Rahim filmi (HSG) tecrübesini yaşayanların paylaşım alanı..

Arkadaşlar rehim filmi cektirmem gerekiyor fakat jinekologumu genel anestezi için ikna edemedim:çok üzgünüm: Yaptığım araştırmalar son derece gözümü korkuttu.Bu konuda tecrübesi olan arkadaslar paylasırsanız cok mutlu olurum.Şimdiden tesekkürler.

slm ben yeni çektirdim çok zordu sonrasında 1 saat gzetim altında tutuldum. hiç gebelik yaşamayn biri olarak osn derce korktum ve hamile kalıp doğumdan da korkuyorum artık. ama mecbur çekilmesi gerek. neyse ki sonuç ii çıkınca rahatlıyr insan işte...

benım de cok agrılı gectı gecen ay yaptırdım. gecen sene bır dıs gebelık yasamıstım. benım tavsıyem anestezı almanız...

ben bugün hatta 6 saat oldu çektireli, inanın hiç de korkulacak bir durum yok. benim de 7 ay önce düşükle sonuçlanan bir hamileliğim oldu henüz hamile kalamadım geçen hafta doktor bugüne rahim filmi için randevu verdi. inanın korkudan ve anlatılanları duymaktan hastalandım.ya bunu çektirmem yada anestezi alırım dedim. doktorum nasıl istersen,sen karar ver dedi.bi an ne olacaksa olsun dedim ve anesteziden vazgeçtim. ardından rahim filmini çektirdim. samimiyetimle söylüyorum adet olduğumda daha çok sancılanıyorum. önce o korkuyla öyle bir kasıldım ki doktor ilacı verdi ama kasılmaktan ilaç dağılmadı. doktor rahat ol tekrarlıycam deyince kendi kendime niye ilacı vermiş miydi dedim :) yani o derece bişe hissetmedim. ikinci denemede adet sancısından da az hafif bir yanma hissettim başka da bişe yok. ayaklanınca da hafif bi sancım oldu ama 10 dk sürmedi. suan gayet iyiyim ağrım yok. yeterki stres yapmayın ve kasmayın. yazık ettim kendime o kadar korkarak ve uykularımı kaçırarak...

Bende cuma gunu zeynep kamilde hsg cektiricem. Tup bebek icin yalniz gidicem insallah sikintili olmaz. Bu arada bunun icin herhangi bir ucret oduyormuyuz.

Bende cuma gunu zeynep kamilde hsg cektiricem. Tup bebek icin yalniz gidicem insallah sikintili olmaz. Bu arada bunun icin herhangi bir ucret oduyormuyuz.

canım ben özel bi hastanede yaptırdım. hsg'ye 200 tl ödedim dün. anestezili isteseydim 50 tl farkı var. alabiliyosan yine de yanında birileri olsa belki daha bir rahat olursun. bide yanına ped almayı unutma:) işlemden sonra ilaç dışarı akıyor çünkü :)

canım ben özel bi hastanede yaptırdım. hsg'ye 200 tl ödedim dün. anestezili isteseydim 50 tl farkı var. alabiliyosan yine de yanında birileri olsa belki daha bir rahat olursun. bide yanına ped almayı unutma:) işlemden sonra ilaç dışarı akıyor çünkü :)

Canim sagol. Bugun hsg cektirdim.anestesiye gerek yok. Siviyi verdikten sonra 1 dakika kadar yuksek dereceli regli agrisi oluyor. Sonra rahatsin. Size onerim. Bittikten sonra biraz dinlenin. Ben donuste otobuse binmistim, bir de ters oturdum. Yolda tansiyonum dustu, nerdeyse arabada cikarticaktim. Yari yolda inip biraz hava aldim. Sonra taksiyle dondum. Simdi dinleniyorum. Bundan da kurtuldum ohhh cok rahatladim...

kızlar merhaba,bende cuma günü rahim filmi çektiricem inşallah..fakat şimdiden stresi başladı bende:KK43:adet sancısı gibi olduğunu söylüyorlar.ben sancılı adet dönemi geçirdiğim için dayanabileceğimi düşünüyorum.bu yüzden anestezi istemiyorum..dua edin bana bak stresliyim yine de:KK43:

kızlar merhaba,bende cuma günü rahim filmi çektiricem inşallah..fakat şimdiden stresi başladı bende:KK43:adet sancısı gibi olduğunu söylüyorlar.ben sancılı adet dönemi geçirdiğim için dayanabileceğimi düşünüyorum.bu yüzden anestezi istemiyorum..dua edin bana bak stresliyim yine de:KK43:

canım madem adetin sancılıymış aynen benim gibi, ben aman aman bi ağrı hissedeceğine inanmıyorum. benim üstte yazdığım yorumları oku stresten kendimi ne hale getirdim. ama bi gittim anladım ki onca korku boşunaymış. doktor aleti ilk geçirdiğinde hafif huylandım ama agrı adına pek bişe yok. ılacı verdiğinde hafif bir şey dışında hissetmedim bile. kendini kasma rahat ol. inşallah sonuçlar iyi çıkar

canım sakin ol kendini kasma yeter. ağrı adına hiçbişey yaşamıyorsun bundan emin ol. bende etraftan duyduğum saçma sapan yorumlar yüzünden korkarak girdim kendimi kastım doktor baya uğraştı benle en sonunda kızdı. ama boşa günlerce stres çekmişim dedim. spekulum taktımı iş bitti ilacı verirken göbeğinde hafif bi yanma hissediyosun o kadar.işlemden 1 saat önce apranax iç sakın unutma.düşün ben özelde değil zeynep kamilde çekildiğim halde doktorlar beni sakinleştirmek için çok uğraştı onların sayesinde o stresten kurtuldum ve çektirdim.boşa yapmışım onca stresi

canım madem adetin sancılıymış aynen benim gibi, ben aman aman bi ağrı hissedeceğine inanmıyorum. benim üstte yazdığım yorumları oku stresten kendimi ne hale getirdim. ama bi gittim anladım ki onca korku boşunaymış. doktor aleti ilk geçirdiğinde hafif huylandım ama agrı adına pek bişe yok. ılacı verdiğinde hafif bir şey dışında hissetmedim bile. kendini kasma rahat ol. inşallah sonuçlar iyi çıkar

evet çok sancılı geçiriyorum yani ağrıdan kusuyorum o derece.o yüzden kendimi en fazla o kadar ağrı olacağına inandırdım.Rahatım şu an:)senin filminin sonucu nasıldı?

canım sakin ol kendini kasma yeter. ağrı adına hiçbişey yaşamıyorsun bundan emin ol. bende etraftan duyduğum saçma sapan yorumlar yüzünden korkarak girdim kendimi kastım doktor baya uğraştı benle en sonunda kızdı. ama boşa günlerce stres çekmişim dedim. spekulum taktımı iş bitti ilacı verirken göbeğinde hafif bi yanma hissediyosun o kadar.işlemden 1 saat önce apranax iç sakın unutma.düşün ben özelde değil zeynep kamilde çekildiğim halde doktorlar beni sakinleştirmek için çok uğraştı onların sayesinde o stresten kurtuldum ve çektirdim.boşa yapmışım onca stresi[/QUOTE

evet evet ben kendimi rahatlattım şu an iyiyim.tabi masaya yatınca nasıl olurum bilmiyorum:)sabah kahvaltı yapmamı ve senin dediğin gibi mutlaka ağrı kesici almamı söylüyolar.umarım işe yarar:)

canım sakin ol kendini kasma yeter. ağrı adına hiçbişey yaşamıyorsun bundan emin ol. bende etraftan duyduğum saçma sapan yorumlar yüzünden korkarak girdim kendimi kastım doktor baya uğraştı benle en sonunda kızdı. ama boşa günlerce stres çekmişim dedim. spekulum taktımı iş bitti ilacı verirken göbeğinde hafif bi yanma hissediyosun o kadar.işlemden 1 saat önce apranax iç sakın unutma.düşün ben özelde değil zeynep kamilde çekildiğim halde doktorlar beni sakinleştirmek için çok uğraştı onların sayesinde o stresten kurtuldum ve çektirdim.boşa yapmışım onca stresi[/QUOTE

evet evet ben kendimi rahatlattım şu an iyiyim.tabi masaya yatınca nasıl olurum bilmiyorum:)sabah kahvaltı yapmamı ve senin dediğin gibi mutlaka ağrı kesici almamı söylüyolar.umarım işe yarar:)

Yarıyor merak etme 2 gün sabah akşam aldım ben ağrı kesiciyi ne olur olmaz diye. yanında ped in olsun 2 gün hafif lekelenmen oluyor çünkü

Kızlar merhaba,dün rahim filmi çektirdim.anesteziye gerçekten gerek yok onu söyleyebilirim.Ama tabiki biraz ağrım oldu.yani adet sancımın biraz daha şiddetlisiydi.Fakat çok kısa sürüyor.az bir kanamam oldu.
bu arada medicana da çektirdim.sgk lı olduğum halde 532 tl ödedim.çok fazla değil mi?bu fiyata çektiren var mı merak ettim.

kızlar bu arada doktorum büyük ihtimalle 3 ay içinde bana gebe olarak gelebilirsin dedi.inanmak istiyoruumm:):)

MERHABA bende 5 aydır denememe rağmen hamile kalamıyorum. 3. ayımda kadın hastalıkları uzmanına gittim devlet hastanesine. rahim filmi, kan testi ve doktor kendi bi aletle muayene etti. sonuçlar pozitifti. herhangi bi sıkıntı olmadığını söyledi doktor.
ama dediğiniz gibi benimde adet sancım çok şiddetli oluyo, kusma, halsizlik vb.
doktor herkeste olur önemli değil o dedi pek ilgilenmedi.
yeni evli olduğum için 1 yıla kadar olmaması anormal bi durum değil dedi doktor ama genede ben bi terslik olmasından korkuyorum:KK43:

içim pek rahat değil 2. bir doktora da gözüksem iyi olur mu ki?
birde hangi bölüme gitsem iyi olur jinekolojimi yoksa kadın doğum mu?
kusura bakmayın biraz hastalık hastası gibi davranıyor olabilirim ama konu bebek sahibi olmak olunca
insan içi rahat etsin istiyo işte:KK43:

evet çok sancılı geçiriyorum yani ağrıdan kusuyorum o derece.o yüzden kendimi en fazla o kadar ağrı olacağına inandırdım.Rahatım şu an:)senin filminin sonucu nasıldı?

canım ben zaten normalde bir süredir çift rahimli olduğumu biliyordum 7 ay önce hamileydim fakat düşükle sonuçlandı :KK43: şuan tekrar hamile kalmak istediğim halde 5 aydır hamile kalamadım. doktor bana rahim filmini çekelim rahminin şeklini iyice bilelim, ardaki perdenin durumu nasıl onu görelim dedi. dolayısıyla rahim filminin sonucu bana sürpriz olmadı. doktorum perdenin kaldırılması için ameliyatta ısrar etti ama ben istemedim. umarım senin sonuçlar iyidir ???

MERHABA bende 5 aydır denememe rağmen hamile kalamıyorum. 3. ayımda kadın hastalıkları uzmanına gittim devlet hastanesine. rahim filmi, kan testi ve doktor kendi bi aletle muayene etti. sonuçlar pozitifti. herhangi bi sıkıntı olmadığını söyledi doktor.
ama dediğiniz gibi benimde adet sancım çok şiddetli oluyo, kusma, halsizlik vb.
doktor herkeste olur önemli değil o dedi pek ilgilenmedi.
yeni evli olduğum için 1 yıla kadar olmaması anormal bi durum değil dedi doktor ama genede ben bi terslik olmasından korkuyorum:KK43:

içim pek rahat değil 2. bir doktora da gözüksem iyi olur mu ki?
birde hangi bölüme gitsem iyi olur jinekolojimi yoksa kadın doğum mu?
kusura bakmayın biraz hastalık hastası gibi davranıyor olabilirim ama konu bebek sahibi olmak olunca
insan içi rahat etsin istiyo işte:KK43:

bu acelen ne...bende bile sorn yoktu 2 yıl sonra oldu...rahim filminden sonra..bide incir kürü denemiştim tavsiye ederim ..sperm yumurtayı yakalayamıyor demekki yumurtlama testi kullan çok pratik..ymurtlama gördüğünde ilişki olursa kaçırmamış olursun

bu acelen ne...bende bile sorn yoktu 2 yıl sonra oldu...rahim filminden sonra..bide incir kürü denemiştim tavsiye ederim ..sperm yumurtayı yakalayamıyor demekki yumurtlama testi kullan çok pratik..ymurtlama gördüğünde ilişki olursa kaçırmamış olursun

ne demek acelen ne :KK53: arkadaşım konu sağlık olunca işin acelesi mi olur?
heleki evlat sahibi olmak isterken TEDBİR almak istiyorum o kadar genede saol.... yorumun içi teşekkürler.

ne demek acelen ne :KK53: arkadaşım konu sağlık olunca işin acelesi mi olur?
heleki evlat sahibi olmak isterken TEDBİR almak istiyorum o kadar genede saol.... yorumun içi teşekkürler.

yanlış anladın..hemen strese girme diye dedim stres çok etkiliyor çünkü..öncelikle tevekkül edip dua ettim ben, 4 yıllık evliyim henüz yeni hamile kalabildim yani şimdiden bu stresle kendine eziyet etme diye..seni en iyi ben anlarım..eğer sorun yoksa yumurtlama testi kullan internetten satın al..çift çizgi çıkınca yumurtlamanı yakalayabiliyorsun..ben bi de incir kürü eşime de keçiboynuzu kürü yapmıştım o ay hamile kaldım..inşallah en kısa zamanda mutlu haberlerini yazarsın burdan..

X