Rahim filmi (HSG) tecrübesini yaşayanların paylaşım alanı..

Canım hayırlı uğurlu olsun inşallaahh :nazar::KK68: Hiç korkma.. Sağlıksızsa Allah korusun zaten tutunmaz sana. Filmle alakalı değil, her zaman bu böyle.. Ben de rahim filmi çekindim ve doktorum bu ay korunun falan demedi. Bir arkadaşıma da başka bir doktor korunun demiş ama bence sadece önlem amaçlı. Çok çok gerekli olsa, her doktor söyler.. Hiç korkmaa.. Allah sana bir mucize nasip etmiş, buna şükret.. Senin gibi hamile kalan bir sürü insan var.. Güzel şeyler düşün :KK37: Allah sağlıkla kucağına aldırsın inşallah :KK68:

Evet haklısın burada da direk yumurta takibine başlayan doktorlar bile varmış, benimki de sonuçta ufakta olsa risk var diye söyledi sanırsam inşallah pazartesi daha ayrıntılı öğrenebilirim ama dediğin gibi zaten ciddi bir risk olsa hiçbir doktor bunu göze alamaz şimdi daha rahat hissediyorum, bu güzel haberin keyfini çıkarmaya çalışıyorum :anneadayı::KK49: çok saol güzel dileklerin için, inşallah sende bebişini sağlıkla mutlulukla kucağına alırsın canım:KK68:

Evet haklısın burada da direk yumurta takibine başlayan doktorlar bile varmış, benimki de sonuçta ufakta olsa risk var diye söyledi sanırsam inşallah pazartesi daha ayrıntılı öğrenebilirim ama dediğin gibi zaten ciddi bir risk olsa hiçbir doktor bunu göze alamaz şimdi daha rahat hissediyorum, bu güzel haberin keyfini çıkarmaya çalışıyorum :anneadayı::KK49: çok saol güzel dileklerin için, inşallah sende bebişini sağlıkla mutlulukla kucağına alırsın canım:KK68:
Amin canıımm.. Hepimiz inşallahh :KK68:

Canım çok çok saol örneğin için umarım korktugum gibi bi sonucla karsılaşmam bende :)

inşallah canım ama yüreğini ferah tut inan araştır o kadar çok kadın var ki rahim filminden hemen sonra hamile olan..ben kötü birşey olacağını hiç sanmıyorum :) baksana küçük yavrun tutunmuş hemen yollar açılır açılmaz :) hem şu tarafından da düşün en kötü senaryo bile başına gelse en azından hamile kalabildiğini biliyorsun tüplerin açık ve rahminde hiçbir problem yok demektir :) ben de dahil bir sürü kadın var aylardır ameliyatlar tedavilerle uğraşıp hamile kalmaya çalışan :)

Canim bende echomarda cekilmeyi dusunuyorum tecrubelerini banada anlatirmisin agri oluyomu cekimden once ve sonra ilac kullaniliyomu ve korunmak gerekiyirmu sonrasinda bide sonucu ne zaman veriyolar[/QUOTE]

Bence mutlaka korkmadan çektirmelisin. Dediğim gibi muayeneden daha hafif geçti =) Ağrı falan da olmadı hiç. sadece ilaç verilirken karnım şişiyormuş gibi hissettim. İlaç dediğin de bir tatlı kaşığı kadar bir şey bu arada=) Sonrasında korunmadım fakat bu ay da olmadı. Hayırlısı inşallah hepimiz amacımıza ulaşırız...

Kızlar suan hsg sonrasi geldigim avm den yazıyorum size ☺ hsg cekildim gezmeye geldim ☺ nasil gectiginr gelince cok şükür temiz cikti anestezi yaptirmadim korktum cok ama korktuguma degmedi o kadar agrili vr acili olmadi tabiki agirdi bagirdim azcik ama dayanilabilir bi aciydi ve cok anlikti 3 5 dk surdu surmedi.. cikinca dinlenmek icin oturdum bendrn sonraki bayan girdi bi tüpü tikaliymis basinci artir dedi oylr olunca kadin bagirdi kimildanis ve ilac disari bosalmis yani kisisel tamamen benmkine en düşük doz verdik dedi..neyse ki atlattim uzun oldu biraaz ama ☺ kisacasi cektirecek olanlar korkmayin tamam aci veriyo ama dayanilmaz bi aci degil..

inşallah canım ama yüreğini ferah tut inan araştır o kadar çok kadın var ki rahim filminden hemen sonra hamile olan..ben kötü birşey olacağını hiç sanmıyorum :) baksana küçük yavrun tutunmuş hemen yollar açılır açılmaz :) hem şu tarafından da düşün en kötü senaryo bile başına gelse en azından hamile kalabildiğini biliyorsun tüplerin açık ve rahminde hiçbir problem yok demektir :) ben de dahil bir sürü kadın var aylardır ameliyatlar tedavilerle uğraşıp hamile kalmaya çalışan :)

Çok haklisin canim bende artik dedigin gibi dusunuorm icim daha rahat simdi..insallah rabbim sanada tez zamanda saglikla nasip eder minigini :)

bende iki gün az az oldu tüplerin ikiside kapalıydı çünkü sende ne çıktı geçmiş olsun
Benim çikolata kistim var canım tüpler açık çıktı. Ben çok panik bi insanım malesef. Rahim filmi esnasında rahim delinebilir mi

Kızlar suan hsg sonrasi geldigim avm den yazıyorum size ☺ hsg cekildim gezmeye geldim ☺ nasil gectiginr gelince cok şükür temiz cikti anestezi yaptirmadim korktum cok ama korktuguma degmedi o kadar agrili vr acili olmadi tabiki agirdi bagirdim azcik ama dayanilabilir bi aciydi ve cok anlikti 3 5 dk surdu surmedi.. cikinca dinlenmek icin oturdum bendrn sonraki bayan girdi bi tüpü tikaliymis basinci artir dedi oylr olunca kadin bagirdi kimildanis ve ilac disari bosalmis yani kisisel tamamen benmkine en düşük doz verdik dedi..neyse ki atlattim uzun oldu biraaz ama ☺ kisacasi cektirecek olanlar korkmayin tamam aci veriyo ama dayanilmaz bi aci degil..
Geçmiş olsun.. İyi geçmesine sevindiim.. İnşallah kavuşursun bebeğineee :) :KK68:

Kızlar bugün doktorum rahim filmi istedi benden. Sadece vajinal ultrasona baktı bi problem yok dedi.ama kan testi falan istemedi. Tüplerine bakalım dedi. Sizce normal mi kan testi istemeden hemen rahim filmi istemesi.

X