırlığına ve tam yatar pozisyonu olup olmadına bak .bu sefer gene 3 tekerlekli alıcam quinny buzz modeli hem hafif hem de çok tasarım yalnız biraz pahalı,chicconun 4 tekerlekli bir modeli var bence oda çok kullanışlı,hem iki yönlü,hem de hafif.

Kızlar bir de baston tipi bebek arabası var otobüse falan binerken yada arabanın bagajına rahatca sığıyor ama kullanışlı mı bilmiyorum sizce nasıl?

bebek büyüyünce çok kullanışlı fakat çok küçükken kullanılamıyorlar.bebek tam oturamadığı için.büyüyüncede tam yatarlısını bulursan heryerde kolayca kullanabilirsin

kızlar ben chicconun 4 tekerlekli bi modelini aldım hem hafif hemde tekerlekleri çok iyi dönüyo alacağınız arabanın hafif olmasına dikkat edin bence...

Arkadaslar bana su uc tekerlıklıler cok hantal gelıyor,ınanın cok az kullandım ve bır arkadasa hedıye ettım..Kımseye tavsıye etmıyorum cok agır artı gorunus olarak da estetık bulmuyorum,motor gıbıdelikafadulden Basta aldık kullanması kolaydır dıye ama ıııı ııı..
Sonrasında pıerre cardının arabasını aldık Avrupada Yılın Arabası secıldı zaten bır alt modelı..gamyoncuiremsu Benım gıbı sureklı dısarı cıkan bırı ıcın muthıs bır kurtarıcı oldu..Elınızın altından kayıyor resmen araba kaymak gıbışakkıdı EFOR sarfetmıyorsunuz cok,cok hafıf omuza asılabılıyor,cok da ıyı bır kalıtede...
SADECE şık gorunuyor dıye aldanmayın derım kızlar,mutlaka kullanıslı olmasına bakın..Şeniz

valla kızlar ben ne zaman bebek arabası baksam (ki 3 tekerleklilere bakıyordum) satıcı 4 tekerlekli tavsiye ediyo. 3 tekerlekliler pahalı olmasına rağmen satıcı 4e yönlendiriyo. alanlar memnun değil diyo hepside. sonraları bana da hantal gelmeye başladı 3lüler. hem de ağır oluyo onlar. doğal olarak da tek taraflı oluyo. (ben çift taraflı istiyorumda) bence en iyisi 4 tekerlekliler ama 4 tekerleğinde de çift tekerlek olsun ona dikkat edin manevrası daha rahat oluyo onların.

bende bebek arabalarına bakarken e-bebekte ordaki satış elamanıda bana 4 tekerleklilerin daha kullanışlı ve daha cok satıldıgını söyledi 3 tekerleklilerde denge sorunu yasanıyormushihoyyyt

banada kızım dogmadan abim almıştı bebek arabasını 4 tekerlekli oldukça kullanışlı tekerlekleri çit tekerlek manevrası oldukça rahat 3 kademeli olması bebk için avantajlı uyudugunda rahat yatırıyorsunuz ben çok temiz ve az kullandıgım için kimseye vermemiştim iyide etmişim 2 bebegimde hazır olacak

ablamın bebegine almıstık 3 tekerleklı hıc kullanıslı degil babymoondu. kraftta 3 tekerlekliler cok rahat kullanımı eger alırsanız ama ben 4 tekerlekli öneririrm

Benim için marka ve model belli. Oglumda kullandıgım peg perego pliko matik modeli. Baston diye geçiyor ama konforlu rahat birbaston inceecik kumastan bastonlardan değil. Haliyle tek yonlu tek elle kapatıp acılıyor araba bagajındada çokyer tutmuyor akordion gibi kapanıyor. Ve oglum 7 yasına kadar bindi arabaya artık d eri kisimları plastikkisimları parcalanmak uzreydi ama mekanizmasinda en ufak bir aksama takılma yoktu. Ki senede 3 kere tatile giden insanlarız ozenli falan kullanmadık kumlarda gezdi o araba hep . Hatta alırken satıcı senede bir falan araba yıkama yerinde tazzikli su tutun tekerlekleri temizlensin sonra yaglayın bakım olsun falan dedi hiç yapmak kısmet olmadı:)) ama urun sapasaglam cıktı. Baska marka bile arastırmam direk peg perego pliko matik alırımd iye dusunuyorum 450 den baslıyor nette fiyatlarına baktım.

bende yeni aldım 4 tekerlekli internetten aldım daha gelmedi aklımda şüphe vardı 3 tekerlekli mi alsaydım diye ama burada yazılanlara bakılınca rahatladım bana da dengesiz gibi geliyordu demekki doğruymuş. bakalım beliste kampanya var oradan aldım bende geliince kullanınca anlayacağız yine

SELAM ben 6 sene evvel birinci kizima 3 tekerlikli almisdim cokda memnun kalmisdim ... ozamanlar yeni cikmisdi acayip yüklü derecede para verip almisdim.. 800 euro:):):) ama kizimin cani saolsun elbettde.. trdeki fiyatlari bilmiorum ama ben 3 tekerleklimden cok memnumdum fakat oldukca cok agir oldugundan biraz sikayetciydim ... vede tr. yeye geldigimde tatil icin zorluk yasadim minubuse olmuyordu :):) simdide dogumuma az kaldi... vede ayni arabami kullanacam cunku hala cok yeni...

daha doğuma 7,5 ay var :roflol: ama kararımı verdim :roflol:
baston tip travel sistem alıcam..
katlandığında evde ve arabada yer kaplamıyor olması büyük avantaj benim için.
kimseye vereceğimi sanmıyorum çünkü bi taneyle kalmayı düşünmüyorum Allahın izniyle :roflol:
travel sistem istememdeki sebep de ana kucağının benim için kurtarıcı olacağı..
tüm akrabalarım yaşadığım şehirde ve o kadar çok düğün oluyor ki, o ana kucakları düğünlerde masa üstü beşiği olarak kurtarıcı oluyor a.s
zaman geçtikçe kesin kararımı veririm sanırım ama şimdiden fiyat model kullanış ve kalite arayışlarına başladım -tatlicadiarzu-

Biz daha almadık pusetimizi. Kış bitene kadar bebişimi bir yere çıkarmayı düşünmüyoruz.. Ana kucağımızla idare ediyoruz şimdilik.. Ama araba fiyatlarına da bakmaya başladık... Babası biran önce almak istiyor...

İlk bakacağımız özellik hafif olması sonra çift yönlü ve 3 kademeli olması olacak....

Maclaren tavsiye ederim. chicco falan 14-15 kg iken o sadece 6 kg.
ve super. fiyati biraz tuzlu ama deger. otekisinin hamalligini yapacagima biraz fazla veririrm omurluk olur hem de cile cekmem.

X